Aktuálně: 4 057 inzerátů199 787 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Trimování

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 13.08.2024, 20:19:37 xxx.xxx.32.167
Fikovnice:

Zajímavé je, že okno lze stahovat tlačítkem na přísl. (pravých) dveřích. Nefunguje tlačítko na mých (řidičových) dveřích pro pravé okno…

Klima se mohla zbláznit i kvůli vadnému senzoru vnější teploty. V zimě auto skoro netopilo (nebo teda topilo málo) a to mělo souvislost s tím senzorem.

A ano: Seznam závad sepíšu a do servisu jsem objednaná někdy v září. Blbý je, že se mezitím v autě upeču.


Tak dnes ježdění po dr. Ničemu nerozumím, nic nechápu!!! Funguje už i tlačítko u mě…jako na P okno.

…ovšem čidlo vnější teploty už ukazuje jen --, ptž podle mě nemá místo na hodnoty nad 100!😄No a Čeněk při zapnutí klimy topí jak blázen!!!👎 Zhýčkanost…moje!!! 20 nebo 25 let jsem jezdila autama bez klimy. Rychle si člověk zvyká na vymoženosti a pohodlí.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 13.08.2024, 20:24:05 xxx.xxx.32.167
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.08.2024, 08:14:38

Megi, co by se mohlo stát s autorádiem? Zajímá mě to. Už 2x mi totiž byla neodborně odpojena baterka a zatím to způsobilo “jen” vymazání všech možných dat, z čehož mi nejvíc vadilo smazání těch tripů - ujeté km a spotřeba u nich. Přenastavení času, data, formátu času a vím já čeho ještě - to je v pohodě. Ale s rádiem se nestalo nic.

Jo a jedno to odpojení udělali v servisu!!! Měla jsem tam napsáno - při odpojení baterie zálohovat data!!! Tak prý:"Pozdě! Už jsme to odpojili…"👎

Orionka (neregistrovaný) 13.08.2024, 21:16:12 xxx.xxx.226.32
megi-the-pes:

ale to nesmíte tu dálku furt ztrácet jako někdo
tak jsem pořídila čínskou náhradu za 250, umí okýnka, kufr, najít vrak na parkovišti… a když ztratíte dva ovladače, počítám, že do měsíce je nemáme, tak se to dá ovládat telefonem (to píšu kvůli orionce, aby měla radost 🙂)


Tohle všechno už jde mimo mě, já už to se svou mechanicky ovládanou nákupní taškou dojezdím. Pana doktora neposlouchám, tak už mi to možná příště nenapíše.

Orionka (neregistrovaný) 13.08.2024, 21:18:42 xxx.xxx.226.32

Ale když čtu o Čenkovi, jak stávkuje a dělá si co chce, ani mě to nemrzí. 

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 13.08.2024, 23:35:50 xxx.xxx.32.167
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 13.08.2024, 21:18:42

Ale tak zas já mám Čeňka ráda a motoricky je OK. Toto jsou, jak psala tuším Buggyra, věci “komfortní jednotky”. 

Po asi 6 úmrtích v mém naprosto nejbližším okolí (včetně mého expartnera, mého bratrance a dále mého blízkého kamaráda - zajímavé - všichni zemřelí byli muži do věku 30 let) při autonehodě jsem chtěla mít auto bezpečné a silné. To, že je hezké, je bonus navíc. Víc mě zajímala bezpečnost. No a na rychlosti poněkud ujíždím🤫, takže s nákupní taškou bych měla strach předjíždět, notabene třeba do kopce. Zrovna dnes mi jeden ko.ot při předjíždění začal přidávat, tak jsem sešlápla plyn a po chvíli jej viděla někde hodně vzadu v zrcátku… 

No a poruchy Čeňka jistě nejsou výjimkou mezi poruchovostí všech možných aut. Vždyť to mám denně ve svém okolí (známí třeba teď opakovaně “léčí” audinu). Jenže ne každý Vám to napíše zde na fórum. 

Orionka (neregistrovaný) 14.08.2024, 07:27:49 xxx.xxx.224.112
Fikovnice:

Ale tak zas já mám Čeňka ráda a motoricky je OK. Toto jsou, jak psala tuším Buggyra, věci “komfortní jednotky”. 

