Aktuálně: 4 370 inzerátů187 287 diskuzních příspěvků17 921 uživatelů

Dotazník z útulku

Fiona.Praha
Fiona.Praha (114 příspěvků) 02.07.2024, 12:06:38 xxx:xxx.4138:e24e
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 02.07.2024, 11:15:59

Já jednou objevila podle svých představ, neměli dotazník, jen chtěli, abych napsala něco o nás. Napsala jsem, reakce žádná, pesu adoptoval někdo jiný a byly tleskánky na FB, jak ji nikdo nechtěl a konečně se dočkala. Po pár letech podobná pesa ve stejném zařízení. Absolvovala jsem to podruhé, ale už to bylo horší, chtěli zprávu na messengeru, tak jsem napsala tam, když nebyla žádná reakce, domáhala jsem se jí, dozvěděla jsem se, že mám o sobě něco napsat do emailu. Sedla jsem a napsala to samé do emailu s odkazem na ten messenger. Zase nic, tak jsem zase napsala email a odpověď byla, ať o sobě něco napíši do sms. Napsala jsme sms a zase urgovala odpověď, reakce byla, abych o sobě napsala něco do messengeru. To už jsem si myslela, že si ze mne dělají srandu. Opět jsem to napsala znova do messengeru s tím, že už nevím, co dalšího bych napsala, že jsem před měsícem psala na messenger, před 14 dny na email a minulý týden do sms. Na to konečně 15. přišla smysluplná odpověď, ať zavolám po 20., že se domluvíme na osobní schůzce. No a 16. jsem si na FB přečetla: Hurá, xy konečně včera odjela do nového domova. No evidentně si ze mne dělali srandu, jinak si to neumím vysvětlit. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2596 příspěvků) 02.07.2024, 12:15:00 xxx.xxx.124.151

efe: Adopční smlouva je kupní smlouva. Kdyby se nic neplatilo, bude tam napsané bezúplatně… tak něco… a je to darovací smlouva. V každém případě je pes vaším majetkem. 
Esi teda některý spolek nenapadlo psát smlouvy na spolumajitelství. 
Eště může být smlouva na dočasnou péči, ale tak to je jasné.

orionka-2
orionka-2 (784 příspěvků) 02.07.2024, 12:27:11 xxx.xxx.64.54
Kilian:

…známá mě kamarádky si vzala ze spolku a teď je nešťastná…jenomže podepsala, že bude každý týden fotit a referovat a nechá jednou za čas nahlédnout do bytu paní co spolek provozuje….pravila, že dotazník jako by chtěla adoptovat dítě…když jsem ji pravila, že bych se na psa vykašlala a šla do městského útulku, tak pravila, že se prostě zamilovali s manželem a psa už nevrátí….celé to je nějaké divné neb ty psy baba vozí bůhví odkud a pak je má tady u sebe na baráku….soused teď přišel o psa a tak hledal a nabizel i dočasku a zase nic, takže si vzal na ústní dohodu do dočasný péče psa z Bosny a je spokojený…


I když to podepsala, tak je to snad právně nevymahatelné, takové kraviny (pardon), na základě toho jí určitě psa zpátky vzít nemůže. Podepsané pod nátlakem? Existuje to ještě?

bambule
bambule (465 příspěvků) 02.07.2024, 12:33:41 xxx.xxx.234.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 02.07.2024, 12:06:38

Nejvíc mě na tom všem naštvalo, že jim prostě nejde o to psa umístit, ale pěkně na něm rýžovat. Protože jestliže mám zájemce, kterému se ani neobtěžuju odepsat a pes potom zůstává dál v zařízení tak si to jinak vysvětlit nedokážu.  Ano u Bambule se projevil diabetes, takže komplikace, ale i tak jsem ráda že ta první adopce nevyšla. Náš veterinář si dělá srandu, že mi byla osudem přidělena, proto čekala jenom na mě (to když jsem mu říkala jak ji doma dělám dýňové pyré, játrové sušenky, vstávam o půl čtvrté, aby v pět ráno každý den dostala  po vycházce a žrádlu inzulín, večer žere v 17 hodin přes to nejede vlak atd.). I když je pravdou, že v tom útulku ještě nebyla ani v nabídce. Takže tam dlouho nebyla.

Zrzavci
Zrzavci (3189 příspěvků) 02.07.2024, 12:45:32 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 02.07.2024, 12:27:11

No je to právně nevymahatelné, ale v sousedství  mé kamarádky došlo k tomu, že nějaká taková pomatená dočaskářka provedla inšpekci, pravila, že se jí nelíbí, že se v rodině kouří a psa si odvezla. Peníze -nemalý - si ovšem nechala. Bába by vysmahla, že by nestačila schody počítat. A to jsem nekuřák prosím. Dřív, když bylo dočaskaření normální,  bych neměla problém ani s přepadovkou a tím, že si sedneme na kafe a bude vidno, že pes se má prostě dobře. Dneska by mi bába bez předchozí domluvy o návštěvě nešla přes práh, prostě nešla. Psa jsem řádně zaplatila a je jen na mé vůli, zda a co dovolím. 

