Aktuálně: 4 124 inzerátů198 420 diskuzních příspěvků18 081 uživatelů

soukromý útulek

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1117 příspěvků) 19.07.2024, 16:50:26 xxx.xxx.171.125

Klid. Harpyje předně NENÍ sova a žije v pralese. Nicméně loví poměrně velké opice, takže myslím že 3střední pes by byl vítaným obohacení jídelníčku.

Člověk tak do velikosti čtyřletého děcka.  

3 hlasy
biaca
biaca (696 příspěvků) 19.07.2024, 17:28:48 xxx.xxx.47.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 19.07.2024, 08:54:37

Nevíte, jak dopadla ta reportáž, jaký byl výsledek soudu. Vcelku by mě zajímalo jestli paní musela psa uhradit, nebo dostala nového psa. Legislativa se asi nezměnila, o tom zda je pes vodící rozhoduje cvičitel?

0 hlasů
megi-the-pes
megi-the-pes (3072 příspěvků) 19.07.2024, 18:02:49 xxx.xxx.124.238
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 19.07.2024, 17:28:48

Byla reportáž pak, jak vrací peníze. Flip těm lidem. Myslím. Snažila jsem se na to zapomenout. 😀 K soudu, myslim, nedošlo. 
edit.: došlo, psali tady
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pes-psi-vodici-psi-asistencni-psi-falesni-asistencni-psi.A190917_201359_domaci_mah

Tak teď nevim, esi si to s něčím pletu.
Ale cosi se mi plete, že byl záběr na banku a vracení peněz venku před kamerami.
Tohle je možná kousek, možná. https://www.youtube.com/watch?v=dYsQ-3Q7gyA

Mají tam i posudek toho druhého psa
https://www.youtube.com/watch?v=zQEuJ-tpDS8

3 hlasy
biaca
biaca (696 příspěvků) 19.07.2024, 18:19:32 xxx.xxx.47.71

Smutný příběh - ale alespoň paní dostala peníze zpět, bohužel žádné další záruky pro budoucí majitele asistenčních psů to neposkytne. Pravidla se od roku 2015 asi nezměnila. 

0 hlasů
Sardullah
Sardullah (1426 příspěvků) 19.07.2024, 19:21:29 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Trochu se studem přiznávám, že jsem doteď nevěděla, že je harpyje pták. Myslela jsem, že jde o mýtickou bytost.


Myslela jsi si to dobře…harpyje je mýtická bystost…ti ptáci -harpyje dostaly jméno podle těch bytostí…viz citace:

Harpyje znali už staří Řekové. Toto jméno nesly podivné bytosti - napůl ženy a napůl ptáci -, které byly původně bohyněmi větru a odnášely duše zemřelých. Ale záludné Harpyje se mnohdy nespokojily s nebožtíky a přepadaly a odnášely si i lidi živé. Když pak první badatelé v Jižní Americe pozorovali obrovské dravce, kteří v korunách stromů uchvacují opice či lenochody a odnášejí je kamsi do nedohledných výšin, dali jim jméno po těchto zlověstných bájných okřídlených bytostech.

Když o naší dámské komunitě mluvím jako o harpyjích…tak já osobně myslím ty bájné bytosti…ale spíše pro nás používám výraz fúrie …bohyně pomsty a kletby.

6 hlasů
Doron
Doron (2344 příspěvků) 19.07.2024, 19:34:27 xxx.xxx.166.104

Megí,to je strašný ten znalecký posudek, ten záznam. Ta nevidomá se psem vůbec nekomunikuje, je úplně tupá, žádná pochvala, žádné povzbuzení, žádný vztah. Prostě veď mě,stroji, kuňky kuňk hlasem, on se mi stroj rozbil..

Fenka je úplně psychicky v prdeli, úplně vypnutá , vůbec neví, čeho se chytit, bojí se, ještě to celý probíhá v nejrušnější části Prahy.

Proč sakra tahle ženská toho psa vůbec dostala ?!?

Tohle je opravdu špatně. 

Chce se mi říct něco strašně nekorektního !

Dobrej je taky moment, jak  zkušební komisařka říká , že ví, že cvičitelka je špatná, že už od ní měli psa na přecvičení, to není příliš nestranné.

