Aktuálně: 4 416 inzerátů187 043 diskuzních příspěvků17 916 uživatelů

Která zvířata se vyplatí chovat jako hobby a přivýdělek?

megi-the-pes
megi-the-pes (2592 příspěvků) 02.07.2024, 16:34:56 xxx.xxx.124.151
»
Odpověď na příspěvek uživatele trojAAAcko z 02.07.2024, 15:11:42

Ani 10 % ročně by nestačilo. To je od covidu 20 30 % navíc, ale ceny jsou dvoj trojnásobné. Prostě Vám ty počty nesedí, ale odp. máte v tématu Politika, tady už to stačilo. 

Doron
Doron (2073 příspěvků) 02.07.2024, 16:35:27 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 02.07.2024, 15:58:15

Čtete pořádně vy chytrolíne!

Píšu denní náklad na obnovu nosnic je třicet haléřů v případě,  že odměňuje za dva roky. 240: 365:2

Když si dám každý den stranou třicet haléřů můžu si za dva roky koupit novou slepici. To počítám do nákladů. 

Těžký počty?

Kolik dáte měsíčně za krmení?

Kolik máte slepic?

He?

Tož mi napište,  jaké náklady máte vy .

A ne, v JZD opravdu nekradu, naopak oni ukradli statek nám. 

Jste mě svým hulvatským chováním naštval vy Pšenice za pět let!🤣

Anonymní (neregistrovaný) 02.07.2024, 16:56:36 xxx.xxx.95.94
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 02.07.2024, 16:35:27

Jo, takhle, dám na stranu ne ze slepic, to potom jo…prostě z rodinného rozpočtu vezmete prachy a koupíte slepice. To jsme ale úplně někde jinde.. protože ze slepic to nemáte šanci vydělat. Prostě jenom proto že vám půl roku nenesou.

Moje slepice sežerou úplně stejně jako ty vaše, 45kg za rok jedna. Vynasobte si to vaší cenou krmiva plus cenu kurice. To je cena BEZ vody, práce vitamínů a já i svitim. Zvlášť v zimních měsících, to kvůli užitkovosti v zimě, víme? Jo a taky chovám na volno, takže vim že i neomezený výběr krmnou dávku nenahradí,pouze doplní.

trojAAAcko
trojAAAcko (56 příspěvků) 02.07.2024, 17:18:25 xxx.xxx.110.193
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.07.2024, 16:34:56

Proč by mi neseděly? 😉 Za covidu to bylo horší, ale teď je to už poměrně v pohodě. 😉

Asi Vám pořád uniká ta pointa tak to zkusím jednodušeji.

Pořád lepší vliv inflace a zdražování snížit právě “točením peněz” než si to zakopávat na zahradě. Neříkám, že se to dá v rámci půl roku porazit, ale v rámci několika let ano. 😉 Jak jsem zmiňoval - je to křivka a ne růstající přímka takže už se dostáváme do stavu když už to prodávat dál úplně nebude a je šance si ty “ztracené peníze” zas získat zpátky. Stěžováním na internetu si ty peníze zpátky nevrátíte.

Já vkládám každý měsíc peníze na investiční fondy a za tich pár let mám průměrné zhodnocení 25% což na šesticiferný částce není zanedbatelná částka. Jak zmiňujete tak za covidu bylo 20-30% (kde se počítá i zdražování potravin) a není to úplně tak, že inflace + zdražení potravin. Inflace zahrnuje komplet zdražování a ne jenom nějakou část produktů. Jenže teď ta inflace není tak vysoko takže mě už reálně ta inflace moc netankuje. 😉 A do toho platím hypotéku kterou jsem bral 2022 při růstu úrokové sazby. Musím si živit chov atd… Kdybych si náhodou teď udělal dítě tak mě to finančně nerozhodí. Takže to chce dát trošku snahy v zaměstnání abyste během valorizace mzdy místo (pro Vás nedostačujících 10%) nedostala jen 5%, dát snahu aby jakýkoliv peníz byl využit jak to jen jde.

