Aktuálně: 4 069 inzerátů198 809 diskuzních příspěvků18 087 uživatelů

Čím kočkám zpestřit život?

Hanka (neregistrovaný) 28.08.2024, 14:11:02 xxx:xxx.c7ad:afc0

Čím se dá kočkám zpestřit život v bytě? Hlavně co se týče krmení. Dokud jsem byla na kraji města, tak si pořád pobíhaly po venku a ulovily si co se se jim zachtělo podle aktuálních potřeb. Peří, srst, kosti. Ale v bytě jsem si uvědomila že vlastně jí šíleně jednotvárně. Občas jim koupím něco na zpestření v řeznictví ale kde vzít peří a srst? Myslím že by to pro ně bylo dobré. Teď se mi zalíbil nápad s kuřecíma nohama. Vypadají víc jak spokojené, přitom taková blbost.😊

Hanka (neregistrovaný) 28.08.2024, 14:13:09 xxx:xxx.c7ad:afc0

Napadly mě ještě mražené myši ale ti je zase docela fuj😄

kometa
kometa (5528 příspěvků) 28.08.2024, 15:43:05 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Hanka z 28.08.2024, 14:11:02

ale kde vzít peří a srst?

A to by mělo jaký přínos?

Ale můžete chovat myši a vypouštět je naživo.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 28.08.2024, 15:53:50 xxx.xxx.119.6

Můžete kouknout na stránky barf shopů, jestli se vám nepřijde nabídka z řeznictví pestrá. Prodávají třeba i zmrazená jednodenní kuřátka. Jen si asi člověk trochu víc zauklízí?

Buggyra
Buggyra (4135 příspěvků) 28.08.2024, 15:55:19 xxx.xxx.198.226

Baba, co má doma servala a ocelota, kupuje mražená ochmýřená kuřata v pytlích, tak se to asi sehnat dá. No a myši na zkrm jsou běžné, i mražené. Jinak ale co se peří a srsti týče, nemusíte jim dávat obojí, je to dost podobné, co do složení. A třeba můj kocour srst spíš zvrací než žere, když na to přijde, z toho jsem došla k názoru, že srsti má dost 😀

Buggyra
Buggyra (4135 příspěvků) 28.08.2024, 15:56:08 xxx.xxx.198.226

Ale můžete chovat myši a vypouštět je naživo.

A není to týrání?
Já jsem přemýšlela o pouštění myší slepicím naživo, ale přišlo mi to…. no…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 28.08.2024, 15:57:09 xxx.xxx.119.6

Pařátky tam mají taky.

kometa
kometa (5528 příspěvků) 28.08.2024, 17:15:23 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Ale můžete chovat myši a vypouštět je naživo.

A není to týrání?
Já jsem přemýšlela o pouštění myší slepicím naživo, ale přišlo mi to…. no…


Hadům se taky často dává živá potrava.

biaca
biaca (696 příspěvků) 28.08.2024, 17:16:00 xxx.xxx.47.71

Já kupuji v barfu jednodenní kuřátka, která pak kocourovi házím. (hra končí jakmile prokousne, a dělá bordel) Dále také zavírám okna, když se k nám náhodou rozhodne vlétnout moucha nebo jiná havěť. 

Dalším zpestřením pro kočku je clicker trénink, který kocoury moc baví. Dále lze kocoury naučit chodit na kšírách a venčit (u nás se to moc velkým úspěchem nesetkává.) 

Dalším způsobem, kdy se kočka vyběhá je pořízení kola, různých poliček, škrabadel. A pak si s ní také hrát pomocí mávátek. 

biaca
biaca (696 příspěvků) 28.08.2024, 17:18:24 xxx.xxx.47.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 28.08.2024, 17:15:23

To ano, ale já bych si v bytě živou myš nepustila (mám mnoho míst kam může schovat a udělat větší neplechu, a kam se kocour nedostane). 

Ale muže koupit kobylky - ty se pak dají zabít plácačkou na mouchy.

biaca
biaca (696 příspěvků) 28.08.2024, 18:04:17 xxx.xxx.47.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 28.08.2024, 17:54:12

Stačí dát lentilky do víček od kořenek a efekt je stejný, ale bez ryb. (Ale kočka se nesmí bát vody)

Janae (neregistrovaný) 28.08.2024, 19:19:01 xxx.xxx.160.6
Buggyra:

Ale můžete chovat myši a vypouštět je naživo.

A není to týrání?
Já jsem přemýšlela o pouštění myší slepicím naživo, ale přišlo mi to…. no…


Ano je to týrání a i zákon se na to dívá jako na týrání.

Živá potrava je povolena pouze u těch druhé, které mrtvou nepřijímají. Ostatní druhy mají potravu dostávat usmrcenou. 

Takže i na plevelné rybičky ve škopku, jakožto hračku pro kočku,  se zákon dívá jako na týrání. Což je naprosto pochopitelné. A pokud dotyčná nemá rybářský lístek dopouští se i  pytláctví.

Já teda kočky miluji, ale fakt se zdá dost nechutné předkládat jim pro zábavu živé zvíře. V tomto jsem asi pokrytec, ale pokud si myš kočka chytí venku, tak mi to přijde poněkud jiné než když ji koupím ve zverexu a i tak, když zjistím, že kočka chytila myš a hraje si sní, tak myš něčím usmrtím, aby zbytečně netrpěla.

Tenurri
Tenurri (503 příspěvků) 29.08.2024, 07:51:09 xxx.xxx.22.64

co se týče zpestření, krom toho, co psala bianca, tak naše kočky milujou koukat na ptáky - pořídili jsme za okno krmítko. A mají k dispozici balkon - ten samozřejmě musí být zabezpečený. Tam se vyvalují k večeru. Když už není vedro, ale dlažba je stále teplá a kelišujou. Venku bývá docela rušno (někdy bohužel).

Dále po bytě kočkám před  odchodem schovávám pamlsky, musí si je najít. Nebo je dostanou do balonku, který musí kutálet po zemi aby z toho vypadly kokina.

Jinak dávat kočce záměrně živou potravu týrání skutečně je. Kočka k životu živé myši nepotřebuje (narozdíl třeba od hada) a taky si s tou myší často dlouho hraje, takže myš trpí. 

Buggyra
Buggyra (4135 příspěvků) 29.08.2024, 08:05:58 xxx.xxx.198.226
kometa:

Hadům se taky často dává živá potrava.


To je hádám z toho důvodu, že mnoho jich mrtvou prostě nežere. Na druhou stranu had nebo pavouk si nebude s krmením hrát a pokud je hladov, prostě udělá ham. Jak zařídit, aby spokojená nakrmená kočka, která dostane jen zpestření, myši rychle ukončila trápení, to nevím.

jo, už vidím, že to psali přede mnou… Tak aspoň nejsem v náhledu osamocena.

Na podávání živého hmyzu koukám trochu jinak, přeci jen tam není tak komplexní nervová soustava a kognitivní funkce, no… Na druhou stranu, že bych kocourovi podávala hmyz záměrně, to taky nenastane. Ale slepicím budu nosit stínky živé, to jo (to je vlastně korýš).


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.