Aktuálně: 4 087 inzerátů199 262 diskuzních příspěvků18 097 uživatelů

Neskutečné

MS (neregistrovaný) 16.08.2024, 15:19:43 xxx.xxx.37.96
kometa:

Já mám vadu řeči, ale papír na to nemám

Však to nijak nevadí, taky takové děti občas máme. Stejně tak nevadí, když někdo preferuje typ zkoušení - ústně, písemně, klidně vyhovím. I třeba, že nechce před třídou, tak přijde se svědkem do kabinetu.

Mně vadí zneužívání výhod a pocit, že každý má právo vystudovat vysněnou školu. Ono to atmosféře ve třídě moc nepřidá, když jsou tam vyvolení, kteří to dávají najevo. A nesnaží se, protože mají ten papír.


Ano to je druhý extrém. Podívejte, extrémy jsou všude. I mezi rodiči i mezi učiteli.  Někteří jsou slušní, milí a snaží se vyjít vstříc a jiné těší ponižovat a vyhledávají konflikty. Je to jako vždy o nás lidech.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 16.08.2024, 15:22:51 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 16.08.2024, 15:15:36

Já rozumím a chápu, že každý se bije za své dítě. Ale někteří rodiče to prostě přehánějí a tu cestičku umetají příliš. 

Ale nechodím ve vašich botách a vy zase v mých. Myšleno i na ostatní diskutující.

MS (neregistrovaný) 16.08.2024, 15:27:58 xxx.xxx.37.96
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 16.08.2024, 15:22:51

My jsme se třeba za učitelkou přišli slušně dohodnout co a jak a v podstatě se nám vysmála a poslala nás do p…, jako že se nějakým doporučením určitě řídit nebude, že sama ví nejlíp jak má učit a nemůže hodnotit každé dítě “jinak”, prostě stará škola. Tak nás ptostě bude vraždit na diktátech. To je pak smutné, když narazíte na takové lidi. Lidi dokáží být bezdůvodně zlí a krutí. Nejen ke zvířatům, ale i sami k sobě. 

kometa
kometa (5537 příspěvků) 16.08.2024, 15:34:31 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele MS z 16.08.2024, 15:27:58

Jak píše trojAAAcko, je to o lidech. 

Já nemám problém vyhovět, jak píšu výše. Ale vadí mi, že kolem někoho musíme chodit po špičkách, protože tatínek je např. vysoká šarže u policie. A má spoustu kontaktů. A ten papír si třeba dokáže i sehnat. 

trojAAAcko
trojAAAcko (113 příspěvků) 16.08.2024, 15:53:13 xxx.xxx.16.159
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 16.08.2024, 15:34:31

Kdybych měl takovou možnost (třeba zkoušení třeba v kabinetu se svědkem) tak bych to bral a chtěl bych projít ZŠ i SŠ tímto způsobem. 😃😃

Já měl právě problém třeba s učitelkami z českého jazyka a věčného ústního zkoušení před třídou a v mým případě kdy jsem večně nedokázal něco vyslovit (například slovo “samozřejmost” jsem se naučil vyslovit správně teprve před pár lety) nebo jsem řekl nějaké náhodný slovo což se mi děje i teď tak to bylo na zabití. Přitom v hlavě mám správný slovo, ale řeknu třeba červená. 😃 Obzvlášt když jsem šel na SŠ do nového kolektivu kde mě nikdo neznal a v kolektivu 22 kluků ve věku 15/16 let je taková věc hodně velká ostuda. 😂😂 Nemůžu mluvit o nějaké šikaně, ale hold si ze mě občas dělali srandu no. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1135 příspěvků) 16.08.2024, 15:57:21 xxx.xxx.171.125

Máme takový nešťastný případ v rodině mé sestry. Před 25 lety si tam vzali příbuzní jejího muže do péče vnuka. Jeho matka propadla drogám. Jsou oba intelektuálové, tak se chlapci maximálně věnovali, měli i štěstí na učitele, takže všechny možné a nemožné úlevy. Ještě v 3 třídě počítal jen s počítadlem.   Díky úlevám měl slušné známky má maturitu a teď se pokouší o studium na VŠ. Je furt v prvním ročníku, prarodiče to platí.  Švagr ho zkoušel zaměstnat ve firmě, absolutně vybouchnul,nezvládá prostě nic. Začíná mít deprese, protože vnímá jak na něj koukají denně spolužáci a i kolegové.  Kdyby ho dali do učení už chodil do práce, kterou zvládal a byl by spokojený 

kometa
kometa (5537 příspěvků) 16.08.2024, 15:58:03 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele trojAAAcko z 16.08.2024, 15:53:13

No jo, střední škola, puberta na vrcholu.🙂

Ale přežil jste to. I bez papíru. Však v životě se člověk potkává s mnohými zkouškami a musí je zvládnout. Škola je za mě pořád ještě sranda.

