Aktuálně: 4 416 inzerátů187 056 diskuzních příspěvků17 916 uživatelů

Která zvířata se vyplatí chovat jako hobby a přivýdělek?

assil
assil (1856 příspěvků) 02.07.2024, 13:05:52 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.07.2024, 12:59:34

Ale za sebe teda musím říct, že jsem nikdy nepočítala na kolik mě vajíčko vyjde, ale tipuju, že na mnohem víc než za kolik prodávám nebo kolik stojí v krámě, protože když si člověk započítá i ten čas, tak už má ty vejce pozlacený.

To jen tak na okraj k tomu, že jako kdo má doma slepice, ten se má.

No ten má tak nejdražší vejce ze všech. 😀

drvodelkafialova
drvodelkafialova (798 příspěvků) 02.07.2024, 13:06:13 xxx.xxx.171.125

Ona ta pravá sranda začne, až se naplno roztočí ruleta  s daní z nemovitostí. Už teď jí umožnili zvýšit kolikrát,snad až na 8smi násobek loňských daní. A mluví se o možném zvýšení na úroveň cca 3% z ceny nemovitostí ročně. Takže ta dieta, co doporučuje Assil, čeká o dost větší skupinu lidí a to včetně těch finančně gramotných. 

trojAAAcko
trojAAAcko (56 příspěvků) 02.07.2024, 13:16:09 xxx.xxx.4.185
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.07.2024, 11:44:28

Všechno není jen přímka kdy třeba rezervy budou jen narůstat. Je to křivka a nedávno ta křivka měla větší propad díky různým okolnostím. Proti takovým propadům se dá různě bojovat, ale jestli máte radši ty peníze zakopaný v truhličce na zahradě. Tak samozřejmě ztrácí na hodnotě a je to Vaše věc. Já jen poukazuju na realitu, které se dá vyvarovat nebo minimálně aspoň připravit. Pokud se někdo dostane do krizový situace, že sebemenší narušení (jako je třeba rozbitá lednička) je rozhodí kvůli tomu, že člověk nad tím nepřemýšlel a šel žít z nuly na nulu tak takových lidí mi moc líto ani není. Ještě větší extrém je to, že třeba takový dluhy splácí jinými dluhy a na Vánoce dárky kupují z půjček. Pak si takový lidi hrozně stěžují jak je ten život na hovno a všichni je litují jak se mají špatně a obviňují se politiky. Jak politik může ovlivnit, že támhle nějaký František nepřemýšlel a dostal se do svých problémů díky svým chybám? Že politika ke svinstvo sama o sobě a málokdy udělají opravdu normálně a užitečnou změnu, ale určitě nemůžou za chyby jednotlivců kteří si svoje problémy zavinili sami.

Na luxus a pohodlí se zvyká hodně rychle, ale nižší životní úroveň se zvyká už těžko. Když před pár lety všichni měli rezervy jako stodoly. Kdo z nich si řekl, že se má skvěle a nepotřebuje víc peněž? Za doby obrovských rezerv jako “stodoly” to bylo všem stejně málo a stejně si štěžovali jak se mají špatně a mají málo peněz. 😉

assil
assil (1856 příspěvků) 02.07.2024, 13:28:33 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 02.07.2024, 13:06:13

Já myslím, že to neudělají, stouply by jim neúnosně sociální náklady, moc dobře vědí, že lidi by na to neměli, max to můžou udělat ve velkých městech, aby donutili lidi se vystěhovat.

Ale obecně nájemní bydlení není a stát nechce mít ty lidi pod mostem a nebo s exekucema na krku.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (798 příspěvků) 02.07.2024, 13:40:07 xxx.xxx.171.125

A proč by to neudělali? Není nikdo poslušnější než ten komu nad hlavou visí Damoklův meč v podobě ztráty domova. Už teď nám pěkně vysvětlují, jak se dá uskrovnit, jíst brambory s margarínem a párkrát do měsíce lepší jídlo.

Část nemovitostí se dá pronajmout, můžeme ji také prodat. Můžeme si najít jiné zaměstnání nebo mít 2 či 3. Nemusíme mít děti, psy, jezdit na dovolenou, jíst vejce, maso, pít mléko………

megi-the-pes
megi-the-pes (2592 příspěvků) 02.07.2024, 13:46:49 xxx.xxx.124.151
»
Odpověď na příspěvek uživatele trojAAAcko z 02.07.2024, 13:16:09

O ledničce úplně nemluvím. Princip jo, ale tu ledničku si já seženu starou a klíďo se s ní budu vlíct sama domů, ono to po nožičkách na rozích pěkně skáče, jsem skromnost převtělená vtělená. Umím aj ledničku z bedny a polystyrenu. Z toho se já nehroutím.
Ale je to o tom, co říkáte o kuchaři - pokud kolem doby covidové měl sotva na uživení rodiny a teď má o 50 % víc, tak je na tom ještě hůř než v době covidové.

