Aktuálně: 4 131 inzerátů198 473 diskuzních příspěvků18 082 uživatelů

Neskutečné

kometa
kometa (5523 příspěvků) 16.08.2024, 08:29:10 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 16.08.2024, 08:21:50

Když někdo hodí do popelnice koťata, štěňata, králíka…

Obecné ohrožení ano. Týrání ne. Bezobratlí v příslušném zákonu nejsou.

Což je ve finále jedno. Víme, jak dopadají případy týrání i u obratlovců. Zákony jsou, ale vymahatelnost žalostná.

trojAAAcko
trojAAAcko (115 příspěvků) 16.08.2024, 08:55:21 xxx.xxx.3.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 16.08.2024, 08:29:10

Upřímně nevím jak s tím zákonem. V zákoně 246/1992 se mluví hodně obecně a tudíž by to mělo platit i na bezobratlí ne? Na chov pavouků se vztahuje tak proč ne na včely, vosy,…? 

“k) vyvolávat bezdůvodně nepřiměřené působení stresových vlivů biologické, fyzikální nebo chemické povahy,”

Je pravda, že stres se posuzuje blbě a u takových zvířat ještě hůře, ale zákon mluví o zvířatech takže plošně. Podle mě se na tento případ vztahuje úplně stejně jako na jakýkoliv jiná zvířata.

Jinak to trestání a vyhamatelnost je opravdu smutná, o tom žádná. Kdyby to mělo aspoň smysl takový lidi trestat třeba zákazem chovu jakýkoliv zvířete. Když chovatel prodává třeba odchovy tak nikdo si nezjistí jestli ten zákaz nemá. Když vynecháme psy / kočky, ale jde o princip. Někdo dostane zákaz na chov kvůli týrání psa a za pár měsíců si klidně dojde koupit rybičky, papouška nebo třeba morče klidně ve zverimexu nebo od někoho kdo si neohlídal hlodavce a chce se zbavit mláďat. Možná by si to lidi kontrolovali, ale kam mají nahlížet zda ten zákaz nemají? Pokud nebyli třeba soudně trestani tak to asi nemají ani v rejstříku? To fakt nevím jak funguje a zda to má nějaký význam.

kometa
kometa (5523 příspěvků) 16.08.2024, 10:38:53 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele trojAAAcko z 16.08.2024, 08:55:21

Na chov pavouků se vztahuje tak proč ne na včely, vosy,…?

Vyjádřila jsem se nepřesně. Jsou vyjmuti z kategorie pokusných zvířat, takže si na nich může každý zkoumat co a jak chce. Myslím, že výjimku mají chobotnice a pak samozřejmě obratlovci - tam už musí být povolení, spousta papírů a zdůvodnění, že to opravdu nejde jinak než pokusem na živém zvířeti.

Tom50
Tom50 (854 příspěvků) 16.08.2024, 10:42:52 xxx.xxx.139.241
»
Odpověď na příspěvek uživatele trojAAAcko z 16.08.2024, 08:55:21

Drvodělka promine, milé dámy děláte z komára velblouda. Denně se ubližuje lidem idiotskými zákony EU, buzeracemi, nucením do nenormálního života a tohle je naprosto marginální. Nikdo nebyl napaden, zraněn, stalo se. Možná denně při kácení stromů v naší zemi padne včelstvo a nic se neděje. A ono se skutečně nic neděje. Přitom větší týrání je chov včel na střechcách a to vás nechává v klidu…

