Aktuálně: 4 087 inzerátů199 262 diskuzních příspěvků18 097 uživatelů

Agresivní vosy

Orionka (neregistrovaný) 20.08.2024, 17:24:44 xxx.xxx.226.32

Možná nám může být útěchou, že je to nejhorší v naší české kotlině. Nevím proč. Asi jinde nejsou lidi tak líní a nějak líp hospodaří. Projížděli jsme Maďarskem a divte se, hejnka chocholoušů byla k vidění. Třeba k nám časem zase domigrují. Byli jsme v Banátu a na jedné louži k vidění 100 motýlů. 

kometa
kometa (5537 příspěvků) 20.08.2024, 17:51:37 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 20.08.2024, 17:24:44

hejnka chocholoušů byla k vidění.

Jako dítě jsem je běžně vídávala na sídlišti. Což je 45 let. Od té doby ani ťuk.

Fikovnice
Fikovnice (5757 příspěvků) 20.08.2024, 20:40:31 xxx.xxx.32.76
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 20.08.2024, 16:44:48

Tome, já si také nemyslím, že je to sečením. Bydlím na takovém minisídlišti, kde je lesík a placy trávy. Seká se stejně každý rok, a dokonce nově nechávají na těch placech kusy neposekané - právě kvůli hmyzu. Jenže tady, uprostřed velkého města, pochybuju, že se stříká nějaká chemie. Pro mě jsou ty můry, a obecně hmyz, záhada.

Tom50
Tom50 (873 příspěvků) 20.08.2024, 23:32:03 xxx.xxx.139.241

Nebudete ho chtít akceptovat, doufal jsem, že na to tady přijdete sami. Mě jistě označíte, někteří z vás, myslím většina, že věřím na konspirace.

Vždy, když nastane nějaký malér, něco se změní, v duchu ze zastavím a pomyslně se vrátím do doby, než problém nastal a nebo kdy začal nastávat. Samosebou nejrůznější “vědecké” studie a budou jich desítky, tvrdí opak než se DOMNÍVÁM já.

Spousty malých i větších a nyní už i velmi velkých potíží začaly nastávat po zavedení mobilů, GPS a zdokonalení šmírování družicemi. Vše to jsou mikrovlny, jasně, zajisté naprosto bezpečné intenzity. Je to jako se škodlivinami, kdy norma na každé jedno Éčko je bezpečná, ale žádná studie neříká co nastane, když se spousta malých bezvýznamných škodlivostí sejde ve stejnou chvíli. 

Vrcholem škodlivosti mikrovlne obecně jsou sítě 5G. Když se zaváděly, asi před 5 - 6 lety, se o tom hodně psalo na VF. Samosebou se vše vyplnilo, co tehdy jasnozřivější s nevymytými mozky tvrdili. Ale tak už to bývá, nikdo si na to nevzpomene a tehdejším jasnozřivějším protagonistům se nikdo neomlouvá a nepřizná, že měli pravdu. Já se tehdy, u sítí 5G debaty neúčastnil, nevěděl jsem o tom nic a nevím dodneška. Jen si umím všímat, že nejhorší a doslova katastrofa se, JAKÁ NÁHODA, rozvíjí a stupňuje záhadně stejně, jako běží rozvoj 5G. A začaly bezdrátové zvonky u dveří i bezdrátové myši počítačů, ovládače dronů, ale taky osahávání vozovky před autem nacpaným elektronikou, nezapomínejume na šmírovací kamery ve městech a na silnicích a další stovky věcí, které zahlcují prostor elmag vlnami. A výsledek je úbytek nejen hmyzu, ale úplně všeho.

Nemusí to tak být, jistěže ne. Ale nebylo by to příliš mnoho náhod? Já tak zvaným vědcům nevěřím a bohužel nevěřím i kdyby náhodou mluvili pravdu, viz můj nedávný příběh o ovčákovi, ovcích a vlcích. Lhali tolikrát, že i kdyby náhodou měli pravdu, rozumný člověk jin nemůže věřit.

