Aktuálně: 4 087 inzerátů199 261 diskuzních příspěvků18 097 uživatelů

Lisování medu

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1135 příspěvků) 26.08.2024, 19:09:11 xxx.xxx.49.16
»
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 26.08.2024, 15:25:21

Já bych si tím tak jistá nebyla. Navíc pořád lepší, kdyždá dítěti kus medové plástve , než rohlík ze sóji.  

Tom50
Tom50 (873 příspěvků) 26.08.2024, 20:25:25 xxx.xxx.139.241
Janae:

Raw panička by neládovala dětem medík na talíř, sice je raw ale dětské zuby jsou jí přednější. Žádná současná máma by nedala dítěti takovou nálož medu a už vůbec ne pravidelně. Tímto směrem moc zákazníků nebude.

Umím si představit využití v cukrařině efektivně nakrájené to může být hezká ozdoba třeba na ten raw dort nebo v nějaké luxusní restauraci by si s tím také poradili, tímto směrem by se nechal sehnat odběratel, ale chce to známosti, obyčejný včelař bez doporučení nemá šanci.


Podle tónu a smyslu, jakým je to podáno je zřejmé, že jste RAW panička a hlavně AKTIVISTKA. Celý nesmysl s RAW stravou je pouhý aktivizmus, druh iracionálního náboženství a Víra nepotřebuje rozum, dokonce ho všechny věrouky popírají. Ten rozum.

Když problém fruktoza zjednoduším, je to cukr škodlivý pokud ke každé molekule F není molekula G, tedy glukozy. Sacharoza = cukr řepný, je disacharid, lidově řečeno “dvojcukr” a skládá se přesně 1:1 z G a F. Jakmile je převaha F v těle a nejedná se o vrcholového sportovce a pouze v okamžiku enormní zátěže, je F velice škodlivá, rozkládá se v játrech a játra mění F na tuk. Tělo tuk ukládá v těle tam, kde nepřekáží, tedy v břiše, zadku, stehnech a u žen (i některých mužů) v prsou. Potom zdravě žijící paničky cpou do sebe a dětiček “zdravé” věci a pak se staršně diví, že se týrají ustavičnými dietami a pořád ne a ne zhubnout. To je ta lepší stránka věci, čistě estetická i když obezita je velice zhoubná, ale ne hned a tak se moc neřeší, pořád se o ní omílá, ale vlastně se to neřeší. Pak je tu horší věc a to je steatoza jater, neboli ztučnění. Roky potravinářskou mafií placení “vědcostuti” vnucují věřejnosti nesmysly a zamlčují, že se fruktoza vyrábí z kukuřice a je LACINĚJŠÍ než cukr řepný!!!!! Proto ho potravinářská mafie cpe do všeho, i dětičkám do müsli a pak se maminky, i ty RAW paničky stráááášně diví, jak to, že mají osmileté holčičky, které se bůčkem a dvanáctkou rozhodně necpou a nechlastají, ztučnělá játra. Plíživě, tiše je v posledních asi 15-20 letech cukr v mnoha slazených potravinách nahrazený high fructose corn syrup nebo jiným kukuřičným “synťákem”, stejným nebo stejného kukuřičného původu, který někteří dávají včelám a pak se diví....

Dávám dvě videa a je potřebam, koho to opravdu vážně zajímá, shlédnout celá. První je aktivista, který se snaží mluvit lidově (je to trapné, ale “méně zkušení” na to asi letí, navíc pán je krasavec) a možná by se mezi sponzory jeho “tvorby” našli ti, co mají zájem propagovat škodlivou fruktozu a nebo podsouvat, že PŘIMĚŘENĚ fruktozy až tak moc nevadí. Také si povšimněme, že mluvou, gestikulací, mimikou a do tepla chvilkami změněným hlasem lidový krasavec používá jen vágní pojmy, že fruktoza je OK když se jí nejí moc, nebo se konzumuje přiměřeně, případně rozumně. Zmíní se o fruktoze, že je v ovoci. No ona se podle ovoce dokonce jmenuje - fructus. Když to hodně zjednoduším, pokud je k jedné molekule G jedna molekula F, tělo to zvládne, f je strávená a nikam se neukládá. Jak je převaha F, je problém, vždy a bez výjimky. Pozoruhodné je, že konkrétně netuhnoucí květové medy netuhnou proto, že obsahují víc F ku G a jsou tedy vlastně nezdravé - akát, slunečnice, jetel a další. O tom se ale cudně mlčí, lidem to šmakuje a chtějí plástečky s medem tekutým, nad plásty se ztuhlým CUKERNATÝM medem by jistě nechtěli. OK, kdo chce kam…

Pak dávám video s paní Slimákovou, která patrně nepracuje v něčím žoldu a tak říká pravdu. Podobně hovoří Calábek a mnozí další, kdo bude chtít, najde.

