Aktuálně: 4 371 inzerátů187 280 diskuzních příspěvků17 921 uživatelů

Nemocná korela?

Anonymní (neregistrovaný) 03.07.2024, 13:01:55 xxx.xxx.206.209

ahoj, potrebuju poradit s naším korelákem. Máme ho 3 měsíce a první měsíc byl úplně vpohode, byl mírně vystraseny ale postupně si zvykal. Poté ale přišel zlom a začal být agresivni, syci jen když se projde okolo klece a teď si začal i mírně škubat peří. Nepřijde mi, že bychom ho zanedbavali, bavíme se s ním celá rodina (stoupneme ke kleci a mluvíme/hvizdame), občas i hvizdal ,,nazpátek,,, ale teď nic. Jeste dodám ze klec má v obývák a má ji otevřenou takže se může kdykoliv proletět. Poraďte prosim🙏

Obrázek
zjarda
zjarda (177 příspěvků) 03.07.2024, 19:18:42 xxx.xxx.139.178

Zdravím,  tak teď jsem se i pobavil🤣 pardon, ale váš popis jak celá rodina stojí u klece a na něj mluvíte a hvízdáte, to mi připadá jako ty Hujerovi na třídní schůzce 🤣. Určitě to myslíte dobře, ale takhle je to přehnané a ani se nějak nedivím, že se tak změnil. To můj dobrman, by vás už sežral. A na čem to vůbec sedí a ten igelit je co, to je někde v koutě? Dejte foto klece. A za tu dobu jste už měli zjistit ke komu z vás jde nejvíce a ten by s ním měl být, věnovat se mu a učit ho. Ale to neznamená, že ostatní mají zákaz přiblížení! Vše musíte pomalu a v klidu. S pozdravem Zappe 

Anonymní (neregistrovaný) 04.07.2024, 14:11:03 xxx.xxx.206.209

To se omlouvám, špatně sem se vyjádřila. Myslela sem to tak, ze si k němu někdo nachvilku stoupne a zkusí komunikovat, potému necháme klid a pak to zas zkusí někdo jiný.   A ano, sedí na igelitu, který má pod kleci kvůli bobkum😅 (jak sem psala, má celý den otevřenou klec a přístup do celého bytu). Foto klece přikládám( je to fotka pred čištěním, proto chybí koupelna)

kometa
kometa (4808 příspěvků) 04.07.2024, 15:28:11 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 04.07.2024, 14:11:03

A nechat, aby přišel on k vám? Podle popisu je docela ve stresu. Už se začíná i sebepoškozovat.

A hlavně, samotný papoušek bez příslušníka svého druhu trpí.

Anonymní (neregistrovaný) 06.07.2024, 14:43:55 xxx.xxx.24.221

3 měsíce je ještě krátká doba na uvyknuti. Na ten igelit pozor, vypadá že už ho začíná ostipovat kvůli tomu by mohl i uhynout. Pak je tu další věc a to je puberta. Jak je starý může u něj začínat puberta. Každopádně trpělivost, první měsíc byl ještě vykulený z nového tak působil krotce ale ve skutečnosti byl jen ve stresu a teď se dostává do své pohody a vašeho stresu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.