A pokud tedy nejsou na vině “bezpečné” mikrovlny a jiné elmag záření, CO TEDY ZPŮSOBUJE ZMĚNY?

MS (neregistrovaný) 20.08.2024, 23:58:37 xxx.xxx.47.194

Elektrosmog je realita. Jaký to vše má přesně dopad na smyslové vnímání živých bytostí, to nikdo pořádně neví. Je pravda, že nejrůznější zmatené chování včetně sebevražd u zvířat bylo zaznamenáno. Ale nejsem naivní. Tzv. pokrok ještě nikdo nikdy nezastavil a nezastaví. Je to rozjetá lokomotiva. Nakonec jsme tady a píšeme na internet. Kdybychom to chtěli skutečně zastavit, tak tyto věci přestaneme používat. Jenže nechceme.

Tom50
Tom50 (873 příspěvků) 21.08.2024, 00:32:57 xxx.xxx.139.241

OK, konečně relevantní názor!

Velmi často říkám, že vývoj se nazastavil a doufám, že se nezastaví! A naším úkolem v rámci Darwinizmu je, zda se dokážeme přizpůsobit. Pokud ne, zanikneme. A proto jsou všechny pokusy o ochranu přírody hloupé a proti vývoji jdoucí. Nebude se to líbit. Ale my prostě musíme, v rámci snahy o přežití, přinutit přírodu aby se v ní dalo žít i s tou spoustou báječných věcí, kterých se už nikdo dobrovolně nevzdá. Jen bychom se asi měli shodnout, za jakou mez už nelze zajít aby to neohrozilo naši podstatu, podstatu našeho žití.

Jenže lidi jsou, shodně s náboženstvím, roky učeni k pokoře a podřizování přírodě a ta je nedotknutelnou modlou stejně jako Bůh. To je ale přístup nesprávný. Příroda, ta skutečná, je ohavná a lidskému životu krajně nepřátelská. Není to žádná a už vůbec milující matka, je to zlá macecha, dnem i nocí připravená nahradit jeden živočišný druh jiným a nebo klidně i milony let ničím. Ona má čas, my lidé ne! Zatím nad zlou nepřátelskou macechou vítězíme. Jednou podlehneme a jako druh skončíme.

Ale tohle nechce nikdo slyšet ani číst kvůli výplachu mozku od dětství.

Proto se bavme hlavně o tom, jak udržet na živu a funkční včely (lidi nevyjímaje) i ve změněných podmínkách. O tom a o ničem jiném já už roky píšu, jenže tohle lidi nechtějí slyšet ani číst.

Když to shrnu. Rozdělme si, každý sám, věci kolem sebe na ty, co lze ovlivnit a na ty, co ovlinit nelze. S chemií v zemědělství, ale i mimo něj neuděláme nic. S mikrovlnami a třeba kamionovou dopravou také ne a ni se zhoubnou leteckou dopravou také ne a nikdo rozumný nechce ani zastavit fabriky. Ani s přelidněním a s pitomými politky nreudělí áme nic, politici si stejně vždy udělají co chtějí a nebo k čemu je jejich mafiánští sponzoři najmuli, a tak se soustřeďme na to, co ovlinit lze. Je toho překvapivě ještě hodně!

Takže, ochránce přírody = nepřítel normálního lidského života v moderní době. Zatím se nám dařilo přinutit přírodu aby nám sloužila, pokusme se v tom pokračovat.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1135 příspěvků) 21.08.2024, 08:58:56 xxx.xxx.171.125

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-vedci-zjistili-ze-gronsko-roztalo-uz-pred-erou-lidi-a-je-to-spatna-zprava-257818#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

A nebo na tom má velký podíl normálně příroda a greandeal negreandel, stejně se oteplí a oteplilo by se i bez přispění člověka. 

