Aktuálně: 4 088 inzerátů199 256 diskuzních příspěvků18 097 uživatelů

Bulteriér

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 19.08.2024, 13:18:32 xxx:xxx.d302:7ee2
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 19.08.2024, 12:36:36

…zlý sen…já to chápu, ale právě proto jsem pro individuální vycvik trenér + majitel + pes ….protože pes není do konce života naprogramovany na 100 procentni poslušnost a jeho majitel se s nim pristě musí umět naučit žít a pracovat s nim….jo smysl mi dává když už to jinak nejde, předat   hotového psa jeho majiteli, ale pak s majitelem a jeho rodinou velmi intenzivně pracovat a naučit je jak a co se psem     a pak jednou za čas za nimi přijet a vše poopravit ….a ještě jedna možná výhoda individuálního výcviku instruktor, majitel a pes, panička to chytne a začne sebe i psa rozvíjet….

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 19.08.2024, 13:19:55 xxx:xxx.e4b4:180d
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 19.08.2024, 13:06:32

A jak to se psem dopadlo?

Chytli se páníčci za nos a pustili se do výchovy sebe i psa? Nebo se ze psa stal darovací pes z důvodu alergie, narození dítěte, zákaz majitele bytu mít v bytě zvíře, nevhodného dědictví, nenadálé změny zaměstnání či pracovní cesty do zahraničí? 

Ph (neregistrovaný) 19.08.2024, 13:28:04 xxx.xxx.93.8

Musí být pro psa autoritou

u spolecenskych plemen casto staci, kdyz se pes nauci privolani, chuzi na voditku a zustan. Uz jen tim, ze jsou majitele pak schopni poskytnout psovi aktivitu - se vyresi velmi mnoho. Nikdo nebude se psem venku hodiny, kdyz utoci na vse zive kolem, smyka je na voditku, pustit se neda a nikde nevydrzi. Mit takoveho psa na sidlisti a muset s nim 3x denne ven je pro ty majitele peklo. Tak to nedelaji 😠 a pes? zacne nicit doma, stekat, kousat 

marcelaamax
marcelaamax (70 příspěvků) 19.08.2024, 13:42:08 xxx.xxx.189.248
Sardullah:

Upřímně si nedovedu představit, že bych se bála svého vlastního psa… že by mě můj vlastní pes napadnul, kousnul….a si tak říkám, jak se tohle může stát… a teď neberu v potaz, kdy za to může nějaký zdravotní problém. Jak se stane, že z malého roztomilého psího mimi, kterému dělám mámu-tátu, je najednou monstrum.

A to říkám jako člověk, který měl- má psí holky, se kterými rozhodně do sporu nepůjdu, ale musím se s nima prostě domluvit, protože dámy nemají problém se ostře ohradit, když se jim něco nelíbí. Nemají problém si vrknout, nemají problém v krajní nouzi chytnout mě za ruku …a je na mě, abych jim vysvětlila, že tohle není potřeba…že se to dá zvládnout v klidu…. ale ani při tom ohrazení nemám ani na okamžik obavu, že by mě madam hryzla. Pro mě to jen znamená netlačit na pilu s vymyslet to jinak.


Já si to teda dokážu představit úplně v pohodě. Ne teda u svých psů, ale když vidím kolem sebe, jak se lidi ke svým psům chovají, jak jim nerozumí, tak mě to fakt nepřekvapuje.


Par příkladů z opravdu blízkého okolí

Fena celkem temperamentniho plemene, která už x let hnije na zahradě, nikdo si ji pomalu nevšimne. Teď už je taková “zlomená” a smirena. Ale dřív hodně utikala, a taky za to hodně dostávala, po tom, co se vrátila. Pak byla jako za trest ještě na úvaze, rvalo se po ní, jen tak, jako nějaký důkaz nadřazenosti asi… to řvani nejspíš trvá dodnes. Plus narážky typu, ze je fena úplně blba a nic neumí…ze to je proste hloupej pes. 


