Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Krmení čerstvého ječmene

kometa
kometa (5537 příspěvků) 14.08.2024, 13:49:19 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 14.08.2024, 10:27:38

že jemu nejde ani tak o ŽP, jako o jeho tělo a zdraví jeho a jeho rodiny. 

Jenže ono nejde ŽP a tělo a zdraví naší rodiny oddělit - jakmile jednou do prostředí vypustíme všelijaké pesticidy, už se jich nezbavíme. Naše zeměkoule je na to příliš malá a koloběh všeho je uzavřený.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 14.08.2024, 14:05:57 xxx.xxx.147.163
kometa:

Tom50 se takhle už rozepsal ve vlákně o chovu brojlerů. Taky jsme ten politický přínos nepochopili, či spíše nepochopily.


Edit - konkrétně vlákno Hormony v kuřatech. Ale asi vás nijak neobohatí.

I když vy jste ho asi četla.

Tom50
Tom50 (870 příspěvků) 14.08.2024, 15:05:07 xxx.xxx.139.241

Dámy, vaše bohorovnost a arogance je bezbřehá a ani mě moc vaše duševní obzory nezajímají stejně, jako nezajímají moje argumenty vás. Tak si cpěte do svých zvířat co chcete, váš boj. Já se jen snažil ukázat na kuřácích, že i když se jen malé části jedovatostí vyhnout lze, že je pošetilé se tomu nevyhnout. Že mám pravdu může, když chce, vidět na kuřácích a nekuřácích každý. 

A ano, moje názory jsou dlouhodobě konzistentní a jen málokdo umí moje argumenty vyvrátit. Ale chápu, jako se nepatří mluvit o oprátce v domě oběšencově, patrně jsem se rouhal když jsem si dovolik oponovat, že do zvířat, která jím já a moji blízcí, není chytré cpát průmyslové šmakulády. Je zajímavé, jak lidi, hlavně ženy, souhlasí s tím, že je třeba vyhýbat se průmyslově zpracovaným potravinám. Podivu hodné pak je, že často stejné madam cpou do svých zvířat vysoce průmyslově zpracovaná krmiva s kdo ví čím. A že to zvířatům šmakuje víc, než přirozená krmiva? No, lidem taky šmakují přeslazené nápoje a dortíky. Ale chápu, že to si takto umí spojit málokdo a tak mě omluvte, že jsem vám do vaší idylky průmyslových šmakulád pro vaše zvířata hodil vidle. Nakonec, váš boj, já maso z vašich chovů jíst nebudu, stejně, jako bych nejedl čínského králíka.

Pro ty rozumu mdlejšího, netvrdím, že se do krmiv kvůli zatraktivnění pro zvířata přidávají cukry. Ale něco ano a já nehodlám bádat co se do toho dává a tak je chytré to nepoužívat. Dokud je nezávadných přirozených krmiv dost a dokonce lacinějších.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 14.08.2024, 15:29:32 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 14.08.2024, 15:05:07

Podivu hodné pak je, že často stejné madam cpou do svých zvířat vysoce průmyslově zpracovaná krmiva s kdo ví čím. 

Vy nemáte rád ženy, že jo? Vaše vyjadřování mi hodně připomíná honzupm.

Ale můžete být klidný, své kocoury, šneky ani rybičky necpu vysoce průmyslově zpracovanými krmivy ( když je to jedno, protože vy je jíst nebudete, stejně jako já).. A vlastně ani sebe ne, je-li to jenom trochu možné.

Varaxi
Varaxi (654 příspěvků) 14.08.2024, 17:40:57 xxx.xxx.129.250
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.08.2024, 15:29:32

Honzík ale uměl poradit. Někdy jsme se neshodli, ale jeho vlašky byly extraliga v plemeni. Ukázaná platí, já před ním smekám, jakkoli jeho vyjadřování občas působilo, že ostatním dislutujícím prokazuje svou přítomností milost.

Tomík je, dle mého, nejen přezíravý k ženám, ale též mladším lidem, lidem, které považuje za prozápadně politicky orientované, lidem, kteří mají jiný názor… Nic z toho Honzík nebyl. Stačilo přijít, slušně se zeptat, odpověděl vždy věcně - jedno, jestli dítěti či ženě, a nikdy do toho netahal politiku. Jasně, když byl třetí dotaz v týdnu stejný, odpověděl poněkud kousavě, ale kdo nechtěl s ním zabřednout do neplodné debaty o tlusté prodavačce ve svetru, nezabředl. 

kometa
kometa (5537 příspěvků) 14.08.2024, 19:51:11 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 14.08.2024, 17:40:57

Politiku do svých příspěvků nepletl, to je pravda.

Ale ženy taky neměl rád, zvlášť ty mladší a vzdělané. Dobře si pamatuji, jak se navážel do bodlinky jenom proto, že měla jiné názory. Že o mě prohlásil, že jsem idiot, pomíjím. 

A taky, když se obul do jedné zadavatelky, která se jenom zeptala, co za vajíčka si přinesla z výstavy slepic. Byla jím označena za zlodějku a socku. Ač všichni ostatní psali, že je to běžná praxe na takové akci vejce rozdávat. Prostě to v mých očích jeho kredit jako chovatele velmi snížilo.

