Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Městská vyhláška a bojová plemena

myska12 (neregistrovaný) 11.07.2024, 13:37:16 xxx.xxx.138.183

Zdravím všechny příznivce hafanů (ale i ostatní).

Je pravda, že města mají ve svých vyhláškách uvedeno, která  psí plemena musí v jaké městské části nosit košík a které plemeno se bere jako bojové? Kdo se v tom vyzná a mohl by napsat víc o tom jestli platí pro každé město něco jiného nebo jak je to u vás nebo jestli to vůbec nijak neřešíte.

děkuji!

bambule
bambule (510 příspěvků) 11.07.2024, 17:04:56 xxx.xxx.74.34

U nás ( malé město na Moravě) je povinnost psa na vodítku. O košíku se ve vyhlášce nemluví. Vyhláška nerozlišuje velikost, rasu. Volný pohyb povolený na psím hřišti.  Většina lidí stejně chodí venčit do přilehlých polí, k přehradě apod. 

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 14.07.2024, 16:15:20 xxx.xxx.189.104

Tak schválně jsem jukla na naší vyhlášku a myslím, že to je asi standard:

1. Odpovědná osoba je povinna při pohybu psa na veřejném prostranství zajistit, aby: 

a) ve středu města byl pes veden na vodítku, 

b) v současně zastavěném území města mimo střed města byl pes veden na vodítku nebo opatřen náhubkem, 

c) pes nevstupoval na dětská hřiště, pískoviště a sportoviště, území vymezená přílohou č. 2 této vyhlášky, která je její nedílnou součástí. 

2. Odpovědná osoba je povinna pro případ uvázání psa a zanechání jej bez dozoru na veřejném prostranství zajistit, aby byl pes opatřen náhubkem

plus teda musí být pes pohybující se na veřejném prostranství opatřen platnou identifikační známkou

Z toho co teda vidím kolem sebe, si myslím, že bod b) moc dodržován není, povětšinou pes na volno bez náhubku….a psi uvázaní u obchodu taky povětšinou náhubek nemají.

Z toho co od lidí slyším, z nich nikdo za ty náhubky peskován měšťáky nebyl…jediné, co opravdu asi kontrolují  resp. řeší, pokud se pes pohybuje na volno tam, kde se to nesmí.

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 14.07.2024, 17:13:35 xxx.xxx.189.104
megi-the-pes:

Uvázat psa a dát mu košík, aby se nemoh bránit (ale proč ho uvazuju, sem blbá, nebo mladá?), je super mega megi nápad. 😀


Já bych psa u krámu neuvázala ani za zlatý prase…ani kdyby to zlatý prase bylo v akci. Jako umím si to představit někde malej venkovskej obchůdeček, vlezu tam, na psa celou dobu vidím, ale u nějakýho supermarketu…ani omylem. A je jedno, jestli s košem nebo bez…samozřejmě varianta bez koše je výhodnější pro mého psa, ale pořád je uvázenej a bez mého dozoru a co já vím, co se tam přichomítne za individum, co se tam přichomítne za psa…

Navíc už vidím ten černej scénář, jak se nějaké děcko vrhá mojí Gině kolem krku, přibíhá rozzuřená matka, dá dítěti přes prdel…cizí psy se nehladí… dítě začne plakat a Gina to začne řešit a kdyby na tu matku Herodesku dosáhla zuby, tak bych asi měla co vysvětlovat …v lepším případě infarkt z toho, že jí Gina seřve na tři doby, v horším případě a to se teda bojím…ona je ochránkyní všech mláďátek na zeměkouli a nikdo nesmí mláďátka bacat…že by na to pokousání, byť třeba jen “výchovné” mohlo dojít.

S košem ani omylem…to mi v hlavě běží horor, jak přibíhá nějaký bull nečistého původu, co má za majitele ignorantskýho debula a trhá mojí Ginu na kusy…

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 14.07.2024, 18:11:28 xxx.xxx.124.195
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 14.07.2024, 17:13:35

Tak to muzete bejt uplne v klidu - zadna matka dnes /ani zitra/ decku nenaflaka. 😀 ekobioezosilenymatkydelejsicochcesspratku

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 14.07.2024, 19:15:59 xxx.xxx.221.216
megi-the-pes:

Tak to muzete bejt uplne v klidu - zadna matka dnes /ani zitra/ decku nenaflaka. 😀 ekobioezosilenymatkydelejsicochcesspratku


To byste se divila, Gina už pár takových matek zahrdlit chtěla .

Trickyvoo
Trickyvoo (502 příspěvků) 14.07.2024, 19:28:38 xxx:xxx.1ef0:56cf
Sardullah:

To byste se divila, Gina už pár takových matek zahrdlit chtěla .


Jo tohle taky Malina řeší, násilí na dětech jí vadí. Jednou si špatně vyložila výskání dítěte, myslela si, že brečí, tak ty rodiče preventivně seštěkala. 

Malinu by si asi žádné dítě jen tak pohladit nešlo, nemám roztomilého medvídka, mám černého fousatého psa. Obvykle se děti ptají, zda můžou. 

Občas jsem Malinu u obchodu nechala, ale taky je u nás povinnost mít náhubek, ale to jsem jí nedala. I když možná mohla, v tichosti by se odvést nenechala, ale taky si říkám, že když už na to uvázání dojde, tak ať je jasné, že zuby má volné a není bezbranná.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.