Osobně na tohle vyhraněný názor nemám. Dostala jsem se do bodu, kdy vím, že nic nevím a jsem si celkem jistá pouze tím, že ostatní jsou na tom podobně, včetně těch co říkají že vědí a dokonce i těch ,co věří že vědí.😂

Fatia
Fatia (108 příspěvků) 21.08.2024, 10:10:14 xxx.xxx.37.215

U mě je vos spíš málo, než moc, sršně jsem vídala na začátku léta, teď už dlouho ne. Můr litá hromada, stačí večer venku zablikat mobilem. Motýlů je tak akorát, na zahradě vidavam tak 3 druhy (belasky a zbytek neurcim), mimo město víc. Asi je to tu ráj na zemi, protože žádnou apokalypsu v přemnožení nebo vymizení některých druhů hmyzu nevidím. Letos je víc mravenců, se mi zdá. A poprvé jsem na zahradě potkala ježka. Ptáků je taky spousta, na zahradě vrabcaku hlučná hejna, rehkove, hrdličky… západ středočeského kraje 

Tom50
Tom50 (873 příspěvků) 21.08.2024, 11:31:52 xxx.xxx.139.241
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 21.08.2024, 08:58:56

Já si ze Seznamu nic nepřečtu a tak netuším na co odkazujete. Seznam patří k progresivistickým, těžce liberálním novinám, hlásná trouba pražské kavárny a tak jim já za vymývávní mozku platit nebudu.

To, co říkáte, že si nejste jistá, zda oteplení způsobuje člověk, učeně se to nazývá antrpogenní příčina,. je to, oč tu běží. Globální oteplování, dnes se to už neříká, teď je moderní Klimatická Změna - mnozí si všimli, že se neotepluje všude, tak tedy oteplení je jisté a na tom se shodnou všichni a i třeba prezident Kalus. Ovšem ti rozumnější bez účelového strašení a nějakého osohu, který tím sledují, rozporují ten základní fakt, že by se oteplilo stejně, protože takových výkyvů má za sebou planeta bezpočet. Jen malý poříklad, proč se největší ostrov planety Grónsko jmenuje česky Zelená Země? Ano, když tam utekl z Norska psanec Erík Rudý se svými podanými před šibenicí, usadili se v doslova zelené zemi a proto jí tak pojmenovali. Dnes je v těch místech kilometr ledu. To jsou fakta, jenže ti, kdo potřebují kšeftovat s uhlíkem, ti podplatí vždy dost vědcostutů, kteří ty bludy o tom, že to způsobuje člověk, “vědecky” potvrdí. A protože já neumím rozpoznat kteří “vědci” jsou podplacení prostituti vědy a kteří nestranní, nevěřím nikdy v ničem žádným a spoléhám se hlavně na to, co vidím a co čtu, že se děje jinde.

Jeden říklad za všechny. Silně se oteplilo na Marzu. Začalo to asi před 30 lety. Ptám se, jaké tam prdí ovce a krávy a jaké kamiony a spalovací auta, která je nutné nahradit elektromobilitou, tam dělají uhlík, který zvyšuje teplotu? Oteplují se všechny planety solárního systému protože Slunce!

trojAAAcko
trojAAAcko (113 příspěvků) 21.08.2024, 11:47:56 xxx.xxx.3.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 21.08.2024, 08:58:56

Když to tak čtu tak už trošku mám tiky v oku když si řeknu, že reagovat nebudu. 😀 😀

Ano, už je několik výzkumů naznačující / “potvrzující”, že se by se planeta oteplovala tak jako tak i bez přítomnosti člověka. Jsou o tom články které mluví o tom, že i planeta má své cykly co se týče oteplování a ochlazování. Teď si nepamatuji odborné názvy ani časové údaje, ale poukazuje na cyklus doby ledové a mezitím. My jsme ve fázi kdy se Země otepluje a za nějakou dobu se zas bude ochlazovat takže taková další doba ledová je vlastně nevyhnutelná. Jak přesně velký vliv má člověk je hodně diskutabilní a podle mě by se na to vedla nekončící se diskuze. Každopádně člověk spíš tento cyklus jen urychluje než úplně zvětšuje. 