Další pes, malý cca 5 kg, u kterého je vyndani klistete celodenní “zábava” pro celou rodinu. Proste jeden člověk mu není schopný to klíště vyndat. Pes už předem ví, takže se musí čekat, až budou doma minimálně dva, a ti ho pak půl dne nahánějí po zahradě, protože pes někam zaleze, odmítá vylezt a vyjíždí. Za x let se nic nezměnilo, už je to proste takhle zajeté. To nemluvím o jakémkoli dalším ošetření, manipulaci. I na zahradě se funguje omezeně, pes někdy musí být zavřený v druhé části zahrady, aby rodina mohla být venku. 

A do třetice třeba nedávný případ na dětském hřišti. Byla jsem tam se synem a přišla paní s dalším dítětem, a s jorksirem na volno. Pes okamzite zaujal mého syna, na psovi bylo od prvního pohledu vidět, ze je vystresovaný. Takže jsem začala synovi nahlas vysvětlovat, ze tohohle pejska hladit nebudeme, ze se boji. Panička ale oponovala, ze úplně v pohodě, ať si ho pohladi, ze je zvyklej od jejich dítěte. Pes před dětmi utíkal, ti ho nahaneli. Panicka jim ho chtěla ještě pridrzovat. Já to teda hned zarazila. No a paní povídala, ať to neresim, ze pes je takhle vystresovanej už 2,5 roku, co mají dítě, a ze to nevadí, a ještě se tomu smála. No dopadlo to tak, ze jsme se sebrali a šli pryc. A to ten pes byl fakt vydesenej, a panicce to přišlo úplně v pořádku a vtipné. 

Já se naopak někdy divím, ze ten pes páníčka ještě nekousl, nenapadnul…

A ze takových psů je. 

Ph (neregistrovaný) 19.08.2024, 13:45:05 xxx.xxx.93.8
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 19.08.2024, 13:19:55

Chytli se páníčci za nos a pustili se do výchovy sebe i psa?

oni se mu venovali strasne moc, cele dva roky. To nebylo, ze se na nej vykaslali. A nebyl to jejich prvni ovcak. Jen nekdo talent na vychovu nema a mit nebude. Nerozezna ani, ze zacina byt zle. Ani, ze jim neradi “odbornik” dobre.  Az se ucho utrhlo…

Postarala se  o nej chovka a uz se zpatky nevrati. Ale zase -volali s tim, ze se psa boji, nechteji s nim dal byt v byte - a musi si ho nekdo vzit ted hned😏 a kolikrat se stane, ze si nekdo ted hned odveze dospeleho, narostleho psa a ma ho kam dat? 

megi-the-pes
megi-the-pes (3086 příspěvků) 19.08.2024, 13:49:35 xxx.xxx.124.163

jsem skoro úplně přestala chodit do civilizace kvůli těmto případům, nedá se na to koukat, mám zlozvyk psodržitelům vysvětlovat… křičet trochu… třeba pes držený na krátko v rohu a že děti, pohladit, jó, on je hodnej, říkám neni, uhýbá hlavou a olizuje se… paní se zlobila… a jeden pán mi řekl - tak to zkuste, když ste tak chytrá! - tak jsem na psa zavolala a přišel ke mně, no ode mě výprask, jako od svého držitele, nečekal, tak co by nešel… pán se naštval… 
tak už radši moc nikam nechodím, zvířat je mi líto, tak dělám chytrou jenom na fórech 

marcelaamax
marcelaamax (70 příspěvků) 19.08.2024, 13:55:05 xxx.xxx.189.248
Ph:

Chytli se páníčci za nos a pustili se do výchovy sebe i psa?

oni se mu venovali strasne moc, cele dva roky. To nebylo, ze se na nej vykaslali. A nebyl to jejich prvni ovcak. Jen nekdo talent na vychovu nema a mit nebude. Nerozezna ani, ze zacina byt zle. Ani, ze jim neradi “odbornik” dobre.  Az se ucho utrhlo…

Postarala se  o nej chovka a uz se zpatky nevrati. Ale zase -volali s tim, ze se psa boji, nechteji s nim dal byt v byte - a musi si ho nekdo vzit ted hned😏 a kolikrat se stane, ze si nekdo ted hned odveze dospeleho, narostleho psa a ma ho kam dat? 