Jak jsem zmínil, každý strůjce svého štěstí. 😉

megi-the-pes
megi-the-pes (2592 příspěvků) 02.07.2024, 17:37:03 xxx.xxx.124.151
»
Odpověď na příspěvek uživatele trojAAAcko z 02.07.2024, 17:18:25

A kdybyste si ty peníze potřeboval vzít loni v zimě, protože nechcete krást dříví nebo si půjčovat, tak máte ne 25 %, ale směšných 7. Procent. P r o c e n t.


 

Bodlinka
Bodlinka (1140 příspěvků) 02.07.2024, 17:59:37 xxx.xxx.84.68

AAA má pravdu, v dnešní době pracuje za minimální mzdu jen ten, kdo dobrovolně chce. A i třeba z průměru už služné rezervy generovat lze, pokud ne, dotyčný si žije nad poměry.

trojAAAcko
trojAAAcko (56 příspěvků) 02.07.2024, 18:58:08 xxx.xxx.110.193
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.07.2024, 17:37:03

S Vámi se bavit na tohle téma asi nemá cenu, ale zkusím to ještě jednou a jednodušeji. 😃

Jeden produkt stojí 10 000Kč a za rok při 25% inflaci bude stát ten produkt 12 500Kč. Pokud si odložíte ten samý moment 10 000 přesně jako stojí původně ten produkt tak za rok při zhodnocení 25% (který momentálně mám já) budete mít 12 500Kč. 12 500 - 12 500 = 0 a tudíž inflace Vás nezasáhne. Vaše peníze mají pořád poměrově stejnou hodnotu s tím, že při valorizaci mzdy dostanete třeba jen ubohých 5% kterým jsou podle Vás k ničemu, ale i tak tu rozdílnou částku třeba jen 1000 máte k dobru každý měsíc (v závislosti na mzdě atd…) a za to si pak to dříví jednou za rok koupíte. 😉 Samozřejmě tahle problematika je mnohem složitější, ale pokud chcete tak se dá s penězi tak pracovat, že inflace Vás trápit už tolik nemusí. Při velkém pádu a extrémně velké inflaci to ustojíte mnohem snadněji a mnohem snáze se dostanete zpět kde jste byla.  😉 Pokud nic z toho neuděláte tak ten produkt po inflaci Vás bude stát vlastně o 2500 tisíce víc (a to je jenom jeden produkt).  Hlavně jde o to, že ty svoje rezervy udržujete poměrově ve stejný hodnotě. To zhodnocení je samozřejmě podmíněno dlouhodobým vkládáním tich peněz, jaký typ zhodnocení zvolíte atd… 

Jinak na toto řešení nemusíte být ani finančně gramotná, protože snad každá banka má bankovní poradce kde se dá takový témata probrat a udělat tak aby Vám to vyhovovalo / líbilo - podle toho kde je Vaše prefence. 

Takže pokud mám zhodnocení 25% a vyberu to tak neklesnu na 7%. 😃😃 Nevím jak jste na to číslo přišla. Pokud to dřevo by stálo 20 000Kč a tu částku si vyberu tak částka je zhodnocená o 25% tak tich 20 000 je složeno z mých 16 000 (které jsem tam skládal) + 4 000 zhodnocení. Takže reálně to dříví stálo jen 4000 tisíce méně než kdybych to takhle nedělal. 😉 Taková věda to není. 

Bodlinka
Bodlinka (1140 příspěvků) 02.07.2024, 19:53:00 xxx.xxx.84.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 02.07.2024, 19:29:08

ovce můžete být jen když  je to cca dobrý. ale zavedením drakonické daně z nemovitosti byste z lidí prostě nadělala bezdomovce, protože u nás je veliký podíl vlastnického bydlení a jsou to lidi, co dům kdysi postavili nebo po revoluci levně koupili byt, žádní boháči, kolikrát jsou to důchodci.

tam už prostě končí veškerá legrace a sebevětší ovce se ozve, kdyby hrozilo doopravdy, že půjde pod most.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (798 příspěvků) 02.07.2024, 20:00:30 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.07.2024, 19:53:00

Přiznám že daň z nemovitosti považuji za tikající bombu, kterou máme pod zadkem. Ve Francii,kde mají tradici v demonstracích mnohem tvrdších a větších než u nás je tuším  právě 3%. A prošlo to.

To je velké lákadlo a my všichni, kteří něco vlastníme jsme tím ohrožení. 

