Aktuálně: 4 087 inzerátů199 261 diskuzních příspěvků18 097 uživatelů

Pokec nejezdců

N (neregistrovaný) 12.08.2024, 00:12:10 xxx.xxx.242.38

Mě si kobylka vyloženě pořídila na procházky a dohoda se musí dodržovat.😀 Jenže nyní je v “zahraničí”.😐 Nebylo jiné možnosti kvůli jejímu komfortu. Snažím se o přeložení, ale jednoduché to není.. Minule jsem vyfasoval Německo.😀 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 12.08.2024, 06:55:33 xxx.xxx.133.110
»
Odpověď na příspěvek uživatele Coudas z 11.08.2024, 23:06:26

No tak co si budeme, na poctivou základnu jsou nejlepší procházky pod koněm než na koni….taky o tom něco vím, zařazuji pravidelně 😀

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 12.08.2024, 07:30:37 xxx.xxx.120.234

Svého prvního koně jsem učila kravinky, co taky čekat od 17 letého puberťáka, že. Uměl “pusu”, “ahoj”, a “popros”. Za mrkev, samozřejmě. Také stavění na zadní, ale na to jsme se vykašlali. Ahojky a pusinky uměl až do konce. No a na Silvestra předloňského roku jsem měla šílený nápad, že se vyfotíme všichni, až na dceru, ta musela fotit, a oslíky bych asi taky neukecala. Nejhorší bylo sehnat 12 vodítek. Musela jsem posundávat i pár otěží 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek
Coudas
Coudas (57 příspěvků) 12.08.2024, 07:42:45 xxx.xxx.120.234
JanaJanaJanaJana:

No tak co si budeme, na poctivou základnu jsou nejlepší procházky pod koněm než na koni….taky o tom něco vím, zařazuji pravidelně 😀


Tak základnu si troufnu říct, že mám “normální”, spíše trpím rodově na velké břicho. Po všech pokusech jsem si řekla, že selka má být z historického hlediska tlustá, a i když mě to hlodá, tak na to kašlu. V hlavě nepřehodím, a tam je základ. Pro ilustraci, před 14 dny jsem se nechala vyfotit s žitem, protože takhle vysoký obilí jsem asi v životě neviděla. A možná použiju do školy na nejalý referátek do pěstování rostlin, i když učitelé o to jak se zdá moc nestojej 😁

Obrázek
N (neregistrovaný) 12.08.2024, 19:29:10 xxx.xxx.242.38

Prej tlustá.😀😀😀 Tlustá budete až tak s dvaceti kily navíc.😀 Pardon,už teda mlčím,ale tohle jsem musel.😀

Canka
Canka (382 příspěvků) 12.08.2024, 22:02:44 xxx.xxx.212.25

Coudas kde že jste tlustá?😂To by mě teda zajímalo…já mám poctivou základnu jako správná selka😂Zase se ale na tý mojí řiti pohodlně sedí,jako na obláčku😂

Jinak ty poníčci krásní..já jsem na tyhle mrňouse těžce ujetá…byli jsme v červenci s kamarádkou v Londýně a jeli se podívat i k moři a na tom anglickém venkově v takovém velkém výběhu asi 20 mrňousků poníkových...no kamarádka byla ze mě hotová,protože já je musela všechny pomazlit a nechtělo se mi pryč😂

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 13.08.2024, 06:19:38 xxx.xxx.120.234

Váha hovoří jasně, 90 kg. A lenost hezky podporuje.

Poníčci jsou výmysl manžela, a já řekla, že poníka už v životě nechci. Furt jenom trable. I když je pravda, že teď si jich nevšímám, tak je pokoj 😁. Jspu to taky “zachráněný” dvě holky 30 let, a Čerta jsem koupila, ten má 23 a i když asi není úplně v poho, tak je milej a pohodovej. Přivezla jsem ty holky 3, ale jedna bohužel radši umřela, změnila domov po 15 letech a asi to neunesla. Má to bejt nějaká rezerva genetická Shetland pony. Vy máte nějakeho toho pidi ponika, ne? 

Canka
Canka (382 příspěvků) 13.08.2024, 22:26:53 xxx.xxx.212.25

Coudas,já byla vždycky holka krev a mlíko..jenže po posledních Vánocích jsem se tak rozežrala,že jsem to nedokázala zastavit…no hezky jsem se prožrala k prdeli na entou😂 Takže ježdění jsem omezila na minimum,dokud prostě něco neshodím,abych kobyle jako špek nelezla na hřbet😂

Nevadí mi to,já jsem spokojená jen tak na prochajdách nebo na cachtačkách v rybníce..a juju,mám mini ponici…vždycky jsem prďolu chtěla a čím menší,tím lepší…a taky jsem vždycky chtěla QA nebo APH..třeba jednou,až nebudou holky za hooooodně dlouhou dobu,si tenhle sen splním..

