Aktuálně: 3 940 inzerátů204 097 diskuzních příspěvků18 183 uživatelů

Kvalita srsti po kastraci

Sardullah
Sardullah 09.08.2024, 13:09:57 xxx.xxx.189.104

Věk kastrace…

Sára 9 měsíců, beze změny resp. malililinko zadel

Gina kastrovaná cca 2,5 roku věku - tam je to “postižení” podstatně větší.

Nevím, možná ty rozdíly jsou u mnohem starších zvířat.

No a pak teda nějaký můj průběžný soukromý průzkum u majitelů kastrovaných fen…mi to přijde, že je to kus od kusu. U pyrenejců mi přijde, že je to pravidlo.

marcelaamax
marcelaamax 09.08.2024, 13:15:26 xxx.xxx.189.248
janaa:

Určitě se nezačala tvořit,ale změnila se struktura,proto vidíš to,co dřív ne


No a myslíš, ze je to podsada? Ta vatička? Jakoze tam byla podsada vždycky, jen to nebylo znatelné? To je asi blbost ne, protože dřív z neho fakt neslo vycesat nic víc, než ta vrchní srst. Je teda pravda, ze na první pohled srst vypadá stejne, ale když se namoci, tak mi přijde, ze je hustější a déle schne. 

janaa
janaa 09.08.2024, 13:20:40 xxx:xxx.cb94:32bf
»
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 09.08.2024, 13:15:26

Jj,vatička je podsada. Asi tam byla,ale kraťoučká a hrubá,tak jsi jí nezaznamenala. Je teda pravda, ze na první pohled srst vypadá stejne, ale když se namoci, tak mi přijde, ze je hustější a déle schne. Typický

assil
assil 09.08.2024, 14:22:50 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 09.08.2024, 12:59:46

Ano, špic má taky takovou hrubší srst a po kastraci z toho byla měkká štěněcí.

marcelaamax
marcelaamax 09.08.2024, 15:33:09 xxx.xxx.189.248
assil:

Ano, špic má taky takovou hrubší srst a po kastraci z toho byla měkká štěněcí.


U nás je ta srst prave na pohled a i na dotek stejná. Rozdíl je jen při vyčesávání, a když se namočí. 

impact
impact 09.08.2024, 16:23:55 xxx.xxx.34.237

Moji kastrovaní hrubosrstí psi mají srst jak hřebíky. 

Dědek Qim je kastrovaný snad deset let a on je teda spíš broken. Ale tak strašně hustý kožich by mu kvantum papírových parsonů mohlo vážně závidět. Papírová jacková Maffi je taky broken, ale víc do hrubá a srst je i cca dva roky po kastraci stále řádně drsná. BJ je po kastraci víc jak rok a srst tvrdá, hrubá. A Kevin je sice hruboš, ale s jemnější srstí a na ní ani půl roku po kastraci nevidím žádné změny. 

Sarah01
Sarah01 09.08.2024, 16:57:50 xxx.xxx.162.253

Moje kastrovaná Julča má srst děsnou, ale nutno dodat, že ji takovou měla už před kastrací. Dokonce bych řekla, že před kastrací byla ještě horší.

Arosek
Arosek 10.08.2024, 10:44:44 xxx:xxx.2701:50c2

Obecne po kastraci srst "zvatovati", zmekne, vyleze podsada, vic sredati. Ale ono je to strasne zavisle na konkretnim jedinci. 

Mam domaci vzorek na GR a CKCHS a pak nepreberny vzorek na psech ze salonu. A proste zalezi na jedinci, na okoli, na krmeni, na kosmetice a rekla bych i na veku, kdy by dotycny jedinec kastrovan. Mladsi vek je horsi, u strasich psu ty posuny nejsou az takove. 

Obecne hodne pomaha vychytat stravu a cesat, cesat, cesat. Prorezavace, furminator, hrabla. Klidne i efilacky (u nas Saggi) no a trpelivost a proste se s tim smirit, ze zrovna tohle je kousek kteremu ta podsada vylezla, no. 

Fiona.Praha
Fiona.Praha 10.08.2024, 13:08:08 xxx:xxx.87a1:1094

Dnes jsem potkala hnědou labradorku, která je skoro na den stejně stará jako moje nejmladší hruboška a obě byly kastrované během cca 14 dní, tzn. ve stejném věku čerstvých 6 let. Vzpomněla jsem si na tuhle debatu a protože to nepoznám, zeptala jsem se paničky. Labradorka má srst stále stejnou. Znala jsem 2 dogy, obě kastrované také v pozdějším věku a srst byla taky stejná (aspoň z mého pohledu nedogového laika). Známá má wořešici, kupovanou jako NO, která je taková “měla jsem být NO”, srst má takovou jako NO, je kastrovaná asi od 6 let, bude jí 10 a srst se nezměnila.