Bodlinka
Bodlinka (1140 příspěvků) 02.07.2024, 20:17:51 xxx.xxx.84.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 02.07.2024, 20:00:30

tyhle nápady s hodně vysokou daní mají jen ti, kdo už zamlčí jaké je celkové daňové zatížení. v čr je strašně drahá práce, stát polovinu vydělaného sebere, hodně vysoké dph. prostě ten daňový mix je postavený jinak než jinde, ale to neznamená, že je tady nějaký prostor na zvyšování. 

takové zvýšení daní by znamenalo opravdu jediné, vyhnání lidí z jejich domovů do extra drahého a nedostupného nájmu (proč extra drahého? protože by tu daň platili v nájmu, přece). a to je na hole a vidle do rukou. to by prostě neustála žádná vláda a tou vládou nemyslím nějakýho ministra ale vůbec státní moc jako takovou. pyramida potřeb je jasná, stejně jako nemůžete zavést třeba 80% dph na potraviny, nemůžete lidi hromadně připravit o střechu nad hlavou

která třeba ani není jejich, ale z větší části banky.

Doron
Doron (2073 příspěvků) 02.07.2024, 20:29:11 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 02.07.2024, 16:56:36

Tak to je mi vás líto,  když vám půl roku nenesou;(. 

Mně nesou, mívám obyčejné hybridky, takových 280 vajec ročně určitě a to nesvítím a i jim říkám,  ať si v zimě dají pokoj🙂))

Řekla bych, že se u nás maji dobře,opravdu velk á stinná zahrada, kompost, ovoce, všeho,co hrdlo ráčí, mají i hodně pohybu a kohouta;)) V zimě možnost uchýlit se do skleníku.

No a teď počítejme. 

Krmná směs (napůl pšenice, tu mají prostě rády,  a napůl směs pro nosnice mě stojí 1140kč za metrák, tj 11,4 ķč za kg

Pro jednu slépku počítejme deset deka na den( ale ani tolik nesežere), to máme 36, 5 kg za rok.

Tj 417kč za rok, 1,14 Kč na slepici a den.

K tomu připočítám, 30 haléřů na den na obnovu nosnic ( při ceně240kč za slépku), to máme 1,44kč,připočítám   deset haléřů za litr vody na slepici a den( je to dost, ale je potřeba něco umýt atd) a jsme na 1,54 Kč na slepici a den, tj.562,1 Kč na slepici ročně. 

562 vydělím 280( počet vajec) a dostávám se k částce 2KČ ZA VEJCE !

Ještě kupuju křemelinu, podestýlku mám zadarmo, výdaje za veta nemívám, slepice bývají zdravé .

No nevím.., další výdaje mě nenapadají.., možná něco proti čmelíkům ?

Zbytky krmím hodně,hlavně bílkoviny, myslím, že kdyby neprospívaly , neponesou tak dobře do vysokého věku. 

No, ale nesmí přijít liška !

Tak jsem si udělala finanční rozvahu,  doufám, že mi tam nelavíruje desetinná čárka, to by zas bylo ostudy😂

Bodlinka
Bodlinka (1140 příspěvků) 02.07.2024, 20:58:15 xxx.xxx.84.125

problém vašeho výpočtu je v tom, že pak vychází konverze 2,04 což odpovídá hybridu dekalb white v klecové technologii. na tom by nebylo nic divného kdyby to dkw nebylo naprosto bezkonkurenční zvíře právě co se konverze týče a kdyby se klec od alternativních systému nelišila zásadně ve spotřebě krmiva, která je v kleci výrazně nižší.

Anonymní (neregistrovaný) 02.07.2024, 21:20:26 xxx.xxx.95.94
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 02.07.2024, 20:29:11

Škoda času. Blabolite nesmysly, něco si o krmení a výživě drůbeže přečtěte.

Doron
Doron (2073 příspěvků) 02.07.2024, 23:50:34 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.07.2024, 20:58:15

 Píšu, za kolik toho kupuju, ne kolik toho sežerou. Nic jim neupírám, ale prostě si od jara do podzimu nahledají,  a to opravdu hodně. Vím to, pozoruju je, vidím to. Mívám málo slépek na velikém prostoru, takže zahradu ani neponičí, pro velikou rodinu vajíčka stačí. Vajíčko je superpotravina, kdo má možnost,  měl by to tak dělat. 

