Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Hluchý a slepý pes. Jak se psem komunikovat? Víte někdo?

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 28.07.2024, 09:24:52 xxx.xxx.189.104

Já budu OT:

bavili jsme se s manželem o té hluchosleposti, protože já samozřejmě díky tomuto tématu nadávala jak špaček "no jó, to musej sprcnout merle s merle a pak se rodí takový chudinky…"bych je pověsila za koule do průvanu.😠

No a jak jsme ta postižení rozebírali, tak manžel došel k tomu, že u Giny by bylo jedno, jestli je hluchá, neboť naše povely resp. spíše vroucná přání ignoruje…když je to nutný, tak do ní musím stejně žďuhnout, reaguje lépe na gesta a výhoda by byla, že by neslyšela, jak štěkají psi okolo, tak by to neřešila a neslyšela by, jak jde okolo partička rozjařenců, tak by to neřešila…venku stejně nejde pustit na volno, když jí volám ze zahrady a je zrovna zalezlá pod obrovským tisem, ani vidět není, tak stejně nepřijde a já tam za ní nepolezu a ten můj zahradní přivolávací povel “Gino, pojď na sýreček”, tak to by se dalo nahradit vibrováním EO. Prostě jedinej rozdíl, jestli Gina slyší a nebo ne, je ten, že se jí třeba i snažíme říct ať něco udělá…zbytečně…tak kdyby byla hluchoň, tak bychom se nesnažili a chápali, proč nereaguje, takhle to chápeme taky resp. snažíme se to svádět na plemennou příslušnost “no jo no…pastevec🙄” A jediná nevýhoda pro Ginu by byla, že by neslyšela, jak porcuju kuřata a nepřišla mi asistovat, to potom psům padne jedno celý kuře, ale si myslím, že tohle by ona zachytila telepaticky….takže (ve velké nadsázce řečeno) hluchota by měla defakto jen samá pozitiva a sociální jistoty.

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 30.07.2024, 10:04:33 xxx:xxx.9c39:a5f
Vahine:

Koukám ze zvědavosti na pesweb denně a dnes je tam zase štěně- hluchoslepá Victory, píší kříženka bordery. Opět doublemerle. To je neskutečný, jak lidi množí pátý přes devátý! 😡 To můžu být ráda, že můj útulák není kříženej s motýlem třeba. 🤷‍♀️ Nemyslím motýla, jako je Kiliánek, samozřejmě 😉 myslím tím křížení  mezidruhové.


Nejste tak trošku “duševní masochistka”? Vypadá to, že taková štěňata vyhledáváte a dumáte nad tím, jestli by to nějak nešlo.

Vahine
Vahine (749 příspěvků) 30.07.2024, 10:43:48 xxx.xxx.179.11
Fiona.Praha:

Nejste tak trošku “duševní masochistka”? Vypadá to, že taková štěňata vyhledáváte a dumáte nad tím, jestli by to nějak nešlo.


Néé, těsně vedle. 😊 Bohužel vím, že fenka s tímto postižením, to by opravdu u nás nešlo. Bělouše jsem tam našla před 5 lety a od té doby koukám, kdy se objeví malá bílá zn.ideál slečna běloušová…už tu jednou taková podobná drobná byla, maltézačka s vyoperovaným očičkem a mladá…doma neprošla, nezvládala samotu. To by byla dvojka 🤯 Až ta pravá běloušová kníračoidní přijde, budu za ni doma bojovat, lobovat…snad jednou…

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 30.07.2024, 12:49:28 xxx:xxx.9c39:a5f
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 30.07.2024, 10:43:48

Aha….já myslela… každý jsme nějak šouplý 🙂 

Koukám, že máte stejný okruh zájmu jako já, hodila by se mi malá bílá rozježená fenka do cca 4 let. Líbí se mi prostě bílí psi a tak hledám jenom mezi nimi, je to možná pro někoho malicherné, ale chci se na svého psa dívat celý jeho život se zalíbením. Jak slepohluchá Ellie, tak Bibi i Victory vypadají jako kříženky BOC neba AUO, takže mne nechávají “chladnou”, protože něco takového bych doma nechtěla, ani naprosto zdravé. I když známá má CHS BOC a říkala, že ona by teriéra nechtěla ani omylem (my máme malé teriéry). Tak nevím, asi je to podle toho, jak si kdo s jakou povahou sedne. Vzhledem k tomu, že jsem byla v minulém životě asi teriér, teriéří povaha mi naprosto vyhovuje.

Samozřejmě mne osud hluchoslepých fenek a to, že je někdo namnožil kvůli prachům, chladnou nenechává, ale nejsem masochista, abych si takové štěně dobrovolně vzala a zkoušela ho vychovat . Jak už jsem psala, křížení merleXmerle bych uzákonila jako týrání chovem a jako trest pro množitele bych dala finanční pokutu ve prospěch útulku (nebo nového majitele takového štěněte) a veřejně prospěšné práce v nejbližším útulku. Snad by většina pochopila, že merleXmerle není dobrý nápad a stačí si to trošku pohlídat, aby se to nestávalo. 