Dál je to už na IQ každého jednoho občánka.

https://www.youtube.com/watch?v=d6RMU5oycik

https://www.youtube.com/watch?v=75nEpU4TbeA

Mám tu Coca Colu a čtu složení: voda, fruktozo-glukozový sirup a pro jistotu nepíší kolik kterého cukru -  což je podle mě klamání zákazníka. Dále se dozvíme, že Cola obsahuje 11,2% sacharidů, z toho cukrů také 11,2% což je údaj, kterému neumím rozumět.

Na našem nealko ovocném pivu čtu, že obsahuje 4,9% sacharidů z toho 2,8% cukrů a sladidlo steviol-glykosidy a fakt, že podstatou nebo složkou glykosidů jsou cukry už nechám bez komentáře.  Pravdou ale je, že to tak úděsně naslazené jako Cola není!!!

Janae (neregistrovaný) 26.08.2024, 21:14:02 xxx.xxx.160.6

To je ale dobrá demagogie,  kde jste vzala, že kdo nedá talíř medu dá si sojový rohlík, já teda spíš čekala, že vytáhnete limonády, ale i tak.

Mám děti, mám kolem sebe hodně rodin s dětma, žádné extrémisty kolem stravy, ale také mám včely, tak mám představu. Popravdě neznám asi nikoho kdo by dal dítěti takovou nálož medu, jako je na obrázku. Naše děti dvakrát ročně mají i více, protože pomáhají při vytáčení, ale jinak sladké nemají. Vlastně med máme jenom do jogurtu, spotřebujeme doslova pár skleniček medu ročně. 

Když tak nad tím přemýšlím, tak nejvíc medu prodám starším lidem, mladší samozřejmě také koupí, ale spotřebu mají si jako my.

Janae (neregistrovaný) 26.08.2024, 21:17:25 xxx.xxx.160.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 26.08.2024, 20:25:25

Přečetla jsem uvodní větu a dál ten elaborát odmítám číst, předpokládám, že se ponese ve stejně agresivním duchu jako začátek. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1135 příspěvků) 26.08.2024, 22:15:45 xxx.xxx.49.16
»
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 26.08.2024, 21:14:02

Jezte si co chcete. Sojový rohlík jsem čistě plácla,  ony jsou tuny jiných tvz zdravých potravin, co lidé dětem klidně dávají a obsahují třeba právě ten levný a velmi nezdravý cukr z kukuřice + další šmakulády. Já na medu nevidím špatného nic a na tom že by ho někdo dal ve formě plástve dětem na mlsání také ne.  Talíř ho jistě nesnědí, to nevím kde jste vzala že by někdo tvrdil, ale každý den pár kousků klidně.

Tom50
Tom50 (873 příspěvků) 26.08.2024, 22:33:41 xxx.xxx.139.241
»
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 26.08.2024, 21:17:25

Nečtěte dlouhé elaboráty, kor když vám v první větě nastaví zrcadlo. Jasně, vzdělání je pro bl.ce, Víra je nade vše. Doufám, že aspoň rozpoznáte význam slova víra když je napsané s velkým písmenem.

Ostatním chytřejším, které zajímá jak je to s cukry a medem doopravdy, doporučuji můj elaborát přečíst celý a POCHOPIT ho. Případně si už dohledat informace každý sám. 

Tom50
Tom50 (873 příspěvků) 26.08.2024, 22:49:08 xxx.xxx.139.241
drvodelkafialova:

Jezte si co chcete. Sojový rohlík jsem čistě plácla,  ony jsou tuny jiných tvz zdravých potravin, co lidé dětem klidně dávají a obsahují třeba právě ten levný a velmi nezdravý cukr z kukuřice + další šmakulády. Já na medu nevidím špatného nic a na tom že by ho někdo dal ve formě plástve dětem na mlsání také ne.  Talíř ho jistě nesnědí, to nevím kde jste vzala že by někdo tvrdil, ale každý den pár kousků klidně.


