Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Granule pro kotě

Agáta (neregistrovaný) 14.07.2024, 21:51:43 xxx:xxx.:31

Zdravím, poradíte prosím jaké granule koupit pro kotě? Za 14 dní si pro koťátko jedeme a granulky si máme vybrat samy.

rapotačka (neregistrovaný) 15.07.2024, 14:47:55 xxx:xxx.9a73:4a

Každému sedne něco jiného, takže zkoušet? 

Dávat i syrové maso, kapsičky, konzervy - střídat.

Snad vám ukáží čím krmí, aspoň pro začátek.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 15.07.2024, 15:01:47 xxx.xxx.147.163
Agáta:

Zdravím, poradíte prosím jaké granule koupit pro kotě? Za 14 dní si pro koťátko jedeme a granulky si máme vybrat samy.


A původní majitel krmí čím? Viz biaca.

Za mě žádné. Viz rapotacka. V každém případě je třeba na jinou stravu přecházet postupně.

Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 17.07.2024, 13:00:26 xxx.xxx.213.118

Rozhodně bych se vyhla krmivům ze supermarketů…whiskas, friskies a podobně je fakt hodně špatný. 
Chovatel by vám měl říct, čím krmí. Pokud to sdělit odmítá, nebo krmí nekvalitní stravou, kotě bych si od něj nebrala. 

Každý slušný chovatel vám buďto dá při odběru krmivo, na které je kotě zvyklé, nebo vám předem řekne, co máte pořídit.

Rozhodně neopomíjejte mokré krmivo, konzervy, kapsičky (zase opět vybírat dle složení kvalitní s vysokým obsahem přesně uvedeného masa), syrové maso - zvykat kotě od mala. Kočky jsou velmi konzervativní a pokud si na mokré krmivo nezvyknou od koťat, můžete mít v budoucnu problém do nich něco takového vůbec dostat. Moje kočky jsou toho příkladem. Jíst jen granule není pro kočku ideální (a to ani ty kvalitní).

Já osobně třeba krmím granule Purizon, Canagan, občas Acana a k tomu Cosma a Applaws konzervy/kapsičky. Do toho dostávají sem tam bílý jogurt a sušená masíčka Cosma (pamlsky).

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 17.07.2024, 14:12:25 xxx.xxx.75.153

I moje první kočky. Kočka žrala jen jeden určitý druh konzerviček a kocour jen a pouze granule, které žrali oba, ale zase jen jeden jediný druh. Nedej bože značka změnit recepturu🙄 Pokusy o převedení na něco jiného všechny selhaly. U této generace se snažím o pestrost. U mladého kocoura se to daří, ale kočka je ,,naočkovaná" ještě starým kocourem a tam je to horší. 

Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 17.07.2024, 15:06:11 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 17.07.2024, 14:12:25

A to je ono…mně trvalo přes dva roky kočky donutit jíst alespoň to mokré krmivo uvedené výše…ale stejně mají granule jako TOP…je mi jasné, že někde/někdy se to nepodaří vůbec. U syrovémo masa se nám to třeba nepodařilo, to raději pojdou hlady 🙃…a kolik jsem se toho navyhazovala, protože to oschlo a nikdo to nechtěl jíst…peníze vyhozené v koši 😀.

Proto je důležité toto řešit hned jak si kotě donesu a úúúplně nejlepší, pokud je kotě zvyklé na všecko už od chovatele. Naše byly už u chovatelů hlavně granuloví. 

biaca
biaca (695 příspěvků) 17.07.2024, 15:09:14 xxx.xxx.47.71

P.s. mám trik - zkuste to namočit do pitíčka nebo tyčinky např. ty od Miamoru, kočky nežerou protože neznají a bojí se zkusit. Takto jsem naučila kluky jíst holátka. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 17.07.2024, 17:11:05 xxx.xxx.75.153

Biaco, pitíčka jsem zkoušela, když byl Viktorek nemocný a nechtěl nic jíst - ani se jich nedotknul🙄 Přičichnul a odešel, pro něj to není nic lákavého. Když byl nemocný, naštěstí papal maso všeho druhu. Teď už bere jen krůtu a králíka, takže muž usoudil že: když nechce maso, je už zase zdravý😉

Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 17.07.2024, 20:20:38 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 17.07.2024, 15:09:14

Moje kočky od miamoru nic nežerou, pasty od ontaria nebo různé vývary různých značek (i domácí) si můžu taky strčit někam 😄.

Už jsem toho fakt vyzkoušela mraky.

biaca
biaca (695 příspěvků) 17.07.2024, 20:41:18 xxx.xxx.47.71

To známe Applaws, Canagan, Ontario u nás také nechtějí. Musí  to být buď Cosma, Schesir nebo Greenwoods nebo už zmíněný Miamor.