A krmím zbytky, vůbec to nevadí. 

Slepice máme celý život a chovám je jistě velmi neodborně, zato s výborným výsledkem. 

Jo, a teď jsem si zrovna z Lidlu přinesla velkou papírovou tašku vyřazené(rozsypané) zeleniny za 25 korun, byly tam brambory, mrkev,cibule, petržel, velký trs rajčat,  čtyři kapie, šest výtečných jablek a nakřáplá vanička kanadských borůvek .

Nikdo si to tam nebere( všichnity tašky bez zájmu míjí,protože tam není přesně to, co chtěli) snad jen já, a se zvířaty se podělíme🙂.

Takže pro toho, kdo umí trochu hospodařit a přemýšlet chov deseti slepiček u domu opravdu finančně , ani jinak , náročný není. 

A řeč šla o tom, že se při domácím chovu skepic můžeme dostat na cenu 2, 6 Kč za vejce, a u nás to tak prostě opravdu je.

Teda bylo, lišky mi do toho hodily vidle ☹️

Doron
Doron (2073 příspěvků) 02.07.2024, 23:52:20 xxx.xxx.166.19
Anonymní:

Škoda času. Blabolite nesmysly, něco si o krmení a výživě drůbeže přečtěte.


Přečtěte si něco sám, nebo se s někým poraďte..

Mně slepice nesou…

Varaxi
Varaxi (555 příspěvků) 03.07.2024, 04:02:15 xxx.xxx.137.233
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 02.07.2024, 23:50:34

To je přesně ono, lišky, takže je třeba zabezpečit výběh nebo kurník. Blbý pořádný plot nebo voliéra, to jste za desítky tisíc, ani nemrknete, i když si to děláte sama. Když to rozpočítáte do ceny vajec, máte po ptákách.

Anonymní (neregistrovaný) 03.07.2024, 05:09:35 xxx.xxx.95.94
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 02.07.2024, 23:52:20

To určitě. Po zelenině z Lidlu a protože maji kohouta 280 vajec ročně. Tak to je přímo zázrak a takovej materiál by se vyplatil naklonovat. Myslím ty slepice…

megi-the-pes
megi-the-pes (2592 příspěvků) 03.07.2024, 06:44:59 xxx.xxx.124.90
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 03.07.2024, 05:09:35

Myslíte, že by se hybrid tolik prodával, kdyby lidem půl roku nic nedal? 
Já si myslela, že budu mít pár slepiček, mně baví je pozorovat, vajíčko sem tam bude bonus… a mám tolik vajec ročně, že tak nějak nevím, co s nimi. 
Nesvítim, mají zděnou kůlnu a běhají po zahradě a do lesa, co mu říkám les, ale je to pár náletových stromečků a potok.
Víte o tom, že směsi dělané prodávané tady mají cca o 3 4 % méně bílkovin než polské?
Já jo. Všecko jsem si to pročetla a nějaké koupila (a skončilo to na zrnivu a masu pro psy) a jo - slépka na krmivu s 14 15 % bílkovin opravdu nemůže vyrábět tolik, co říká Doron.
Ale když se řádně nakrmí…

Samozřejmě to není vajíčko za ty peníze, co se tu píše, protože třeba u nás zbytky nejsou a nemám ovoce a obří pozemek, to vše se i tak ale musí počítat. 

Jenom nápad. Jen říkám, že ty směsi jsou nedostatečné. 
A taky jsem tu měla dominanty, co toho moc nevyrobily. Jedna tu ještě je, něco dělá, ale počtem a hmotností vajec je daleko, moc daleko od lohmanů, a to když je ráno krmím, koukám, aby všecky stály u jídla a nahádaly se. 

Mám tak málo vajíček, že je každý týden rozesílám poštou. Jinak si Megi bude stavět vajcový panelák. Stomilionůosmsetpatrový.
Což mi připomíná, že tady nemám sedět a vysvětlovat, že slépka potřebuje bílkoviny, kterých je ve směsi prostě málo, ale
balit vajca.

ZdařVajco!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.