Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Volný chov mníšků na jižní Moravě

zjarda
zjarda (231 příspěvků) 04.09.2024, 16:36:18 xxx:xxx.b9d:ccd
»
Odpověď na příspěvek uživatele trojAAAcko z 04.09.2024, 12:43:58

Zdravím vás,  móc hezky a výstižně napsáno 👍 Gratuluji a smekám před vámi 👍 Jste kabrňák 🤝 S pozdravem Zappe 

trojAAAcko
trojAAAcko (113 příspěvků) 04.09.2024, 20:06:08 xxx.xxx.110.193
»
Odpověď na příspěvek uživatele zjarda z 04.09.2024, 16:36:18

Upřímně nevím za co dostávám gratulaci. 😃 Hodně jsem váhal jestli mi to vůbec stojí za to reagovat. Buď napsat elaborát u kterýho by se neměl čeho chytit a následovaly by další urážky nebo by nepřišla odpověď vůbec. Tak jsem zvolil něco kratšího. Rád si přečtu jakýkoliv názor a budu diskutovat o něm, ale urážky z ničeho nic není názor. 

Mně osobně je mi jedno (samozřejmě v nějaké normální míře) co si ostatní o mně myslí. Už jsem slyšel všechno možné na moji osobu (FB je na to super). 😃 Jestli si někdo myslí, že jsem třeba arogantní - ano, z půlky určitě jsem, ale tu půlku se vždy snažím soustředit na ty kteří si podle mě “zaslouží” díky svým vyjadřiváním. 

Děkuji za poklonu, ale příště mi to psát nemusíte. Nejen, že se pak červenám, ale jsem také dostatečně narcistický na to, abych se pochválil sám (přítelkyně říká). 😃

Anonymní (neregistrovaný) 06.09.2024, 19:00:21 xxx.xxx.141.100
»
Odpověď na příspěvek uživatele trojAAAcko z 04.09.2024, 12:43:58

Ano přečetl jsem si svoje texty mnoho je o chovu ptactva a i ty Vaše , které  jsou o nějakých nesmyslných teoriích, typu máte doma kočku a nebo psa snad by mohli zabavit vašeho papouška proto jsem se ptal jestli jste úplně v richtiku.

trojAAAcko
trojAAAcko (113 příspěvků) 06.09.2024, 19:32:54 xxx.xxx.110.193
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.09.2024, 19:00:21

Vezmeme si například toto vlákno ano? A trošku pro ty méně chápavé. (Bral jsem to podle IP adresy xxx.xxx.141.100)

Váš první text.

Velmi dobře souhlasím se vším co je tady napsáno, pan Jari je u mě ustrasenec, co leze těmto pomatencum někam.

- Velice zajímavý text o chovu papoušků 😉

Druhý.

Za mě jste jenom ovce,které jdou cestou kterou jim někdo zada a nesnaží se přemýšlet jestli je cesta správná nebo ne. Proto mám pro vás vzkaz . Beee.

- Opět velice zajímavý text o chovu papoušků 😉

Můj první text.