Anonymní (neregistrovaný) 16.08.2024, 16:21:02 xxx.xxx.10.46
MS:

Přesně tak. Díkybohu za tuto krásnou dobu plnou možností a svobody. Až mě mrazí, kolik nesnášenlivců vůči jinakostem by rádo znovu totalitu.


Libtardí nesmysly. Doba plná totality jinakostí, ultra levicových uchylů kteří chtějí všem řídit každý prd, buzerací a daní úplně na všechno. Tak tohle může byt doba plná možností jenom pro zmanipulované pitomce.

Tom50
Tom50 (873 příspěvků) 16.08.2024, 17:01:03 xxx.xxx.139.241

Tak jen tiše sleduju kam se zvrhla debata, od vyhozených včel v popelnici.

Kometa je, jak se mi začalo zdát, asi velmi rozumná. Ano, s ní bych já debatoval rád. Neshodneme se asi, ale ona není ani zapšklá, ani aktivistická, vidí věci realisticky. S lidmi jako ona, drvodělka a asi i áčka by bylo báječné pokecání (i pohádání).

Já jen tvrdím, že čím těžší podmínky od školky, tím líp potom v dospělosti.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 16.08.2024, 17:05:40 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 16.08.2024, 15:57:21

Kdyby ho dali do učení už chodil do práce, kterou zvládal a byl by spokojený

A to je přesně ono. 

Už jsem psala. Kolegyně měla své dítě na ZŠ (teď už je na VŠ, ale o to nejde). Na základce měli ve třídě, v rámci inkluze, děvče s Downovým syndromem. Nepřineslo to nikomu nic. I ta žákyně vnímala, že je pomalejší a jiná a trápila se tam.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 16.08.2024, 17:11:14 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 16.08.2024, 17:01:03

Ano, s ní bych já debatoval rád.

Pokud vynecháte politiku (protože tam se neshodneme, já se o ní o ní bavit ani nechci), můžeme debatit.

Tom50
Tom50 (873 příspěvků) 16.08.2024, 17:22:53 xxx.xxx.139.241
Anonymní:

Libtardí nesmysly. Doba plná totality jinakostí, ultra levicových uchylů kteří chtějí všem řídit každý prd, buzerací a daní úplně na všechno. Tak tohle může byt doba plná možností jenom pro zmanipulované pitomce.


Dokonale můj názor a fakt jsem to nepsal já. Jasně, stručně aby to i ti, co nechápou delší texty měli šanci vstřebat.

Dodám, že se jednou z té jinakosti všichni pose..te do vejšky. 

------------------------

Proč jsem dával příklad s rybáři a nutností zkoušek? Dám příběh, který jsem zažil já sám. Ne někdo, ale já.

Aby mohl rybář dodržovat rybářský řád a věděl která ryba je kdy hájená a jakou má zákonem stanovenou míru, musí ryby poznat od sebe. To dá rozum, ne?

Jako politicky vadný jsem v místní muničce za treest dělal na pracovišti s většinou romů a nebo potrestaných. Nikdy jsem nebyl k těm našim rasista a jezdil s nimi na ryby. Jeden byl velký soudruh a jako takový nemusel vychodit kurz a ani udělat zkoušky.

Jednou slyším úpěnlivé volání a přepíšu ho doslova:

"Tómaš, honem choď ku mne, honéééém pobehni! Takého som chudého kapra chytil, ktorý najmenej tri týždně nežral, aký je chudý". 

Kolega soudruh cikán chytil cejna. Jemu ale soukmenovci soudruzi vymohli výjimku a tak nevěděl, že to není kapr. Snad nemusím dodávat proč tvrdím, že včelař, než si pořídí včely, by měl projít kurzem a složit zkoušky. Je to prostě zkušenost.

Jiný npříklad ze stejné fabriky. Pořád si chtěl se mnou o včelaření povídat pán před důchodem, mě nebylo ani 30 a měl jsem úctu ke starším a tak jsem holt musel. Jenom jsem ho často vůbec nechápal. Jednou mi vykládal, jak vyházel mateřáky. Já v duchu žasnul, proč vyvozil na skládku mateřáky - kam jinam se vyhazuje něco? Jenže ten dobrý muž vylámal matečníky. Když mi to došlo děl: “Seš úplně blbej, tohle by pochopil každej”. Měl pravdu, každej třeba jo, já to nepochopil.

