Aktuálně: 4 087 inzerátů199 258 diskuzních příspěvků18 097 uživatelů

Bulteriér

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 10.08.2024, 11:15:10 xxx:xxx.4e75:9e17
Sarah01:

Mám dvě vnučky a miluju je. Pochopitelně vnučka od dcery je taková víc moje, než vnučka od syna, která je zase víc druhé babičky, to je asi normální. Ale úplně NEJ jsou teď pro mě moje mimina. 🥰

Obrázek Obrázek Obrázek

Juuuu, Béčka už jsou na světě? To mi nějak uniklo. Jsou to ňuňánci, už se snaží i koukat na svět. Kolik jich je? Mají už jména?  

Sarah01
Sarah01 (2178 příspěvků) 11.08.2024, 10:40:25 xxx.xxx.162.253
Fiona.Praha:

Juuuu, Béčka už jsou na světě? To mi nějak uniklo. Jsou to ňuňánci, už se snaží i koukat na svět. Kolik jich je? Mají už jména?  


Je jich 7, 4 kluci a 3 holky. Jména už mají…kluci jsou Bailey, Beanie, Bruce a Bowie, holky Becky, Bria a Bubble (tady jsem se snažila prosadit jméno Baxi a ještě to zkusím, protože majitelé jí stejně Bubble říkat nebudou).

Jestli to dnes vyjde, tak udělám nové fotky. 

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 11.08.2024, 13:46:36 xxx:xxx.c6b8:7d1b
Sarah01:

Je jich 7, 4 kluci a 3 holky. Jména už mají…kluci jsou Bailey, Beanie, Bruce a Bowie, holky Becky, Bria a Bubble (tady jsem se snažila prosadit jméno Baxi a ještě to zkusím, protože majitelé jí stejně Bubble říkat nebudou).

Jestli to dnes vyjde, tak udělám nové fotky. 


Gratuluji a přeji jim, ať jsou všichni zdraví a krásní a dělají svým majitelům radost spoustu let. Zůstává někdo doma? Mně by se líbila Bubble, ale asi jsem “postižená” Tlapkovou patrolou, kde je mým favoritem pes Rubble. Víc než Baxi by si mi líbila Baxa 🙂. S těmi jmény už jsme to tady řešily/i (nevím, jestli je tu nějaký chlap) několikrát. Chovatel vymýšlí jména, aby…. a majitelé pak štěněti říkají úplně jinak.  

Sardullah
Sardullah (1471 příspěvků) 11.08.2024, 15:15:19 xxx.xxx.189.104
Fiona.Praha:

Gratuluji a přeji jim, ať jsou všichni zdraví a krásní a dělají svým majitelům radost spoustu let. Zůstává někdo doma? Mně by se líbila Bubble, ale asi jsem “postižená” Tlapkovou patrolou, kde je mým favoritem pes Rubble. Víc než Baxi by si mi líbila Baxa 🙂. S těmi jmény už jsme to tady řešily/i (nevím, jestli je tu nějaký chlap) několikrát. Chovatel vymýšlí jména, aby…. a majitelé pak štěněti říkají úplně jinak.  


Chovatel vymýšlí jména, aby…. a majitelé pak štěněti říkají úplně jinak.

Mému berňákovi bylo chovatelkou vymyšleno jméno C-Point..a teda přejmenovali jsme ho na Matýska, ale když má zlobivou, tak mu teda řeknu “C-Pointe !!!”

A teda to samý Gina vlastním jménem v PP Gaelin…taky to používám když zlobí…

Musím říct, že mám problém s Matějem na veterině. Jsem zvyklá tam mít papírový psy pod jejich ofigo jménem a u Matěje mi doktor říká…tak doktor povídá, že mi ho může zapsat jménem, kterým mu říkáme a tak tam má kartu jako MATES…no a když dorazíme, tak nahlásím svoje jméno a pak prej “který pes?” a já “C-Point”…no takovýho psa tu nemáme…

Sarah01
Sarah01 (2178 příspěvků) 11.08.2024, 15:33:11 xxx.xxx.162.253

Holky, tak Baxi neprošla, paní si pro jistotu tu Bubble napsala rovnou do smlouvy, abych to třeba nezměnila. 😂 Ale říkat jí budou Aimee. Ta Bublina je prý z nějakýho filmu. Já ho teda neznám, mně Bublina evokuje spíš králíka nebo morče.

Sarah01
Sarah01 (2178 příspěvků) 11.08.2024, 15:36:49 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Chovatel vymýšlí jména, aby…. a majitelé pak štěněti říkají úplně jinak.

Mému berňákovi bylo chovatelkou vymyšleno jméno C-Point..a teda přejmenovali jsme ho na Matýska, ale když má zlobivou, tak mu teda řeknu “C-Pointe !!!”