Takže si fakt myslím, že záleží na věku, kdy byla fenka kastrovaná. Na psy (kluky) názor nemám, asi kastráta, u kterého bych to mohla porovnat, neznám. 

Arosek
Arosek 10.08.2024, 14:27:04 xxx:xxx.2701:50c2
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 10.08.2024, 13:08:08

Za me jsou nejvic vlivne faktory vek kastrace a typ srsti. 

Obecne hur dopadnou psi s typem srsti kokr, setr, kavalir, dlouhosrsty jezevcik apod. 

Pak typy GR, hrubosrsti, NO, chodak, …

Nejlip bych rekla ze na tom jsou hladaci - hladky jezevec, vymar, madar, atd. 

Casteji dredati feny. No a pak ten vek no. Takze nejlepsi na nervy je poridit si fenku kokra a vykastrovat ji jak doporucuji nekteri veterinari pred prvnim haranim … a o zabavu na dlouhe zimni vecery je postarano 😀

Lenocka
Lenocka 11.08.2024, 17:12:44 xxx.xxx.47.10

Moje starší bílá byla kastrovaná (komplet) loni, bylo jí 3,5 roku. Po cca 4 měsících jsem si všimla změny srsti při koupání, neumím to ani popsat, ale ta srst byla prostě jiná. Nicméně se to srovnalo, dnes má srst zase pěknou jako před kastrací, ALE už nevylíná do plešata jako dřív, takže je pořád krásná 😍

Obrázek
Sardullah
Sardullah 11.08.2024, 17:39:33 xxx.xxx.189.104

Hel holky…vy co máte dlouhosrstý, kastrovaný a taky se potýkáte s tou bavlnkovací nebo suchou…nepomohl by tomu nějakej profi olej (jojobovej od trixie je na nic)nebo něco takovýho, co by tu srst trochu upravilo, aby se tak rychle necuckatěla?

Sarah01
Sarah01 11.08.2024, 18:29:38 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Hel holky…vy co máte dlouhosrstý, kastrovaný a taky se potýkáte s tou bavlnkovací nebo suchou…nepomohl by tomu nějakej profi olej (jojobovej od trixie je na nic)nebo něco takovýho, co by tu srst trochu upravilo, aby se tak rychle necuckatěla?


Jako olej přímo na srst? To jsem nezkoušela, protože moji psi lehají všude možně a to nevím, jestli by se mně ty mastný fleky líbily. 😊

Leithian
Leithian 11.08.2024, 19:11:00 xxx.xxx.21.24

V rodině několik kastrátů. Jedinej srst beze změn ale zas je to fena a začala značkovat jak pes. Zbytek zhoršení srsti. Několik dalších kastrátů mezi kamarády a příbuzenstvem a popravdě. Ač napříč plemeny tak je to tak 70:30 (70% horší srst). Ale jestli to lze použít paušálně…. Jinak různá plemena, psi i feny. Věk a důvod kastrace různý. Jediné co pozoruji že hladkosrsťáci jsou na to méně náchylní. U dlouho nebo hrubo bych se osobně bála. Ale zas. Buď je kastrace nutná kvůli zdraví (ať fyzické či duševní) nebo ne a pak prostě nekastrovat.

Lenocka
Lenocka 11.08.2024, 19:40:06 xxx.xxx.47.10
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 11.08.2024, 19:11:00

S tím značkováním jsem si to všimla taky!! Sice až cca po půl roce, ale jo a čím dal výrazněji.


Jinak ad srst jsem zapomněla na naší drátosrstou ohařku, ta byla kastrovaná ve 4 letech z důvodu čím dál horších falešek, měla cysty na vaječnících, tak šly pryč, ale děloha zůstala. Srst beze změny nebo dokonce lepší než předtím.

Vahine
Vahine 11.08.2024, 20:52:36 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 09.08.2024, 09:27:49

Ta kastrace, jak tady lidi píšou, když už teda kvalitu srsti ovlivní, tak spíš k horšímu. Běloušovi srst během toho prvního roku po kastraci srst prořídla a zhoršila se kvalita(vata a říkala to i střihačka). Bělouš se taky drbe, občas víc, občas jen míň. U něj má vliv kromě granclí i třeba některá kvetoucí tráva a taky slunce a horko. Nejhorší je, co se trávy týče, asi konec jara a začátek léta. Tak ho po procházce osprchuju vodou, vysuším a je po problému. Jinak je schopen kousat se v extrému až do krve. Dávám Krill od Dromy, v nějakém podcastu kdysi říkali, že je to dobré a řekla bych, že je to opravdu lepší…voní to po rybách a chutná mu.

