Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Odchov v hejnu

Slávek (neregistrovaný) 21.07.2024, 19:42:02 xxx:xxx.4321:8e1a

Dobrý den, z důvodu stěhování jsem musel opustit své chovné zařízení které jsem měl a nyní mám k dispozici pouze jednu voliéru 3mx2mx2m dxšxv.

Jelikož se nemohu rozhodnout,co bych do voliéry vybral, jelikož jsem toho choval už poměrně dost a líbí se mi takřka vše...tak mě napadla myšlenka udělat okrasnou voliéru kde bych si dal opravdu záležet na napodobení přirozeného prostředí a do ní bych chtěl dát vícero druhů papoušků. Zkrátka když už to nemohu dělat v takovém množství, tak si chci užít alespoň ten pohled na prospívající ptáky v krásně vypadající voliéře.

V čem si ale nejsem úplně jistý je to , ...jaké druhy k sobě dát ,aby na sebe neútočili a zároveň, aby byl možný i nějaký ten odchov . Protože odchov je za mě na tom ta největší radost a odměna. Moje představa jsou australští papoušci ale které?

Chtěl bych poprosit o vaše zkušenosti co jste společně chovali a rád bych se třeba i inspiroval.

Čím pestřejší by voliéra druhově byla tím lépe. Ale nechci aby si potom navzájem ublizovali.

Představoval bych si druhy jako korela, andulka ,Bourek a k nim zebřičky , holoubky a na zem třeba křepelky čínské. Snesli by se ? Dočetl jsem se, že někteří chovají i kakariky společně s jinými druhy , ale názory jsou různé.

Popřípadě jací jiní papoušci jsou snášenliví vůči ostatním?

Předem děkuji za odpovědi.

Santi
Santi (176 příspěvků) 22.07.2024, 07:23:24 xxx.xxx.26.22

Důležité je říct, kde budete zimovat a jak plánujete odchovy.

Z Austrálie lze dát k sobě anduly, korely, papoušky horské. Pro horáky, to bude velikostně tak, tak.

Např. Andulky a zebry bych u sebe hnízdit nenechal, jinak spolu bez hnízdění vycházejí relativně dobře.

Kakariki to samé, já osobně je mám pohromadě s drobotí, ale určitě je bylo lepší mít někde zvlášť, protože všude lezou. S Andulama bych je hnízdit nenechal. 

Pak je to kus od kusu, jak kdo s kým vyjde 😀

Křepelky na zemi ok se vším - dal bych jen 1 pár.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.