A teda to samý Gina vlastním jménem v PP Gaelin…taky to používám když zlobí…

Musím říct, že mám problém s Matějem na veterině. Jsem zvyklá tam mít papírový psy pod jejich ofigo jménem a u Matěje mi doktor říká…tak doktor povídá, že mi ho může zapsat jménem, kterým mu říkáme a tak tam má kartu jako MATES…no a když dorazíme, tak nahlásím svoje jméno a pak prej “který pes?” a já “C-Point”…no takovýho psa tu nemáme…


Po mě například nikdy na žádné veterině nechtěli papírový jméno. Prostě zapíšou si jméno, který slyší, když na psa mluvíte, a občas to i zkomolí. A teď jsem zjistila, že je to vlastně úplně jedno. Potřebovala jsem identifikaci psa pro pojišťovnu a tam stačí jen čip, jméno je jim úplně fuk, jestli je správně nebo špatně.

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 11.08.2024, 15:39:48 xxx:xxx.c6b8:7d1b
Sarah01:

Holky, tak Baxi neprošla, paní si pro jistotu tu Bubble napsala rovnou do smlouvy, abych to třeba nezměnila. 😂 Ale říkat jí budou Aimee. Ta Bublina je prý z nějakýho filmu. Já ho teda neznám, mně Bublina evokuje spíš králíka nebo morče.


Nebyla Bublina v Rychlých šípech? 

Nechápu, že trvá na Bubble (kterou si asi vymyslela), když to bude Aimee. Uznávám, jsem divná 🙂 

Sarah01
Sarah01 (2178 příspěvků) 11.08.2024, 15:44:02 xxx.xxx.162.253
Fiona.Praha:

Nebyla Bublina v Rychlých šípech? 

Nechápu, že trvá na Bubble (kterou si asi vymyslela), když to bude Aimee. Uznávám, jsem divná 🙂 


Jo, vzpomínám si, zmiňovala Rychlé šípy. Bublinu jsem odmítla do PP zapsat já, ta Bubble byla kompromis. 

Varaxi
Varaxi (654 příspěvků) 11.08.2024, 16:00:08 xxx.xxx.129.250
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 11.08.2024, 15:33:11

Nedá se nic dělat, v příštím vrhu bude Cavaxi. Nebo přinejhorším Cvaxi. Když se to vysloví, zní to jako Cvak si, a o to nelze budoucího majitele ochudit. 

Caxi zní divně. Co ten další vrh? Daxi zní o moc líp. 

Sarah01
Sarah01 (2178 příspěvků) 11.08.2024, 16:17:47 xxx.xxx.162.253
Varaxi:

Nedá se nic dělat, v příštím vrhu bude Cavaxi. Nebo přinejhorším Cvaxi. Když se to vysloví, zní to jako Cvak si, a o to nelze budoucího majitele ochudit. 

Caxi zní divně. Co ten další vrh? Daxi zní o moc líp. 


😄 To už by mohlo být třeba Cvrxi. 😂

Když já ale vůbec nevím, jestli budou Céčka a Déčka už vůbec. Céčka bych na Cherry ještě možná riskla. Ale fakt jen možná, musela by být naprosto v kondici a musela bych si být jistá, že to zvládne. No, a Déčka už jedině na její dcerunce, pokud by se pro mě narodila. Jako chtěla bych, moc bych chtěla, ale radši už nic neplánuju. I když taťku v merku už mám, to jo. 

Jinak musím říct, že ani v Áčkách neprošla jména Aron a Amon, které jsem chtěla dát na počest již odchozích pejsků za duhu.

Fikovnice
Fikovnice (5757 příspěvků) 11.08.2024, 16:31:01 xxx.xxx.32.108
Sarah01:

Holky, tak Baxi neprošla, paní si pro jistotu tu Bubble napsala rovnou do smlouvy, abych to třeba nezměnila. 😂 Ale říkat jí budou Aimee. Ta Bublina je prý z nějakýho filmu. Já ho teda neznám, mně Bublina evokuje spíš králíka nebo morče.


Ali, Bublina byl přece psík Rychlošípáků!😀

Fikovnice
Fikovnice (5757 příspěvků) 11.08.2024, 16:32:47 xxx.xxx.32.108
Fiona.Praha:

Nebyla Bublina v Rychlých šípech? 

Nechápu, že trvá na Bubble (kterou si asi vymyslela), když to bude Aimee. Uznávám, jsem divná 🙂 


Jj, to byl ten Bublina.