Jste dobrá,  že jste to video našla , je to zajímavý,  ale pro mě tedy hodně srdcervoucí.

Ještě se na to jednou kouknu ( neměla jsem sílu to vidětcelý) a zkusím otevřít i toho Klímu.

1 hlas
kometa
kometa (5522 příspěvků) 19.07.2024, 19:38:49 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.07.2024, 16:46:39

Myslela jsem, že jde o mýtickou bytost.

Viz Sardullah. 

A klíííd, nikdo neví všechno. Jak zjišťuji pravidelně na hospodském kvízu.

0 hlasů
Skeeve
Skeeve (155 příspěvků) 19.07.2024, 19:46:26 xxx.xxx.56.124
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 19.07.2024, 19:38:49

Ona harpyje loví tak, že strhává ty opice z větví, takže je určitý - značný - respekt na místě, určitě bych ji bral velmi vážně.. 

1 hlas
rapotačka (neregistrovaný) 19.07.2024, 19:48:03 xxx:xxx.2b39:9e33
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 19.07.2024, 19:34:27

Nedívala jsem se na to. Viděla jsem taky tupky. Vláčely psa vedle vozíku

po rozpálené ulici, mohly popojít a jít stínem… občas vidím jinou, taky je mi

z ní zle, ano, mají psa jako pomůcku, neživou.

(prachy, prachy, prachy-klidně za ně vyrobí otroka)

3 hlasy
Sarah01
Sarah01 (2155 příspěvků) 19.07.2024, 19:52:58 xxx.xxx.162.253
rapotačka:

Nedívala jsem se na to. Viděla jsem taky tupky. Vláčely psa vedle vozíku

po rozpálené ulici, mohly popojít a jít stínem… občas vidím jinou, taky je mi

z ní zle, ano, mají psa jako pomůcku, neživou.

(prachy, prachy, prachy-klidně za ně vyrobí otroka)


Mně je toho psa vždycky hrozně líto, když to vidím. Pro ty nevidomý by asi byl nejlepší ten robotický pes, ten nic nepotřebuje.

4 hlasy
kometa
kometa (5522 příspěvků) 19.07.2024, 19:56:11 xxx.xxx.147.163
Skeeve:

Ona harpyje loví tak, že strhává ty opice z větví, takže je určitý - značný - respekt na místě, určitě bych ji bral velmi vážně.. 


Trochu vašemu příspěvku nerozumím. Ohledně toho respektu. Viděla jsem harpyje v nějakých dokumentech a vím, jak loví. Možná proto je pojmenovali (výstižně) po těch mýtických harpyjích. Že to nejsou žádná "vořezávátka". 

0 hlasů
megi-the-pes
megi-the-pes (3072 příspěvků) 19.07.2024, 19:57:26 xxx.xxx.124.238
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 19.07.2024, 19:34:27

Ten pes se ale takhle bál od začátku. U Klímy uvidíte, jak byl pes veselej i v centru P., ale jak přišla XY, schoval ocas. A tohle opravdu nebyl první pes.
Ani kočka. Kůň. 
 

Můj názor je, že bordery, australáci atp. se sem nemají míchat. Nejsou to psi do města, jsou, jak se říká “labilní”, protože patří ke stádu ovcí nebo na závody, jeden z nejakčnějších psů pro nejzkušenější lidi
a ona je kříží kvůli barvičce a prodává nevidomým… ne, tady není chyba u příjemců. 

A jak Vám teď k tomu zapadá nevodící pudl Archie? Taky chyba majitele? 

Já vim, myslíte to dobře, jste prostě hodně hodná. 🙂

6 hlasů
biaca
biaca (696 příspěvků) 19.07.2024, 20:00:23 xxx:xxx.6725:a939

V reportáži p. Klímy z toho Helppes, říká že cvičitel odpovídá jak za výběr, psa tak za výběr nevidomého. Také tam byla ukázka jak se majitel sžívá se svým zvířetem. Dát jen tak někomu psa, a zbytek se nezajímat je jako dát psa na parkovišti. 