Vahine
Vahine (749 příspěvků) 30.07.2024, 13:23:18 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 30.07.2024, 12:49:28

Ano, přesně tak 😊 máme stejný okruh zájmu. Hlavně bílá barva na teriéřím těle 💞

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 30.07.2024, 20:18:37 xxx:xxx.9c39:a5f
Chingis:

Kdyby náhodou byla dostatečně teriéří a bílá, je vaše 🙂

Obrázek

Je hezká, malá, bílá, ale … spíš špic než teriér, si myslím. Aspoň to tak podle fotky vypadá.

Vahine
Vahine (749 příspěvků) 31.07.2024, 14:13:20 xxx.xxx.179.11
Chingis:

Kdyby náhodou byla dostatečně teriéří a bílá, je vaše 🙂

Obrázek

Díky Chingis, ale taky mi přijde, že je převážně do špice a já se omlouvám, ale lobovala bych doma za kníračoidní. Jsem asi teda ve výběru konzerva…ale vážím si nabídky 👍

Vahine
Vahine (749 příspěvků) 01.08.2024, 15:02:06 xxx.xxx.179.11
Fiona.Praha:

Vím ještě o jednom běloušovi v Psím štěstí, ale …..zase kluk Bumbo

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=psistesti.cz&set=a.795344029291194


No to je vono, hezkej pejsek!👏 Akorát, že má pitrýska no🤦‍♀️…to by si je s běloušem poměřovali a nedopadlo by to dobře. Navíc bělouš domácí je teď v nevýhodě, když mu ubyly zuby 🤷‍♀️…. holku budeme potřebovat, ale spíš později. Furt chodím o berlích a hodit páníkovi na hrb dva chlupáče  na dlouhý procházky, nemůžu. Až budu cajk.

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 01.08.2024, 21:16:03 xxx.xxx.124.49
»
Odpověď na příspěvek uživatele Chingis z 30.07.2024, 18:21:57

A můžete ji zaslat na dobírku zásilkovnou?

Jasně že je to půlteriér, má kloplé uši a kouká tak! 🙂 Má zajímavý kožíšek. 

Mě hrozně zajímá, esi tam žijí divocí psi. Jako opravdu divocí. Představuji si to tak, že jdete, jdete, jdete a najednou stádo Xolů. 🙂 Ne?

KARKULKA (neregistrovaný) 19.08.2024, 08:05:07 xxx.xxx.16.60
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 26.07.2024, 22:13:49

S  povrchem máte pravdu. Náš od 3 let slepý pejsek vždycky podle došlapu poznal, kde je.  I schody správně našlápl. Jasan to bylo jedndušší, neb do 3 let viděl, takže ve jemu známému prostředí “viděl”, ale poznal terén i v prostředí neznámém. Lidí zvířata podceňují. Předchozí byl slepý a téměř hluchý, dožil se 16 let.

Obrázek
Chingis
Chingis (79 příspěvků) 20.08.2024, 20:56:05 xxx:xxx.ad95:220d
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.08.2024, 21:16:03

Xolové ani moc ne, aspoň ne ti holí. Ale u vedlejšího sídliště bývala divoká smečka, jako vyloženě divoká, živili se lovem i vybíráním odpadků, nedalo se k nim přiblížit na padesát metrů, okamžitě zdrhali na pastvinu k napajedlu, nejspíš měli někde tím směrem noru. 

A Maggie vám klidně pošlu. Tady jí stejně nikdo nechce. 🙂 Jsem si myslela, jak bude z domu hned pryč - malá, bílá, chlupatá. A ono nic. Manžel tvrdí, že je vošklivá, že vypadá jak ten klaun z "It". 

Vahine
Vahine (749 příspěvků) 06.09.2024, 12:36:04 xxx.xxx.19.116
Vahine:

Mrkla jsem na web a vidím, že naše dočaskářka, má nově v péči krásnou holčičku- štěňátko. Je bohužel téměř slepá a úplně hluchá. Můj bělouš není žádný génius a neuměl by s ní komunikovat, takže z vícero důvodů nebude naše, ale moc by mě zajímalo, jestli tu má někdo s takovým 3 měsíčním prckem zkušenosti? Myslím, že to může být zajímavé téma pro nějaké dobré duše, které uvažují o tom, že by takového pejska/fenku adoptovali a vychovali. Umím si trochu představit péči o štěně s jednou genetickou vadou, ale s dvojitou vadou, to bych si netroufla. Ale moc by mě to zajímalo. Holčička, o které je řeč, se jmenuje Bibi a je u Dočasek De De. Víte prosím někdo, jak komunikovat s takovým malým chlupáčem? Děkuju vám za případné reakce.


Dobrá zpráva. Téměř slepá a úplně hluchá malá Bibi už našla domov 🍀 tak to netrvalo tak dlouho….hurá 👏 a doufám, že to bude domov napořád! Kdo jsou noví majitelé, netuším…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.