Jojo, ono si někteří lidi ani neuvědomují, ze dělají něco špatně. Nepoznají špatný přístup na cvicaku, a proste s tím psem neumí pracovat. A pak už se to nabaluje a nabaluje… a když už jim teda jako dojde, ze takhle to asi nepůjde, tak už jsou ve fázi, kdy se bojí, jsou nervózní, a i přesto, ze pak osloví opravdového odborníka, který jim vysvětlí, ze to má řešení, dá konkrétní rady, tak nakonec uznají, ze oni už to nezvládnou skrz ten strach, nervozitu… A přitom to můžou být opravdu milující páníčci, kteří se snažili.. 

řeším teď u odchovu… 

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 19.08.2024, 14:14:28 xxx.xxx.226.32
Fiona.Praha:

Stává se to tam, kde se dominantní štěně ocitne v rodině, kde se vychovává láskou a domluvou. Vše se omlouvá (je malý, nerozumí tomu, ten je roztomilý) a štěně se do ničeho nenutí, nic se nezakazuje (je to přece psí osobnost). Pes se stává rozcapenější a rozcapenější a když pak dojde k situaci, že je potřeba psa k něčemu přinutit nebo ho omezit, neváhá kousnout. Když štěně není dominantní, stává se z něj uňafaný vynervovaný uzlíček, který je neustále ve středu, sice tak rychle nekousne, ale hysterčí a nakonec taky kousne. Naopak, štěně, které má od mala stereotyp, jasná pravidla, ví, co může, co nemůže, co musí, co se kdy bude dít, prostě má řád, je pohodový.  


Ještě že děti nekoušou. To by bylo pokousaných rodičů, kteří takovou výchovu preferují u dětí . Pardon za odbočení, ale ten váš text k tomu děsně nahrál. 

Dafi
Dafi (219 příspěvků) 20.08.2024, 10:07:56 xxx.xxx.136.20

včera tel od známýho rodiny-mám štěně-4měsíce-je DĚSNĚ NEVYCHOVANEJ!!!!!

jak ho učit at dojde na zavolání?

lidi od kterých ho mám ho naháněly 45 minut,než ho chytli,kluk do něj kope-dítě 6letý..

štěně kříženec bígl jezevčík..

vysvětlím-že vše se učí na vodítku-tresty,pochvaly,že bíglojezevčík bude zdrhat…asi…

  chlap-no,já ho nechci nic učit,chci aby došel na zavolání…

vysvětlí..

no,šel mě po slepici tak jsem ho zmátil..

vysvětlím,že musí mít oddělený slepice…

mám,ale musí se napást zelenýho,tak je pouším,

no závěr??

tak ho asi vrátím,asi ho nezvládnu..

co bys mi doporučila za štěně?malýho voříška?

velkýho psa nechci,čistokrevný taky ne,jsou zdegenerovaný….

cvičit to nechcu,chodit s tím nikam nebudu

jo měl předtím několik psů,jednoho prý moc hodnýho 16 a pl let…

a máti přítele tomu dodala korunu-máti přítele,která v životě psa nic neučila,necvičilo a její hesloé bylo-my po psech nic nechcem-slovy nic!!

přijde návštěva a psy jdou na xx hodin za branku,na zahradu,nebo k nám…

chce je zavolt na dvoře a diví se že neposlouchají,život tráví na flexinách,na vychásce se zastaví-a máti stojí..

chcou jít do pole?jde se…

áhnou,když jsou mladí?

tak se s něma nebude chodit ven,kkdyž tahají na vodítku…

anoMaxe s Betty jsem od štěněte cvičila,vychovávala já,

minulý psi startovaly po všem,zdrhaly na vycházkách,z domu,

útočily na auta,děti….

tak máti včera říká-má si vzít staršího psa,ten aspon uměl sedni/lehni!

já-aháá-proč si to myslíte??

kolik by toho uměly Max s Bettynkou,kdybych tady nebydlela???

uměly by sedni/lehni??

kolik by toho uměly psi sousedky-co na ně celý den jen řve??

kolik by toho uměl Žeryk mýho tatky?co uměl než přišel ke mě??

máti-no nic…

ahaáá-a proč si to myslíte,že teda by starší pes něco uměl??

máti-nevím,myslím si to….