Bože, bože už to ve mně zase vře.

Doron
Doron (2079 příspěvků) 02.07.2024, 13:10:21 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.07.2024, 12:45:32

To je neuvěřitelná drzost.

A lidi jsou jak ovce, neumí se bránit. 

Přes práh vám nesmí ani policie, bez soudního rozhodnutí.

Oni( častěji ony) jsou často tak nějak opilí svojí mocí a dobroserstvím, nemusí jít jen o peníze. 

efe
efe (1285 příspěvků) 02.07.2024, 13:13:21 xxx.xxx.155.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.07.2024, 12:15:00

Ok, pak je to tak, jak si myslím, všechny ty jejich výmysly a podmínky jsou nevymahatelné a, v podstatě, protizákonné.

Orionka (neregistrovaný) 02.07.2024, 13:38:22 xxx.xxx.64.54
Zrzavci:

No je to právně nevymahatelné, ale v sousedství  mé kamarádky došlo k tomu, že nějaká taková pomatená dočaskářka provedla inšpekci, pravila, že se jí nelíbí, že se v rodině kouří a psa si odvezla. Peníze -nemalý - si ovšem nechala. Bába by vysmahla, že by nestačila schody počítat. A to jsem nekuřák prosím. Dřív, když bylo dočaskaření normální,  bych neměla problém ani s přepadovkou a tím, že si sedneme na kafe a bude vidno, že pes se má prostě dobře. Dneska by mi bába bez předchozí domluvy o návštěvě nešla přes práh, prostě nešla. Psa jsem řádně zaplatila a je jen na mé vůli, zda a co dovolím. 

Bože, bože už to ve mně zase vře.


Tak mě by taková baba psa neodvezla, i kdybych ji měla pokousat. (Asi měla dalšího zájemce a nevrácené peníze - to je snad obyčejná krádež. Ale lidi se nebrání.)

Orionka (neregistrovaný) 02.07.2024, 13:41:36 xxx.xxx.64.54

Chcete mi odebrat psa? Tak přijeďte s policií a zástupcem KVS. A ven !!! (Někdy mi připadá, že jsou chytří jen ti všehoschopní.)

Zrzavci
Zrzavci (3189 příspěvků) 02.07.2024, 13:44:01 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 02.07.2024, 13:10:21

Přéésně! Přesně. Když ti lidi si to nechají líbit? Pokud už bych tam tedy vzala dočaskáře na návštěvu, tak pokud by se choval takhle, jel by ven jak namydlenej, neměla bych problém volat policii, ona toho psa ukradla- naprosto nechápu, že ta majitelka psa to nechala takhle být, opravdu jak ta vofce. Nic proti ní, ale prostě tohle se mi stát, tak bábu prostě zbourám. O čem takový jednání svědčí ve směru k těm psům??? Pomoooc já se nechci vztekat.

impact
impact (521 příspěvků) 02.07.2024, 13:45:10 xxx.xxx.115.8

Ono je totiž nejlepší nic nedělat, nikým nebýt, nic nezachraňovat a všechno nechat umřít nebo nechat postavit KS jako na Slovensku a všechno opuštěný nechat po třiceti dnech rovnou utrácet. Protože jen tak si může člověk zachovat zdravej rozum a nebýt neustále pod palbou laické (myšleno lidí, kteří nejsou z oboru) veřejnosti. Ve chvíli, kdy přestanete být tím, kdo jenom ukazuje prstem a pokřikuje na druhé, jak všechno dělají špatně, dostanete se právě na tu druhou stranu. 

Když se ptáte na podmínky nové rodiny, je to špatně, protože je vám po tom hovno. Když se na podmínky neptáte a dáte jakéhokoliv psa komukoliv, je to zase špatně. Když dáte starýmu člověku štěně a ten umře, štěně se dostane do útulku, tak po vás řvou, proč dáváte starým lidem štěně. Když tomu člověku štěně nedáte, tak po vás řvou, proč diskriminujete staré lidi a že i oni mají nárok na štěně. A navíc - když mu štěně nedáte, tak je vaše vina, že existují množírny! Když dáte malé křehké štěně do rodiny s dítětem a něco se stane, tak po vás řvou, že přece nemůžete takové štěně dát do rodiny s malým dítětem. Když jim ho ale nedáte, tak po vás řvou, že si štěňátko zaslouží takovou rodinu. Když vyžadujete kastraci, tak po vás řvou, že je to jejich věc, jestli budou kastrovat. Když se ale objeví inzerát na štěňata po feně z útulku, zas po vás řvou, že si to nehlídáte a že nekastrujete. Když máte přísné podmínky adopce, tak po vás řvou, že nic takového plnit nebudou a že si radši koupí štěně někde od množitele. Když podmínky nemáte a pes se vrátí/nevyhovuje/projeví se třeba agresivně/uteče, tak po vás zase řvou, proč si ty lidi neprověřujete víc. Když máte vyšší adopční poplatek, tak po vás řvou, že nemáte nárok a máte být rádi, že si psa někdo vezme. Když ho máte nízký a získáváte peníze na provoz jinak, tak po vás zas řvou, že žebráte. 🤪