Ano, vás mám jako diskutéra moc rád, umíte myslet racionálně i selsky. Nikdo normální se nedokáže přejíst medem ani cukrem. Ale v Cole a nedej Bože v energodrincích do sebe naperou tak úděsná množství cukrů, že budou ve 40-50 letech úplně odkecaní.

Zopakuju co aktivistická madam nedočetla. Nikdo neví, a to není názor můj, ale mám ho z internetu, že co bude s dnešními dětmi, které jsou od mala ničeny čistou fruktozou a mají skutečně v 8 letech a i dřív ztučnělá játra, až jim bude 40-50 let. Na druhpou stranu, moje děti a vnuci jsou normální a vědí co je správně a tak mi to je docela fuk. Jen je mi líto dětí, jejichž matky nečtou elaboráty, jak jsou delší než tři holé věty. Které dětem upírají med, ale moderních nápojů, hlavně když jsou ze Západu, jim jistě dopřejí plná hrdla kolik libo.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1135 příspěvků) 27.08.2024, 05:40:24 xxx.xxx.171.125

Dneska se těmhle umělotinám nikdo nevyhne, i když třeba limonády nepije. Právě proto mi přijde doslova směšné , zdůrazňovat že dětem nejde nabídnout talíř medu. To je snad jasný, že takhle by to ani nejedly. 

goro
goro (324 příspěvků) 27.08.2024, 10:37:07 xxx.xxx.199.128
»
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 26.08.2024, 15:25:21

"Raw panička by neládovala dětem medík na talíř, sice je raw ale dětské zuby jsou jí přednější."

Zastavení tvorby zubního plaku se odborně nazývá „inhibice kariogenního procesu“. A právě tento zázrak způsobuje med díky přítomnosti „včelího enzymu“ GOX (glukózooxidázy).Na trhu se už vcelku běžně objevují zubní pasty a další produkty pro péči o zuby, které GOX obsahují. Práci zubařům přidávají hlavně „zlé“ bakterie Streptococcus mutans a Lactobacillus, které jsou hlavními viníky při tvorbě zubního kazu. Podle všeho zabraňuje med tvorbě zubního kazu právě tím, že má inhibiční účinek právě na tyto dvě bakterie.

Tom50
Tom50 (873 příspěvků) 27.08.2024, 11:08:52 xxx.xxx.139.241

Blbé pro děti té aktivistky je, že jejich madam maminka nečte dlouhé elaboráty (to je dobře, stejně by je neměla čím pochopit). Opakuju. Z jejího původního příspěvku jsem ihned poznal, že se jedná o zaslepenou aktivistku, což je eufemistický název pro idiot…, tedy méně zkušeného FANATIKA. Je hodně pod mojí rozlišovací schopnost, zda se jedná o fanatického katolíka, muslima nebo zdravovýživového, oteplovacího, či uhlíkového fanatika. Podle mě to jsou psychicky nemocní lidé, když svojí Víru vnucují ostatním násilím nebo terorismem. Bohužel ZATÍM není třeba lepení k silnici klasifikováno jako terorismus. Stačilo by jedno škrtnutí perem a bylo by konkrétně tolhle bláznovství ihned vyřešené. Mě z toho vyplývá jediné a sice, že mocní potřebují aby se lidi rozeštvávali mezi sebou a tolerují aby menšiny deptaly a terorizovaly většinu. Vše to popsal jakýsi Niccolo Machiavelli a všichni znají jeho nejznámější výrok: “Rozděl a panuj!” A to i když je výrok připisován i jiným autorům. Machiavelliho kniha Vladař je velice pozoruhodná, ale mladí mají tu vadu, že odmítají vše staré a rozhodně je nezajímá historie, žijí jako zvířátka v tomto okamžiku, nechtějí vědět co bylo a neřeší co nastane. Není pak divu, že si volí Piráty a ti vědí jistě, že internet byl už před ww2, protože Masaryk měl připojení k internetu a sám Tatíček už varoval, že ne vše, co je na internetu, je pravda. Když se někdo ptá jak vůbec někdo může volit Piráty, tak má odpověď i tady na CHZ. Co si kdo myslí, že asi může vyrůst z dětí fanatiků, tedy pardon výživových aktivistů? Jenom další “méně zukušení”.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1135 příspěvků) 27.08.2024, 11:28:20 xxx.xxx.171.125