kolikrát jste řekla-ale ti psi-její Max s Betty vůůbec neposlouchají??

ona-no protože nemají žádnou drezůru,mě to nezajímá,nebaví,nemám k tomu vztah,jsem na kočky,u nás v rodině pes nikdy nebyl….

  já když v rodině něco radím-známým a příbuzným-jsem za tu krávičku….

co to moc žere,nemá jioný starosti,má jen ty psy,nemá děcka,

oni na to nemají čas!!!!ze psama nic dělat nebudou,na cvičák chodit nebudou,

oni je nepotřebujou mít vydrezírovany..oni jen chcou aby je poslechl….

 chtšla bych vždycky zabít ty lidi/nebo sebe…

nedávám to…..

nedávám sousedku,co má 2 jezevčíky co nikdy nepustily zahradu a celý dny na ně jen řve a nadává jim…

a máti řekne-no musí se nějak odreagovat…

tak jo….

tak občas na psa zařvu..né,že ne…

ale to už musí být-a je to jednou za čas v kontextu-šmarjááá nežer to,nelez tam…ne od rána do večera,,,,,,

Buggyra
Buggyra (4147 příspěvků) 20.08.2024, 10:56:58 xxx.xxx.198.226
orionka-2:

Ještě že děti nekoušou. To by bylo pokousaných rodičů, kteří takovou výchovu preferují u dětí . Pardon za odbočení, ale ten váš text k tomu děsně nahrál. 


Přesně mě to napadlo, ta analogie s dětmi!

Buggyra
Buggyra (4147 příspěvků) 20.08.2024, 11:01:20 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 20.08.2024, 10:07:56

To by mě švihlo, fakt.

Já se od určitého momentu naučila vůči cizím zvířatům “provozní slepotu”. Jen si povzdychnu, jaký to chudák, otočím se a jdu. To bych nedělala jinýho a musel by mě živit stát.

Teď naposled osm krůt ve výběhu velikosti europalety. Určitě jsou na pekáč, ale… jsem odbočila.

Sardullah
Sardullah (1471 příspěvků) 20.08.2024, 11:44:07 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 20.08.2024, 10:07:56

Co k tomu říct…pouze jedno…na co si takoví lidi pořizujou psy, nevím, že by byla v zákoně nějaká povinnost nutně vlastnit psa.

Jo a jinak mě to…nechci cvičit, nechci s nim nic dělat, jen chci, aby pes poslouchal…to není nic neobvyklého. V mírnější formě se s tím setkávám i u městských psů…"jé podívej Alíku, jak má paní hodný pejsky, vůbec netahaj na vodítku a ty se tady škrtíš"…u veta “no tak Punťo, buď hodnej, podívej jak pejskové hezky hačaj a ty vůbec neposloucháš”…."jé vy se máte, že váš pes poslouchá, to ten náš vůbec neposlechne"

“Milá paní, vy máte jorkmuta, tak ten vás nikam neodtáhne, dovedete si představit, že by takhle tahali moji psi, to bych s nima nemohla vůbec vytáhnout paty ze zahrady. Prostě se MUSÍ naučit netahat, přes to vlak nejede”…

 No ano, nic psy nenaučili a pak záviděj lidem, co měli to štěstí a koupili si poslušnýho pejska a oni měli smůlu a vyšel na ně neposlucha.  

Tenurri
Tenurri (503 příspěvků) 20.08.2024, 12:35:21 xxx.xxx.22.64
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 20.08.2024, 11:44:07

Toto poslouchám od ostatních velmi často. Většinou to jsou paní s malýma pejskama. A jejich výchova je vysvětlovat to psu, jako by se bavily s dítětem “koukej, jak tamten hezky poslouchá, to bys měl být taky takhle hodnej”… a vedou si monolog směrem ke psu o tom, jak se má a nemá chovat, zatímco je pes totálně ignoruje a dělá si co chce na jojo šňůře. 

