Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

OP - optimalizované plodište

MS (neregistrovaný) 06.09.2024, 00:32:07 xxx.xxx.47.194

A co se týká Sedláčka, tak on to svoje OP furt vylepšuje, takže s původním má společnou snad už jen tu základní myšlenku. Těsta, sirupy, aditiva, klíckování to vše jsou jeho “vylepšení”. Nic z toho já osobně nepraktikuju.

Sedláček moc nekrmí, vytáčí i medník včel a na jaro má včely skoro na suchu a leje jim do krmítka sirup s beestrongem. To kdyby viděl tom50, tak ho asi trefí šlak. Radši na ty videa nekoukejte. Ale Sedláček to tak chce, z různých důvodů, je to jeho záměr. A asi mu to funguje, jinak by to nedělal.

Tom50
Tom50 (874 příspěvků) 06.09.2024, 09:36:35 xxx.xxx.139.241
MS:

A co se týká Sedláčka, tak on to svoje OP furt vylepšuje, takže s původním má společnou snad už jen tu základní myšlenku. Těsta, sirupy, aditiva, klíckování to vše jsou jeho “vylepšení”. Nic z toho já osobně nepraktikuju.

Sedláček moc nekrmí, vytáčí i medník včel a na jaro má včely skoro na suchu a leje jim do krmítka sirup s beestrongem. To kdyby viděl tom50, tak ho asi trefí šlak. Radši na ty videa nekoukejte. Ale Sedláček to tak chce, z různých důvodů, je to jeho záměr. A asi mu to funguje, jinak by to nedělal.


Pak ale holenku vlastně neděláte OP, je to tak?

Tak až se obtěžujete, najděte si kompletní popis mojí provozní metody, kterou jsem si dovolil nazvat Blaník (a taky jí v detailech vylepšuji každý rok, ale pořád je to totéž, jen v nepatrných detailech se koncept mírrně mení v čase). Pak by vám mohlo dojít, že děláte spoustu nesmyslných kejklů podle gurua, který sám prvotní OP taky, jak říkáte, už nedělá. A já ho podezřívám, že vše je motivováno jen snahou vylákat z hloupých včelařů peníze za zbytečné produkty.

A ano, já jednou dával odkaz na Sedláčkovo video, kde v březnu otevírá úpně hladové oddělky úplně bez zásob a dával jsem to jako odstrašení. ŽÁDNÁ ODEZVA, O MODLE SEDLÁČKOVI SE ASI SMÍ JEN HEZKY!!!

Jednou jsem na IF dal takhle před vánoci článek s podrobným know-how a jmenovalo se to: “Můj vánoční dárek všem”. Tak až si toto, ne přečtete, ale nastudujete, užasnete kolik zbytečných hloupostí děláte a jak jednoduché včelaření může být. Největší překážkou pro české xxx je, že zaboha nechtějí dvě výšky rámku v jednom úle. S tím vy problém nemáte a tak jste už jen nepatrný krůček k poznání nejlepšího, co zatím lidstvo ve včelařině vytvořilo a to je Dadant systém.

MS (neregistrovaný) 06.09.2024, 09:49:45 xxx.xxx.57.24

Milý Tome, za těch 12 let co se potkáváme na fórech bych snad o Blaníku mohl i přednášet.

Proč bych měl kopírovat Sedláčka. Ten tuto metodu nevynalezl, jen převzal a upravil podle sebe. Tak to děláme všichni, ne?

Tom50
Tom50 (874 příspěvků) 06.09.2024, 23:40:34 xxx.xxx.139.241
MS:

Milý Tome, za těch 12 let co se potkáváme na fórech bych snad o Blaníku mohl i přednášet.

Proč bych měl kopírovat Sedláčka. Ten tuto metodu nevynalezl, jen převzal a upravil podle sebe. Tak to děláme všichni, ne?


A věříte, že metoda Blaník je absolutní originál? Pokud vím, tak takhle to nedělá nikdo. A já nic u Skopočáků (ani jinde) neukrad. Jednak nevykrádám jiné autory (natož abych tomu pak dával latinské názvy) a taky neumím jejich nelibozvučnou hatmatilku.

Nevím, že se potkáváme na forech, jste anonym a podle stylu vás neumím zařadit. Potkal jsem tam několik takových zmetků, se kterýma bych se bavit fakt nedokázal. S vámi to docela jde. Zatím, jestli mě nena…rete úplně moc. A mně rozlobit fak není těžký. Ale dlouho se vztekat nevydržím, vlastně mám lidi rád. Hlavně mladé, kteří ještě můžou z blbosti vyrůst nebo dospět. I se mnou měli kdysi “staří” velkou trpělivost. Snažím se to oplácet.

MS (neregistrovaný) 07.09.2024, 09:03:27 xxx.xxx.105.232

Nejde o slepé kopírování, ale každý z něčeho vychází a něčím se inspiruje.

Tom50
Tom50 (874 příspěvků) 07.09.2024, 22:50:40 xxx.xxx.139.241
MS:

Nejde o slepé kopírování, ale každý z něčeho vychází a něčím se inspiruje.


