Aktuálně: 3 974 inzerátů203 772 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Záměna zmije obecná vs. užovka hladká

trojAAAcko
trojAAAcko 23.07.2024, 11:00:18 xxx.xxx.3.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele sharingan z 23.07.2024, 09:26:07

Jasný, že není co řešit, že se jedná o Užovku.

Jen jsem chtěl poukázat na to, že (podle mě) mnoho lidí může dojít k mylnému určení už jenom díky tvaru hlavy, protože je to za mě dost charakterizující rozdíl co se týče mezi jed. a nejed. hady. Co si budem tak ono i vzdělávání ve škole se moc nezaměřuje na naší domácí faunu / floru. Občas třeba kolegové (elektro obor) za mnou chodí s tím, co je to za hada a hlavně jestli je to jedovaté nebo ne. První na co koukám je tvar hlavy která toho hodně napoví, ale není to 100%. Jak je na té fotce tak na pravé straně je tvar nejedovatého hada a pod tím popisek “Coralsnake” což je zástup Korálovců kteří jsou jedovatý, ale také ne všechny. 

Kdo se hodně zabývá naší přírodou (ať volnočasově nebo zaměstnáním) tak pro takový lidi je tohle “jasný”. Co si budem takových lidí poměrově moc není. Já osobně jsem z vesnice a s dědou jsem chodil pořád do lesa, teď žiji ve městě a pracuji s lidma kteří sotva vytáhli paty z města. Takový lidi znají všechny kočkovité šelmy i kde se vyskytují, ale když dojde na faunu naší přírody tak už to hodně pokulhává a nějakým “chudým a všeobecným” přehledem to určí jednoduše jako zmiji.

Fikovnice
Fikovnice 24.07.2024, 03:04:35 xxx.xxx.32.218
Pandinus:

Je to užovka hladká, jak už tu zaznělo opakovaně výše (Coronella austriaca). Na rozdíl od jiných fotografií je tady záměna nemožná, jak z důvodu proporcí hlavy, kresby, proporcí těla atd. 


Přicházíte jako na zavolanou!😄👍


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.