Aktuálně: 4 131 inzerátů198 473 diskuzních příspěvků18 082 uživatelů

Pokec nejezdců

Coudas (neregistrovaný) 31.07.2024, 08:04:58 xxx.xxx.120.234

Zdravím. Je mi jasný, že kecacích témat je zde mnoho. Uvažuji takto. Z osobních důvodů je lepší se do nich nezapojovat, zároveň kdo zná mou přezdívku nemusí nahlížet sem. V reálu bohužel není popovídat moc s kým, krom jedné kamarádky, která má malé děti, kozy, a málo času.  A protoże je mé životní heslo “vyzkoušet se má vše, něco jen jednou”, zkouším naposled to, co jsem na to internetu hledala. Třeba se jako vždy nechytám. Proč nejezdci? Nejezdím již několik let, tak o ježdění nepokecám. Ale o koních jako takových, jen z radosti, třeba ano. Kdo ví…

Obrázek
Horsana
Horsana (761 příspěvků) 31.07.2024, 13:10:17 xxx.xxx.51.17

Tiež nejazdím, nemala som na to roky chuť, ani čas a už vôbec nie hmotnosť, teraz už chuť mám, len hmotnosť stále nie 😀

Ale nevadí, dá sa vymyslieť kadečo aj tak, len nie v tomto období, horúčavy a hmyz, tfuj, naviac kone si zvykajú na nové kone a nové prostredie, konečne v kopcoch, aspoň oni sa už s večerom schladia..ja bývam pod strechou a okná na západ ☹️

Coudas (neregistrovaný) 31.07.2024, 17:00:45 xxx.xxx.120.234

Nejezdím z vícero důvodů, jednak že mne to nenaplňuje, druhak nemám relativně na čem. O váze mlčím, ta stále stoupá a nelze zastavit. Tenhle průběh léta já zbožnuji, bazén to jistí a ze slunce mě nic moc nedostane. Ale chápu ostatní, ze s tím vedrem mají problém. Naši koně pendlují mezi pastvinou a halou, ale ti nic nedělaj, tak těm je to buřt. Pracuju teď s mladým dvouletým paintem, vnutila jsem se majitelce, která na něj nemá chuť, tak se snažím chodit po ránu. Ale zatím děláme jen základ, takže třikrát týdně patnáct minut nás nezabije. 

N (neregistrovaný) 03.08.2024, 21:35:37 xxx.xxx.242.38

To nechápu jak někdo může mít koně a nejezdit na něm.😀 

Coudas (neregistrovaný) 04.08.2024, 10:15:54 xxx.xxx.36.90

Ano, to nechápe spoustu koňáků 😂

Liva
Liva (8 příspěvků) 04.08.2024, 13:25:49 xxx.xxx.32.98
N:

To nechápu jak někdo může mít koně a nejezdit na něm.😀 


Já to naopak naprosto chápu, protože jezdím z “povinnosti”.

Ŕíkám si, že když už platím 11000,- za ustájení + další sumy za různá “přilepšení”,  mám k dispozici nádhernou halu, jízdárnu, prefektní terény tak na to zvíře občas sednout prostě musím.🙂

Ale zase tak moc se nepřemáhám. Naposledy měl sedlo v květnu, protože pak už bylo moc horko.😛

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1023 příspěvků) 04.08.2024, 14:55:48 xxx.xxx.152.119
»
Odpověď na příspěvek uživatele Liva z 04.08.2024, 13:25:49

Když je dobrý management ustájení a nemáme koně do sportu…..osobně se teď snažím jezdit alespoň 3x do týdne, jelikož chci koně vytáhnout na 2 - 4 dny na čundr, tak mi nepřijde fér ho nechat total flákat a pak po něm chtít výkon, ale až padne zima a ta častá tma a hnus atp., tak se budu chodit jen mazlit a ven tak jednou týdně o víkendu…u nás jsou podmínky polní a mně nebaví kilometr tahat koně sem a tam, abych si ho nasedlala a hodinu si svezla prrr….a taky mně nebaví to převlékání, zima, bahno…kůň dostane volno a myslím, že na to neumře, prostě jsem se srovnala s tím, je to pro mně pet zvíře  (a to k***a drahé 😀) a se stádem mají k dispozici 17 ha…myslím, že si něco nachodí a obejde se i beze mně 😀  

N (neregistrovaný) 04.08.2024, 15:22:41 xxx.xxx.242.38

Já si samozřejmě dělal jen srandu s tím,že nechápu jak někdo může mít koně a nejezdit na něm.😀 Z jezdeckého vybavení máme akorát uzdečku rozebranou někde v krabici.😀 Sedlo to vůbec neexistuje (kobyla okamžitě chřadne) a ostatně kvůli tomu aby neuchřadla úplně jsem si jí pořizoval.😀 Hlavně že je zatím zdravá a mám kam dávat mrkev.😀 

Coudas (neregistrovaný) 04.08.2024, 20:23:47 xxx.xxx.120.234

Doufám, že se pletu, ale tak zařekla jsem se, že budu mlčet. 

