Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

soukromý útulek

Doron
Doron (2341 příspěvků) 19.07.2024, 22:26:46 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 19.07.2024, 22:14:55

A není asi každý člověk vhodný. 

5 hlasů
Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 19.07.2024, 22:38:29 xxx.xxx.32.103
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 19.07.2024, 22:22:21

Ta Andrea je nevidomá dívka, video má cca 15 min (teda myslím 🙂) a fena dívku prostě dobře nevedla - neupozorňovala na překážky, přechod, schody… Myslím, že to byla ta fenka Meggi, ale také jsem to nedokoukala celé.

Jestli je to druhé video nějaké moc smutné, tak si je snad ani nepustím.😔

0 hlasů
Doron
Doron (2341 příspěvků) 19.07.2024, 23:13:59 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.07.2024, 22:38:29

Andrea je ta romská dívka?

No, a ona taky nijak nevedla psa ani s ním nijak neinteragovala. Já takhle mluvit na psy, neudělají pro mě ani ň.

Smutný to je, ale moc zajímavý.  Ta fenka se pořád otáčí na tu přezkušující komisařku, hledá u ní oporu, ta paní to evidentně se psy umí. Majitelka( snad tedy ta Andrea) je úplně marná)

Máš pravdu, je to smutný.

0 hlasů
Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 19.07.2024, 23:45:52 xxx.xxx.221.216

Já si naivně myslela, že pokud stát zaplatí psa-kompenzační pomůcku, tak že to musí být od výcvikáře, který má na to nějaký certifikát a že se udělá nějaká zkouška, jestli ten pes vůbec zvládne tou “kompenzační” pomůckou býti.

No a co se týče těch lidí, kteří mají vodícího nebo jinak asistenčního psa, tak myslím, že nelze házet do jednoho pytle…někde si pes odpracuje svoje, ale zároveň má postižený člověk někoho, kdo psa vezme na obyč procházku, prostě mu dopřeje být taky psem a nějaké to “volníčko”..psa doma zbožňují, milují, je to člen rodiny a majitel je mu vděčný za to, že mu pes usnadní život. Bohužel jsou i tací, kde je takový pes prostě chudák, kde se od něj čeká, že bude pracovat 24/7 a stačí mu dát najíst…vztah k němu nemají a když pes nefunguje dokonale, tak na něj jsou ještě hnusní…takových psů je mi opravdu líto. Já si dříve naivně myslela, že když třeba nevidomý dostane vodícího psa, tak je to prostě nej…že v tom najednou není sám, že najednou jsou tým, že je pes pro něj nejen pomocník, ale  je to i taková zpřízněná duše, která působí blahodárně i na psychiku…bohužel dneska vím, že to rozhodně není pravidlo a je mi z toho dost smutno. Je mi smutno z toho, když vím, kolik lásky je schopen pes dávat a že někteří jedinci (záměrně píšu někteří…Ginu do toho nepočítám) by udělali pro svého milovaného páníčka vše, co je v jejich silách, že člověka budou milovat, ať je hubenej, tlustej, slepej a dokonce i když má velkou vadu “na kráse”…a stačí tak malinko, aby se mu za to člověk odvěčil svojí nákloností a péčí. Je to prostě láska, která se dá koupit za peníze a která nezradí. Třeba dneska jsme byli brzy ráno na prochajdě na cyklostezce a potkávali jsme běžkyně..ta nejtlustčí měla dle mého odhadu tak 50 kilo a nejstarší tak max 30 let…tudíž o mnoho kil hubenější než já a minimálně o 20 let mladší a přesto Mates neřekne “fuj, to mám starou a tlustou paničku, tak já si najdu mladší a krásnější a hubenější”…ne jeho srdíčko a dušinka patří mě.

Já asistenčního psa mám…kdyby se nedejbože stalo, že by ze mě byl ležák, tak Gina mi bude asistovat v ležení v posteli…

3 hlasy
biaca
biaca (695 příspěvků) 20.07.2024, 06:05:47 xxx:xxx.6725:a939

Tak jsem koukla na začátek toho znaleckého posudku - a mám pocit, že cvičitelka selhala ve dvou věcech. 

1. pes, je jedno koho vede by měl v každém případě upozornit na překážky (že toto bude dělat automaticky) z celého videa mám pocit, jako by se jednalo o obyčejného psa, ne o psa za 260 tis. 

2. sama nevidomá Andrea zcela viditelně neví, jaké povely má psovi dávat a nemá k němu nějaký vztah. 

Z mého pohledu pes by byl šťastnější jako obyčejný pes, kterému by se věnovala jedna konkrétní osoba a Andrea by se zcela očividně vystačí bez psa. Všechno tohle by podle mého měl zajistit cvičitel, ať už vhodného psa, tak i vhodného příjemce. Možná by nebylo od věci omezit počet cvičitelů, aby to nemohl dělat každý tzn. blbec, který psa vnímá jako boty. Např. se domnívám, že v tom Helppsu, odvádějí docela dobrou práci, jelikož psa postupně sžívají s majitelem. 