P.s. osobně bych něco takého nemohla dělat, mít psa rok a pak se ho vzdát. Ale u nevědomých věřím, že to může pomoci a má to smysl. Ale pes se na to musí připravit, přeci jen je to dospělý pes - takže minimálně by se s ním měl nový majitel naučit v centru pracovat. 

2 hlasy
balu
balu (2012 příspěvků) 19.07.2024, 20:00:57 xxx.xxx.162.174

Tak jsem mrkla jen na začátek videa “posudek druhého psa”, celé to neshlédnu. A je mi z toho smutno. Nevidomá nerozumí “své” feně a ta nerozumí jí. Vůbec tam není vidět žádné pouto. Nevidomá neumí se svýma náhradníma očima zacházet. Fenky je mi líto.

Může být příčinou krátká doba předávání? Nebo osobnostní nevhodnost nevidomé, tedy, že není vhodnou osobou pro vlastnění psa obecně? 

Nebo je fenka špatně vycvičená, možná nedocvičená? 

To neposoudím. 

Napíšu teď něco, co se nahlas neříká - už jsem potkala více vodících psů, které brali jejich nevidomí páníci jen jako nářadí, zdravotní pomůcku. Viděla jsem i takové asistenční psy, otroky ,… Je mi těchto psů moc líto, mají vyhořelé pohledy, smutné oči… 

Jsem všemi deseti pro, aby vědci co nejdříve zdokonalili psy - roboty, a aby tyto stroje bez emocí byly dostupné pro potřebné.  

7 hlasů
kometa
kometa (5522 příspěvků) 19.07.2024, 20:04:44 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 19.07.2024, 20:00:57

Je mi těchto psů moc líto, mají vyhořelé pohledy, smutné oči…

To je důvod, proč jsem přestala na asistenční psy přispívat.

4 hlasy
megi-the-pes
megi-the-pes (3072 příspěvků) 19.07.2024, 20:09:26 xxx.xxx.124.238

Paní Doušová tam říká jednu důležitou věc - psa může dnes cvičit každý debull.

A tak to je.

Není žádná komise, kde by se pes ukázal; ne nějaká jedna oficiální, že by to nemoh dělat každý.

Tihle psi, mám pocit, byli vycvičeni zázračně rychle a předáni mladí. Pochybuju, že nějaké seznamování proběhlo, nějaké velké. 

Znám border kolii a jednoho pána, je to katastrofa, jak se k psovi choval, byli u nás doma, odkud byl pes, vlastně nevím, ale pán říkal, že ten pes je hyperaktivní… no. Často jsem je vídala ve městě a koukala, jak pán říká hezky “dveře, Míšo, hledej dveře” a pes nic… kdo ví, jak se ten pán cítí. Ale obecně je to tak, jak říkáte, dost hrozné chování k těm zvířatům.

A je tu krásný zlaťák s klukem na vozíku a to je něco, jak je vidíte, oni rozzáří celou ulici. Ten pes má radost, jsou jedna duše. Popsat se to nedá.

5 hlasů
balu
balu (2012 příspěvků) 19.07.2024, 20:13:17 xxx.xxx.162.174

Cituji megi:

Paní Doušová tam říká jednu důležitou věc - psa může dnes cvičit každý debull. 

A tak to je. 

Není žádná komise, kde by se pes ukázal; ne nějaká jedna oficiální, že by to nemoh dělat každý.

👍👍👍

0 hlasů
megi-the-pes
megi-the-pes (3072 příspěvků) 19.07.2024, 20:13:49 xxx.xxx.124.238

No a známý, nevidomý, jezdil sám do školy vlakem, naučil se nazpaměť město tam, městečko doma, doma ulice zvládá i bez hole, prej překáží… jsem říkala, proč nemá psa… prej jsem debull, co by s nim jako dělal. 😀 
Ale v Praze by to nedal. Asi s nim uzavřu sázku. 

Jezdila jsem tam jako malý spratek na prázdniny, furt jsem někam utíkala, jednou prej jsem se nějak dlouho nevracela, tak mě hledali… a našel mě tento nevidomý pán.

Tyjo, tohle když někomu řeknu, neuvěří.
Že jo? 😀

5 hlasů

Toto téma je uzamčené.