Aktuálně: 4 087 inzerátů199 258 diskuzních příspěvků18 097 uživatelů

Bulteriér

Orionka (neregistrovaný) 20.08.2024, 16:16:46 xxx.xxx.226.32

Taky mám známého. Ten psy necvičí ze zásady, dá-li se to tak říci. On je člověk svobodomyslný a tak nebude ze psa činit otroka. Je jeho verze. Moje je ta, že je líný. Vychovat psa k poslušnosti, je docela práce. A náročná na čas.

Sardullah
Sardullah (1471 příspěvků) 20.08.2024, 17:51:46 xxx.xxx.189.104
Orionka:

Taky mám známého. Ten psy necvičí ze zásady, dá-li se to tak říci. On je člověk svobodomyslný a tak nebude ze psa činit otroka. Je jeho verze. Moje je ta, že je líný. Vychovat psa k poslušnosti, je docela práce. A náročná na čas.


Taky psy necvičim…Gina se nenechá a Matese už jsem cvičenýho zakoupila…ale přeci jen je pár věciček, přes který prostě vlak nejede. Nějaký minimum by měl mít každej pes.

U nás teda pouze dvě…netahat na vodítku a neskákat mi po hlavě, když přijdu dom a teda neskákat ani po babičce, když tam přijdeme na návštěvu…a když se nad tím tak zamyslím, tak to je opravdu všechno. Možná ještě by se pár provozních věciček našlo, ale to je spíš takový ten provozní stereotyp, co člověk nějak cíleně necvičí, pes se to naučí sám, protože ve stejné situaci, na stejném místě se dělá to nebo ono.

Takový to sedni, lehni…to se naučí už štěndo v rámci nějaké hry…co taky má člověk se štěnětem furt dělat, že?

Moje verze teda je, že jsem líná…mě to ták nebaví se psem pracovat, cvičit…no tak mám psa, kterýho to taky fákt nebaví a je nám spolu skvěle.

Myslím, že kdybych tady napsala svoje představy o životě se psem, tak mi hromadně všichni napíšete, ať si koupím plyšáka.

No vážené stalo se…včera jsem svojí krásnou plyšovou bílou princeznu přemlouvala v pět odpolko, ať se jde alespoň kouknout na zahradu, že je tam příjemně, že nemusí celej den ležet se mnou doma ( na gauči se válela od božího rána, jen se došla ráno vyčůrat, pod pohrůžkou fyzického násilí)…a prej já nikam nejdu, ten Doctor Who je fakty zajímavej a aby mi teda něco neuteklo…zrovna teďka, když tam jsou dalekové, tak já půjdu ven.🥱

A teda vážení…jestli chce někdo vidět blázna, tak se k nám přije´dte podívat…někdy zapomenu, že nemám normálního psa a myslím si, že když nadšeně vyběhnu z obýváku a budu volat “Ginuško, hopí, honéém utíkáme ven, utíkáme, utíkáme, na nikoho nečekáme”, že se madam nechá strhnout a vyběhne taky a Gina ..no tak prej vykuř bábě hrábě…tak jsme si s Maťulkou (ten v tom paničku nenechá) zaběhli tam a zpět asi 3x a klíďo vám řeknu, že když jsme přiběhli zpátky poprvé, tak madam na nás koukala, podruhé a potřetí už čučela na bednu, reakce nula. Tak to vám řeknu, že byste s tím plyšákem měly pravdu…toho bych normálně vynesla…Matýsek, jak furt nosí nějaký plyšáky v tlamě, tak stihl vynést “brášku” (plyšový berňák), želvičku a bibinku (plyšová kosatka)…takže my opravdu venčili plyšáky.

Sardullah
Sardullah (1471 příspěvků) 20.08.2024, 18:02:07 xxx.xxx.189.104
hmn:

sardullah, věř, že máš zcela standardní fenu PHP
fakt že jo
😄😎😉


Zase člověk ušetří spoustu času tím, že nemá smysl se pachtit s výcvikem, nedejbože psu organizovat volný čas a vymýšlet zábavu a taky netluče hlavou o zeď, že támhle ten ovčák umí to a ono a my ne….teda pardon…my to teda umíme taky a cvičíme rádi a dobrovolně (v obýváku za piškoty). A vůbec nemá špatný svědomí, když se psem leží celej den na gauči….však pracujeme, šetříme energii, co kdyby přišel vlk.

Trochu nám holkám to kazí berňucha…tak to si musíme několikrát denně pomuchlovat, pomordovat, zahrát na honěnou, na přetahovanou…to teda zlatá pastevecká umíněná potvora.

Edit:

standardní fenu PHP…? Jo proto taky, když Gina ignoruje naše pokyny (teda ona je neignoruje ona na ně kaká), tak jeden druhému říkáme “no jo no…pastevec…”🤪

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 20.08.2024, 20:43:02 xxx:xxx.d3a8:460c

My máme taky kliku, že si vždy pořídíme v podstatě už vychované a vycvičené štěně, nestojí nás to žádné úsilí, prostě jsme klikaři. Na druhou stranu jsou naše pesy chudáci, protože nespí v posteli a musí poslouchat. To si člověk nevybere. Už dávno na takové výkřiky nereaguji. Jen přikyvuji, ano jsem klikař a ano, jsou to chudáci, musí poslouchat.