Arosek
Arosek 11.08.2024, 21:57:27 xxx:xxx.e7ab:df6d

Add olej primo na srst … netusim. Mozna neco existuje, nepatrala jsem. 

Ja mam rozcesavac od True Iconic a funguje. Ale je fakt narozcesani dredu, takze nastrikat, rozcesat a pak jen koukat jak se tvorej nove dredy 😀

Z naseho domaciho vzorku - holky Borka, Zaja, Gwen (Vsechno GR) vlastne beze zmeny, jen jim srst zhoustla a narostly jim delsi praporky. Kastrovany byly v 11 letech (B), 12 letech (Z) a asi 12 letech (G). 

Dale holky Ciri, Eris a Ferida (obe GR) - kastrovany v 5, 7 a 4 letech. Vsem zhoustla srst, narostla delsi a Cirde se delaly dredy na ocase a na zadnich kalhotkach, Erise a Feride odmita vypadavat podsada vubec, takze maji takove mikrodredicky i na ramenou, kde je ta srst vlastne nejkratsi. Ale jde to vycesat, kdyz teda panicka neni kokos(t) a nezapomene na to 🙂

Leonka (GR s primesi setra) - kastrovana v 7 letech. Srst mela vcelku ok, hustou a dlouhou, ale s trochou trpelivosti cesatelnou. Jen na zadnich nohach na hrane od trisla po koleno a na usich ji vylejzala steneci srst, takova ta vaticka v jine barve (rozumej hnusne zrzava). Ale slo to dobre vytrimovat a byl vzdycky tak na mesic pokoj.

Kluci - Otik (skoro GR), Drake (GR) a Saggi (GR +kokr) - kastrovani skoro 14, 11 a asi 12 let. Otik srst zadna zmena srst sucha a matna, ale on ma potize s jatry takze tam byl tenhle problem uz pred tim. Drake ma srst po mamince Ciri, takze dredy na ocase a kalhotkach. Saggi je hunatej jak medved, vyleza mu steneci podsada, hreben pri pohledu na tu kouli chlupu omdleva. Trochu jsem ho probrala efilackama, ale porad je jak kdyby trenoval na dobyti  severniho polu. 

No a pak je tu Johana, kavalirka, kastrovana ve trech letech. Ona mela cuchaci srst uz od stenete, ale po kastraci teda extrem. Srst ji zhoustla a zjemnila, roste asi 100x rychleji. Clovek ji ucese, ona sleze z gauce, dojde se napit a je zase samej dred. A v zhledem k faktu ze je intenzivne presvedcena ze je to pes lovecky a vymete venku kazde krovi, ma nohy nakratko, usi dohola, podvozek s vetranim a vsechno co slo zkraceno na rozumnou delku. I tak si zvlada vyrobit dredy na 1,5 cm dlouhe srsti. 

Sardullah
Sardullah 11.08.2024, 22:52:49 xxx.xxx.221.216

No já právě myslela, jestli by ta suchá a bavlnková srst nešla trochu zmastit nebo spíše nějak hydratovat.

Rozčesávač jako takovej nepotřebuju, ale třeba něco jako bezoplachovej kondicioner… nevim.

Mě jde spíš o to, že iGině rozčešu ty prápory na zadních nohách… a super, ale chtělo by to kartáčem přelajznout každej den a to je u nás problém neboť zadarmo ani kuře nehrabe, natož aby si Gina nechala zadáčo hrábnout kartáčem na zadní haksny a zadel… takže za to musím platit piškotama a při tý spitřebě by byla za chvíli jak koule.

Taky už mě napadlo rozčesat, stříknout nějakým “ tepelným filtrem” a zkusit to vzít žehličkou na vlasy… že by to nějakou dobu třeba vydrželo. 
Jako je mi jasný, že tu srst nevrátim do doby před kastrací. Ta jí teda naštěstí zůstala na bocích… to je naprosto bezúdržbová záležitost. Ale trochu tu kvalitu zlepšit.

Lenocka
Lenocka 12.08.2024, 00:20:06 xxx.xxx.47.10
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 11.08.2024, 22:52:49

Tak bezoplachove kondicionéry pro psy existují. Zda by na tohle fungovaly, to nevím, ale ráda bych se to dozvěděla, protože zcuchané pucky na sukýnce tu mojí madam trápí taky.

Mám skvělou zkušenost s produkty značky Chris Christensen, i ten bezoplachový kondicioner mají. Akorát tedy taky není levný. Ale mooožná ho jednou vyzkouším 😀

Vahine
Vahine 12.08.2024, 07:56:30 xxx.xxx.21.244
»
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 12.08.2024, 00:20:06

Díky moc za tip 👍, až mi dojde běloušova kosmetika, který má teď hodně celkem, tak něco z té nabídky určitě vyzkouším. Web jsem si uložila.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.