Vaše volání po drakonických trestech by jen vedlo k ještě větší buzeraci, šmírování, evidování všeho, to byste fakt chtěly? Dochází vám, po čem voláte? Co když se toho nějaký debil chytne? A napadlo vás, že třeba někdo, nějaká aktivistická zhoubná neziskovka chce další buzeraci a omezení lidí, mohli tam torzo včelstva nainstalovat aby byl důvod k nějaké restrikci. Já vám tvrdím, že kdo si dá včely do medné krávy, japonského úlu a nebo chová včely sice v úlech, ale bez rámků, dopouští se při medobraní takového masakru, že toto je proti tomu nic. Na obrázku nevidím rámky, to si nějaký blb pořídil včely, nechal je na volné stavbě bez rámků a pak si nevěděl rady co s nimi, tak letěly do popelnice. Mohlo to být pubertální dítě, to vám nedošlo? Nedávno tu byla diskuze a dokonce návrat do starověku radí kdysi odborný časpois Včelařství. Když jsem tu na to poukázal, mladý arogáč mě umyl výkluzem, ale nevysvětlil, jak zvednout několik medníků a jasně tu bylo řečeno, že výkluz by nefungoval kvůli prostavění mřížky a sousedních nástavků v jeden celek.

Jen vám připomenu, že zavilí zlí nelidští komunisti měli zákon o tom, že se včely nesměly chovat v nerozběrném díle. Ihned po revoluci v rámci zrůdného liberaslizmu, že si každej šmejd může dělat co chce, zákon nebo vyhlášku zrušili. To chtějte, opětovné uzákonění o chovu včel jen na rozběrném díle. 

Zkrátka akorát nahráváte liberální totalitě. Já bych třeba uzákonil, že kdo chce včely, musel by složit zkoušky jestli ten obor zná a pak teprve by si je směl pořídit. A každý by měl být povinně členem ve Svazu stejně, jako každý kdo che chytat ryby na VEŘEJNÝCH  vodách, musí být členem rybářského svazu. Bez členství v ČRS může chytat ryby jen na uzavřené soukromé vodě a paralelou by byl chov včel v soukromé voliéře. Kdo by je chtěl vypouštět do veřejného prostoru, musel by být ve Svazu. Když to jde u rybářů, proč ne u včel? A u rybářů musí každý nový rybář projít školením a na konci skládá zkoušku. Každý, kdo chce jezdit po veřejných komunikacích, musí projít školením a na konci skládá zkoušku. A tak dále. Jen u včelařů smí být chaos a výsledkem je pak to, co vás tak pobouřilo. Mělo by vás pobuřovat násilí či bezohlednost k lidem, úřední zvůle, třeba energetické štítky budov. To berete jako ovce čekající na porážku, které vůbec nechápou co se na ně chystá, ale horlíte pro včely? A to samé spalovací motory, hrozba zákazu jít do jakékoli přírody, má se smět být jen ve městech a tak dále - ta zrůdnost je už na papíře a jmenuje se to “patnáctiminutová města”, každý si to může dohledat co se na lidi chystá. 

Z EU se toho na nás řítí neskutečná spousta a šmejdy, co tyhle buzerace vymýšlí, povinně živíme ze svých daní na úkor třeba důchodů a omerzování zdravotní péče a nebo na úkor směšných mateřských dovolených. Na buzerace debilů, co se pak lepí k silnicím například, na to stát má, na munici do cizí války taky a nakupujeme letadla, když stejnou účinnost má dron, kterých je za cenu letadla víc než milion. Podivný svět!

A ještě přidám. Víte jak chrabří hasiči likvidují zalétlý roj? Prostě přijede auto s mohutným vysavačem, roj I S KRÁLOVNOU (vyjadřování jak za krále klacka) vycucne a 20-30 TISÍC životů, i S KRÁLOVNOOU končí a myslím, že taky celkem ohavně nelidským způsobem. To se vám zdá košer a pohození torza včelstva vás pobuřuje? Aha.

A drtivá většina rojů ve městech je ze včel na střechách, balkonech panelkáků a podobně, to vám nevadí? Mě teda jo!

PETROSMORAVICUM (neregistrovaný) 16.08.2024, 11:03:22 xxx.xxx.216.41
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 16.08.2024, 10:42:52

Zkoušky ze včelařství…??? Tom50 vy by jste byl první kdo by je neudělal…  Tím nechci napsat, že o včelách nic nevíte, ale vaše zkušenosti jsou jiné než to co se všeobecně propaguje. Takže měl by jste na výběr: 1. prezentovat své zkušenosti a v tom případě by                                                                                          jste je neudělal

                                                                              2. prezentovat to co se všeobecně propaguje - vtom                                                                                   případě by jste lhal sám sobě

Jaký by to mělo smysl?