Varaxi
Varaxi (654 příspěvků) 14.08.2024, 21:02:20 xxx:xxx.bf3d:8e82

Jestli se dobře pamatuju, tak bodlince radil a pomáhal, až najednou přestal. To mě tenkrát dost zarazilo, ten obrat o 180 stupňů. 

Ostatní incidenty si nepamatuju. 

Ale pořád mi připadá, že by ho ani nenapadlo zakládat vyloženě hádací témata, kde by si akorát stěžoval a na ostatní nadával. Navíc pro chov vlašek udělal skutečně mnohem víc než většina ostatních chovatelů dohromady.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 15.08.2024, 07:14:20 xxx.xxx.198.226

Přesně, zlatý honzapm. Ale naprosto chápu, že se odsud vypoklonkoval, ve vší slušnosti. Na rozdíl od lidí, kteří jen hledají konflikty a mají potřebu kolem sebe zhrzeně mrskat okončetinami.

Ale to jsem vůbec nechtěla, rozvíjet debatu takto zcela mimo téma… pardon.

Anonymní (neregistrovaný) 15.08.2024, 07:45:24 xxx.xxx.1.234
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 15.08.2024, 07:14:20

Mluvíte o sobě? Tolik sebekritiky bych od vás nečekal 

kometa
kometa (5537 příspěvků) 15.08.2024, 11:07:43 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 14.08.2024, 21:02:20

mě tenkrát dost zarazilo, ten obrat o 180 stupňů.

Já postřehla tedy jenom ten obrat, kdy už to nebylo moc hezké. 

Ale teď už je to jedno. Co bylo, to bylo.

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 15.08.2024, 11:34:00 xxx.xxx.124.163

Zajímavé. Já myslela, že GMO není UFO. Kukuřice takto upravená je snad proto, aby odolávala škůdcům a byl lepší výnos.
Tak na co bych pak na pole patlala zlou chemii? 

Co produkty z řepy? Olej řepkový nikdo nekupuje? Cukr se nekupuje pro včely? 
Ta řepa je gen. upravená. 

Upravuje se kvůli odolnosti.

A samozřejmě Bayer/Monsanto monopol a šikana zemědělců a chovatelů, u nás teda ne, ale tohle je věc, proč jejich produkty bojkotuji, ne proto, že nějaká kytka je upravená. To jsou takové hnusy, jako že nesmíte uchovávat sadbu, musíte si koupit jejich… 

Ječmen - jak říká Varaxi, průmyslové směsi, kterými krmíme stále, obsahují spoustu vylepšení, aby ta slepice z toho proteinu vůbec něco dostala. Kvalitní směs samozřejmě existuje, někteří vyrábí jen směs zrní, šrotů… a několik se dá koupit i bez GMO. Směs s ječmenem, i když jí pomohli enzymy a kdo ví čím, má stejně pořád horší výsledky než kukuřice a pšenice, to si může každý vyzkoušet. 

Mě to baví. GMO je zlo a po pozemku si leju Roundup a kupuju metráky cukru, čím vůbec, ale vůbec nepodporuju zlo. 

Povídalo se, že sladké brambory jsou všecky GMO, a už pár let se pro průmysl používají i GMO klasické brambory.

U té drůbeže, já tomu nerozumím, jo, ale složení si eště přečtu, jsou to nejlevnější blbosti typu ječmen, ubohá chemie typu BHA, BHT, směs do ostřikovačů… a jak si je chovatelé pochvalují. 😀

Ale GMO je zlo.

Žiš.

Názor je názor, všecky jsou hezké, ale fakta jsou fakta, sorry.

Co myslíte, že jíte, i když se vyhýbáte GMO plodinám? Všude je glyfosát. Je to kolem 500 tun ročně jen na polích. 
 

Anonymní (neregistrovaný) 15.08.2024, 12:31:46 xxx.xxx.1.234
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 15.08.2024, 11:34:00

Jo, vono to GMO se primárně dělá třeba proto aby dokázalo vic vzdorovat tomu glyfosátu. Takže pak se ho tam leje kvanta a s GMO rostlinou to ani nehne… to o je cíl. Odolnost vůči postřikům. Dobrý je si něco načíst než plácat propagandu producentů…

To jsou fakta, sorry jako…ne že GMO ja dobro, žíši 

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 15.08.2024, 13:24:54 xxx.xxx.124.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 15.08.2024, 12:31:46

Jenže ten glyfosát máte ve všem, na obaly se totiž - na rozdíl od “GMO” - nemusí psát. Nemůžete se mu vyhnout. Znečišťuje vodu, půdu. 
A těch 500 tun ročně je ČR, kde to ještě není tak hrozné. 

Mně tyhle chemie nesmí přes hranici pozemku a i sousedy jsem mírně seřvala, ať s tím táhnou od cesty, 
a neukazovala jsem, že GMO je lepší než jiné věci a nemá žádný vliv na vše živé i neživé,
ale to, že mnoho lidí kupuje GMO a neví o tom, ba i horší věci kupuje a podporuje, jen to prostě neví. 
A to není nic ve zlém, i když, když se někdo někoho snaží zesměšnit, no tak ho normálně pošlu do pr… 
Vesměs se tu pánové, ale i jinde na netu, ne ve skutečnosti, to totiž neumí,
chovají k ženám jako choromyslní. 
Jednoduše - nazvala jsem vás pokrytci.


 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.