No, mě jednoduše ježdění přestalo bavit, někdy před asi 8 lety. Nenaplňuje mě to. I proto, že je na to potřeba příprava a tréning, a to mě na tom nebaví nejvíce. Neumím si ovšem představit, že bych se po těch 28 letech neměla o koho starat. 

Coudas (neregistrovaný) 04.08.2024, 21:19:45 xxx.xxx.120.234

Letos mě zatím nejvíce mrzí, že mi zčernal můj žlutý kůň 🫣

Coudas (neregistrovaný) 04.08.2024, 21:20:39 xxx.xxx.120.234
Coudas:

Letos mě zatím nejvíce mrzí, že mi zčernal můj žlutý kůň 🫣


Obrázek
N (neregistrovaný) 04.08.2024, 21:55:04 xxx.xxx.242.38

Ne, nepletete se.😀 Pořád žijem oba, já i kobylka.

Varaxi
Varaxi (649 příspěvků) 05.08.2024, 08:43:58 xxx.xxx.137.233

Já koně nikdy neměla, ale chodívala jsem jezdit jako dítě a pak během střední školy. Na vejšce jsem to začala opouštět.

Teď si nedovedu představit, že bych znovu začala jezdit. Vůbec si to nepamatuji, mám pocit, že ani v nejlepších letech to nebyla žádná hitparáda. Jo povozit se párkrát ročně v lese, to jo, to bych si dala říct. Ale dřív jsem chtěla klusat, cválat, chtěla jsem začít skákat - co se za těch deset let změnilo? Teď si přeju akorát poklidnou lesní procházku.

Než jsem měla dítě, prožívala jsem aspoň dostihy… teď na ně nemám čaa a vůbec mi nechybí. 

Coudas
Coudas (56 příspěvků) 05.08.2024, 13:01:46 xxx.xxx.120.234

Varaxi u sebe bych řekla, že to je v první řadě úbytkem prostor pro ježdění. Nebaví mě kodrcat se vesnicí, a přejít nyní hlavní silnici je téměř nemožné, jezdí přes nás veškerá doprava do frýdlantského výběžku. A pak je to stáří a má lenost. Taky nejsem nijak super jezdec, ani jsem neprošla jezdeckými kluby a “pořádně” jezdit mě nikdo neučil. Dneska už bych tuhle výuku nedlala, trenéra bych zabila, takže to je pase. Ale prostě projet se jen tak, lážo plážo pěkným prostředím, to klidně. Ale ne už na cizím koni, a se svým bych musela jet někam.autem…

Coudas
Coudas (56 příspěvků) 05.08.2024, 14:01:31 xxx.xxx.120.234

Jinak chápu, že když když si koně platím, tak očekávám, že mě povozí. Každej máme “obchodní” vztah jinej. Už 2 roky slibuju, že vyčíslím, kolik mě jeden kůň ročně, potažmo měsíčně, stojí, zatím jsem stále nedokázala správně vyčíslit některé položky. Nicméně hrubý odhad mi vyšel na 20 tisíc ročně. Přesněji jsem dokázala spočítat, kolik bych si měla vzít za ustájení. Ale to už nikdy dělat nebudu.

N (neregistrovaný) 06.08.2024, 22:18:14 xxx.xxx.242.38

Někdo holt na koni jezdí, někdo s ním chodí na procházky a někdo se na ně třeba rád jen dívá.🙂 Jezdectví už dnes není nutnost a je to spíš jen záliba či sport. Pro mě je důležité, že koně klidně žijí i bez jezdce a nijak je to neomezuje. Ostatní lidi ať si dělají co uznají za vhodné a když jezdec má odpovídající schopnosti a vůči koni není “škodlivý”,tak proč ne.🙂 

Coudas
Coudas (56 příspěvků) 09.08.2024, 11:08:24 xxx.xxx.120.234

Dnes po mnoha letech procházka s mladým koněm. Je to paráda, když je koník nezkažený a je naprosto v pohodičce, už jsem zapomněla, jaké to je. Na procházce jsem byla už ani nevím kdy, je to hodně let, na vyjížďce jsem byla loni v březnu 😄. A mladého koně nebudu mít už nikdy, tenhle je půjčenej. Foto tragické, ale foťák sebou nenosím, a můj telefon je ještě tragičtější. 

Obrázek
Canka
Canka (379 příspěvků) 11.08.2024, 22:47:37 xxx.xxx.212.25

Hola heeeeeeeej😂,

Já se sem taky můžu přidat,protože jsem už spíš nejezdec,než jezdec😂Na prochajdy mám miniponďu a sem tam jedu s větší kobuší do rybníka či na krátkou vyjížďku..její věk roste(ale nevypadá na to🙂),jenže moje váha taky a to je to horší😂

Ale tak já jsem spokojená,když jsou moje zvířata spokojený …sice je blbý,když je na to ženská na všechno sama,ale tak co by jsme my koňařky nezvládli😂

Obrázek
Coudas
Coudas (56 příspěvků) 11.08.2024, 23:06:26 xxx.xxx.120.234

Holaaaa! Přidat se může kdokoli, třeba i jezdec 🙂 O váze bych raději moc nediskutovala 🫣 Ale procházky jsou jistě ku prospěchu. Já chodím ráda, jen spíše bez koní, s manželem.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.