Aktuálně: 4 087 inzerátů199 258 diskuzních příspěvků18 097 uživatelů

Bulteriér

Orionka (neregistrovaný) 14.08.2024, 17:50:12 xxx:xxx.d411:a011

 Ve školce, kam chodil syn, měli zaběhnutý systém: děti v herně v patře, u domácího telefonu hrdá služba, rodič dole zazvonil, služba opakovala, kdo jde domů, dítko slušně podalo paní učitelce   ruku, řeklo nashledanou a šlo. Bezchybně to fungovalo až do doby, kdy si Radka vyzvedl kamarád a policie je našla před zavírací na nedalekém koupališti.

Doron
Doron (2360 příspěvků) 14.08.2024, 18:19:20 xxx.xxx.166.104

Mého vnoučka zapomněla paní učitelka na zahradě školky, zamkla a odešla domů. Vylezl na strom na strom a volal “ponóct!”

Ale jinak je ta školka úžasná, s tou, kam jsem chodila já nebo i moje děti se vůbec nedá srovnat, mají tam děti opravdu rádi .

Sarah01
Sarah01 (2178 příspěvků) 14.08.2024, 20:48:00 xxx.xxx.162.253
balu:

Sarah, u vás se neříká “děcka” jako oslovení mezi kamarády, skupinou známých, spolupracovníků, a podobně? Tady běžně. 

Nějak nechápu ty narážky na věk orionky. Každá můžeme mít a máme jiné vzpomínky a zkušenosti z dětství. Co bylo normální před padesáti lety, z toho by dnes rodiče i sociálka dostala osypky. A přežili jsme to ve zdraví. 

Můj starší syn (9) vodil mladšího (5) do školky. Jen od rozcestí u školy a školka byla hned za školou, ale i to byla pro mě velká pomoc, když jsem nemusela ztrácet čas než se mladší ve školce převlékne. Po domluvě s učitelkami ve školce ho mohl později výjimečně i vyzvednout. To by dnes neprošlo. 


Ne, tady se neříká nikomu děcka, to je folklór jižní Moravy a jsem si jistá, že ani v Čechách se to neříká.

Jinak jsem výš v podstatě psala totéž, že dřív bylo možné něco, co by dnes neprošlo, o žádné narážky nešlo. U nás nevodil nikdo nikoho, se sestrou jsme od sebe byly rok a moje starší děti totéž. Až tedy nejmladšího, ale to už ti starší chodili na střední a ve školce jsme už tehdy museli nahlásit, kdo bude kluka vodit a vyzvedávat. Je to cca 20 let.

balu
balu (2032 příspěvků) 14.08.2024, 21:04:57 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 14.08.2024, 20:48:00

No vidíte, a já jsem myslela, že “děcka” se říká na celé Moravě. Člověk se holt pořád učí.

Fikovnice
Fikovnice (5757 příspěvků) 14.08.2024, 21:44:26 xxx.xxx.32.79
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 14.08.2024, 21:04:57

Občas jsem “děcka” oslovovala mé studenty. Většina s tím neměla problém, někteří se tomu i zasmáli…

Dafi
Dafi (219 příspěvků) 15.08.2024, 08:08:49 xxx.xxx.136.20

-no u nás se taky říká děcka,nebo děti…

když jsme kupovaly šéfovi na rozloučenou dárky-vykaly jsme si s ním-ted na jaře to bylo-on přes 30 let-my 3 podřízení-30,48,a 62 let-tak on-tto jste děcka nemusely🙂

byl moc fajn,když odcházel,tak jsme to obrečely i kolega….,

já třeba říkám-děti/kolegové/děti…

i obecně mimo tuhle práci se to používá…

Sardullah
Sardullah (1471 příspěvků) 15.08.2024, 23:03:55 xxx.xxx.221.216
Fikovnice:

Jo, školkaři, a já měla i obrproblém spát poo ve školce. Vy ne? Myslím, že pak mě mamka začala vyzvedávat dřív…


Já chodila do školky jen ten poslední rok před nástupem na základku…nevím jestli to bylo povinné nebo kvůli socializaci…měla jsem tu výhodu, že babička byla v důchodu, tak jsem chodila poo…jako občas to nějak nevyšlo a musela jsem zůstat i na to odpolední “spaní”, tak to jsem nesnášela, neboť jsem samo domo neusnula a čučela do stropu. Jó…co bych dneska za to dala, kdybych si v práci mohla poo třeba na dvě hoďky hajnout…😂

Sardullah
Sardullah (1471 příspěvků) 15.08.2024, 23:07:35 xxx.xxx.221.216

S tím zapomínáním dětí..někde…tak můj názor je, že si za to děti můžou sami, protože prostě nezodpovědně neřeknou osobě, která je má v péči, aby na ně nezapomněla.

To já, když jsem si dělala “dovolenou” u bazénu s knihou a mojitem, tak jsem doma vždycky nahlásila, aby večer zkontrolovali, jestli tam stále neležím, jak vyvrženej vorvaň…neboť jako defakto nepíč, jsem si nebyla jistá, co se mnou udělá požívání alkoholu jednou za rok a na tom sluníčku udělá…a jako fakty mě kontrolovali…

kometa
kometa (5537 příspěvků) 16.08.2024, 08:34:08 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 15.08.2024, 23:03:55

co bych dneska za to dala, kdybych si v práci mohla poo třeba na dvě hoďky hajnout…

Přesně moje řeč! Když narazím u příbuzných nebo kamarádů na dítko, které nechce poo spát, tak pokaždé povídám - však ty si vzpomeneš, až budeš ve věku, že bys chtěl/a, ale nebudeš moci!🙂

Orionka (neregistrovaný) 16.08.2024, 15:18:26 xxx:xxx.9386:64ab
kometa:

co bych dneska za to dala, kdybych si v práci mohla poo třeba na dvě hoďky hajnout…

Přesně moje řeč! Když narazím u příbuzných nebo kamarádů na dítko, které nechce poo spát, tak pokaždé povídám - však ty si vzpomeneš, až budeš ve věku, že bys chtěl/a, ale nebudeš moci!🙂


Když narazím na vnoučátko, které nechce spinkat, ráda vypomohu a jdu si lehnout s ním. Někdy mě budí, že jsem pohádku nedočetla, někdy mě předeběhne maminka.

