Aktuálně: 4 058 inzerátů199 458 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak je to s kyselinami a úhyny

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 11.09.2024, 07:58:54 xxx.xxx.17.150

Anonyme 4.22 , laskavě se označte nějakou přezdívkou nebo aspoň písmenem.

Já kyseliny používám taky. Skvěle se s nimi odstraňuje rez a vodní kámen. Taky někdy dám lžíci do zálivkové vody pro kyselomilné rostliny.

Na ta vaše videa mám krásný jednoslovný výraz FUJTAJXL. 🤮

Tom50
Tom50 (874 příspěvků) 11.09.2024, 10:51:55 xxx.xxx.139.241
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 11.09.2024, 07:58:54

Myslím, že to nevidíte správně. Co má asi dělat když má včely plné brouků? Zjevně se soustředil na elktronicko-mechanické hračičky a vyžívá se v aplikátorech místo toho, aby všemožně zkoušel nemít v úlech VD a omezoval jejich počty jinak.

Dám vám příklad ze sportovní rybařiny. Když se nadhodí, potřebuje rybář vědět, zda vzala ryba nástrahu do huby a jede s ní = táhne, říkáme, že zabrala. To se dělalo asi 80 let tak, že se na napnutý vlasec mezi špičkou prutu a vodou položilo přehnuté stéblo trávy, klacík, kousek papíru a podobně. To svou vahou udělalo na vlasci lom a jak vzala ryba žrádlo do huby a zatáhla, lom na vlasci se začal vyrovnávat a rybář věděl, že musí zaseknout. Pak, protože tráva nebo klacík nemá výraznou barvu, se začaly vyrábět barevné signalizátory na zavěšení na vlasec, stálo to pár Korun. Pak těm blbějším začaly spešl firmy vyrábět elektronické pípáky a ty první stály přes tisíc Korun jeden. A na tom je vidět hňupa, co by mohl mít zadarmo, nebo barevné za 15 Korun, raději si kouopí kravinu za 1.500 Kroun a musí do toho kupovat baterie. Tu hloupost ale musí našroubovat na zvláštní stojan pod pruty - rod pod, tak za 2 tisíce, ale stačila by kovová vidlička za stovku. Pak je jeho vybavení velké a těžké a musí ho vozit autem, už to pěšky nebo busem nikam nedopraví. Pak se ale zase dávají všude poťouchlé zákazy vjezdu a tak se hlupákům vyrábějí motůčka a podobné věci, aby od auta stoh nesmyslů rybář k vodě od auta dostal - jak u blb.jch na dvorečku! Má někdo peníze a chce je vyhazovat do kanálu? Klidně, jeho boj, ale pípáky jsou hlučné a otravují všechny okolo. A mezitím se ryby někam vytratily a ubylo jich tak moc, že rybáři sedí okolo skoro prázdných vod, vybavení nejmodernější technikou… Zvláštní je, že nikdo neříká, že je moc rybářů a že je přesportovně přerybařeno.

A zrovna tak ti, co potřebují aplikátory z videa asi pěstují ve svých úlech brouky v co největších počtech proto, aby je mohli hubit. A že tím zamořují okolí jim vůbec nepřijde na  mysl a nebo to spíš tuší,a le protože můžou tak na ostatní z vysoka. Bezohlednout na entou daná liberalizmem. Mě tu někteří mají za zlé, že jsem posedlý liberalizmem a tady máte všichni konkrétní příklad, jak se zrůdná ideologie dotýká každého z nás.

Další tragikomik je ten, který týrá včely mřížkou a matky nutí klást do nepostavených buněk a říká tomu OP, ale už na přelomu května a června se mu roztoči stěhují na dělničí plod. Jak nazvat tyhle lidi a zůstat slušný? Nevšímat si jich? OK, jenže oni zamořují VEŘEJNÝ prostor parazity a patogeny.

A že vystupuje jako anonym? Tihle vědí, stejně jako MS, že dělají něco nesprávně a tak se schovávají za anonymitu, nejsou ani tolik chlapi, aby se za sebe nemuseli stydět.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 11.09.2024, 11:06:25 xxx.xxx.17.150

Já se přiznám, že ta videa jsem nesledovala pozorně, ale nevšimla jsem si vůbec zmínky, že by ošetření dělali třeba na základě monitoringu. Prostě litr kyseliny stojí pouhých 180 kaček, tak co jí tam nenaprat.  

Tom50
Tom50 (874 příspěvků) 11.09.2024, 11:33:47 xxx.xxx.139.241

To je prevence. Já se preventivně snažím nemít brouky, oni preventivně ničí brouky a nesnaží se je v úlech nemít - proč by se snažili mít čisté včely, když mají mechanicko-elektronické nesmysly na ničení brouků (a bohužel i včel, holt když se kácí les lítají třísky)? To je ten rozdíl v přístupu. Mě utkvělo to hraní s elektronickým nesmyslem. Tak zvaní normální chlapi jsou hračičkové a vyžívají se v mechanických a elektronických nesmyslech. 