Opakuju, já ne. Vše co dělám je naprostý originál. Vy jste si předělal Sedláčkovo OP a vlastně máte něco jiného, nebo třeba totéž, ale tvrdíte, že za jiným účelem. A teď se zase nase.ete, protože vám tvrdím, že jediný ROZUMNÝ důvod k OP je vyrabovat med do poslední kapky a nahradit v lepším případě cukrem, v horším syntetickou sra.kou, kterou Sedláček prodává. Jaká náhoda. Mě říkal do očí, že rok co rok je po synťáku poptávka větší, je to tak 6-8 let a na otázku, že to není nic dobrého, řekl, že je obchodník a je placený za to vyhovět lidem a dát jim co chtějí. Jaksi cudně zamlčel, že ty lidi oblbuje svými videy. On ale nikoho nenutí, jen to NÁVODNĚ prezentuje bezpočetnými videy že?

Vy se holedbáte, jak krmíte medem. No, když u vás nejsou lesy s medovicí a naopak spousta květové snůšky, proč ne? Jen nějak nechápu proč včely nutíte mít jinde plod než med. Blaník je právě na tom založený, že včely mají na rámcích 30 dostatek medu.

A že jste zkrotnul a přestal psát nadutě, něco vám vysvětlím, co vám asi nedošlo. To je běžné, mě se to stalo u včel bezpočtukrát, že mi něco nedocvaklo a když, tak s velkým zpožděním a nebo mě nakopnul něčí názor. Já se umím učit i od těch, se kterými bych se rozhodně nekamarádil. Tak dávejte pozor, psal jsem to, určitě jste to přehlédl a nebo nepochopil. Zkuste uvěřit, že co dělám je vždy dokonale ze všech stran promyšlené a nic nedělám jen tak zbůhzdarma.

Mám med na plodových rámcích. Pak taky v KK = medníku včel. Zatímco “vědci” Ptáček, Čermák, Kamler a další páni chytří, když se zhroutil v roce 90 trh s medem výkupní mafie dávala za med méně než kolik stál cujkr, řešilo Včelařství zda lze krmit medem. ŽASNU, ŽE TO MUSELI VYBÁDAT VĚDCI. Jako oslové odvíčkovali a vytočili řepkáč, usklanili, pak ho rozpustili ve vodě a pracně zkrmili včelám a pak se bili v hruď, jak vybádali, co věděli už pračlověci, že včely na květovém medu přezimují. Já si klepal na čelo a už tehdy jsem začínal vědci pohrdat. 

Ale nápad pane kolego přišel až vloni. Kvůli nemoci mi ztuhnul nevytočený řekpáč (jak mám vytáčet, strašně se roznemůžu). Co s ním? Odvíčkovat? Nebo nějak nahřát, ztekutit vytočit (jako de.il?). Dal jsem ho pod VN mezi VN a TL už v červnu. Celé bedny po 15 kg medu. Měl jsem uspořit cukr. Uspořil, nic jsem přesně neměřil, nevážil, ale ušetřil jsem jen 5 kilo cukru jistě a možná 8-10 kilo, rozhodně ale ne 15 kilo cukru. Z toho mi vyšly dvě věci. Lze krmit květový med a nemusí se vytočit, rozpustit, naředit a krmit v krmítkách, dá se prostě zavíčkovaný ztuhlý pod plod. Neroztrhne se plod, protože v TL v tu dobu už trubčí plod není. To je první a patrně úplně originální řešení, mě z literatury neznámé.

A je tu druhá věc. Je jasné, že zdánlivá ztráta nejméně 5 kilo medu je v lepší kondici lépe vyživených včel. A to mi za to stojí!!!! A všimněte si, že nemusím mít VŠ  “chemické” značky před a za jménem a umím uvažovat líp než tak zvaní vědci.

Takže. Moje včely měly nad plodem dost medu. Mohly dostat ty tuháče (řepkové) ve formě KK v půlli září. A vím jistě, že to je každý rok do půlky března pryč. Ovšem když jsem to pod ně dal o 3 měsíce dřív, co se stalo? I kdyby přišla nějaká snůška, byl to přece med. Takhle si lámu hlavu asi jen já, jiní do toho v létě právě perou synťák, nebo cukr a pak se chlubí rekordy! Když by snůška nepřišla, včelstva byla v bezsnůškové mezeře bezpracně zaopatřena tím nejlpeším, co existuje -medem. Ano, med je drahý, cukr laciný. Ovšem když odečtu výš popsanou pracnost krmení medem dle vědců, podnícení, ani chvilku moje včely nehladoví a navíc protože byly krmené medem je jejich kondice lepší než u většiny ostatních, pak to prodělek rozhodně není.

Vy mi jistě sdělíte, že jim taky necháte med. OK, proč jste ho ale pracně separoval vedle čistě plodových plástů pomocí mřížek a jiných hovadin? A moje včely měly 365 dní v roce med a zásoby na plástech, kde mají plod, ty vaše byly týrané tím, že 2 nebo 3 měsíce měly nepřirozeně rozseparované zásoby od plodu.

Stačíte to pobírat? V čem by byla výhoda vašeho způsobu? V čem je ta výhoda?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.