Orionka (neregistrovaný) 16.08.2024, 15:25:25 xxx:xxx.9386:64ab

Ještě k tomu zapomínání dětí: když jsem kdysi jezdila s kočárem se spícím synkem po parku, na pískovišti si hrálo samo opravdu malé batole. Mělo na kalhotkách kytičku nebo zvířátko - to už si nepamatuju - ale bylo jasné, že je to jeselské oblečení. Tak jsem milé děcko vzala a dovedla do jeslí, kde už sestry měly havaj a děti po obědě spaly. A víte, že ani nepoděkovaly ?

Anonymní (neregistrovaný) 18.08.2024, 19:30:17 xxx:xxx.7831:3f67

My jsme měli bulteriera a byl neposlušný, jedno kousl dceru, v tý době 14 let, a museli jsme do nemocnice. Kousal pořád, nechali jsme si ho vycvičit cvičitelkou a stejně kousal. Ale asi jen povaha.

Anonymní (neregistrovaný) 18.08.2024, 19:30:26 xxx:xxx.7831:3f67

My jsme měli bulteriera a byl neposlušný, jedno kousl dceru, v tý době 14 let, a museli jsme do nemocnice. Kousal pořád, nechali jsme si ho vycvičit cvičitelkou a stejně kousal. Ale asi jen povaha.

Sardullah
Sardullah (1471 příspěvků) 18.08.2024, 20:07:43 xxx.xxx.221.216
Anonymní:

My jsme měli bulteriera a byl neposlušný, jedno kousl dceru, v tý době 14 let, a museli jsme do nemocnice. Kousal pořád, nechali jsme si ho vycvičit cvičitelkou a stejně kousal. Ale asi jen povaha.


Nikdy jsem dost dobře nepochopila “nechat si vycvičit psa”,  důležité přeci je, aby mě cvičitel naučil se psem komunikovat, cvičit, odměňovat. 
A hlavně teda si neumím představit, že bych svýho psa svěřila někomu na výcvik bez mojí přítomnosti.


 

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 18.08.2024, 20:17:44 xxx:xxx.d302:7ee2
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 18.08.2024, 20:07:43

…přesně tak…bude poslouchat leda tak onu cvičitelku ne majitelku/majitele….cvicitel je od toho aby naučil majitele se svým psem zacházet a pracovat a myslim si, že to i vyjde o polovinu levněji, než když si onen cvičítel  vezme psa k sobě na byt, stravu a výcvik.. . 

Ph (neregistrovaný) 18.08.2024, 21:23:20 xxx:xxx.662d:6a4c

že to i vyjde o polovinu levněji

Porad na to koukate z pohledu cloveka, co nejak psa umi vychovat -tak vam to prijde neprijatelne, dat psa z ruky. Ale pokud se nekdo snazi a pes si stejne dela co chce, pripadne zacne byt agresivni -  a pres veskerou snahu je porad hur a hur - zacnete hledat jakakoliv reseni. 

A lidi, co jsou zoufali - je opravdu hodne. Zaplati cokoliv, aby jim nekdo se psem pomohl. Problem je, ze cena neni ukazatel kvality. Kdyz narazi na pseudo cvicitele -zaplati ranec a stejne se nevyresi nic. 

ALe pokud se psem pracuje nekdo, kdo to umi - funguje to. Muzete s tim nesouhlasit a pohorsovat se nad tim, ale jsou lidi , co se tim uspesne zivi desitky let. Kolikrat vychovavaji rodinam uz nekolikateho psa v poradi…

Jo, mozna by lepsi byla varianta, aby si nekteri lide nikdy psa neporidili - jenze tady uz ho maji 😇a aspon teda hledaji reseni a nepisi inzeraty o nahle alergii nebo nevydiraji prispevky -kdyz si ho nekdo nevezmete do pondeli, musi se utratit 🤮

A pak to byva vetsinou takhle:  internat -kdy se psem pracuje jen cvicitel, pak se se psem uci pracovat majitel spolecne s cvicitelem a pak dojizdi jeste na “opakovaci” lekce k cviciteli z domova. A jo, je to funkcni.  Tak jako se casto i stane, ze cvicitel doporuci, aby se pes uz do puvodni rodiny nevratil, ze tam nikdy nebude fungovat spolehlive.  viz. “vycviceny” bulik, co kouse dal…

Posledni poznamka -80% psu, co prijde takhle na vycvik jsou uplne normalni - jak se jim nastavi pravidla , co jsou pro pejskare bezne -  psi zacnou fungovat, komunikovat. Jako by se probrali ze zleho snu - prijeli ze sveta, kdy jim nikdo nerozumel…

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 19.08.2024, 07:14:03 xxx:xxx.d302:7ee2
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 18.08.2024, 21:23:20

….prostě mně přijde logičtějsi, funkčnější a prospěšnějsi pro mně i psa, pokud trenér pracuje s námi oběma a ne, že šoupnu psa k němu a přijde mi hotový pes aniž ja bych se s nim naučila pracovat.. . 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.