Aktuálně: 4 176 inzerátů195 199 diskuzních příspěvků18 031 uživatelů

soukromý útulek

guidedog
guidedog (8 příspěvků) 15.07.2024, 18:20:03 xxx.xxx.150.24

Prosím Vás, máte někdo nějakou zkušenost se soukromým útulkem Voříšek? Sídlí v Čechách pod Kosířem a zároveň majitel tohoto útulku tam má psí hotel, psí školku, firmu pro přepravu zvířat a sídlo Nadace přes kterou získává peníze pro útulek. Smlouvu s umisťováním nalezených psů má s městem Prostějov a městem Olomouc. Možná i s některými dalšími, ale to jsem si osobně neověřila. Tato města za každého psa umístěného v útulku majiteli útulku platí. Myslím, že je to za každý den, kdy pes v útulku je.

 Ráda bych si odtamtud vzala  11 letého psa, ke kterému mám osobní vztah a zajistila mu domov na který byl zvyklý. Tedy, aby mohl dožít s lidmi na které byl zvyklý a v prostředí jemu známém. Přestože pes je již po zákonné době, ve které ho útulek nesmí vydat nikomu jinému než majiteli, tak ho majitel útulku vydat nechce. Důvod nesdělil, pouze, že je na něj dlouhá řada čekatelů. (Tomu se mi nechce věřit, protože se jedná o 11 letého kastráta velkého plemene a do toho je navíc doba dovolených). 

Myslíte, že je skutečně možné, že soukromé útulky zdržují vydávání psů, protože - peníze…? Jak by jste postupovali? Je nějaká šance psa dostat?

0 hlasů
impact
impact (626 příspěvků) 15.07.2024, 20:01:19 xxx.xxx.20.252

Jestli víte, kde byl pes původně odchycen/nalezen, tak se obraťte na zástupce dané obce s dotazem, jak je to s jeho adopcí.

1 hlas
guidedog
guidedog (8 příspěvků) 15.07.2024, 20:22:33 xxx.xxx.150.24
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 15.07.2024, 19:14:51

Ten útulek Voříšek ho má na svých stránkách v nabídce.

0 hlasů
megi-the-pes
megi-the-pes (2971 příspěvků) 15.07.2024, 20:26:14 xxx.xxx.124.162
»
Odpověď na příspěvek uživatele guidedog z 15.07.2024, 20:22:33

Aha, jsem tam tak starého psa nenašla.

0 hlasů
guidedog
guidedog (8 příspěvků) 15.07.2024, 20:31:34 xxx.xxx.150.24
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 15.07.2024, 20:01:19

Díky za odpověď.

Nevíte přesně na kterého zástupce obce se obrátit? Tedy kdo to má na starosti? Odbor životního prostředí?

Já si původně myslela, že byl “nalezen” v Prostějově, tak jsem dneska volala na magistrát Prostějova. Byli velmi ochotní a vstřícní, vysloveně mi přišlo, že kvůli tomu psovi se fakt snaží, ale přehazovali si mě jak horký brambor, nikdo nevěděl, kdo má tyhle věci na starosti. Jenom mi potvrdili, že mají smlouvu s tímto soukromým útulkem, kam ty psy prý převáží městská policie. I na tu jsem volala a ti mi řekli, že tam rozhodně nejezdí, ale dávají nalezené psy na jednu veterinu v ulici Brněnská a teprve odtamtud se někteří přesouvají do útulku Voříškov. Velmi milá úřednice si psa i tak vyhledala a potvrdila mi, že už k vydání je. Řekla mi ale, že se “nalezl” v Olomouci a musím volat tam. Tak na to se zítra chystám, protože dneska kolem 16 h se už dovolat nešlo (holt dovolené). Jen zase nevím, koho tam přesně kontaktovat.

Majitel psa je znám, ale je ve velice vážném zdravotním stavu. Mám s ním podepsanou smlouvu, že se o psa postarám. Majitel útulku Voříškov mi ale do telefonu řekl, že je to cár papíru pokud to není notářsky ověřený. Na e-mail nereaguje vůbec.

0 hlasů
guidedog
guidedog (8 příspěvků) 15.07.2024, 20:33:52 xxx.xxx.150.24
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 15.07.2024, 20:26:14

Úplně jsem se lekla, že ho odstranili, tak jsem se teď koukla a je tam. Jméno je Aurel.