V tomto konkrétním případě / tématu naprosto souhlasím s Tomem a jeho názorem na aktivisty a “zbytečné” zákony.  Jen bych podotknul, že některé změny jako jsou boje proti ozónovým dírám mi nepřijdou až tak zbytečné, ale za každou bojovat proti každé kravině určitě není na místě. Právě zmíněné cykly oteplování a ochlazování je téma o kterém se téměř nemluví a proč asi. Vždyť by to zničilo celou myšlenku greendealu a podobných aktivit proti globálnímu oteplování, protože by se mnozí ptali na jednoduchou otázkou. “Za to teda bojují když by se to stejně stalo?” a už by je nikdo nebral vážně takže se takové myšlenky kolikrát vyvrací, že by se to nestalo bez přítomnosti člověka i bez rozumných argumentů z jejich strany. Ač možná Tom má kolikrát možná až extrémní názory / teorie a ne se vším souhlasím, tak zrovna v tomto konkrétním tématu má Tom určitě pravdu co se týče tich zákonů a aktivistů.

Při takovým tématu vždy dostanu chuť se podívat na film Den poté, který to krásně toto téma znázorňuje a i po letech lidi na to odkazují, že jistá myšlenka toho filmu je pravdivá a to je návrat doby ledové.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1135 příspěvků) 21.08.2024, 13:17:25 xxx.xxx.171.125

😀ten článek ,na který jsem dala odkaz, právě zmiňuje důkazy, které v podstatě potvrzují a to celkem jasně minimální vliv člověka na oteplování planety.  Nejhezčí na tom je, sledovat   jak se zastánci greandealu snaží vysvětlit věci, které vysvětlit nedokážou , tak Aby dá podporovali jejich světonázor.  

kometa
kometa (5537 příspěvků) 21.08.2024, 13:36:48 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 21.08.2024, 11:31:52

jaké tam prdí ovce a krávy

Ovce a krávy toho moc nenaprdí.  Většina plynů odchází říháním. Jenom technická, protože CO2 a CH4 produkují. V nezanedbatelném množství. O tom žádná.

Anonymní (neregistrovaný) 21.08.2024, 13:52:02 xxx.xxx.9.215
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 21.08.2024, 13:36:48

Kdo tady a v jakém počtu kusů říhal před kravami že to planetě nevadilo?

kometa
kometa (5537 příspěvků) 21.08.2024, 13:57:54 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 21.08.2024, 13:52:02

Možná dinosauři. Býložraví. Nevím, jestli měli předžaludky.

Ale před kravami nejezdila auta, nelétala letadla a nečoudily fabriky.

Je to složitý.

Anonymní (neregistrovaný) 21.08.2024, 14:12:59 xxx.xxx.9.215
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 21.08.2024, 13:57:54

Naopak, je to jednoduchý. Nejde o nic vic nez o prachy a ovládání lidí. 

Vliv současných přežvýkavců na klima je minimální. Účel omezování a likvidace stád a celeho zemědělství není o záchraně klimatu, ale o omezení populace lidí. Lidé totiž čerpají “jejích” zdroje. Covidem začal odstřel škodné 

kometa
kometa (5537 příspěvků) 21.08.2024, 14:17:50 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 21.08.2024, 14:12:59

Takže zase odklon od vos k politice? Jděte tam, tady o to nestojíme.

Viz vlákno Neskutečné.

Anonymní (neregistrovaný) 21.08.2024, 14:32:52 xxx.xxx.9.215
kometa:

jaké tam prdí ovce a krávy

Ovce a krávy toho moc nenaprdí.  Většina plynů odchází říháním. Jenom technická, protože CO2 a CH4 produkují. V nezanedbatelném množství. O tom žádná.


Myslíte tenhle příspěvek, nebo ta nad ním? Mluvte za sebe. 