Po asi 6 úmrtích v mém naprosto nejbližším okolí (včetně mého expartnera, mého bratrance a dále mého blízkého kamaráda - zajímavé - všichni zemřelí byli muži do věku 30 let) při autonehodě jsem chtěla mít auto bezpečné a silné. To, že je hezké, je bonus navíc. Víc mě zajímala bezpečnost. No a na rychlosti poněkud ujíždím🤫, takže s nákupní taškou bych měla strach předjíždět, notabene třeba do kopce. Zrovna dnes mi jeden ko.ot při předjíždění začal přidávat, tak jsem sešlápla plyn a po chvíli jej viděla někde hodně vzadu v zrcátku… 

No a poruchy Čeňka jistě nejsou výjimkou mezi poruchovostí všech možných aut. Vždyť to mám denně ve svém okolí (známí třeba teď opakovaně “léčí” audinu). Jenže ne každý Vám to napíše zde na fórum. 


Rozhodně jsem Čeňka nechtěla urazit 😃. 

Jen přidám historku : měla jsem tu návštěvu, shodou okolností z Brna : “Tady bych nemohla bydlet, tady je to samá zatáčka a já ráda jezdím rychle” 😃

balu
balu (2036 příspěvků) 14.08.2024, 21:00:59 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.08.2024, 23:35:50

No nevím. Mám Forda Focus kombi první generace, tedy bez palubního počítače, a řeším pouze běžné opotřebení a výměny náplní. Pak mám Opel Crossland, a tam jsem nad rámec běžné údržby řešila pouze zámek u předních dveří, kdy “blblo” zamykání. Nechala jsem ho vyměnit a je po problému. Syn u toyoty řeší též jen běžné opotřebení a druhý syn u fabie to stejné. A nejsou to nová auta. 

Takže ty problémy, co máte s Čeňkem nejsou normální, a v mé bublině je poruchovost aut docela marginální.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 14.08.2024, 21:24:17 xxx.xxx.32.79
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 14.08.2024, 21:00:59

Balu, v mé bublině je to naopak a jde o různé značky aut. Jak jsem psala o Audině, tak dnes jiná majitelka Audiny (moje kámoška) mě potkala a řekla mi, že ta věc s klimou se jí stala také. A byla to prý jakási banalita. Ve famílii permanentně řešili poruchy na všech možných typech škodovek.

Každopádně já si Čeňka nenechám znechutit. 😀 Nebyl prodán kvůli poruchovosti, o tom jsem přesvědčená. I když pravý důvod teda není úplně super…

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 14.08.2024, 21:27:44 xxx.xxx.32.79
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 14.08.2024, 21:00:59

Jinak el. stahování oken je OK (na vině mohla být (pod)vybitá baterka kvůli mé nemoci, kdy ležím jak placka a auto stojí). Takže teď klima, což je při současném počasí průser, ale já nedávala auto ani na garančky (kvůli nedostatku financí). Tudíž filtry se neměnily, klimatiz. kapalina se nedoplňovala + další provozní kapaliny také ne. A zatím mě vždy bez motorické závady Čeněk přivezl tam, kam jsem potřebovala. Vždy.

balu
balu (2036 příspěvků) 14.08.2024, 21:28:58 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.08.2024, 21:24:17

Já vám Čeňka nechci znechutit. Jen  se mi zdá, že už jste na něm řešila víc problémů,než se mi zdá zdrávo. Ale je to jen můj dojem a můj pohled. 

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 14.08.2024, 21:30:18 xxx.xxx.32.79

Poslední edit: Orionka má pravdu v tom, že čím složitější auto, tím je vyšší riziko poruch. Tak to prostě je. Vymakanost, techn. vychytávky atd. narážejí na fragilitu miliónu různých systémů, které tyto věci řídí. 

balu
balu (2036 příspěvků) 14.08.2024, 21:31:18 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.08.2024, 21:27:44

Výměnu kapalin si já teda hlídám a intervaly dodržuji. Je to asi to nejmenší, ale podle mě velmi důležité.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 14.08.2024, 21:33:58 xxx.xxx.32.79
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 14.08.2024, 21:31:18