0 hlasů
megi-the-pes
megi-the-pes (2971 příspěvků) 15.07.2024, 20:55:42 xxx.xxx.124.162
»
Odpověď na příspěvek uživatele guidedog z 15.07.2024, 20:31:34

Smlouva nemusí být n. ověřená. 
Pozná Vás pes? Půjde k Vám, když ho zavoláte? Bude mít radost?
Jsou nějací sousedé nebo někdo, kdo řekne, že Vás zná, že psa znáte? 
 

0 hlasů
megi-the-pes
megi-the-pes (2971 příspěvků) 15.07.2024, 21:02:39 xxx.xxx.124.162

Aha, já blbá koukala v jiném útulku…
Majitel je v nemocnici a psa se nevzdal, ne? Tady přece neběží žádná lhůta. Nebo byl pes darován útulku? Tak bych chtěla vidět notářsky ověřenou smlouvu mezi majitelem a útulkem. Ale to neříkejte, musíte na to po dobrém. 🙂
 

0 hlasů
guidedog
guidedog (8 příspěvků) 15.07.2024, 23:09:00 xxx.xxx.150.24
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 15.07.2024, 21:02:39

Ano, majitelka je v nemocnici a psa se nevzdala, protože v tuto chvíli není schopná žádných právních úkonů a je málo pravděpodobný, že ještě někdy bude. Paní má dceru a ta se snaží psa taky už tři měsíce z útulku dostat a svěřit ho mně, protože sama se o něj postarat nemůže. Ale ani jí se nevyhovělo, vlastně to byl dnešní kámen úrazu, kdy už se s panem majitelem útulku úplně stopro korektně jednat nedalo. Shodou okolností jsem mu totiž zavolala asi půl hodiny po tom co tam volala kvůli tomu samému dcera majitelky. Pán už měl vztek a řekl, že tam není od toho aby kvůli jednomu psovi pořád zvedal telefony.  Takže Vaše rada, Megi, že musím po dobrém je nejspíš dobrá, ale už jí nemůžu aplikovat. To selhalo po té co jsem pánovi řekla, že je to snad součástí jeho práce zvedat telefony, kdy hledá zvířatům umístění. No, praštil mi s tím…. Tohle jsem asi nezvládla, ale já jsem opravdu tři měsíce volala a psala jenom korektně.

Ale je to fakt zajímavá myšlenka - čí je teda vlastně v tuto chvíli pes? Majitelka se ho nevzdala jen přestala být schopná se o něj starat. Policie pomohla odvézt paní do nemocnice a psa přes prostředníka (veterina) nechala odvézt do útulku se kterým má město smlouvu. Útulek po dobu čtyř měsíců smí vydat psa jenom majiteli a pak se vlastně uvolní pro jiné zájemce. Ale když se ho majitel nevzdal? To máte vlastně pravdu…. Tady je asi jiný režim. Na druhou stranu - to má útulek za povinnost se o psa známého majitele starat třeba x let? Může ho vlastně útulek někomu dát?

0 hlasů
guidedog
guidedog (8 příspěvků) 15.07.2024, 23:21:39 xxx.xxx.150.24
megi-the-pes:

Smlouva nemusí být n. ověřená. 
Pozná Vás pes? Půjde k Vám, když ho zavoláte? Bude mít radost?
Jsou nějací sousedé nebo někdo, kdo řekne, že Vás zná, že psa znáte? 
 


Já jsem tohoto pejska před devíti lety paní prodala. Byla fit, ale věděla jsem, že už své roky má a tak jsem dala do smlouvy, že pokud nebude už schopná se o něj starat, tak se postarám. Pochybuji, že po devíti letech by byl ze mě úplně nadšený. Občas jsem je vídala na společných akcích, procházkách a tak. Byla jsem mu povědomá, ale upnutý byl na paničku a na její kamarádku. Oni bydlely poslední dva roky společně. Ty dvě dámy a jejich dva starší psi. Neznám lepší řešení pro psa, než aby se vrátil k té kamarádce jeho majitelky. Tu miluje, paní bude nadšeně vítat a navíc tam má psí kamarádku. Všichni o to stojíme, aby to s Aurelem dopadlo takhle. Jenže ta starší paní prostě psychicky nezvládne o něj bojovat. Ten majitel útulku je opravdu velice nepříjemný.