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 15.08.2024, 07:40:24 xxx.xxx.120.234
JanaJanaJanaJana:

Couďas, nemyslela jsem velkou prrr na Vás, ale obecně prostě. A že na to bývají dobré procházky 🙂 jste se mi nemusela fotit, já Vás nechtěla hodnotit 😀


Nefotila jsem se Vám 🙂

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 15.08.2024, 07:50:31 xxx.xxx.120.234

QH byl můj sen za mlada. Když jsem si ho splnila, a s.postupem času, jak stárnu, tak v tom takové terno nevidím. Můj první kůň byl rezavý ČT, a bylo to nejlepších 21 let, které jsem s koňmi prožila. Žlutý vtipný kůň je pak pokračovatel jako parťák, ale ten je prolezlý nemocema, genetickýma, tak jsme sice spolu něco nanzedili, ale teď už jen spolu vtipkujem. Painty mám tři, u čtvrtého jsem se vetřela, abych s ním pracovala. Bohužel maj všichni "něco”, a ten můj první  není ve 12 ani obsedlej, nechtěl, pak ve 4 diagnoza artrozy, a tak jsem ho nechala bejt. Další dva už přišli nejezditelní, Hříba těžká artroza (nebo zranění, to není úplně přesně daný) kyčle, takže je rád, že chodí, a Žížala prosedlý záda, nějakej machr na ní prej ve 2 letech hodil western sedlo a jezdil. Ale jinak jsou supr 🙂 Tak toť americké okenko 😁

Obrázek
Coudas
Coudas (57 příspěvků) 15.08.2024, 12:18:26 xxx.xxx.120.234

Canko jinak jste se ptala, jak se mám. Globálně se mám dobře, spokojenost. Teď mám “konečně po tej dovolenej”, byly to fajn dva dny strávené s rodinou, a i když puberta těžká, tak aspoň hrady a zámky jí dokážou navnadit, a super byla plavba lodí napříč Vranovskou přehradou. Sice nás na zpáteční cestě na lodi chytla větší bouřka, my se s dcerou schovaly v bráně bítovského hradu, a manžel šel pro auto, to jsem o něj měla strach, ale dopadlo to dobře. Bouřka asi byla i u nás, protože nám nebije ohrada, a i když jsme to celý obešli, a pár větví bylo popadaných na drátech, tak to nebije stejne, musím tedy do práce 😁 a podsekat zase ohradu, ale já to dělám ráda. Pustím hudbu do uší a mám pokoj. Z dlouhodobějšího hlediska jsou trochu trable v práci, začínají ty podmínky pro menší zemědělce být takové v něčem hraniční, takže musíme pořád přemýšlet, a jistota budoucnosti žádná. Kdybysme nechtěli stavět dům, tak v pohodě, ale musím ještě něco vydělat. Ale s výkrmem skotu máme v plánu skončit a věnovat se jen údržbě krajiny. Jen je to prostě o jiných penězích. No a asi jako všude v republice problém se senem, zachránily nás loňský a předloňský stoh, tak je 200 balíků “navíc”. Pro sebe jsme seno udělali, a něco málo ještě mohli těm stálým odběratelům prodat, ale fakt poskromnu. A největší legraci jsem si vymyslela v podobě školy, přihlásila jsem se na učňák zemědělec-farmář, příští rok snad zvládnu učňovské zkoušky. S odstupem času je to prča, ale v těch momentech, kdy o něco jde je to takový…. Po 15 letech v zemědělské praxi musím plnit školní praxi, a nemůžu u sebe, tak jsem na praxi u manžela 😁, protože ve školství uznávají vzdělání jen 10 let zpět, a já mám letos 25 let od maturity, tak všechny (no všechny, třeba zeměpis nemáme) předněty hezky znovu. Ale třeba mám z matematiky konečně jedničku 😂, na gymplu jsem měla čtyřky. Jen ty odborný předmět, jsou takový… prostě vtipný no, když praktika “učí” o skoro půlku mladší teoretik 😁. Nejhorší je domluva, učitelé prostě nepobíraj dospělého člověka, a jednaj se mnou jak s tím puberťákem. Ne všichni, to bych křivdila, ale bohužel většina. Kamarádka učitelka, sice na základce, zástupkyně ředitele, mi to vysvětlila, prej jim “ničím jejich poklidný život” 😁. Tak to ještě rok musíme na obou stranách vydržet. Co se zvířeny týká, když jsem koně před 4 lety brala, myslela jsem, že to do druhé pětiletky “eliminuju”, a oni pořád žijou… jako jo jasně ,pořád je co řešit, ale prostě… to vždycky pořešíme, a jedem dále. Akorát mi končí MVDr, a to fakt nevím, jak bude dál. Sice mám 2 nahozený, ale jedna je daleko, a s tím "jediným" tady mám trochu pochyby, že se snesu. Ale co mi zbyde, že jo. No tak asi takhle 😁.

