Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Jak postavit terárko

Anonymní (neregistrovaný) 30.08.2024, 16:54:32 xxx.xxx.105.1

Mohl by mě někdo prosím poradit, jak se dá vytvořit zadní stěna terárka pro leguána, když chci aby vypadala jako betonoskalnatá přírodní stěna? Nikde jsem nenašel žádnej návod, jak takovou stěnu vytvořit. Všude jsou jen rady, jak by asi terárko mělo vypadat, což je trochu málo. Díky každému předem za příspěvek.

Fia (neregistrovaný) 30.08.2024, 17:00:01 xxx:xxx.6401:eb34

V teraristice se moc nevyznám, ale co 3D pozadí? Nebo pozadí jako do akvárií?

Cvrk
Cvrk (84 příspěvků) 30.08.2024, 18:48:01 xxx:xxx.fe93:d734
Anonymní:

Mohl by mě někdo prosím poradit, jak se dá vytvořit zadní stěna terárka pro leguána, když chci aby vypadala jako betonoskalnatá přírodní stěna? Nikde jsem nenašel žádnej návod, jak takovou stěnu vytvořit. Všude jsou jen rady, jak by asi terárko mělo vypadat, což je trochu málo. Díky každému předem za příspěvek.


Například lze zadní stěnu vymodelovat ze silné desky pěnového polystyrenu pomocí odporového drátu nebo improvizované drátěné smyčky připojené k pistolové, aspoň 100W trafopájce. Povrch polystyrenu se pak pořádně natře lepidlem na dlažbu a finální úprava se udělá pomocí vhodně barevně natónované akrylátové omítky (například Dufa D10, ale i řada dalších). Hezčí a odolnější, ale náročnější je finální nátěr stěny dvousložkovým epoxidem smíchaným s velmi jemným pískem a třeba i práškovým dolomitovým vápencem, který dodá narůžovělou barvu. Stěna se vlepí do terária akvaristickým silikonem. 

Skeeve
Skeeve (157 příspěvků) 30.08.2024, 19:32:22 xxx.xxx.46.148

Pro leguána bych zvážil - dovoluje - li to konstrukce terária - přilepit nebo jinak připevnit masivní kůry k zadní stěně, aby šly poté obnovit.. Moc nevěřím, že by jeho drápům odolalo dlouho jiné pozadí, i s nátěrem. 

Cvrk
Cvrk (84 příspěvků) 30.08.2024, 20:56:43 xxx:xxx.acd2:20f5
Skeeve:

Pro leguána bych zvážil - dovoluje - li to konstrukce terária - přilepit nebo jinak připevnit masivní kůry k zadní stěně, aby šly poté obnovit.. Moc nevěřím, že by jeho drápům odolalo dlouho jiné pozadí, i s nátěrem. 


Pravda, co jsem popisoval je spíš pro lehčí zvířata, i když ten epoxidový povrch je odolný skutečně hodně. K těm masivním kůrám - vhodný je třeba starý topol, ten má borku skutečně silnou. Dělal jsem to tak, že prohnuté kusy kůry jsem na rubu vystříkal montážní pěnou a nechal vytvrdnout zatížené na fólií pokrytém skle. Přetoky pěny se pak odřežou, co je vidět se zatře fasádní barvou a kůra jde přes tu rovnou pěnu přilepit na sklo silikonem. Pokud je kůra tak silná, že jde srovnat do roviny na hoblovce, je to jednoduché a přilepí se rovnou. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.