O tom zpívá pan Suchý už pradávno písničku, jak usedne vosa králi na nose. Zavolají na tu vosu Škrholu, ten jí veme sukovicí a zabije vosu, jenže zabije i krále.

Ani Suchý si to nevymyslel jako něco nového, je to pradávná vlastnost hloupých lidí opakovaná v praxi desetisíce let podle stále stejných zákonitostí. Jen kulisy a věci se mění, princip lidské hlouposti zůstává přes propast věků týž. Inu, komu není s Hůry dáno, v apatyce nekoupí.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 11.09.2024, 13:12:22 xxx.xxx.17.150

Jo prevence, tak to jo. Zvlášť se mi líbilo, jak v jednom z těch videí popisuje autor, že včelky mají šedavou barvu, jak je pokryly drobné krystalky kyseliny.  To jim fakt musí dělat děsně dobře a zvlášť když se to dělá pěkně několikrát za sebou.

Anonymní (neregistrovaný) 11.09.2024, 16:16:40 xxx.xxx.38.57
Tom50:

Myslím, že to nevidíte správně. Co má asi dělat když má včely plné brouků? Zjevně se soustředil na elktronicko-mechanické hračičky a vyžívá se v aplikátorech místo toho, aby všemožně zkoušel nemít v úlech VD a omezoval jejich počty jinak.

Dám vám příklad ze sportovní rybařiny. Když se nadhodí, potřebuje rybář vědět, zda vzala ryba nástrahu do huby a jede s ní = táhne, říkáme, že zabrala. To se dělalo asi 80 let tak, že se na napnutý vlasec mezi špičkou prutu a vodou položilo přehnuté stéblo trávy, klacík, kousek papíru a podobně. To svou vahou udělalo na vlasci lom a jak vzala ryba žrádlo do huby a zatáhla, lom na vlasci se začal vyrovnávat a rybář věděl, že musí zaseknout. Pak, protože tráva nebo klacík nemá výraznou barvu, se začaly vyrábět barevné signalizátory na zavěšení na vlasec, stálo to pár Korun. Pak těm blbějším začaly spešl firmy vyrábět elektronické pípáky a ty první stály přes tisíc Korun jeden. A na tom je vidět hňupa, co by mohl mít zadarmo, nebo barevné za 15 Korun, raději si kouopí kravinu za 1.500 Kroun a musí do toho kupovat baterie. Tu hloupost ale musí našroubovat na zvláštní stojan pod pruty - rod pod, tak za 2 tisíce, ale stačila by kovová vidlička za stovku. Pak je jeho vybavení velké a těžké a musí ho vozit autem, už to pěšky nebo busem nikam nedopraví. Pak se ale zase dávají všude poťouchlé zákazy vjezdu a tak se hlupákům vyrábějí motůčka a podobné věci, aby od auta stoh nesmyslů rybář k vodě od auta dostal - jak u blb.jch na dvorečku! Má někdo peníze a chce je vyhazovat do kanálu? Klidně, jeho boj, ale pípáky jsou hlučné a otravují všechny okolo. A mezitím se ryby někam vytratily a ubylo jich tak moc, že rybáři sedí okolo skoro prázdných vod, vybavení nejmodernější technikou… Zvláštní je, že nikdo neříká, že je moc rybářů a že je přesportovně přerybařeno.

A zrovna tak ti, co potřebují aplikátory z videa asi pěstují ve svých úlech brouky v co největších počtech proto, aby je mohli hubit. A že tím zamořují okolí jim vůbec nepřijde na  mysl a nebo to spíš tuší,a le protože můžou tak na ostatní z vysoka. Bezohlednout na entou daná liberalizmem. Mě tu někteří mají za zlé, že jsem posedlý liberalizmem a tady máte všichni konkrétní příklad, jak se zrůdná ideologie dotýká každého z nás.

Další tragikomik je ten, který týrá včely mřížkou a matky nutí klást do nepostavených buněk a říká tomu OP, ale už na přelomu května a června se mu roztoči stěhují na dělničí plod. Jak nazvat tyhle lidi a zůstat slušný? Nevšímat si jich? OK, jenže oni zamořují VEŘEJNÝ prostor parazity a patogeny.

A že vystupuje jako anonym? Tihle vědí, stejně jako MS, že dělají něco nesprávně a tak se schovávají za anonymitu, nejsou ani tolik chlapi, aby se za sebe nemuseli stydět.


Slovy tehdy ještě anonymního tom.50 na VF:

“Cizím se představím až tehdy, kdy já budu chtít! Asi tak, jako si v hospodě taky nepřisednu ke každému. To je jedno z mých práv, nebo už ani to ne?”

Jak říkal Miloš, jen blbec nemění názory🤭

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 11.09.2024, 19:39:47 xxx.xxx.17.150

Víte co? Mě vaše jméno nezajímá, je mi putna. Pouze a jenom vás a ostatní anonymy žádám o odlišení se v diskuzi pomocí jednoduché přezdívky, kvůli srozumitelnosti. To by mohl chápat i řečeno vašimi slovy, každý blbec.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.