3 hlasy
megi-the-pes
megi-the-pes (2971 příspěvků) 15.07.2024, 23:24:25 xxx.xxx.124.162

Útulky se o psy starají opravdu i roky, když pracují soudy, třeba psi týraní a odebraní. 

Nějaké předběžné opatření?

Jako mně to připadá hrozně jednoduché, že jo, je tam dcera, psa dám jí. 

Je to divné. 

Ale nevím, jak se tohle řeší doopravdy.

0 hlasů
guidedog
guidedog (8 příspěvků) 15.07.2024, 23:30:51 xxx.xxx.150.24
megi-the-pes:

mi to něco připomíná

taky pudl

jasně, Archie, už su doma

tak já zas jdu


Tak já taky.

Ale pár radami jste mi pomohly, tak třeba se to vyřeší pro psa co nejlíp. Díky

0 hlasů
impact
impact (626 příspěvků) 16.07.2024, 06:30:30 xxx.xxx.20.252
megi-the-pes:

mi to něco připomíná

taky pudl

jasně, Archie, už su doma

tak já zas jdu


Ajo. 😏

0 hlasů
impact
impact (626 příspěvků) 16.07.2024, 06:31:43 xxx.xxx.20.252
guidedog:

Tak já taky.

Ale pár radami jste mi pomohly, tak třeba se to vyřeší pro psa co nejlíp. Díky


Píšete tady o smlouvě. Tou jste se majiteli Voříška prokázali? Tam přece musíte mít nějak ošetřeno, co bude se psem v případě, že se o něj nebude moct majitel již postarat. 

3 hlasy
keriton
keriton (539 příspěvků) 16.07.2024, 08:06:58 xxx.xxx.80.183

Pokud je to tak, jak zadavatelka uvádí, řešila bych to právní cestou. 

1 hlas
Arosek
Arosek (329 příspěvků) 16.07.2024, 08:51:52 xxx.xxx.130.20

No tohle je parada …

Za me zasadni otazka - je pes cipovany a ma petpas/ockovak, kde je cislo cipu uvedeno? 

Pokud ano, kdo ma v ruce tenhle petpas/ockovak? Pokud vy nebo dcera (nebo druha straa pani), tak suse s PCR do utulku, pes je vas a hotovo. Klidne bych k tomu prizvala i zastupce prislusne obce, at se dotycneho pana opta, jak ze tohle chce vysvetlit a jak bude nasledne onoho psa uctovat obci. 

Pokud ma ockovak pan v utulku, bude to trochu pravni bitva. Ale opet - vzala bych urednika a ten at si vyzada soucinnost PCR a zasla bych na pratelskou navstevu do utulku. Ona vetsina lidi pred organama kapituluje, kor kdyz nejsou v pravu. 

Ideal by bylo, kdyby tohle delala dcera majitelky a vy tam sla jako zajemce, ktereho si ona dcera pro psa vybrala. Ona totiz pred zakonem je majitelkou, pac zstupuje svou matku … 

… paklize tedy ale opravdu neexistuje nejaka darovaci smlouva utulku. 

5 hlasů
megi-the-pes
megi-the-pes (2971 příspěvků) 16.07.2024, 09:01:41 xxx.xxx.124.238

Před darovací smlouvou by mělo mít přednost jakési předkupní právo, o kterém pani mluví.

Akorát že tady tomu nevěřim…

Když je rodič nemocen, nemůže úřadovat, tak se v nemocnici před svědkem (když člověk není schopen podpisu a plného vnímání, tak svědek, např. doktor, sestra, ne můj příbuzný atp.) podepíše plná moc k zastupování a situace k zastupování se tam vypíšou (ohledně psa), nebo moc platí na vše.
Je to standardní formulář, který se vyplňuje u příspěvku na péči atp., je na ČSSZ.
Takže dcera bude mít tento papír a pro psa si prostě do útulku dojde. Samozřejmě uhradí útulku náklady. 
A že už takový papír pro úřady nemá? Jak se řeší důchod atd.? Hloupost.

2 hlasy
bambule
bambule (499 příspěvků) 16.07.2024, 09:03:33 xxx.xxx.61.158
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 16.07.2024, 08:51:52

Tak jak píšete, vzala bych dceru majitelky, možná oslovila i někoho z obce,  PČR a šla do útulku. Pan by se nemohl vytáčet. 

0 hlasů

Toto téma je uzamčené.