Kdysi jsme měla tendenci vysvětlovat a vysvětlovat zdarma opakovaně, event. předvést teď hned s jejich psem, že to jde….. Často jsem slyšela: No, jo ale on/ona nechce, nemůže, nemusí…. Pár let jsem to vydržela, dneska už neradím. Když někdo doráží, řeknu mu, ať si zaplatí trenéra. Z pohledu dotyčné je vidět ta myšlenka: No, kdybych ti zaplatila, tak bys mi poradila, co? Ale zadarmo se ti nechce. A má pravdu, nechce, je to zbytečné plýtvání slov. 

Dnes jsem vyslechla: Koupila jsem drahou kovovou kostičku se jménem a telefonem (netuším proč, když je pes už 7 let na vodítku a jiné to nikdy nebude, je to cca 12 kg pes, žádný pidipes). Takovou mi to dalo práci mu to dát na obojek a on stál a nešel, prostě nešel, nechce to nosit. Tak jsem musela sundat obojek a zase kostičku sundat. 

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 20.08.2024, 20:48:43 xxx:xxx.d3a8:460c
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 20.08.2024, 13:38:16

já jí půjčuju xxx let časopisy o psech-Psí sporty,Pes přítel člověka a Psí kusy

Použiji Váš příspěvek jako oslí můstek….

Nevíte někdo, kam s psími časopisy? Máme jich spousty, v těch starých si dcera občas něco vystřihla, ale ty novější jsou jak nové. A nějak nevíme, kam s nimi. Nabízela jsem je v městské knihovně, tak mi řekli, že je můžu odložit na poličku s nápisem Čtenáři čtenářům, což se mi jako moc nechce. Co s nimi děláte vy?

sutrik
sutrik (409 příspěvků) 20.08.2024, 20:57:54 xxx.xxx.161.25
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 20.08.2024, 20:48:43

Máte prosím nějaké s články o hladkosrstých pinčech? Jakékoli velikosti.

Sardullah
Sardullah (1471 příspěvků) 20.08.2024, 21:57:56 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 20.08.2024, 20:48:43

 Mě teda ani nenapadlo, že bych se psích časáků zbavovala, ale pokud bych chtěla, tak asi zkusím inzerci.

assil
assil (2113 příspěvků) 21.08.2024, 09:00:56 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 20.08.2024, 20:48:43

S časopisama je stejný problém jako s knížkama, nikdo to nechce.

Já si ofotila články a fotky, co mě zajímaly a pak jsem to hodila do popelnice, nabízela jsem to kde komu a nic.

Verun
Verun (985 příspěvků) 21.08.2024, 09:19:26 xxx.xxx.220.12

Mám několik kompletních ročníků Jezdectví(i černobílá) , manžel mě pořád přemlouvá se toho zbavit, že vše je již elektronicky, sedím na tom jako žába na prameni…naposled si je prohlídnu a  asi půjdou, už pravidelně nekupuji, je tam stejně prdlajs …

Buggyra
Buggyra (4147 příspěvků) 21.08.2024, 09:21:46 xxx.xxx.198.226

Jestli půjdou ta Jezdectví nějak zadarmo nebo za pamlsky pro psa, tak dejte vědět 🙂 Třeba by ta stará potěšila máti. My odebíráme pořád, já to nečtu, jen shromažďuji, nechávám si na důchod 🤣

Verun
Verun (985 příspěvků) 21.08.2024, 09:45:51 xxx.xxx.220.12
Buggyra:

Jestli půjdou ta Jezdectví nějak zadarmo nebo za pamlsky pro psa, tak dejte vědět 🙂 Třeba by ta stará potěšila máti. My odebíráme pořád, já to nečtu, jen shromažďuji, nechávám si na důchod 🤣


já mám stejně obavu, že je už vyhodil, měli by být v  garáži, pořád je někam stěhuje..🤔a mám ještě Equito, taka časopis…

assil
assil (2113 příspěvků) 21.08.2024, 10:24:19 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 21.08.2024, 09:45:51

No já teď vyhazuju nějaký starý knížky a v knížce o Velké Pardubické myslím je dokonce i malá gramodeska, nepoužitá, tak vůbec netuším, co na ní může být. 😀

Kdo by to dneska chtěl, že jo, když gramec je už tak asi akorát v muzeu. 😀

Varaxi
Varaxi (654 příspěvků) 21.08.2024, 11:09:15 xxx.xxx.137.233
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 21.08.2024, 10:26:18

Kočky, vajíčka, dítě, toho se vzdá, ale psa nedá! 

Jak to vlastně dopadlo s tou princeznou, co si ji dítko chtělo koupit a nastěhovat k tobě?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.