Aktuálně: 4 087 inzerátů199 258 diskuzních příspěvků18 097 uživatelů

štípance

Zrzavci
Zrzavci (3414 příspěvků) 22.08.2024, 13:01:24 xxx.xxx.45.181

Omlouvám se, že  vám čokl leze ke koním, ale chtěla bych se zeptat,  jestli ty  štípané nevypadají nějak takhle, jako to co má náš rezatec zničehonic u šňupáku? Že abych neotravovala věta zbytečně.  díky 

Obrázek Obrázek
Arbora
Arbora (375 příspěvků) 22.08.2024, 13:20:35 xxx.xxx.27.83

Kruhové tvary bývajú čsto plesne, zvlášť v chlpoch sú tým typické. 

Ad íl, také to chladivé ílové mazanie na nohy, to by mohlo držať. Keď sa to dáva koňom po práci, treba to zmývať a drhnúť rukou celkom intenzívne, možno by to stálo za pokus. 

Saga
Saga (511 příspěvků) 22.08.2024, 14:06:49 xxx.xxx.167.183

Zrzavci, naše malá Dáma bohužel na plísně trpí vždy v období línání na jaře. A přesně jak píšete, objeví se to ze dne na den, bez příčiny, bez ničeho. Kdekoliv na těle. Poprvé na zádech na asi 5ti místech, podruhé mezi pravým uchem a okem🙄.Nutně to ani nemusí být kruh, u nás to jsou všlijaké holé patvary🙄. Nicméně, pokud chytrou houbu nemáte, nebo jí nechcete hned běžet kupovat, tak já tato ložiska léčím obyč Betadinou na radu veta, neředěnou, normálně to na tu plešku picnu z flaštičky a rukou v rukavici popatlám i blízké okolí plešky. Patlám 1 denně po dobu 7-10 dnů, pak vidíte, zhruba po 5-6 dnech, že se začíná tvořit taková krustička, tak už jen kapu na tu krustičku, rukou nesahám. Krustička se po cca 10ti dnech sama začne olupovat a pod ní raší čerstvé chloupky. To už vím, že je vyhráno👍. Chytrou houbu mám taky, ale nechtělo se mi jí kvůli jednomu flíčku za uchem rozlamovat a tak vůbec se s tím matlat. Ale to je samozřejmě věc každého soudruha, jen píšu, co pomáhá nám.

Verun
Verun (985 příspěvků) 22.08.2024, 15:30:14 xxx.xxx.220.12
bassrock:

Jíl aby držel na vemínku - no nevím, máme ho tu požehnaně, opravdu blbě se to z koní dostává, ale na intimních partiích nikdá není taková vrstva, aby to minikurvy odradilo. Ona to musí být opravdu krusta a jak si to mezi nožkama šuchocou, tak se to odrolí a nějaký prach a špína opravdu zábrana není.

Kokosák je fakt, pokud nemáte alergika jako je Madam - po aplikaci byla opuchlá více než po kousancích, pouze na místech namazání - takže ten jsem musela vyřadit.  Stejně tak i olejové tonikum od TopVetu a další různé preparáty - no po 7 letech už mám ustálenou kosmetiku. A samozřejmě, že má Madam o hodně větší necesér než já 😀 o finanční stránce ani nemluvím 😀


Právě, kobyla mi po kontaktních “olejíčcích, vazelínách,” mazaných na vemínko + pupek a kýty zevnitř oteče.má tam pak  jelito, takže tam šplíchám jen repelenty, max.si to dám na ruku a projedu to tam…

Verun
Verun (985 příspěvků) 22.08.2024, 15:35:11 xxx.xxx.220.12
Zrzavci:

Omlouvám se, že  vám čokl leze ke koním, ale chtěla bych se zeptat,  jestli ty  štípané nevypadají nějak takhle, jako to co má náš rezatec zničehonic u šňupáku? Že abych neotravovala věta zbytečně.  díky 

Obrázek Obrázek

Nevypařil si psík spíš hotspot, nemá náhodou frňák opřený o nohu, když odpočívá? a nafuněl si tam vlhkost…i na to je ta Betadina roztok. 

Verun
Verun (985 příspěvků) 22.08.2024, 15:48:06 xxx.xxx.220.12
JanaJanaJanaJana:

Můj kůň měl tyhle rozlitý štípance taky, dokud jsem nezačala používat SPUTOP SPOT ON. Mouchy na ní sice lezou dál, ale tyhle humusárny se jí už nedějou a je ze všech koní nejmíň sežraní. Používám jen tohle plus na místa bez srsti kokosák s tea tree olejem, ale je třeba nepřehnat koncentraci.