Nic nedělat, nikým nebýt… On si totiž málokdo umí reálně představit, pod jakým permanentním tlakem jsme. Jak strašně těžký je vybalancovat to, co chcete, co si představujete, co potřebují psi a co všechno vám veřejnost pak opere o hlavu. 

Jasně, jsou mezi záchranáři idioti. 

Ale já, když vždycky pročtu takový téma, tak si v duchu říkám tvl zaplaťpánbůh za drtivou většinu našich adopčních rodin. Páč jednat s takovým materiálem by moji chuť zachraňovat pohřbilo definitivně. A fakt díky bohu za ten prvotní motivační dopis, kterej vyselektuje zájemce, se kterými bych ani já jednat nechtěla. Pokud se nechce někdo naladit na naši vlnu, nechce respektovat naši práci a vyladit tu vzájemnou spolupráci k maximální dokonalosti, tak ať jde vážně někam jinam. Jinak je to zbytečný trápení na obou stranách.

PS: Dogpoint je jeden z nejlepších a hrozně moc je uznávám a respektuju. Ale v jejich dotazníku se ptají i na výšku plotu. Asi aby věděli, esi budou na nezvanou návštěvu potřebovat žebřík. 🤭

Zrzavci
Zrzavci (3189 příspěvků) 02.07.2024, 13:50:05 xxx.xxx.226.62

Ono je totiž nejlepší nic nedělat, nikým nebýt, nic nezachraňovat a všechno nechat umřít

tak to přeci  není impakte, tak to nikdo z nás nemyslí, to přece víš,  ale uznej, že prostě některé spolky JSOU PROSTĚ PŘES ČÁRU, stejně tak, že jsou SPOLKY, KDE NA TĚCH PSECH MAJÍ POSTAVENOU ŽIVNOST.  To je to, co třeba rozčiluje mě. Přepadovka o půlnoci???? Tak to jako Hilfe. Nemám problém s rozumnýma požadavkama, stejně jako jsem si vědoma toho, že mi třeba spolek neodpoví hned, ale neodpovědět vůbec, nebo si mě vodit od messengeru přes email až po sms a telefon a stejně prt, tak jako to je co? To je neserióznost a s neseriózním partnerem já nejednám.

impact
impact (521 příspěvků) 02.07.2024, 13:52:24 xxx.xxx.115.8

Jo a až někdo vymyslíte patent na to, jako to dělat úplně nejlíp a tak, aby se všechno plošně líbilo všem, tak ho klidně koupíme. Bude to zlatej důl, to mi věřte. 😂 

efe
efe (1285 příspěvků) 02.07.2024, 13:57:08 xxx.xxx.155.192

Obě strany tu předhazujou extrémy - je to jasný, ty jsou nejvíc vidět. Já už mám adoptovaných… mmt… 7 kousků a naštěstí s těmi extrémy jsem se nesetkala. Mě spíš udivuje, a opakovaně jsem o tom debatila s madam Zrzavou, kdo všechno dělá dočasky… Chápu, že spolky mají o takový lidi nouzi, ale já se setkala s lidma, který neměli ani základní znalosti o psech (hlavně etologie, jak pes přemýšlí apod.) a to měli v dočasce i psy “problémový”. Resp. je tak popisovali, načež pes měl jen základní problém s nastavením pravidel a byl naprosto cajk. U vořešandy např. vůbec nefungovala komunikace mezi spolkem a dočaskou, jeden nevěděl, co dělá druhej… a tak no…

impact
impact (521 příspěvků) 02.07.2024, 14:06:50 xxx.xxx.115.8
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.07.2024, 13:50:05

Běžně neodpovídám vůbec, pokud vidím, že zájemce není ochotný respektovat to, co je napsané v inzerátu.