Raspic
Raspic (88 příspěvků) 16.08.2024, 11:22:03 xxx.xxx.127.128

Ano !!! Sice né vždy a se vším souhlasím, co píše Tom 50. Ale….. Vyhození včel i s “královnou” ( tak to si dovolil opravdu hodně) do popelnice je sice smutné . Stačí jeden zelenej blbeček, netolerantní soused , kterého budou obtěžovat vaše včely na jeho pozemku, a máte problém. Třeba to vaše obecné ohrožení. Atd. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3078 příspěvků) 16.08.2024, 11:40:46 xxx.xxx.124.163

Na včely se vztahuje toto 
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2023-144

To kdyby měl někdo nápad, že na nějaká další zvířátka nemáme zákon a můžeme na ně venku dupnout nebo je hodit do popelnice, tak fakt ne, kromě zákona na ochranu zvířat proti týrání, což je takový skoro základ, 
máme např. ještě ten veterinární, kde je o chovu různých zvířat, podrobněji, je srozumitelný dost, přehled: https://www.zakonyprolidi.cz/obor/chovatelstvi
ale asi o tom v tv nemluví.
Ale měli by!!!

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1117 příspěvků) 16.08.2024, 11:55:00 xxx.xxx.171.125

Hele pokud někdo hodí úl pný včel do kontejneru uprostřed města, opravdu reálně ohrozil řadu lidí a dle mého je to obecné ohrožení.  Když je nechce má je vysířit a potom vyhodit. Co když tam půjdou děti vyhodit odpad a ty včely je napadnou?

Roj není agresivní, ale takhle rozsypané včely prostě budou. 

Takže ne, mě to nepřipadá že přeháním.

Tom50
Tom50 (854 příspěvků) 16.08.2024, 11:57:07 xxx.xxx.139.241
»
Odpověď na příspěvek uživatele PETROSMORAVICUM z 16.08.2024, 11:03:22

Moc vám nerozumím. Autoškola se nedělá z přilepování aktivistů k silnici a tak předpokládám, že by zkoušky ze včelařiny neobsahovaly tyhle nesmysly, ale pouze odbornost.

Mám na mysli něco jiného. Dám příklad co mám na mysli od rybářů. Rybařil jsem od dětství. Když přišly děti, přerušil jsem. Asi za trest, za několikaleté neplacení udržovacího poplatku, mě ČRS přinutil opět udělat zkoušky a logicky nejprve dokonce projít povinným školením. Za komančů. To školení bylo o druzích ryb, dobách hájení a obecných zásadách ochrany přírody, o rybářském řádu a zákonu a vyhlášce, ze kterých Řád vychází, taky o přesném názvosloví. Mám na mysli takovéto školení, že by mě nutili k aktivizmu mě nenapadlo a v tom máte asi pravdu, tam bych rozhodně pohořel.

Na druhou stranu. Mnozí mě obviňují na každém foru kde jsem byl z politiky. Jenže, já dobře vím, že se mocipáni snaží zničit možnosti aby lidi spolu mohli hovořit z očí do očí a ona politika a zrůdná oficiální ideologie limituje naše životy a to i ve sféře chovatelství a jiných volnočasových aktivit. Tudíž je nesmyslné a strašně nahrává režimu, zakazovat se o tom bavit. 