Za sebe bych jen dodal, že pozitivní seznamy mají všeobecně účel zrušit chov, protože údajně jedinci v zájmových chovech trpí (tento důvod, ale nebyla původní myšlenka k zavedení pozitivního seznamu). Původně šlo o zrušení chovu kvůli zamezení rizika “opětovného covidu -19” - snížit rizik přenosu nemoci ze zvířete na člověka (zoonóze) a účel úplně není zamezit výskytu nepůvodních druhů, přestože to bude mít na to vliv taky. Na toto téma jsem párkrát tady zveřejňoval link kde se o tomto tématu hovoří a pošlu ho sem znova. Zejména na invazní druhy a biologických invazí se zmiňoval p. Patoka. Celkově na téma pozitivních seznamu a invazních druhů. Jinak doporučuji shlédnout celé (hovoří se o vzdělávání veřejnosti, vliv soukromých chovatelů a jejich spolupráce se Zoo,…), ale jinak jen přednáška p. Patoky je od 5:34:00. https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=Q5ufz3tyGF0 Ptactvo jako takové je dobrým přenašečem nemocí (viz holuby ve městech,…) a jedinec nemusí mít nutně zdravotní problémy, ale i tak můžou nakazit naše původní druhy ať už naše ptactvo nebo jiný druhy (p. Patoka to zmiňoval na Racích). Nechci dělat z komára velblouda, že hned nějaký Mníšek tady vyvolá další epidemii a apokalypsu, ale může to schytat náš původní druh a rozhodit tak zase o trošku víc naši biodiverzitu. Jinak například na přenos chřipky mám hezký článek který se tomu zabývá a je to i za mě hezky všechno popsaný - je v angličtině, ale v dnešní době překladačů to nebude pro nikoho problém. 😉 + je tam krásný orientační obrázek na začátku. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2352771415000026 Ohledně problému s invazními druhy se nebudu nijak rozepisovat, ale osobně bych určitě nechtěl podpořit seznam invazních druhů další druhem. Krásně to tu napsal Jiri24 a krásný příklad s Mývalem Severním. Úplně bych neřekl, že je u nás přemnožený, ale nemá u nás přirozené nepřátelé a logicky se mu daří, protože má i široký jídelníček. Za sebe bych řekl, že je to krásný škůdce u nás a není divu, že je zakázaný s kombinací “neposlušných” chovatelů. 😀 Takže každý volný nepůvodní druh má negativní dopady - někdy i v něčem pozitivní, ale podle mě oproti negativním dopadům jsou pozitivní vlivy zanedbatelné.”

- Text kde jsem upřesnil důvod proč vzniknula myšlenka pozitivního seznamu, zveřejnil jsem link kde ing doc Patoka rozebírá problematiku invazních druhů a jejich hrozeb. Dále jsem nastínil rizika přenosu chorob z invazních druhů. Opět zveřejnil link kde je podrobně rozepsán typy a přenost chřipky mezi živočichy. Na závěr jsem dodal svůj pohled a názor na toto téma a problematiku. Pokusil jsem to složit text tak aby byl srozumitelný a posloupně dával smysl - Úvod → rozepsání problematiky → závěr.

Můj druhý text.

Mně ta IP adresa je hodně povědomá. 😃😃 Hrozně mě baví jak tento typ lidí vlastně jen “uráží” ostatní jaké jsou “ovečky”, ale přitom oni jdou proti systému jen z principu bez rozumného nebo komplexního vysvětlení proč a vlastně jediný výsledek je jen jejich dobrý pocit jací jsou rebelové…. 😃 Ani se nějak nesnaží pohlédnout na problematiku z komplexnějšího hlediska - asi to ani nezvládnout, ale ostatní zas “uráží” ostatní, že neumí přemýšlet. 😃😃 Takovým lidem osobně říkám “Ortel skupina”. Ortel jako takový jsou fajn jen mi přijde smutný jaký obrázek si o nich udělala veřejnost díky jejich vlastních fanoušků. 😃 Co se nadělá no. Samozřejmě nemám rád škatulkování tak bych si dovolil říct, že aspoň Tom50 napíše vysvětlení a proč si to myslí takže jeho si aspoň cením, že všechny jeho nározy si odůvodní a jeho dlouhé texty si rád přečtu.

- Moje reakce mířená na určitého člena diskuze za sdílení svého názoru který ano, nemá souvislost s daným tématem v tomto vláknu. 

Když si shrnem dva příspěvky v tomto vlákně nás dvou. Tak můj první byl k tématu a druhý ne. Ve Vašem případě nebyl nijak k tématu ani jeden. 😉 Takže si osobně myslím, že jsem v richtigu (pochází to z němčiny tak si to dovolím psát s “g”) aspoň z tich 50% zatímco ve Vašem případě je to 0%.

Jestliže z matematického hlediska (nebo spíše z počtového hlediska - matematika jako taková nepracuje s čísly nýbrž s písmeny) nejste zdatný tak bych to možná ještě mohl kvůli Vám převést do Braillova písma, protože zřejmě nevidíte co píšete. 😉

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 06.09.2024, 22:32:11 xxx.xxx.24.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.09.2024, 20:07:42

A ceho jste dosahl vy? Sem s tim. A cele vase jmeno. At vime s kym mluvime jinak jste jen Baron Prášil. A chovatelů - množitelů kterým do ruky nepatří ani křeček je pár i mezi papouškáři. Ten oslavný příspěvek je o sobě schopná psát i množka nejhrubšiho zrna.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.