Kokosák mám , tee trea mám, sice od Justu, ale pár kapek obětuju…udělám mini množstvíčko, na cca dvě natření…abych viděla, že mi po tom neoteče…

Takže předpokládám, roztopím kokosák…a nakapu, nechám zatuhnout.

dám dvě lžíce, kolik tak cca těch kapek tee trea? celé je to 10ml. 🤔

když ten spot on se nedá s ničím kombinovat- píšou v příbaláku…

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 22.08.2024, 19:57:16 xxx.xxx.252.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 22.08.2024, 15:48:06

Kombinace Spotu blbý. Ale mně funguje nejvíc, plus to natírání. Kokosák….do 100 ml fakt pár kapek , aby to vonělo, ale aby to už nespálilo. Můžete zkusit nejdřív u sebe na kůži. Nanasim stetcem na barvení hlavy.  

Verun
Verun (985 příspěvků) 23.08.2024, 08:52:28 xxx.xxx.220.12
Buggyra:

Tyjo, to jsou jelita.


to na tom boku mě tak neirituje-jako to dole na hrudníku, měla jedno jelito  i v sedlové krajině z druhé strany a právě než to oplasklo byla docela doba…ale to se jezdit dalo, já to dneska zkusím, kam to půjde do podbřišníku a jestli to nebude dřít…kdyby zase nebylo to horko, dla bych i beránka , vím že by měl dobře větrat, ale nějak mě to v tom vedru nepřesvědčuje….kožich a 30 °C 😏  

bassrock
bassrock (102 příspěvků) 23.08.2024, 09:31:21 xxx.xxx.251.2

Aaa, vidím klasiku … fakt tohle dělají pakomárci. Jednou při posledním výletu těch mrch, jsem přišla ke koni, co byl jedna boule vedle druhé, vypadala chudák děsně. Tenkrát přivolaná vet nasadila antihistaminika, do jednoho dne to šlo dolů.

Jinak Bugyro - hucul si nezvykne, hucul vymyslí, jak to sundat 😀a když ne daný jedinec, tak soudružky ve stádě určitě 😀 za 7 let života s muchařem měla deku jen jednou a to když jsem jí zkoušela při koupi - jinak zvládáme s Killitchem, repelenty, růžovkou a Swatem. Jsem ráda, že vydrží s maskou, ale i u těch máme velkou flukuaci - když je ve stádě “dobrý den” z deseti původně namaskovaných koní zbyde jedna - a to jen proto, že to je taková ta poslední ve stádě, před všemi utíká. Jinak si to navzájem sundavají, pak se s tím v hubě honí, házejí si s tím a nakonec to podupají … viděla jsem je, sígry, na vlastní voči. 😈

Buggyra
Buggyra (4147 příspěvků) 23.08.2024, 09:39:17 xxx.xxx.198.226

Jo soudruhové ve stádě jsou jiná. Ale hucul si fakt zvykne 🙂 Resp. aspoň ten hucul, co já znám 🙂 To je hrozné, když si to koně sundavají a ničí to.

Ještě že tyhle problémy nemáme. Kdybychom měli, máme možnost doma koně prostě oddělit a mít klid. Poníci by taky rozebrali cokoli, co by se dalo chytit do zubů 😀

kometa
kometa (5537 příspěvků) 23.08.2024, 10:40:19 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele bassrock z 23.08.2024, 09:31:21

z deseti původně namaskovaných koní zbyde jedna

Kamarádka koupila nedávno takové natahovací elastické. Tu si nesundá ani poník, ani mu s tím nepomůže jiný.

Zrzavci
Zrzavci (3414 příspěvků) 23.08.2024, 11:11:34 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 22.08.2024, 21:56:42

Bože, chudera!! To je příšerný!! Já bych jí na to pleskla mroženou zeleninu, aby jí to chladilo, nebožačce. Aspoň, chvilku, než si já snim u ní mroža 🙂 

Dávám do placu Levandulový éterák - nepomohlo by vetřít do srsti, hodně nějak? To je hrozný, takový boule.

Moc díky za tu zmíňku o hotspotu. Přemýšlím - tam by se to snad zapařit nemuselo????? Nebo myslíte, že ano? 

Nakapala jsem tam včera tu Betadinu. Ráno koukám, kus toho černýho kruhu je fuč. Ale bylo to brzo ráno - v půl pátý, neměla jsem možnost to zatím zkoumat. Uvidím odpoledne. Druhá půle tvrdí, že to je špína, to okolo. Že tam vidí vpich od bodnutí. Je pravda, že ten poděs rezatej furt pumprdlikuje a chytá vosy. Držím se úpěnlivě bodnutí, páč nechci plíseň a ni hotspota. Každopádně počítám i s tím, že by to mohlo být tohle. Díky všem.

bassrock
bassrock (102 příspěvků) 23.08.2024, 11:35:06 xxx.xxx.251.2
kometa:

z deseti původně namaskovaných koní zbyde jedna

Kamarádka koupila nedávno takové natahovací elastické. Tu si nesundá ani poník, ani mu s tím nepomůže jiný.


Jo ta je fajn, ale pod tou se mi Madam oprudí 🙄 má prostě citlivou pokožku, no


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.