Omezování komunikace mezi lidmi začali likvidací hospod, začalo to zákazem kouření například. Ano, jsem polepšený kuřák, ale jsem zásadně proti zákazu kouření v hospodách!!!! To proto, že já si na rozdíl od drtivé většiny lidí uvědomuju, co je za tím - je za tím aby lidi neměli kde se spolu scházet a debatovat. Pak nezbývá než debatovat třeba tady. Dámy se spravedlivě rozhorlily zaníceným hněvem a přitom si neuvědomily, že se jedná o prkotinu a jak píše další, není náhoda že chlap, že co když je za tím nějaký liberální soused jak píše? Co když přišla chovateli obsílka a musel to řešit hned? Co když to byl puberťák, žijící se samoživitelkou a nemají auto aby to dovezli něj kam do lesa a museli to vyřešit ihned?

Prostě nevíme co za tím bylo. Co víme, bylo to bez rámků a tedy to bylo včelstvo aktivistického blba, co podlehl masírce typu organického PŘIROZENÉHO chovu včel a podobně.

Ovšem jádro mého příspěvku nebylo v tom, z čeho by byli lidi zkoušeni, jaksi automaticky předpokládám - a jak mě správně oponent upozornil nejspíš předpokládám nesprávně, že bych byl zkoušen v normálním systému ze skutečné odbornosti a ne z aktivistického bláznovství.

Jádro sdělení je, že se nic tak strašného nestalo a že je pokrytecké litovat včely a nelitovat lidi, děti a nepoukazovat třeba na to, že inkluze ve školách je zhoubnější a útočí na samou podstatu lidské společnosti. Ona inkluze plody teprve přinese. Jeden příklad. Mladé Němky nechtějí mít děti aby nepřibývali ti, co zanechávají uhlíkovou stopu, kterou ohrožují planetu. Ano, takové de.ily vychovává dnešní školství, tedy krpmě mnoha pohpaví a zženštile rozmazelně vystresovaných pitomečků, kteří se psychicky hroutí ze semebemenšího nepohodlí. To bylo jádrem mého sdělení, že je svět nenormální a někteří neumí rozpoznat marginálie (bezvýznamnosti) od skutečných problémů, které ohrožují samotnou lidskou existenci a normální život. Drvodělka promine. Tedy snad.

Dokáže mi někdo rozumnou argumentací, třeba jako předvedl petrosmoravicum, vyvrátit co se domnívám?

trojAAAcko
trojAAAcko (115 příspěvků) 16.08.2024, 12:02:51 xxx.xxx.3.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 16.08.2024, 10:42:52

Jsem na tom podobně jako Raspic. Ne se vším úplně souhlasím jako Vy, ale v některých bodech máte pravdu. Vytáhnul jste spoustu zajímavých problematik z různých odvětí a toho se chytám docela rychle. 😉

Ještě na začátek, nejsem si jistý jestli jste mě označil jako ženu, ale když tak jsem muž a charakterizuji se jako muž s orientací heterosexuality jen pro informaci (neofenzivně). Jinak některé zákony smysl moc nemají, nejsou dořešený atd… ale zákony a změny přicházejí a musí jinak bychom se nikam neposouvali. Ne všechny změny jsou super a podle mě by některé nemuseli být, ale jsou a měli by se i logicky dodržovat. Svoboda je krásná věc, ale i ta svoboda by měla mít nějaké pravidla aby fungovala. Též si v některých bodech jdete proti sobě. Na začátek naznačujete jak přichází buzerace a přikazování (třeba jako je asi i pozitivní seznam), ale sám pak naznačujete, že to chce zkoušky pro chov včel a další věci a porovnáváte to s rybářstvím. Víte jak to funguje třeba v teraristice nebo třeba akvaristice popřípadě s chovem hlodavců? Oproti tomu je chovatelství psů / koček jako Severní Korea proti USA kde je “naprostá svoboda”. Co se týče aktivistický skupin, že se toho chytnou, tak je z části pravda a z části ne. Oni si ten důvod vždycky najdou nebo vymyslí a je jedno jestli mu “někdo nahraje”. Poslední dobou chodím do styku na FB s takovými “aktivisty” a je to opravdu jedno. Věří tomu čemu chtějí třeba jako, že je prokázáno, že maso obsahuje stres a když jsem si vyžádal odbornou studii která to potvrzuje (byl jsem si jistý, že není) tak mi jedna paní doporučila knihu Malý princ od Exuperyho abych si jí přečetl. Prý pak pochopím a nebudu tak zaslepen. 😉

