Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Věk ryb

Milhaus (neregistrovaný) 23.08.2024, 09:49:27 xxx.xxx.124.234

Zajímalo by mě, kolika let se obvykle dožívají ryby? Zhruba tak tuším jak je to s cichlidami (astronotus ocelatus, cichlasoma nigrofasciatum, cich. meeki, uaru amphiacanthalpes). Nemám ale vůbec přehled o takových synodontech, krunýřovci síťovaném, ancistrusech a keříčkovci (fosilis). Taky bych byl vděčný za info o jejich pohl. zralosti vzhledem k věku, děkuji, Milhaus

Levý Bob (neregistrovaný) 23.08.2024, 17:03:11 xxx.xxx.123.75
Milhaus:

Zajímalo by mě, kolika let se obvykle dožívají ryby? Zhruba tak tuším jak je to s cichlidami (astronotus ocelatus, cichlasoma nigrofasciatum, cich. meeki, uaru amphiacanthalpes). Nemám ale vůbec přehled o takových synodontech, krunýřovci síťovaném, ancistrusech a keříčkovci (fosilis). Taky bych byl vděčný za info o jejich pohl. zralosti vzhledem k věku, děkuji, Milhaus


Obrázek Obrázek
Verun
Verun (981 příspěvků) 25.08.2024, 08:40:03 xxx.xxx.220.12

Tak to jsou kapři na tom lépe… i 35-40+ a hlavně nemají ukončený růst. Mám v rybníce takový můj “projekt” , Jarmilu a spol.  Je jim asi něco kolem 8 let,  jikrnačka má asi už přes 10kg i víc (jednu jsem už musela darovat, oni se nám tam nekontrolovaně množí a manžela to irituje, já tomu říkám bohatství😊- nedopatřením se nám Jarmila přes noc z kádě šplouchla k mlíčňákovi do rybníka, měla být jinde, no  teď máme tisíce malých  ) 

Janazevsi
Janazevsi (83 příspěvků) 25.08.2024, 16:30:50 xxx.xxx.164.121

Ryby jsou většinou držáci a pokud jim člověk vytvoří vhodné podmínky, není problém dosáhnout průměrného věku. Ale někdy se z pohledu ryb sejdou podmínky  ideální a pak se překonají.

Moje akvárium 240 litrů by asi většina akvaristů nepochválila za vzhled, měla jsem v něm dokonce dvě umělé kytky. Ale péči jsem mu věnovala dobrou, to zas ano. Sešli se u mě asi vynikající podmínky, protože jsem měla rybí metuzalémy. Skakáry, nejstarší uhynula v 19 letech, další skoro v 19( věk vím stoprocentně, měla jsem je od kamaráda, kterému prasklo akvárium a on je trochu puntíčkář a předal mi i přesný záznam s datem koupě). Další ancistrusi, oba 15 a 16 let a dva sekavci koňský, věk se udáva okolo 7 let a u ně asi 16 let.  I ostatní ryby celkem nadprůměr, ale tyhle byly rarita.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.