Varaxi
Varaxi (556 příspěvků) 02.07.2024, 14:09:22 xxx.xxx.137.233

Ono je třeba si uvědomit, že na předání psa jsou dva. A než dám štěně důchodci, zeptám se ho, jak by vypadala péče o štěně v případě, že on nebude moci se starat. Pokud mi uspokojivě odpoví a já mu štěně dám, udělala jsem maximum, co je v mých silách, aby se mělo dobře. Pokud to nedopadne, není to moje vina, ale vina nového majitele. To on je odpovědná osoba. A kdo tohle nastavení v sobě nemá, tak to nemůže dělat - buďto nemůže pracovat v útulku/spolku, nebo prostě štěňata nebude dávat důchodcům principiálně, nebo si to bude podmiňovat nesmysly, které nejsou vymahatelné a na které nemá nárok.

Kastrace, domácí návštěvy, rodiny s dětmi a další ddto.   Buďto vedu útulek s přiměřenou osvětou a kontrolou zájemců, nebo to nedělám vůbec, nebo to dělám s výhradami, nebo to dělám za hranicí etiky a welfare těch zvířat. Za mě jsou ty varianty poskládané od nejlepší po nejhorší. 

Zrzavci
Zrzavci (3189 příspěvků) 02.07.2024, 14:09:42 xxx.xxx.226.62

No však se dají najít normální, to nikdo nepopírá, ale působením těch debilitních bohužel člověk ztrácí to nastavení, který předtím měl. Já třeba i pochopím, že se budou ve spolku ptát - kuřák nekuřák - protože to je něco, co je pro ně špatně, chápu. A pochopím, že když budou dva - hodnotově stejní adepti na majitele , že dají přednost nekuřákovi. Nema problema. Ale ma problema s výše popsaným, že bába napochoduje a sebere psa s argumentem, že se tam kouří, pokud si to předtím neošéfovala, tzn, nezeptala se a nevydala kuřákovi, nemá to co řešit dodatečně a navíc ukrást psa, protože to nic jinýho než krádež není.

A že jsou spolky, který tyjí z neštěstí těch psů, to tak bohužel je. 

Prostě není spolek jako spolek. To že mám třeba jiný pohled na kastrování, nekastrování je věc jiná a to buď respektovat musím a nebo neberu, jasný, ale nesmyslnosti nad rámec normálnosti , co někteří předvádějí,  to je opravdu už moc. Nemám tolikatě kousků jako efe, ale nějakým způsobem se v tomhle prostředí už docela dlouho pohybuju. Ať už třeba pomocí těm ověřeným, a nebo proto, že to sleduju, abych byla v obraze. 

impact
impact (521 příspěvků) 02.07.2024, 14:13:44 xxx.xxx.115.8
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 02.07.2024, 13:57:08

Hele já třeba dočasky prakticky nemám. Vyjma jedné členky RR, které věřím jako sama sobě a občas bere nějakej ověřenej bíglař nějakýho bígla (kterýho si většinou stejně nechá). 

Ale taky se musím psychicky srovnat s tím, že když toho psa nevezmu, protože nemám dočasky a nikdy nejdu za hranu počtu psů doma, tak skončí utracenej. Ono to taky není moc pěkný, když mi lidi do telefonu stokrát do roka buď vyhrožují a nebo brečí, že nemají co udělat se psem a budou ho muset nechat utratit. 

Když je to nějakej senior, co jde do důchoďáku, tak co uděláš? Půjdeš za hranu místa doma? Za hranu finančních možností? Vezmeš jakoukoliv dočasku, jen aby se pes zachránil? A nebo pokrčíš rameny a hele nejde to, bohužel si ho odveďte na injekci. 

Tohle se reálně děje xkrát ročně a já se s tím buď srovnám a nebo povolím a pak?

Sarah01
Sarah01 (1890 příspěvků) 02.07.2024, 14:19:09 xxx.xxx.11.197
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 02.07.2024, 14:13:44

Tak to je ale hrozný vydírání todleto a taky bych řekla, ať si ho teda raději utratí.  Někteří lidi jsou dnes děsní sobci, nejdřív podpoří množku a pak, až se psa nabaží nebo jim začne překážet, tak útulku starej se. Jinak na FB fakt občas koukám, jak někdo neumí číst nebo je úplně blbej. U příspěvků bývá jasně napsaný, kam lidi mají volat nebo nevolat a jestli je příspěvek případně sdílený a stejně pod něj napíšou: “odkut stě” nebo “mám zájem”. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.07.2024, 14:20:06 xxx.xxx.119.6

No ono taky dovedete si představit, kde vzít čas odpovědět každýmu - i nevyhovujícímu zájemci? Teď už to mívají spolky na stránkách, u inzerátu napsaný, že všem odpovědět nemůžou - chápu. Buď se doptám  nebo holt nic. No taky občas u některých spolků koukám, ale pořád věřím, že těch normálních je víc, doufám. 

U nás to bylo v pohodě, od prvního telefonátu po rady. Ráda sleduju jeden útulek, tak jednou uvidím.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.