Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Pokousání psem a jak vymámit očkovák

kometa
kometa (5480 příspěvků) 09.07.2024, 09:05:54 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

No jo, i toto mám za sebou. Za těžkýho socíku…v mým věku 11 let.


Spolužačka na VŠ (80.léta) si tím taky prošla. Tenkrát k dispozici jenom sovětské vakcíny aplikované přímo do sleziny a s nepříjemnými vedlejšími účinky. Doteď si pamatuji, jak mluvila o hodně zvětšených mízních uzlinách.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 09.07.2024, 09:10:15 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 08.07.2024, 15:20:05

A pak je tam tuším nějaký doporučená časová prodleva na píchnutí, jinak to už pak pozbývá smyslu ne? 

No, ono to spíš pozbývá smyslu po časové prodlevě. Už jsem jednou psala - pravda, je to 30 let zpátky - kdy se k nám vrátil jeden Vietnamec po návštěvě rodiny v jeho rodné zemi a tam ho kousnul vzteklý pes. A až u nás se objevily klinické příznaky. Pak ho akorát drželi pod sedativy, aby netrpěl (čekalo se na to, až umře) a chodili se na něj dívat medici.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 09.07.2024, 09:11:29 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Injekci?? Musím se podívat na dnešní schémata. Dostala jsem antisérum a pak chodila na asi 6 až 8 injekcí (postexpoziční vakcinaci). Ale je to sto let zpět.


Koukněte, prosím. Zajímá mě to.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 09.07.2024, 09:18:08 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Peťka z 09.07.2024, 06:47:56

Starosta s ní nechce taky nic mít, jen řekl neřešte to však ji všichni známe. Ano známe ale kdyby došlo k horšímu pokousání třeba někoho dalšího nebo pošťaček, tak co potom 😠

A to já bych řešila. Ale chápu, že pokud bydlíte na nějaké malé obci… Takhle jsem snadno hrdina. 

kometa
kometa (5480 příspěvků) 09.07.2024, 09:20:33 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 09.07.2024, 07:29:21

Ale pokud paní ten očkovák nemá a očkování nedoloží,

Tím spíš bych to rozmázla. Paní očkovák ze zákona mít MUSÍ (jako já musím mít řidičák, když jezdím autem). A starosta by to měl vědět.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 09.07.2024, 09:23:45 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

pokud je znám pes, nebude dítě nikdo očkovat. Očkuje se tehdy, když není pes (či jiné zvíře) dohledatelný a nemůže být zkontrolován jeho zdravotní stav


Tady je pes znám, ale jeho očkovací průkaz ne.

hmn
hmn (1160 příspěvků) 09.07.2024, 09:37:24 xxx.xxx.43.233
Xerxova:

pokud je znám pes, nebude dítě nikdo očkovat. Očkuje se tehdy, když není pes (či jiné zvíře) dohledatelný a nemůže být zkontrolován jeho zdravotní stav


nedávno mě kousl cizí kocour (si myslím, že jedněch obob sousedů), samozřejmě sepse takže atb+se rýpal chirurg, a vůbec nikoho pachatel nezajímal ani nějaká potencionální vzteklina (narozdíl od tetanovky)

a stejně tak při minulém kousanci, po kterém jsem skončila ve špitále.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.07.2024, 10:08:30 xxx.xxx.81.86
Xerxova:

pokud je znám pes, nebude dítě nikdo očkovat. Očkuje se tehdy, když není pes (či jiné zvíře) dohledatelný a nemůže být zkontrolován jeho zdravotní stav


Bohužel to není pravda. Psa znala celá vesnice, i majitele, kousnutých bylo asi šest během pár týdnů, ale tohle šla paní s dospělou dcerou a pokousal obě, tak z toho bylo větší haló. Jenže pes zaočkovaný nebyl. Což se klidně může stát i u zadavatelky, když píše, že paní je ,,zvláštní". V tom případě dítě prostě očkovat budou, protože bude záznam a na triko si to nikdo nevezme. 

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 09.07.2024, 10:08:40 xxx.xxx.198.226

My jsme po kousnutí koněm chodili s lidmi k našemu veterináři pro potvrzení, že kůň je na vzteklinu očkovaný 😂 To bylo dobrý, tak jednou do roka byla výprava, veterinář se smál, ale vzteklinu nám očkoval.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.07.2024, 10:14:08 xxx.xxx.81.86
hmn:

nedávno mě kousl cizí kocour (si myslím, že jedněch obob sousedů), samozřejmě sepse takže atb+se rýpal chirurg, a vůbec nikoho pachatel nezajímal ani nějaká potencionální vzteklina (narozdíl od tetanovky)

a stejně tak při minulém kousanci, po kterém jsem skončila ve špitále.


