Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Alergie na bleší kousnutí

Avari
Avari (1 příspěvků) 14.07.2024, 14:16:56 xxx:xxx.3cb9:bb5e

Zdravím,

prosím o radu. Naše fenka NO má podezření na alergii na bleší kousnutí, chceme jí nechat poslat krev na rozbor do Německa, aby se případně potvrdila. Nicméně teď je po operaci a z toho důvodu se to odložilo a veterinář, u kterého jsme byli na dermatologickém vyšetření, má teď dovolenou.

Fenka se ale pořád drbe a tak jsem se dívala po přípravcích, které bych zatím mohla koupit, než se případná alergie potvrdí či vyvrátí. Potřebujeme něco, co funguje repelentně proti blechám, aby na ni vůbec nemohly skočit a kousnout ji. Aktuálně má obojek Foresto, který toto nesplňuje. Hledala jsem nějaké pipety, ale nenašla jsem žádnou, která by vysloveně specifikovala, že funguje repelentně proti blechám.

Můžete někdo doporučit vhodný přípravek?

Kira (neregistrovaný) 15.07.2024, 09:31:46 xxx.xxx.82.153

taky jsme řešili a je to běh na dlouhou trať. Skoro 2 měsíce to trvá , než alergie z pejska " zmizí ". Ale bohužel je pravda, že kdo je alergik na bleší kousnutí, mívá i jiné alergie, nebo právě ta jedna ostatní rozjede. Většinou to ještě souvisí se změnou krmiva, při přechodu na nové granule.

Jinak se dá na alergii několik dní ráno a večer podávat zyrtec, zodac, claritine, Tavegyl - nějaké antihistaminikum.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.