Běžel za Rychlonožkou a Rychlonožka:"Pomóc, vzteklej pes, pomóc!" S Bublinou to pak skončilo zle, když jej uneslo Bratrstvo kočičí pracky.😢

Moje nejmilejší čtení v dětství, a asi i v dospívání - Foglarovky a RŠ.👍

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 11.08.2024, 16:37:12 xxx:xxx.c6b8:7d1b
Fikovnice:

Jj, to byl ten Bublina.

Běžel za Rychlonožkou a Rychlonožka:"Pomóc, vzteklej pes, pomóc!" S Bublinou to pak skončilo zle, když jej uneslo Bratrstvo kočičí pracky.😢

Moje nejmilejší čtení v dětství, a asi i v dospívání - Foglarovky a RŠ.👍


Rychlé šípy neznám, nečetla jsem ….. o Bublině Rychlých šípů zpívá Těžkej Pokondr (moje krevní skupiny) 

Sarah01
Sarah01 (2178 příspěvků) 11.08.2024, 16:42:43 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Ali, Bublina byl přece psík Rychlošípáků!😀


Jani, přiznám se, já jsem to nečetla. Vždycky jsem si myslela, že je to čtení pro kluky. Ale třeba Ransomeho jsem četla a přišlo mně to úplně suprový čtení. Jako hlavní problém asi byl, že jsem četla jen knížky z knihovny a tam ty Rychlý šípy byly vždycky rozebraný. Domácí knížky jsem měla jen, co mi koupili rodiče, teda spíš mamka, a to bylo jen na Vánoce a bývaly to jen pohádky nebo dívčí romány. Otec knížky nesnášel, tvrdil, že čtení odvádí člověka od práce. Na vesnici to prostě bývalo jinak.

Fikovnice
Fikovnice (5757 příspěvků) 11.08.2024, 16:44:54 xxx.xxx.32.108
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 11.08.2024, 16:42:43

Tak ono to bylo hlavně pro kluky, ostatně Foglar měl chlapce rád🤭, ale mě to neskutečně bavilo. Přivedl mě k tomu čtení táta a za časopis Rychlošípáků za komoušů bych snad vraždila!!😂

Sardullah
Sardullah (1471 příspěvků) 11.08.2024, 17:36:51 xxx.xxx.189.104
Sarah01:

Po mě například nikdy na žádné veterině nechtěli papírový jméno. Prostě zapíšou si jméno, který slyší, když na psa mluvíte, a občas to i zkomolí. A teď jsem zjistila, že je to vlastně úplně jedno. Potřebovala jsem identifikaci psa pro pojišťovnu a tam stačí jen čip, jméno je jim úplně fuk, jestli je správně nebo špatně.


U nás jim je to taky šumák…kdybych tam měla “černý” a “bílá”, tak je jim to jedno, potíže to dělá jenom mě, protože jsem zvyklá mít psy všude zaregistrované pod ofiko jménem resp. to co mám v očkováku. Což se asi vet-starší pán zalekl, když slyšel C-Point a tak prej když mu říkám jinak…no jasně Mates je jednodušší na zapsání…ale já než ze sebe vždycky vyklopim, cože to mám sebou za psa 😴

sutrik
sutrik (409 příspěvků) 11.08.2024, 17:52:43 xxx.xxx.161.25
Sarah01:

😄 To už by mohlo být třeba Cvrxi. 😂

Když já ale vůbec nevím, jestli budou Céčka a Déčka už vůbec. Céčka bych na Cherry ještě možná riskla. Ale fakt jen možná, musela by být naprosto v kondici a musela bych si být jistá, že to zvládne. No, a Déčka už jedině na její dcerunce, pokud by se pro mě narodila. Jako chtěla bych, moc bych chtěla, ale radši už nic neplánuju. I když taťku v merku už mám, to jo. 

Jinak musím říct, že ani v Áčkách neprošla jména Aron a Amon, které jsem chtěla dát na počest již odchozích pejsků za duhu.


Cvoxsi 😀

Doron
Doron (2360 příspěvků) 11.08.2024, 19:30:04 xxx.xxx.28.19

Náhodou Bubble je dobrý!

Ale postrádám klasická psí jména jako Baron, Brok a Brita🙂))) 

Měla jsem ovčandu Ajšu a ta byla v papírech Dášenka.

Sarah01
Sarah01 (2178 příspěvků) 11.08.2024, 19:32:09 xxx.xxx.162.253
Doron:

Náhodou Bubble je dobrý!

Ale postrádám klasická psí jména jako Baron, Brok a Brita🙂))) 

Měla jsem ovčandu Ajšu a ta byla v papírech Dášenka.


To právě nikdo nechce takový profláklý jména…ani Bena, Bárta nebo Bárnyho. To prý má každej a když zavolají na svýho psa, přiběhne jich asi pět. 😄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.