Aktuálně: 3 983 inzerátů202 579 diskuzních příspěvků18 161 uživatelů

Chlamydióza

Anonymní (neregistrovaný) 22.08.2024, 12:12:21 xxx.xxx.105.4

Jakou máte zkušenost s chlamydiózou prosím. U papoška senegalského.

zjarda
zjarda (252 příspěvků) 22.08.2024, 14:14:39 xxx:xxx.baa8:76ae

Zdravím,  já jsem se s tím nikdy nesetkal, tak jsem nic podobného chvála bohu ani neřešil! Myslím, že je vždy lepší prevence a to hygiena chovu, pravidelně sprchování nebo koupání, pravidelný úklid chov.zařízení, min.1x ročně důkladně vyčistit budky i bidla a prostory vybílit hašeným vápnem. A pak kvalitní výživa a karanténa  nových ptáků a to hlavně z burz! S pozdravem Zappe  

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Chlamydi%C3%B3za_pt%C3%A1k%C5%AF

Anonymní (neregistrovaný) 23.08.2024, 11:20:14 xxx.xxx.105.4

díky vám za vaše cenné rady.

Dr. (neregistrovaný) 09.10.2024, 11:47:08 xxx.xxx.128.2

Chlamydiózu lze léčit poměrně úspěšně i těmi "nejjednodužšími" antibiotiky na bázi tetracyklinu (jsou i relativně levné), problém je ovšem - ostatně, jako vždy při léčbě zvířat - jak zajistit, aby exemplář přijal (do sebe dostal) optimílní dávku léčiva. Tolik doporučované rozpouštění léčiv do vody na pití je zhola nesmyslné, protože zvíře prostě nijak nepřinutíte, aby vypilo právě tolik, kolik se při použitém ředění předpokládalo. Zbýva násilné vpravení roztoku do zažívací soustavy, nebo injekční aplikace, v obou případech je ale nutný mnohokrát opakovaný odchyt se všemi s tím spojenými riziky.

Dřív u importovaných papoušků z volné přírody to bývalo velké nebezpečí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.