Tom50
Tom50 (873 příspěvků) 21.08.2024, 14:38:12 xxx.xxx.139.241
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 21.08.2024, 13:57:54

Jako učitelka byste měla vědět, že CO2 je pro život nezbytný a dokonce bez něj by život nebyl, nebo ne takový, jehož součástí jsme i my.

Když to rapidně zjednoduším, tak CO2 je základní “potrava” pro rostliny a bez něj nemůžou žít. Protože.

Když se sloučí uhlík s kyslíkem, uvolní se určité kvantum energie. Aby se ty dva prvky oddělily, musí se dodat stejné množství energie. To umí jen rostliny pomocí chlorofylu a slunečního světla = fotosyntéza. Z uhlíku a vody za přítomnosti minerálů a dalších látek rostliny z produktu metabolizmu živočichů (i jiných zdrojů CO2) vyzískají uhlík, sloučí s vodíkem na tzv uhlovodíky a nepotřebný kyslík vyloučí. Polopatě řečeno, rostliny bez živočichů žít můžou, naopak ne! Pro rostliny je tudíž CO2 životně nezbytný a jeho omezování ve svém důsledku jde proti všemu živočišstvu a tedy i proti lidem. Ne náhodou tato agenda bezostyšně tvrdí, že planeta by byla nádhernější bez lidí. Ano, v roli užitečných idiotů pomáhají majitelům zeměkoule redukovat počty lidí, nejsou války a svět se přelidnil že? Proto mocní války podporují a vždy se najdou lidské zrůdy, které to dělají a jiné neméně hnusné zrůdy to podporují. To my nezměníme, nejsme majitelé zeměkoule. Ale zbývá spousta věcí, které ovlinit lze! Tak se snažme nedbat zištné, VŽDY CIZÁCKÉ ekopropagandy a neberme ty magory vážně jako Grétu už nikdo rozumný vážně nebere. Je třeba nahlas říct, že kdo se lepí k silnici je ducha mdlého a přestat si hrát na bezkulčácký eufemizmus a řekněme to natvrdo, že to jsou debilové na jedné straně a nebezpěční prazákladu lidského života na straně druhé a tudíž by je mělo lidstvo z pudu sebezáchovy eliminovat. Dokud kolem magorů budeme našlapovat po špičkách a bát se, abychom náhodou nezjitřili jejich útlocit, nehneme se z místa. Jde o samu podstau lidského života a servítky už musí jít stranou. Po dobrém se s těmihle nic nesvede, tupci nejde vysvětlit, že je tupec. A to proto mu to nejde vysvětlit, že je tupec. Hlava XXII. (teď jsem to snad napsal správně)

Paní učitelko. Ovlivňujete děti či studenty, tedy pořád blboučké děti. Je nutné si uvědomit, že ani miliarda kusů hovězího a ovcí nevyříhá tolik metanu, jaoko produkuje za záhadných okolností sama planeta přirozenými výrony plynu z den moří a i na souších, důlní plyn není nic jiného, než stejný metan. Nikdo neví kde se ten plyn bere a ve skutečnosti není jisté, zda i ropa nevzniká stále nová. Existují i názory zpochybňující školami vnucovaný vznik fosilních paliv, účinně je tato skupina názorů potlačována a ignorována a kdo to vysloví je posmíván, dehonestován. Stejně, jako kdysi Církev potlačovala názory, co se nehodily do krámu, jen nynější mocní (zatím) za to neupalují.

Ale to bychom se dostali asi už daleko a hlavně, drtivá většina chce jednoduché věci a ne nějaké složité souvztažné působení velkého množství nejrozličnějšícj vlivů. Každý se může přesvědčit, že lidem, zejména mladým, dělá potíž pochopit tři věci v jedné složité větě a hlavně souvislosti z tvrzení a domněnek vyplývající.

Protože jsme v tématu včely a majitel jasně okřikl, bavme se o včelách a co pro ně můžeme dělat ve změněné přírodě a pod vlivem vymožeností, které nelze zrušit.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.