To souhlasím, že to je důležité. Ale zase: Sem tam na ty základní kapaliny kouknu já. Průšvih by byl třeba olej a ten mi staré auto žralo strašným způsobem. Ale až když zestárlo. Říkávala jsem pak, že nejezdí na benzín (mělo minimální spotřebu), ale na olej…😀

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 14.08.2024, 21:37:12 xxx.xxx.32.79

Jinak jsem jela na nákup až teď večer, moc jsem si stran vedra nepomohla, naopak už pak nebylo parkovací místo. Po mém naučeném trpělivém vyčkávání😄se jedno místo uvolnilo a zrovna pod okny Magora!!!! No, a já šla pro nákup (jako z bytu; poprvé jsem to neunesla) a Magor už mi postával u auta. Jak mě uviděl, ihned začal dělat, že telefonuje!😠 Je to přímo pod kamerou, ale vím já, co se tomu chorému mozku zase urodí v lebce!!!👎

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 14.08.2024, 21:40:23 xxx.xxx.32.79
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 14.08.2024, 21:28:58

Nebojte, neznechutíte… 😉 Ono se mu také stala řada věcí zaviněná nějakými haj.ly, viz ty šílené promáčkliny na kapotě. No, a asi jsem to sem psala, po téměř 40 letech řízení bez autonehody už se jej podařilo odřít i mně!!!😟 Ten úžasňák, co mi spravoval kapotu, škrábance vyleštil…a dál to asi řešit nebudu.

orionka-2
orionka-2 (1033 příspěvků) 15.08.2024, 17:38:31 xxx:xxx.d520:610
Fikovnice:

Poslední edit: Orionka má pravdu v tom, že čím složitější auto, tím je vyšší riziko poruch. Tak to prostě je. Vymakanost, techn. vychytávky atd. narážejí na fragilitu miliónu různých systémů, které tyto věci řídí. 


V tomhle ohledu byla nejlepší 110. Vše potřebné jsme vozili pod sedačkou a kromě totálky, šlo všechno ( skoro ) opravit na cestách. Ještě 120 jsme opravovali ve Švédsku na silnici a všichni mechanici ze servisu se šli podívat 🙂) Když jsme byli 110- tkama v Jugoslávii, spousta aut stála na každém odstavném ve stoupání od moře do hor a vařila, my jsme pootevřený motor podložili špalíkem a jeli jsme bez zastávek.

P.S. Vím, že už vás s těmi brontosaury se…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.08.2024, 10:10:59 xxx.xxx.198.226

Právě jsem ťapala kolem zachovalé 120-L a lačně si ji prohlížela, toho místa v interiéru! Volant akorát do ručky, pro holku, ne jak teď, že ten volant pomalu dlaní neobejmu, palubka jen co by si brýle odložil, ne jak teď, že vás palubka pomalu zalehne. Na přístrojovce dva budíky a řada kontrolek, teď je na přístrojovce obrazovka, na které furt něco skáče a bliká, instantní epileptický záchvat na pochodu… Pak nemáme mít ty mozky tak vybraný, když na nás interaktivita skáče ze všech stran. Tomu se člověk nevyhne ani když jde po vsi - už i ten vietnamec u večerky má světelnou tabuli, kde jede blikající nápis.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 16.08.2024, 10:16:58 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 15.08.2024, 17:38:31

My jsme jako mlaďoši s partou taky jezdívali Škodověnkami k móři.

Největší síla byla tuším “tisícovka”, u které nešly otevírat jedny dveře!!! 😂 A tím jsme jeli do Bulharska, přes plno hranic. Tehdy to ještě sranda nebyla. Sice to bylo po revoluci, ale celníci auta fakt prohlíželi. Na jednom přechodu můj tehdejší partner nějak nas… celníka, a hned nás odstavili bokem. Vše z auta ven a dokonce nám najeli pod auto zrcadly!!! Já tehdy ještě studovala, ale kluci už byli dr. S sebou vezli různé věci pro případ zdravotních problémů. Pamatuji si, že měli i šití, jehelec, peán, nějaká lokální anestetika… Tehdy jsme měli teda zadky fest sevřené! 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.