Pak je také u masa problém, to které má kosti (mladší to seřeže, když mu z toho udělám lov). Starší odchází. (pokud jim to tedy nedám polité pitíčkem)

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 18.07.2024, 00:38:08 xxx.xxx.32.151
Tenurri:

A to je ono…mně trvalo přes dva roky kočky donutit jíst alespoň to mokré krmivo uvedené výše…ale stejně mají granule jako TOP…je mi jasné, že někde/někdy se to nepodaří vůbec. U syrovémo masa se nám to třeba nepodařilo, to raději pojdou hlady 🙃…a kolik jsem se toho navyhazovala, protože to oschlo a nikdo to nechtěl jíst…peníze vyhozené v koši 😀.

Proto je důležité toto řešit hned jak si kotě donesu a úúúplně nejlepší, pokud je kotě zvyklé na všecko už od chovatele. Naše byly už u chovatelů hlavně granuloví. 


No, mně se po 6 letech (!!!) trochu daří “lámat” Elsu. Dřív byla výhradně granulová (však víš…😉), teď občas vylíže část kapsičky. Bohužel syrové je pro ni naprosto nepoživatelné, a tím pádem já to mám s krmením víc složité, ptž třeba prostřední je na syrovém mase doslova závislej. Takovej všežravec je v poslední době Fido…

Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 18.07.2024, 07:27:07 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.07.2024, 00:38:08

Jojo…mít několik koček, kdy každá žere něco jiného není sranda. Ti moji dva troubelíni naštěstí (ne)žerou to stejné 😀…Lyarra dává teda kapsičkám trochu víc, Willy si většinou spíš párkrát lízne.

Teď se naučil vymňoukávat u šuplíku s kokinama…nevím, co ho to popadlo…5 let to nedělal a najednou se rozhodl, že je to asi super nápad🤭. Přitom nikdy nic nedostane, když si to takto vynucuje. Ale dělá to od té doby, co jsme dostali ke štěňátku i nějaké reklamní pamlsky pro kočky, že to neměla chovatelka komu udat 😀. Willy se z nich může zbláznit. Přitom složení děs (happycat srdíčka).

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 18.07.2024, 10:18:49 xxx.xxx.75.153

Pamlsky jsem kočkám nikdy nekupovala, nějak nebylo potřeba. Až teď, jak byl Viktík nemocný, jsem teda zkoušela cokoliv, co by jedl, takže jsem na zkoušku kupovala kde co, i ty kokča. Vikťa nic, ten si vzal něco jednou a víckrát to nechtěl(už ani nevím, co to přesně bylo) Gučince když něco takového nabídnu tak zdrhá, že v tom bude nějaká zrada a raděj zmizí😎 Ta si v žádném případě nevezme ani bezo pastu, vidí, že beru tubu a zdrhne. Říkala jsem muži, že kdyby onemocněla ona, ne poslušný Vikťa, tak jsme v ři.i👎 Tedy ona😢 Nenechala by si nic, ani léky, natož injekce. Prostě by se vypařila😕

Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 18.07.2024, 10:27:28 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 18.07.2024, 10:18:49

Tak snad bude pořád zdravá jako řípa. Někdy je to boj.

Já začala přes klikr učit kocoura manipulaci a česání, protože už když byl kotě jsme s tím bojovali a nechali to zajít do stavu, kdy  ho museli skoro celého na veterině oholit. Má ne moc dobrou srst (hlavně na bocích) a dělají se mu tam cucky. To mi bylo fakt psychicky nedobře, že tím, že jsem na to kašlala, tak byl celej zacuckovanej…

U kočky to nikdy nebylo potřeba, ta snáší veškerou manipulaci velmi trpělivě, česání miluje a rychle si zvykla i na inhalátor.

Každopádně jsem na ten trénink hledala dlouho i něco jiného, než granule…docela zabodovaly ty cosma sušené kostičky masa, ale ne tolik jako tady ty happy cat pamlsky 😀…takže ty dostává opravdu jen za česání, nebo za to, že klidně leží vedle pejska…to dostává dobroty i pes, že klidně leží vedle koček.

biaca
biaca (695 příspěvků) 20.07.2024, 01:26:02 xxx.xxx.244.136

Takže jsme se opět nechali nachytat. Už jsem si říkala co za hlupáka by si bralo kotě bez toho aniž by věděl čím bylo krmeno. 

Reklamu si zaplaťte toto je seriózní web poskytující rady nikoliv inzerce v Kauflandu. 

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 20.07.2024, 10:50:27 xxx:xxx.3873:432c
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 20.07.2024, 10:21:55

..logicky, který chovatel nechá granule na vás, dá vám s sebou pro začátek na co je kotě od něj krmeno a pak až je to na vas pomalu zvykat a pokud je to kotě z množiny nebo ze vsi, tak tam  nikdo krmeni neřeší vůbec a ten dotaz je podán přesně pro reklamu granulí….možná, že to píšu blbě, ale takhle to přečtení na mně zapůsobilo….

biaca
biaca (695 příspěvků) 20.07.2024, 11:10:45 xxx:xxx.6725:a939
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 20.07.2024, 10:50:27

Ano, už tu bylo nalezené kotě, kočka z útulku, kočka s citlivým zažíváním…. Příště bude čím krmit kočku po babičce…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.