Přitom já mám kolikrát pocit, že dělám jen naprosté minimum a že bychom toho mohli dělat a trénovat i mnohem víc 😀…

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 20.08.2024, 12:50:26 xxx.xxx.226.32
Tenurri:

Toto poslouchám od ostatních velmi často. Většinou to jsou paní s malýma pejskama. A jejich výchova je vysvětlovat to psu, jako by se bavily s dítětem “koukej, jak tamten hezky poslouchá, to bys měl být taky takhle hodnej”… a vedou si monolog směrem ke psu o tom, jak se má a nemá chovat, zatímco je pes totálně ignoruje a dělá si co chce na jojo šňůře. 

Přitom já mám kolikrát pocit, že dělám jen naprosté minimum a že bychom toho mohli dělat a trénovat i mnohem víc 😀…


Tak já jsem podobné viděla na nádraží v Liberci. Jenže to nebyl jorkmut, ale nějaký pitbul, nebo staford, pes jako telátko, majitelka ho fixovala za zábradlí, aby ji nestáhl ze schodů za jiným psem. Ani se netajila tím, že už ji z těch schodů v minulosti stáhl. A hovořila s ním přesně stejně : “kolikrát jsem ti říkala, že se máš chovat slušně” a další podobné domluvy. Nakonec se mnou sjeli dolů výtahem a pes dostal u stánku zmrzlinu.

Dafi
Dafi (219 příspěvků) 20.08.2024, 12:52:27 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 20.08.2024, 11:44:07

Tak proč si takový lidi pořizují psy?

Sardullah,vy se ptáte tak blbě(neurazte se prosííím!!!!!)-jak já!

přece-na vesnici a u baráku byl vždycky pes,ne?

Nikdo s ním ven nechodil pes byl na hlídání a má poslouchat..

to je přece jasný,ne?

Jako,jestli vám to není jasný,tak tak to vždycky bylo,ne?

odpověd větsiny lidí+mého tatky,+máti přítele….

přece tak to vždycky bylo,to na vesnici bylo norlmákní!!

má odpověd-jo jsem se nenarodila včera a kvůli tomu jak to bylo dřív nemám ráda filkmy na Samotě u lesa-voříšek na metrovým řetězu….

a film s Tomášem Holým prázdniny pro psa….,

ano Sardullah-vy jste si někde-nevím kde pořídila vychovaný/vycvičený psy co poslouchají-a nechcete těm lidem co mají ty neposlušný a dávají vás za vzor prozradit,kde se tákhle vychovaný a hodní pejsci berou-a jako-a promluvme si o tom,že TOHLE OD VÁS NENÍ HEZKÝ!!prostě není!!!🙂🙂

-jo,taky znám tyhle řeči,když jedu ve vlaku,jsem ve městě,…

jak mám hodnýho psa,to ten jejich….

-no jenže já mám blbou povahu,mě ty lidi čím dál víc prostě štvou…

-až mě po mě bude chtít příště někdo ze známých a příbuzných poradit-tak asi fakt řeknu,že je to zbytečný….

že na to kašlu…

že je to mlácení prázdné slámy a házení perly sviním,a já su vždycky akorát vytočená….

Tenurri
Tenurri (503 příspěvků) 20.08.2024, 13:13:00 xxx.xxx.22.64
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 20.08.2024, 12:52:27

Dřív se taky provozovalo třeba otroctví, nebo se upalovaly ženy na hranici za čarodějnictví a bylo to normální, že…

Asi bych jim řekla, ať si pořídí plyšového, rodina-nerodina…

Já taky musela do dědy valit po smrti babičky strašně dlouho, ať jejich papouška někomu dá, protože je to chudák (starala se o něj a pouštěla ho z klece ven babička, na návštěvách jsme mu uklízeli dno klece a vyměňovali bidýlka my, děda ho jen krmil). Byla jsem s tím velmi otravná? Ano, pomohlo to? Nakonec ano, když jsem prohlásila, že už tam nikdy nepojedu, jestli ho bude takhle dál trápit zavřeného v malé kleci. Nakonec s tím souhlasil a papoušek (alexandr malý) skončil u někoho ve voliéře.