Mě zaujal Váš Londýn. Chce se Vám popsat?

Canka
Canka (382 příspěvků) 15.08.2024, 22:53:35 xxx.xxx.212.25

Coudas nemáte Inatagram?Tam mám Londýnu a Londýnu😂Milion fotek🙂Z míst,která ani mnozí neznají…jak hezky v Londýně může být..

To vám závidím..já jsem v nové funkci v práci,milion starostí,do toho nějaké problémy v osobním životě,pak i s bývalým problémy…a přidal se i zdravotní problém…ale blíží se mi dovolená a na to se fakt těším..na 8 dní strávených někde od všech starostí..zahodím to tam do moře😂 

Jediný,co mi dělá radost,jsou moje zvířata..a to,že všechno moje zvěrstvo je zdravé a spokojené…nejhezčí pohled…spím teď o víkendy u koní na seně a není hezčí pohled,než když ráno svítá a oni se pasou u východu slunce…nádherný pohled… 

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 16.08.2024, 11:32:10 xxx.xxx.120.234

Tak to je mrzuté, ale problémy přejdou a zas bude lépe, držím palce. V zaměstnání máte aspoň více penět, ne? 🫣 Já už bych se nemohla dát zaměstnat. Šlehlo by nás všechny, vedoucí asi nejvíce a mě ze společenské vytíženosti.

U koní to musí být fajn, trávit čas takhle. To zase závidím já. Ale spíše ten klid a pohodu a (nevím, jestli to tak máte) ticho. My jsme u hlavniho tahu Liberec - Frýdlant, teď to vymysleli tak úžasně, že je to ve své podstatě jediná přístupová cesta do frýdlantského výběžku, druhou se rozhodli na rok a půl opravovat, a do toho opravují vlakovou trať z Liberce do Frýdlantu. Takže náhradní autobusová doprava do toho všeho. V sezoně vyjet traktorem v křižovatce… parádní. Jako bydlela jsem u vlakového nákladového nádraží, vlak nám jezdil asi 50 metrů od domu, a to jsem si zvykla. Ale na tenhle rachot za patnáct let prostě ne. Takže nyní všude oceňuji ticho. Předevčírem ráno to byla na tej dovolenej geniální idylka. Ráno tichoučko, sluníčko, uvařila jsem kafe na campingovém vařiči (mám ráda rangers podmínky) a jen tak jsme seděli, kecali, pohoda…. Věřte, že vím, jaký to u zviřátek máte 🙂 

Instagramovej účet bych měla mít, před časem ho potřebovala dcera, tak abych ji mohla trochu kontrokovat, tak jsem ho založila taky ,tedy facebook mám, tak přes něj (asi). Akorát apku jsem měla v telefonu předtím, a ten mi sežral kůň. A pak jsem už to neinstalovala. Tak můžu. Já mám blog. Odkaz na London, pár fotek a trocha povídání : https://katchabka.webnode.cz/l/hastings-london-96-and-london-05/. Jestli nechcete ten instagram veřejně, tak klidně do zprávy.

Canka
Canka (382 příspěvků) 25.08.2024, 23:12:41 xxx.xxx.212.25

Koukla jsem na Londýn a máte taky moc hezké vzpomínky🙂Jen teda autobusem si to nedovedu představit😂Zlatý letadlo🙂My se teda plánujeme s kamarádkou vrátit i další rok,i když jsme byli teď už 2.rokem po sobě…stále je tam co objevovat..i když si myslím,že ty nejhezčí a nejzajímavější místa máme prošlé,ty méně známe někdy dokážou překvapit …no a láká vás se vrátit?Cestovat?

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 26.08.2024, 10:52:50 xxx.xxx.87.254

Ve čtyřiačtyřiceti s povinnostmi vůči rodině a farmnou na hrbu bez zástupu se cestuje poměrně složitě 🙂 Ale chtěla bych ještě do Skotska a Irska. Krom toho, že “za nás” jste na letenky do Londonu nemohla ani pomyslet, natož aby byly levnější, jak autobus, tak manžel lítat nechce. Já letěla do USA a i tam jsme přelítávali z jedné strany na druhou, tak se až tak nebojím. No a samozřejmě obava o zvířenu, nemáme za sebe adekvátní náhradu. Za tři roky snad skončíme s výkrmem, tak máme v plánu to Skotsko, chceme autem. Byť jsem četla, že se tam dá hezky cestovat vlakem, no to je ještě daleko. Ke koním snad seženu kamarádku, která má teď malé děti, tak pak už by jí třeba i pomohly 🤭. Chtěla bych se podívat ještě jednou za kamarádkou do USA, ale to asi budu muset sama, což mě mrzí, ale manžela to nezajímá, a dítě má formule, tak nic 😁. No a sen -Bora Bora, ale jak říkal nás profesor dějepisu “Egypt, tam se taky podívám až po smrti” 😁


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.