Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Jaký druh papouška pořídit?

Lenka (neregistrovaný) 04.09.2024, 06:39:25 xxx:xxx.4fc2:9667

Dobrý den,

co bych mohla dát do klece o rozměrech 46 x 65 a výšce 75 cm? Měla jsem v ní středního ručně dokrmeného papouška kámoše, který nás náhle opustil. Zvažuji nad pořízením nového papouščího kamaráda. Zvažuji jak malé, tak středně velké jedince. Nebo snad párek na chov, nevím? Mě se líbí kakariky, přítelovi korela. Šli by tito dva dohromady dát?

Děkuju za tipy. 

zjarda
zjarda (224 příspěvků) 04.09.2024, 09:26:09 xxx:xxx.8f69:509a

Zdravím,   myslím, že  by mohly být spolu bez problémů.  Oba druhy jsou nekonfliktní, neagresivní a jsou společenský.  Jen se jim musíte věnovat stejně, aby nedošlo k žárlivosti, pravidelně je pouštět z klece na prolet(jsou to letci). No a teda sehnat  mladé nejlépe ručně dokrmené, kroužkované, silné kusy, bez vady. A nebo aspoň těsně před opuštěním budky, ale určitě bych je nebral, když bych to neviděl! No, ale v tomto případě by jste je museli ručně přikrmovat a nevím jaké máte zkušenosti. A ještě si dovolím radu a to, že jsou lepší samečkové 👍  V opačném případě budete mít problémy se snůškou!   S pozdravem Zappe 

Lenka (neregistrovaný) 06.09.2024, 14:53:02 xxx:xxx.4fc2:9667

Děkuji oboum za odpovědi. Dříve jsem měla aratingu sluneční. Páreček zebřiček je sice hezký, ale moc si s nimi nepokecáte respektive ty moc nejsou na ochočení a pouštění po bytě. Ale viděla jsem i takové, kteří let mimo klec zvládali. Navíc je otázka, zda by velikost ok mříže pro ně vyhovovala. Aby se tam nesekli.

Jo trochu už studuji chov korel i kakariků, abych věděla, kdy je mládě samostatné. Osobně si myslím, že stačí voliérový jedinec, oni se dobře ochočují, když se jim dá čas a trpělivost. Mám zkušenosti především s andulkami, ty jsem i ručně dokrmovala. Takže bych si poradila i s tímto problémem, ale nechci mládě na ruční dokrmení. Pokládám to za zbytečnost u malých papoušků. Odchovala jsem ještě papoušíčky šedokřídlé a dále jsem měla fišeráky. Chvilku se u nás ohřála i korela na hlídání přes prázdniny. Láká mě zkusit další druh papouška jak z hlediska jeho přirozeného chování, tak i ochočení. Nepotřebuji mluvícího, to by byl milý bonus pouze. A děkuji.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.