Jinak je jedno jestli to bylo dítě nebo dospělý člověk ne? Dospělý člověk by měl mít rozum a dítě by mělo být nějak správně vychované. Samozřejmě, že děti jsou jen děti a dělají “klukoviny”, že něco někde rozbijou / poničí, ale upřímně si nemyslím, že by dítě jen tak vzalo včely a hodilo do popelnice. Dále určitě nevěřím tomu, že někdo z neziskovky sedí v kanceláři a mačká F5 na chovzvirat.cz a hledal by cokoliv čeho by se mohl chytnout. Ti spíš hledají sociální sítě než nějakou malou inzertní stránku kde je nějaké diskuzní fórum. 😉

Každopádně mně osobně nevadí včelí i vosí róje. Takže bych doporučil nad danými problematikami se více zabývat z více úhlu a širšího spektra. Mně osobně vadí jakýkoliv ubližování zvířat a je jedno o jaké se jedná a pokud jsou zákony které zakazují takové ubližování tak ať se to dodržuje jinak pokuta jako za rychlou jízdu autem. Takže nejsme to jenom my co děláme z mouchy velblouda, ale i Vy. Jinak byste tak krásně nerozepsal tolik problematik a stačilo by to napsat jen v pár větách.

megi-the-pes
megi-the-pes (3078 příspěvků) 16.08.2024, 12:08:09 xxx.xxx.124.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 16.08.2024, 11:55:00

Ale zas když někoho napadne pes, o ob. ohrožení se nemluví. Teda nevím, třeba jo, ale většinou je to ublížení na zdraví z nedbalosti (zrovna dnes článek o berňákovi, pokousal pošťačku, utek otevřenou brankou).

Eště, kdyby to někoho zajímalo, na str. 2 (druhý odst.) je vysvětlení, že vet zákon bere jako zvíře dokonce i nenarozené objekty eště a ty včely atp.
https://cit.vfu.cz/stres/file/okruh13.pdf
 

Tom50
Tom50 (854 příspěvků) 16.08.2024, 12:21:53 xxx.xxx.139.241
drvodelkafialova:

Hele pokud někdo hodí úl pný včel do kontejneru uprostřed města, opravdu reálně ohrozil řadu lidí a dle mého je to obecné ohrožení.  Když je nechce má je vysířit a potom vyhodit. Co když tam půjdou děti vyhodit odpad a ty včely je napadnou?

Roj není agresivní, ale takhle rozsypané včely prostě budou. 

Takže ne, mě to nepřipadá že přeháním.


Ano, a co když někdo nalitej jede po městě? A co když má v sobě 10 zcela legálních energodrinků? A co když je de.il se čtvrtinou mozku a nikdo ho SPRÁVNĚ nevychoval? Přece má každý právo na to, co je a co není správné že? A jak potom víte, že není správné vyhodit do popelnice včely na divočině a nebo mimino?  Co je babybox? No lepší vyhřívaná popelnice, jak to, že taková matka není trestána?

Ano, žijeme v lidském společenství a sdílíme svět se spoustou psychicky vadných lidí, kteří, jak na to první upozornil Sókratés před 2.500 lety, NEUMÍ SAMI OD SEBE ROZPOZNAT CO JE DOBRÉ A CO NENÍ, CO JE SLUŠNÉ A CO NENÍ a tak dále? Ne, je doba, že vše je správně, protože má každý právo na vlastní názor a holt tady měl někdo VLASTNÍ NÁZOR, že dělá dobře, když vyhodí včely do popelnice. Že tím ohrozil jiné? No a co? To je milá zlatá LIBERÁLNÍ blaho, kde má každý právo na individualitu.