Dafi
Dafi (219 příspěvků) 20.08.2024, 13:38:16 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 20.08.2024, 13:13:00

No-mě xx krát řekl přítel-tak běž za máti a řekni jí co má s těma psama dělat-at už veterina/výchova/krmení…

jenže,zbytečný,že….

takže jsem mu říkala,že máti ohledně psů už prostě nic říkat nebudu..

jo já su někdy strašná držka-já jí půjčuju xxx let časopisy o psech-Psí sporty,Pes přítel člověka a Psí kusy+knížky

mimo jiné i Šustu,ale i klasika dřívější-Pes a jeho výcvik a tak..

a jednou jsem se neudržela-no já se teda neudržela víckrát,a říkám jí-vy si ty časopisy ode mě nečtete,vy si tam snad jenom prohlížíte obrázky…

když měla Betty štěnata-pak se vykastrovala,

tak měla 4-jedno štěně-rezavej Fideček šel do bytu do Brna ke zpěvačce s přítelovi skupiny,co dřív měla psa-a ten se měl myslím dobře-aportér,chodily s ním na stříhání/koupání,vycházky,….

druhej pejsek šel ke kamarádovi přítele,co měly 13 let psa,

takže pepřák Dan šel do rodiny-domeček,zahrádka-má vycházky,koupání,česání,krmení,péči,ale výchova nula,nula nic…

když jsem jí v půl roce ukazovala,co umí Mxík-bráška Danečka-hmmm-to by se Dan nenaučil…..

no a 4 měsíční Asta šla k máti švagrové-dědina,druhej pes tam,vořech,Asta nesměla do domu,česání,péče o srst nula,

výchova nula,vycházky na volno-zdrhneš/zdrhneš/přijdeš/přijdeš….

spaly ve slámě,přes zimu v chlívku u koz

a Max zůstal u rodičů…

Astu jsem do 4 měsíců cvičila,vychovávala,chodila s ní ven,obrečela,když odjížděla…

a prvně jsem se kvůli Astě pohádala s máti tak,že si naše andulky mohly vyřvat hlasivky….-ehmm-naše 2 andulky do klece nechodí vůbec,jsou na volno pořád….

řvala jsem na máti,že nechci aby šla do rodiny jen protože tam mají/měly vždycky psa,mají dvůr a zahradu…

Astička umřela asi v 5 letech…naštěstí žádnýho psa už nemají…,

 Vy říkáte,že se dřív upalovaly ženský na hranicích,atd.,já říkám-dřív se rodilo doma,bydlelo v jeskyních……

Sardullah
Sardullah (1471 příspěvků) 20.08.2024, 14:11:17 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 20.08.2024, 12:52:27

ano Sardullah-vy jste si někde-nevím kde pořídila vychovaný/vycvičený psy co poslouchají-a nechcete těm lidem co mají ty neposlušný a dávají vás za vzor prozradit,kde se tákhle vychovaný a hodní pejsci berou-a jako-a promluvme si o tom,že TOHLE OD VÁS NENÍ HEZKÝ!!prostě není!!!

No ono tohle má ještě další rozměr…možná si některé vzpomenete, jak dlouho jsem se kvůli tahání na vodítku a divadýlku kvůlivá psům mordovala s Ginou. No tak to pak máte slyšet, když někomu z těch majitelů zlobivých, tahacích pejsků řeknu, že to netahání se musí pejsek naučit …a oni…a jak dlouho vám to trvalo, než se to naučil   a tak říkám, že třeba u tý bílý to bylo několik hodně měsíců…a prej…no tak to bychom nevydrželi….

No a pak další věc…lidi fakty nechápou, že pes neumí česky, ale jakože hodně lidí to nechápe.  Že i tu češtinu se musí naučit. Že můžou 100x říkat sedni a to že si pes nedřepne není proto, že je úplně blbej, ale protože neví co to je. A ještě mi řeknou “on to ví moc dobře”….no jasně, tak tohle můžu prohlásit já o Gině, tam je to pravda, ona to ví, protože to umí, ale proč by si venku měla sedat, že? 

A nebo si musí pořídit zázračnýho berňáka…já mám na zahradě na podstavci mísu s vodou, jako pítko pro ptactvo a vidím, že z toho Matěj pije a tak mu říkám “Matý, nepij to těm ptáčkům, běž se napít domů” a on se šel opravdu napít domů😲 no to jsem nečekala….tak tenhle pes je zas druhej extrém, to jsem taky v životě nezažila.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.