Toto je celkem zvláštní přístup. Jasně, kočky ze zákona očkované být nemusí ale: vesnická kočka venkovní😉 se s liškou pravděpodobně setká mnohem častěj, než pes, i když je na dvorku, či v zahradě. K nám liška pravidelně chodila, chodila kolem koček i psů, 3m od nich, měli nějakou nepsanou dohodu, že zblajzne, co oni ne😉 Nevím, jestli ještě chodí, neviděla jsem ji nejmíň měsíc, ani stopy po ní, tedy rozhrabaný kompost😟 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.07.2024, 14:11:21 xxx.xxx.81.86
lesnizinka:

Toto je celkem zvláštní přístup. Jasně, kočky ze zákona očkované být nemusí ale: vesnická kočka venkovní😉 se s liškou pravděpodobně setká mnohem častěj, než pes, i když je na dvorku, či v zahradě. K nám liška pravidelně chodila, chodila kolem koček i psů, 3m od nich, měli nějakou nepsanou dohodu, že zblajzne, co oni ne😉 Nevím, jestli ještě chodí, neviděla jsem ji nejmíň měsíc, ani stopy po ní, tedy rozhrabaný kompost😟 


Cituju sama sebe a doplňuju: liška už se našla, krabička z mekáče se válela v půlce zahrady, takže tu jistě byla😉

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 10.07.2024, 14:03:33 xxx.xxx.32.96
lesnizinka:

Pokud vám jde o principy a chcete hnát dítě na očkování proti vzteklině, můžete to rozmáznout. Ale pokud paní ten očkovák nemá a očkování nedoloží, vaše dítě si užije svoje, očkování je velmi nepříjemné. Není ani kouslá, vykašlala bych se na to. Co když kousne pošťačku? No tak si to vyřeší pošťačka. U nás se to takto řešilo, byly to dvě dospělé ženské a pes místního podivína, ožraly. Paní musely jezdit na očkování do okresní nemocnice a mátily se do hlavy, že se nechaly postrašit vzteklinou a zatáhnuly do toho právě i policii atd. 


To se říkalo v době mé vakcinace, že je strašně bolestivá (a šlo o rok cca 1982). Byla tu ruská vakcína a vojáci v Mar. Lázních měli francouzskou vakcínu. Tu se podařilo sehnat pro mě…a vůbec to nebylo bolestivé. Píchalo se do břicha, z čehož jsem jako dítě měla hrůzu, ale ono to bylo s.c., tudíž opravdu bezbolestné (téměř). Tak dnes ten posun bude určitě ještě víc k lepšímu.

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 10.07.2024, 14:52:02 xxx.xxx.189.104

Jako mě na tom udivuje jedna věc…samozřejmě neznám situaci, ale obecně…můj pes někoho kousne, tak poskytnu součinnost co největší…chcete vidět očkovák…tady je…chcete potvrzení z veteriny…tady je. Já jsem přeci za psa zodpovědná a z toho vyplývají nějaké povinnosti.

Místo, aby se majitelka minimálně omluvila a sama “nabídla” očkovák, tak ještě dělá vlny…se nic nestalo…stalo, dítě má otisky zubů, její pes tudíž dítě kousnul…ale pro nějaký lidi je to asi ok… 

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 10.07.2024, 14:55:23 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 10.07.2024, 14:52:02

Lidi mají pocit, že když si problém nepřipustí, tak neexistuje. No a spoustě to také tak vychází 🙂

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.07.2024, 18:31:42 xxx.xxx.81.86

Sardullah, on jde spíš o to, že zadavatelka napsala, že je paní ,,divná". Normální člověk takto postupovat bude, bude se stydět, omlouvat i ušima a všechno dodá. Ne ,,divný" člověk, ne ožrala atd. 

Orionka (neregistrovaný) 10.07.2024, 19:00:30 xxx.xxx.155.37

Taky jsem divná (takových tu je ! divných) a přece, když můj pes trhnul paní kůži na noze (nekousl ji, jen do ní narazil), tak jsem kmitala - pomeranče, bonboniéru…očkovák a veterina samozřejmě taky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.