0 hlasů
Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 20.07.2024, 07:30:50 xxx:xxx.3873:432c

..byla jsem se podívat kdysi na MČR vodících a asistenčních paů, ta souhra psa a jeho člověka byla neuvěritelná, musela být, jinak by nezvládli různé disciplíny….vodici psi museli mít nachozeno stovky tras aby uspěli, ono nevidomý člověk psa dostává a cvičítel s nim nacvičuje trasy, které běžně chodí a pak už si ho, tedy psa, sám nevidomý rozvíjí a tyto psi pak jsou právě účastníci těchto závodů, pokud nevidomý ustrne a psa nerozvíjí, nemá šanci….u asistenčních psů tehdy fandila rodina a kamaradi závodníků, byla tam vidět laska k těm psům a opět ta souhra, zda je pes rozvijen a je tam ta souhra…kousek ode mně bydlí paní, opravdu těžce pohybově postižená, včetně mluvidel…psa už má druhého… když ji nepomáhají, chodí na volno u vozíku a venčí se jako běžný pes…má zdravé krasne dítě a moc sympatického zdravého manžela, tam je to pro psa opravdu naplněny život v milující rodině…..tehdy mně disciplíny asistenčních psů velmi zaujaly a Keliš protože vlohy má, tak se je naučil pozitivkou během chvilky….pravda občas to při bolesti plotýnek v bederní páteří anebo lenosti doma využívám …on to taky sám velmi často nabízí….na druhou stranu viděla jsem skupinku psů cvičeních pro slepce kdysi v parku se svými cviciteli a chtělo se mi brečet…..sama jsem15 let dělala canis se tremi různými psy, tam se dá zvire velmi rychle zničit, pokud to člověk pojme jako kšeft a že takovych psů nebylo málo, proto jsem vždy  chtěla aby to clověk dělal zadarmo jako dobrovolník a měl tedy možnost vždy to stopnout, pokud viděl, že už je to na psa moc ať už z jakéhokoli důvodu….

3 hlasy
Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 20.07.2024, 07:43:31 xxx:xxx.3873:432c
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 19.07.2024, 23:13:59

…a od toho je tam pravě ten cvičítel aby uměl posoudit, zda ten člověk je schopný a vhodný vůbec pro slepeckeho psa a naopak….cvičítel pak také do rodiny s člověkem, pro kterého se pes cvičí dojíždí a učí je aby se sehráli….kdysi u nás chodil slepý pan s černou ovčandou, pokud na druhé straně uzřela psa, kterého po svém vyhodnotil, byla schopna proti němu vyrazit a to i přes ulici ve chvíli, kdy projíždělo auto nebo tramvaj, bylo to životu nebezpečné pro všechny zúčastněné, tehdy jsem se pana na to ptala a říkal úe mu nikdo nevěří, že za to nemůže a že fenu nemůže vrátit a mít jiného psa, pak někam zmizeli, tak jen doufam, že je něco nepřejelo….

5 hlasů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 20.07.2024, 08:26:37 xxx.xxx.171.125

Já jsem sem před nějakou dobou dávala odkaz na robotického psa. Tohle vlákno mě jen přesvědčilo, jak prospěšný to je vynález. 

8 hlasů
Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 20.07.2024, 09:10:03 xxx.xxx.20.192

Dočetla jsem,od včera teda nářez👌..…Myslím,že paní “anonymní”teď lituje,že se vůbec angažovala…Jen můj názor..Já jsem si vždy myslela,že asistenční pes nemůže být ledajaký pes..Ten pudl se mi na to jaksi nehodil..Vídávala jsem vlčáky,nebo “žluté psy”(nevím,jaký je rozdíl mezi retrívrem a labradorem😊)V Olomouci jezdila tramvají paní s asistenčním vlčákem..Ta souhra byla neskutečná..Měl na postroji dlouhé ucho,věděl už,kdy se vystupuje,při nástupu automaticky lehl tak,aby nezavazel..A jedna byla v televizi,nevím,jestli ve “výměně”,nebo v dokumentu..(ta paměť🙄)Osobně jsem ji potkávala..

Těch pesanů je mi moc líto,co trpí “neláskou”lidí,kteří by si měli uvědomit,že je to jejich “druhé já”,že je potřebují místo očí…atd..

4 hlasy
Ph (neregistrovaný) 20.07.2024, 09:14:16 xxx:xxx.4d8c:462e

Andrea zcela viditelně neví, jaké povely má psovi dávat a nemá k němu nějaký vztah

jen takovy OT - tezko se tvori vztah tam, kde vas pes nechal uprostred krizovatky atd.

nasel jste nekdo video psa, co vycvicila HN a funguje? Pri tech stovkach vycvicenych psu me to prekvapuje, ze existuji jenom fotky? 