Pravda, pointu pochopí jen ten, kdo ví, co je mateřák. A vo tom to je.

trojAAAcko
trojAAAcko (113 příspěvků) 16.08.2024, 17:55:40 xxx.xxx.16.159
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 16.08.2024, 17:01:03

Já osobně se s lidma nehádám. Buď to nemá smysl anebo ve výsledku je to jen střet různých názorů a pohledů na věc. Jen když vidím v textu logický chyby tak to prostě řeknu a jestli ten člověk na druhý straně nad tím zamyslí nebo ne je už jeho věc. Tak já jsem Vám ve výsledku řekl, že v něčem máte pravdu, ale není to 100%. Třeba jako s těmi aktivisty, spíš bych kritizoval to, co píšou ve zprávách než to, že někdo něco napsal na malý diskuzní fórum jako je tahle. Jen na ukázku co jsem dostal za odpovědi od nejmenovaný slečny na FB když jsem si vyžádal studii o tom, že člověk je býložravec. Studii kterou poslala není studie, ale reddit což je taky diskuzní fórum principově jako tady. Jen v celosvětovém měřítku. Takže aktivisti si ten důvod jednoduše vymyslí a nemusíte jim nijak pomáhat. 

Obrázek Obrázek Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (3086 příspěvků) 16.08.2024, 18:59:37 xxx.xxx.124.163

Byli jsme vegetariáni, ano, proto jsou v jeskyních malby lidí lovících salát.
To dá rozum.

(Byl někde kreslený vtip.)

Jeden se se mnou hádal, že B12 dostane z kytiček,
to nemá smysl, pak už se hádají blbci dva, no.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 16.08.2024, 19:06:12 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele trojAAAcko z 16.08.2024, 17:55:40

od nejmenovaný slečny na FB když jsem si vyžádal studii o tom, že člověk je býložravec. 

V tom případě by mě zajímalo, jak nejmenovaná slečna vysvětlí, proč jako býložravec nemám předžaludky nebo aspoň složité slepé, případné další úsek tlustého střeva, abych mohla trávit celulózu. A přežila na trávě jako kráva nebo králík nebo kůň, teoreticky i prase.

Navíc pes má pořád chrup jako masožravec. Všežravčí má třeba jezevec nebo medvěd - vidět na lebkách. Premolárech a molárech.

Fikovnice
Fikovnice (5757 příspěvků) 16.08.2024, 19:18:15 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 16.08.2024, 15:03:05

Ale víte, že si rodič nemůže jen tak přijít do výuky…?

Já brala do své výuky tu slečnu, o níž jsem asi před půl rokem psala, ale hrála jsem si s otevřeným ohněm. Neměla na to období řádný zápis předmětu, tudíž ofiko v mé výuce neměla co dělat. Zeptala jsem se studentů, zda by to akceptovali…a byla to moje nejmilejší skupina za posledních xy let, tudíž ano. Ale jak píšu, OK to není.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 16.08.2024, 19:24:29 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 16.08.2024, 19:18:15

Ale víte, že si rodič nemůže jen tak přijít do výuky…?

Víme. Ale jak jsem psala, kolega byl tak perplex, že nereagoval. Já bych na tom byla stejně. Naopak bych mamince chtěla vyhovět, aby viděla, jak probíhá výuka. Ale u mě by o to asi nestála, protože pitevna.🙂

kometa
kometa (5537 příspěvků) 16.08.2024, 19:25:17 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

My žádné IVP nemáme; u nás jsou “sn” = specifické nároky.


To je ve výsledku totéž.🤔

Musíte brát v úvahu, že je dotyčný/á nesocializovaný, pomalý, plačtivý, fobický… Další doplňte. 

MS (neregistrovaný) 16.08.2024, 19:57:37 xxx.xxx.47.194
Anonymní:

Libtardí nesmysly. Doba plná totality jinakostí, ultra levicových uchylů kteří chtějí všem řídit každý prd, buzerací a daní úplně na všechno. Tak tohle může byt doba plná možností jenom pro zmanipulované pitomce.


Bezesporu máte právo na svůj názor, jen nevím proč hned urážíte a škatulkujete lidi, kteří to vidí jinak než Vy. Já si pamatuju totalitu minulou, kdy otce zavřeli a degradovali jen proto, že se vzpříčil jejich požadavkům. Tento režim není zdaleka ideální, přesto je pro svobodomyslného člověka neporovnatelně méně nebezpečný. Já vím, že takový Franco by ty Vaše libtardy pořešil razdva, ale znáte to; když se kácí les, tak lítají třísky.  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.