Uvědomte si, že se tu mladí přes 30 let masírují bezohledností, že mají nárok být individualitami a že jsou na světě jen oni nejdůležitější a že mají být naprosto bezohlední = LIBERÁLNÍ a vy se tomu teď divíte? Tady máte plody asertivity, kterou vyučují mladé blbečky a manažery podniků a podobně a přitom asertivita není nic jiného než bezohledná drzost. Proč drvodělko nepoukazujete na PŘÍČINU té zhouby? A ano, pak někoho možná ani nenapadne, že dělá něco špatně. A vy spolu s dalšími dámami předvádíte totalitní reskriktivní sešněrování dalšími a dalšími buzeracemi a přitom by stačilo, aby lidi byli jako dřív, i jako byli za posmívaných komunistů. Fakt mě štvou zákony chránící čokly a křečky a tolerující masivní ubližování lidem, třeba dětem inkluzí, zhoubnou reklamou a prapodivnými vzory (Vémola například).

Mě by to mohlo být jedno, mám to za pár. Ale v téhle liberální hrůze budou muset žít moji potomci a já tomu nedokázal zabránit. To je děsivý pocit. A výsledkem budou lidi jako Slovenský poslanec Pročko, který myslel vážně drakonické omezení chovu včel, to byste, dámy chtěly? Neměl by být poslanec po takovém návrhu doživotně v blázinci?

Jádro sdělení je, že ano, že včelami v popelnici došlo k obecnému ohrožení, ale spíš zanedbatelnému ve srovnání s tím, kdo smí jezdit po silnicích a chodit mezi lidmi a propagovat nelidské fantasmagorie typu green deal. Proč nevymýšlíte zákony a buzerace jak omezit zelený ekoterorizmus? Individualistickou bezbřehou bezohlednost čím dál větší části lidí?

trojAAAcko
trojAAAcko (115 příspěvků) 16.08.2024, 12:22:33 xxx.xxx.3.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 16.08.2024, 12:08:09

Takže jsem neměl pravdu. 246/1992 se teda nevztahuje na bezobratlovce. Dobré vědět.

Děkuji.

kometa
kometa (5523 příspěvků) 16.08.2024, 13:06:20 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 16.08.2024, 11:57:07

ale jsem zásadně proti zákazu kouření v hospodách!!!! co je za tím - je za tím aby lidi neměli kde se spolu scházet a debatovat. 

Zvláštní. Naše hospoda začala se zákazem kouření s měsíčním předstihem. A lidi se scházet nepřestali. Jediná krize byla za covidu a ta už je naštěstí zažehnána. A i kuřáci oceňují, že jim nesmrdí oblečení. A nemají problém jít bafat ven.

Zkrátka akorát nahráváte liberální totalitě.

Bez té politické vsuvky by to nešlo? Odpovím si sama. Nešlo.

Ale je tady vlákno Politika. Tam najdete dost spoludiskutérů.

kometa
kometa (5523 příspěvků) 16.08.2024, 13:13:02 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele trojAAAcko z 16.08.2024, 12:02:51

stačilo by to napsat jen v pár větách.

To Tom 50 neumí. V délce příspěvků suverénně vede.
 

Janae (neregistrovaný) 16.08.2024, 13:21:07 xxx.xxx.160.6

Mě zaujalo, že policie včely odvezla za město.

Nemůžou přece vědět, odkud včely jsou, jestli nepřenáší mor. Docela by mě zajímalo, jak se na tento postup dívá zákon. Když kupuji včely musí mít veterinární potvrzení, včely z kontejneru se můžou vysypat za město? Předpokládala bych, že včely přijdou zlikvidovat stejně jako když hasiči likvidují roj.

kometa
kometa (5523 příspěvků) 16.08.2024, 13:27:36 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 16.08.2024, 12:21:53

Co je babybox? No lepší vyhřívaná popelnice, jak to, že taková matka není trestána?

To fakt myslíte vážně? Víte, jak takové babyboxy fungují? A že jejich smyslem je naprostá anonymita matky? Která se díky tomu nesnaží dítěte zbavit odhozením do opravdové popelnice, kde by dítě nemuselo přežít. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.