https://slovnikcestiny.cz/heslo/ekologista/0/21510

Našla jsem moc pěkné označení pro tenhle typ aktivistů.  Často nadávám na ekology a nedávno   jsem zjistila že se už začali oficiálně dělit na skupinu ekologů, s kterými se dá v mnoha věcech jen souhlasit a i v případech kdy nesouhlasím, má jejich tvrzení nějaký logický záměr a ekologistů což jsou fanatici schopní prosazovat kdejaký nesmysl.

Ekologista je takový zelený nacista.

MS (neregistrovaný) 27.08.2024, 14:21:16 xxx.xxx.47.194
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 26.08.2024, 20:25:25

Obsah glukózy ve slunečnicové medu je podobný jako u řepky. Slunečnicový med patří k nejrychleji krystalizujícím medům.

MS (neregistrovaný) 27.08.2024, 14:25:46 xxx.xxx.47.194
»
Odpověď na příspěvek uživatele goro z 27.08.2024, 10:37:07

To je pravda. Nicméně všeho moc škodí, nejde jen o zubní kaz. Jedna, dvě polévkové lžíce medu jsou tak akorát. Med je lék má se užívat jako lék, ne se jím ládovat. Hodně včelařů s pomalejším metabolismem má nadváhu. Cukry při nedostatku pohybu metabolizují na tuky.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 27.08.2024, 14:48:25 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 27.08.2024, 11:08:52

Z jejího původního příspěvku jsem ihned poznal, že se jedná o zaslepenou aktivistku, což je eufemistický název pro idiot…, 

Už zase urážíte.

MS (neregistrovaný) 27.08.2024, 15:53:37 xxx.xxx.47.194
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 27.08.2024, 14:48:25

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 27.08.2024, 17:32:48 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 27.08.2024, 16:50:14

Ano, prudím. A budu. Vadí mi, když urážíte jiné.

Odlišný názor se přece dá vyjádřit slušně. Bez osobních invektiv.

tom4
tom4 (104 příspěvků) 27.08.2024, 18:48:53 xxx:xxx.144a:aacd
»
Odpověď na příspěvek uživatele MS z 27.08.2024, 14:25:46

Mohla byste nějak doložit, že hodně včelařů s pomalejším metabolismem má nadváhu ? Odvážné tvrzení, ale pak to vypadá, že nevčelaři jsou všichni štíhlí.Naopak pohyb kolem včel na včelnici a manipulace s medníky/ a nedejbože s plodišti/ jsou poměrně namáhavé. Máte za to, že koukání u TV vede ke štíhlejším lidem ? Nezlobte se, ale to co jste napsala je blábol

MS (neregistrovaný) 27.08.2024, 19:11:30 xxx.xxx.47.194
»
Odpověď na příspěvek uživatele tom4 z 27.08.2024, 18:48:53

Namáhavé možná, ale nejde o pohyb v tepové frekvenci, která umožňuje efektivní spalování tuků. O nevčelařích a koukání na TV jsem nic nepsal, tak mi to laskavě nepodsouvejte. 

Tom50
Tom50 (873 příspěvků) 27.08.2024, 21:33:27 xxx.xxx.139.241
»
Odpověď na příspěvek uživatele tom4 z 27.08.2024, 18:48:53

Pokusme se nenechat provokovat anonymy a feministkou. Hlava XXII = kdo je b.b, b.bem zůstane a proto, že je b.b, nejde mu vysvětlit, že je b.b. A jak vidíte, všechny pokusy se vždy ukáží jako marné.

Nakonec tak to bylo odjakživa, že menšina vědoucích sdílí svět s hrstkou lidí s kvalitním mozkem, je jich vždycky 10% z populace a pak těmi ostatními 90 procenty. Oni se obyčejně dříve nebo později prozradí. A že někdo má VŠ neznamená, že není pito - rozumu mdlejšíhoa nebo ještě eufemističtěji “méně zkušený”. Naopak, vystudovaní pi.omci jsou nejhorší. Lapidárně to říkávaly naše babičky: “komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí”. Pro méně vzdělané - apatyka = lékárna.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.