Aktuálně: 3 974 inzerátů203 775 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Výběr nosného hybrida

Geff (neregistrovaný) 13.07.2024, 21:53:29 xxx.xxx.22.19

Rád bych si přečetl kdo má s jakými nosnými hybridy slepic nejlepší zkušenost. Poslední roky se mi nějak nedaří trefit na dobrý hybridy v poměru výkon a dlouhověkost.

Geff (neregistrovaný) 13.07.2024, 22:07:08 xxx.xxx.22.19

No to chápu je to součást byznysu pro drůbežárny ale tak který hybrid je v rámci možností nejvýkonnější. 

Bodlinka
Bodlinka 13.07.2024, 22:12:16 xxx.xxx.90.211
»
Odpověď na příspěvek uživatele Geff z 13.07.2024, 22:07:08

tak nejvýkonnější je ten, který těch 500 vajec což je cca limit toho zvířete v životě, vyprdí co nejdřív s co nejméně přestávkami. 

ale to se neslučuje s dlouhověkostí nebo s nějakou užitkovostí ve vyšším věku.

Anonymní (neregistrovaný) 14.07.2024, 15:02:42 xxx.xxx.115.234
»
Odpověď na příspěvek uživatele Geff z 13.07.2024, 21:53:29

Jestli vám hybridi špatně snáší v prvních, asi  dvou letech života, není to smůlou,ale špatným krmením..

megi-the-pes
megi-the-pes 14.07.2024, 16:49:59 xxx.xxx.124.195

Možná kupuje už starší. Nebo to krmení, no.

Myslela jsem, že tyhlety jou furt stejný. Tzn. koupím slépku nějaké značky, můžu očekávat nějaký počet vajec; vaječnou hmotu.
Jenže mám lohmann hnědé ze dvou zdrojů - starší nesou stabilně, aj v zimě a občas fakt veliká vajíčka, mladé odjinud vyrábí stabilně, ale menší vajíčka a i jiné odstíny, tmavší než ty staré slépky. 
Což nechápu. Nebo u té barvy skořápky můžu čekat, že zesvětlá časem?
Účtenku mám, ale PP mi nedali.
Dva ks jsou dominant, ty si dělaj, co chcou…
A naposled tu přistály lohmann bílé, na to, jak jsou malinké, vyrábí obří vajca, taková záhadná slepička to je, i mi přijde, že málo papá, určitě méně oproti hnědým. 
Všecky dostávají mraky jídla + běhají svobodně. Ráno a večer dohlížím, aby se o jídlo nehádaly, takže si myslím, že ty dominant mají dost. 
Krmí se tady tak, že je zasypu žrádlem. Ekonomika chovu… hehehe… ale jsou moc pěkné. 🙂
Ale prostě čekám, že to je ten hybrid a je jedno, kdy odkud ho koupím, bude furt stejný, ne?

Kdysi jsem někde četla, shodovali se lidé, že nejlepší je dekalb bílý. 

Otázka je, esi my doma umíme napodobit “laboratorní” podmínky drůbežáren.
 

Anonymní (neregistrovaný) 14.07.2024, 17:48:01 xxx.xxx.17.193

Ale prostě čekám, že to je ten hybrid a je jedno, kdy odkud ho koupím, bude furt stejný, ne?

Dobrou nosnici dělá genetika, kvalitní odchov a kvalitní výživa ve snášce. Alfou a omegou prodávaných kuřic bývájí často právě nedostatky v období odchovu. Tahle záležitost je nevratná a nedá už se nikdy vylepšit, natož odstranit. Proto nemusí být jeden genotyp stejný, zvlášť pokud je odchovaný v různých podmínkách.

Bodlinka
Bodlinka 14.07.2024, 21:51:25 xxx.xxx.90.157

Ono je to tak, že odchov má samozřejmě zásadní vliv, prostě jak se to udělá v odchovu, takové to pak je, celá užitkovost té slepičky se tvoří hlavně v prvních šesti týdnech věku, jak jí naroste kostra, jakou má orgánovou rezervu. V tom jsou dané rozdíly, které pak lidi znají, že od toho a toho jsou dobrý kuřice a tam a tam je to horší

no a u hnědých hybridů k tomu má vliv jistá, no, zaměnitelnost. ono jeden hybrid odchovaný ve správných podmínkách, tzn. podle technologického návodu ponese opravdu podle technologického návodu co se hmotnosti vajec i jejich barvy týče

akorát že je to prostě “hnědá”. vysvětlím. může se stát, že jsou nějaká kuřata navíc, je to třeba bovans, to je jedno, tak si to vezme studenec a takové “hnědé” jsou pak mezi dominanty. nebo si je vezme rakušan a jsou to jakože lohmani. nebo naopak, chybí isa tak se to dosype tím lohmanem. a na úrovni kuřic je to ještě větší vzájemná pomoc, takže takové nakoupené kuřice hnědé můžou být prostě směska všeho, co je zrovna po evropě hnědého včetně já nevím brown nicku, tetry, hy-linu a prostě cokoliv. Hnědá.

Geff (neregistrovaný) 16.07.2024, 08:18:43 xxx.xxx.22.19

ne ne kupuji normálně mladé kuřice a krmím mimo jiné i směsí. Zkusím ISA Brown.

kometa
kometa 16.07.2024, 08:22:29 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Geff z 16.07.2024, 08:18:43

Krmím mimo jiné i směsí - tady je možná zakopaný pes.

ančovička (neregistrovaný) 16.07.2024, 12:41:35 xxx.xxx.115.234

Ano..tak už je to jasné 😀…chtěla bych vidět to krmení “ to jiné”😂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.