Aktuálně: 4 064 inzerátů199 420 diskuzních příspěvků18 098 uživatelů

Mládě holuba pár otázek

Methatron
Methatron (2 příspěvků) 14.09.2024, 09:56:04 xxx.xxx.69.67

Zdravím, vás. Mám v péči cca 11 dní staré mládě holuba, klasik měšťák. Nikde nemohu najít informaci, jestli to mám učit pít vodu, nebo mu dát v blízkosti zdroj vody, nebo to přijímá vodu s potravou? A co teplota? No a nakonec, furt to píská.. furt to chce jíst, když jsem to nakrmil málo, tak nedokrmovat třeba po hodině znovu, že? A teda jak často to krmit, až se zcela vyprázdní vole? A krmení mixem ovesných převařených vloček, s trochou žloutku, kapkou medu, špetkou na jemno nadrcené skořápky? Je to vše OK v tomhle věku? No a nakonec, po nakrmení, chce se tomu nějak dál věnovat? Přijde mi že mu musí být hrozně smutno, nevolá mě tím pískáním aby mě viděl?

Včera vypadal viz. fotka, v noci spal lépe než já 😀 Na další fotce vidíte první den. Do včerejška šlo vše OK. Včera pátek 13. a já tam vidím vedle květináče ležet brášku mrtvého.. a samice v té kose a nečasí, stojí vedle mládětě a čumí na něj, no nevěděl jsem jak dlouho už ho tak nechává chcípat.. Ale zakročil jsem, než riskovat že chcípne i tohle říkám si tak to né. No a ještě teda. To už nebudu moci pustit ven, že? To bude příliš zvyklé na lidi, už je..No teda já jen, že tohle vůbec neplánoval. Ale líbí se mi ten holub je strašně chytrý už teď. Jestli to téma už tady někde je, tak se omlouvám, pročítám už druhý den od rána do večera, né a né to podstatné najít. 

Jo ještě, ten žloutek se jim dává syrový že? A dále když rozemelu směs hrachu, nějakého obilí, zrní atd. na kaši tak taky převařit, že? Nic tvrdého mu ještě nedávat, chápu správně. To tak nejdřív za týden, začít přecházet na to krmení tužší potravou, namočené, zrna obilí, uvařené vajco, zeleninu ?

Obrázek Obrázek
Methatron
Methatron (2 příspěvků) 14.09.2024, 19:38:46 xxx.xxx.69.67

Všem vám velice děkuji za odpověď a ochotu, znalci, to se hned pozná 😉 A my máme být chovatelská špička? 😀 Nakonec sem na to přišel, mohlo za to teplo.  Jeho nedostatek. 28° v bytě bylo málo. Posadil sem ho na rádio s hnízdem, sklidnil se hlavně sem konečně pochopil co se dělo.  Celý den mi pištěl hlady, než to ztrávil tím teplem. Ted zase další novinka, vzduch ve voleti. I to se dá vyřešit, prdnout mu do volete hadičku.. na yt je dost videí kde to dokonce propichují, jde to i vymáčknout.  Světové fórum je také mizerné, a o hovoru se záchranou stanicí, to je škoda slov. 😀 Není nic lepšího, než se stát tím koho hledám. )

Anonymní (neregistrovaný) 14.09.2024, 20:28:45 xxx.xxx.6.239
»
Odpověď na příspěvek uživatele Methatron z 14.09.2024, 19:38:46

Není zač. Nikdo tady asi neleží a nečeká až se někdo kdo o holubech ví kulový rozhodne odchovavat holoubě uměle. 

Tak předně, zapomeňte na pitomosti jako převařování nějakých šrotů. V jedenácti dnech už nepotřebuje žádné kaše obohacené nějakými nevhodnými doplňky jako med nebo syrová vejce. Už někdo viděl volně žijící holuby přijímat med nebo žrát vejce? Nevhodné krmení je důvod vzduchu ve voleti. Může mu to kvasit a chcípne.

Pořiďte si obilí, zaklad pšenice, trochu kukuřice a jako zdroj bílkovin hrách nebo pelušku. K pití čistou vodu. Já ji dávám injekční stříkačkou pri krmení sucheho obilí. Nic vic neni potřeba.

Krmim tak, že po naplnění volete nechám obsah strávit a až potom krmim znova. To že píská je normální instinkt žebrání potravy. Stačí ho přikrýt aby měl pocit že je pod rodičem. 

Pokud něco není jasné, klidně je možné se ptát dál…

lupus4
lupus4 (686 příspěvků) 15.09.2024, 01:35:01 xxx.xxx.205.61

Pokud budete krmit naklíčeným zrním -tj. např. pšenice + hrách + kukuřice + řepka(nebo alespoň namočeným), tak potřeba “napájení” stříkačkou je zcela minimální až žádná, zrní nakličujte v sítku, každý druh zvlášť , důkladně propláchnuté min 2 - 3 x /den, stačí 1mm klíčky 

naplněné vole nesmí být “tvrdé”

kometa
kometa (5543 příspěvků) 15.09.2024, 09:32:38 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 14.09.2024, 20:28:45

Nevhodné krmení je důvod vzduchu ve voleti. Může mu to kvasit a chcípne. 

Vidíte, to mi nedošlo. Tvorba plynů při nevhodném krmení. Něco podobného, co se stává u přežvýkavců.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.