1 hlas
balu
balu (2006 příspěvků) 20.07.2024, 09:23:36 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 20.07.2024, 09:10:03

Rozdíl mezi retrívrem a labradorem? Žádný, protože labrador je retrívr… Retrívrů je celá řada 

- Labrador Retriever

- Golden Retriever

- Flat Coated Retriever

- Curly Coated Retriever

- Nova Scotia Duck Tolling Retriever

- Chesapeake Bay Retriever

3 hlasy
Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 20.07.2024, 09:41:37 xxx.xxx.20.192

dík za vyčerpávající odpověď👍Já myslela,že v srsti..že jeden je dlouhosrstý a druhý má krátkou srst..

0 hlasů
megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 20.07.2024, 09:54:02 xxx.xxx.124.238

I jsem si říkala, esi u posudku od soudního znalce třeba nebyl požadavek mluvte nemluvte… 
 

Bobca: žlutí jsou prostě: krátký chlub - labrador, dlouhý chlup - zlatý retrívr. 

Vídala jsem labradoodla vodicího, taky veselej, mírnej.

Ne, neviděla jsem video, kde by byl vycvičený pes od H.N. Nehledala jsem teda dlouho…

https://www.youtube.com/watch?v=0JPAVKgDyMI

1 hlas
kometa
kometa (5480 příspěvků) 20.07.2024, 09:54:50 xxx.xxx.147.163
Skeeve:

Že se tu psalo něco o 4 letém dítěti ( vím, že někdo jiný), no.. nejen čtyřletý človíček by měl opatrný v kontaktu s podobným dravcem. 


Teď už mi to dává smysl. Byla to reakce na někoho jiného.

0 hlasů
balu
balu (2006 příspěvků) 20.07.2024, 09:54:57 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 20.07.2024, 09:41:37

Mají různé druhy srsti. Mrkněte se na ta plemena na internetu a pochopíte. 

Labrador retriever je krátkosrstý a golden retriever dlouhosrstý. Labrador může být žlutý, hnědý a černý. Golden zlatý až do téměř bílé, což si myslím, ale není moc žádoucí. To jsou ti dva nejznámější.

2 hlasy
megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 20.07.2024, 10:17:58 xxx.xxx.124.238
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 19.07.2024, 18:19:32

Aspoň tak, ale po tolika letech… insolvence je velmi vážný problém, je to, jako by byl člověk trestaný, v podmínce, nedostanete spoustu pracovních pozic… veškeré dokumenty jsou volně přístupné online, kdokoli se na vás může dívat.

Docela ostudná se mi zdá reakce státu - nemoh počkat, až rozhodne soud. Trapné. 

3 hlasy
Fiona.Praha
Fiona.Praha (191 příspěvků) 20.07.2024, 10:58:00 xxx:xxx.9c39:a5f
megi-the-pes:

Aspoň tak, ale po tolika letech… insolvence je velmi vážný problém, je to, jako by byl člověk trestaný, v podmínce, nedostanete spoustu pracovních pozic… veškeré dokumenty jsou volně přístupné online, kdokoli se na vás může dívat.

Docela ostudná se mi zdá reakce státu - nemoh počkat, až rozhodne soud. Trapné. 


Involvence problém je, myslím, že se člověk dostane i do nějakého registru.

Reakce státu - nikdo z nás neví, proč byla exekuce uvalena. Možná měla nevidomá nějaké prostředky, z kterých by to uhradila a stát to věděl, napadá mne třeba dědické řízení. Nevím, jestli se strhává exekuce ze sociálních dávek a důchodů (což paní Andrea asi pobírala), pokud ano, mohla být aspoň část příspěvku uhrazena. Možná díky Meggie nebyly prostředky na jiného psa pro jiného nevidomého, který ho potřeboval stejně jako paní Andrea. V reportáži to bylo zmíněno dost manipulativně, žádné další info.  Vrácení příspěvku pro nepoužívání pomůcky - dluhy - insolvence - příbuzní. Nebo to prostě byla velká částka a zákony se soucitem nepočítají a tak musel úředník konat. Nakonec to dopadlo “dobře”, pí. XY složila peníze v bance někomu na účet a odvedla si 9tiletou Meggie.  

Stejně to funguje u příspěvku na auto, nepoužívá se, je potřeba příspěvek vrátit. Zažila jsem to v okolí, pán po amputaci nohy, požádal o příspěvek na auto, dostal ho, auto se koupilo a pán do půl roku bohužel zemřel. Manželka musela částku příspěvku, tenkrát to bylo cca 99500, vrátit.  A viděla jsem reportáž, kdy matka dostala příspěvek na auto na postižené dítě a auto jim někdo ukradl. Nepamatuji si, jestli bylo pojištěné a jak se to řešilo, ale problém to z pohledu státu a příspěvku byl. 

0 hlasů

Toto téma je uzamčené.