Protože náklady na vše jsou zvýšené víc než o 50 %.

Dobrý, co?

Tohle se stalo skoro ze dne na den a nebavíme se o někom, kdo je totálně finegramot.

A všici pojďme k pásu, nebo všici budeme manažéři.
Nebo OSVČ, doma, ať stíhám ty slépky na ta vajca za 2,60… se někdo pomát… víte, kolik jsou minimální odvody a kolik budou od ledna? 

Stránka, co říká, že náklady na vajco jsou 2,60 nebo tak, lže. 

Prostě lže.

Zkuste si zavolat velkému výrobci krmiv, za kolik vám dá kamion, pokud se upíšete na roky, abyste teda měli nej cenu. 
Kde je voda, elektřina, zaměstnanci?
A doma to máme zdarma? 

Vtip je v dotacích. Bez nich bychom tady neměli vajco žádné.

Říkají tomu konkurenceschopnost, ale skutečnost je taková, že 
bloudíme v  dotačním kruhu.

Orionka (neregistrovaný) 02.07.2024, 13:49:19 xxx.xxx.64.54
assil:

Já myslím, že to neudělají, stouply by jim neúnosně sociální náklady, moc dobře vědí, že lidi by na to neměli, max to můžou udělat ve velkých městech, aby donutili lidi se vystěhovat.

Ale obecně nájemní bydlení není a stát nechce mít ty lidi pod mostem a nebo s exekucema na krku.


V současné době je státu úplně jedno, co s lidmi bude. Viz Ostravsko - ocelárny, hutě. Údajně  ohroženo 40 000 pracovních míst. A koho to zajímá ?

Orionka (neregistrovaný) 02.07.2024, 14:06:46 xxx.xxx.64.54
Orionka:

V současné době je státu úplně jedno, co s lidmi bude. Viz Ostravsko - ocelárny, hutě. Údajně  ohroženo 40 000 pracovních míst. A koho to zajímá ?


Podle trojAAA ti lidé s tím měli počítat a na to, že budou chodit z práce bez výplaty si udělat rezervy.

Doron
Doron (2074 příspěvků) 02.07.2024, 14:10:26 xxx.xxx.166.19
Zrzavci:

tvl!! Už jsem se rozčílila:

Slepici stačí lehká strava, aby obden obohatila váš jídelníček. Cena domácího vejce vychází na 2,65 K

Slepici stačí!! Jasně, je t ojen slepice, tak jí stačí!! dal to nečtu a jsem ráda, že Megi si neříká, že slepici stačí, že ten náklad na vajco je víc, ale to vajíčko je taky úplně jinde. Nechci vajíčko za 2,65, kde slepici stačí. Tfuj hnus, tohle číst.


Ale stačí, já ani za slepice tolik neutratila.

Na deset slepic to vychází   780 Kč za měsíc,  krmná směs stojí 400kč za 25kg, koukám. 

Moje slépky si toho hodně nahledaly, protože byly navolno, dostávaly zbytky, které by se jinak vyhodily, o krmnou  směs ani neměly valný zájem.  Evidentně jim to prospívalo, protože ve čtyřech letech nesly jako údernice.

Pak mi je odnesla liška.

Teď přemýšlím,  jestli pořídím další,  protože kouzlo bylo v tom, že jsem jim mohla umožnit opravdu hezký život ve volnosti, zavŕený je mít nechci.

Práce s nimi moc nebylo, resp. práce se nepočít á, když to člověka baví .

U nás jsou lidi po domácích vejcích jako diví, kupují je i za 20korun, já tedy vždycky jen rozdávala.

Důležité je, aby vejce byla trošku posraná, ale ne zas moc, tak se totiž poznají domácí. 😂

Marketing,holky, marketing!!!🤣  

Zrzavci
Zrzavci (3188 příspěvků) 02.07.2024, 14:13:32 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 02.07.2024, 14:10:26

Doron a co udělat kompromis - já ho taky budu muset udělat, takže holky budou  mít ten výběh Al Alcatraz , kterej jim vybavím a ven půjdou až se vrátím z práce. Limit bude teda pár zimních týdnů, to jo, ale furt lepší, než aby bydlely v konzervě si říkám. proto taky budou jen čtyři, aby měly dostatek placu. 

Edit - marketing myslím máme, zatím mám odbyt vždy dřív než Frau nakladatelka vajca posbírá. Ale ony se ty její vajca prodávají sama, JSOU TOTIŽ KRÁSNÝ. 

Varaxi
Varaxi (555 příspěvků) 02.07.2024, 14:21:26 xxx.xxx.137.233

Domácí vejce za dvě až tři koruny je nesmysl. Leda by někdo zdědil hejno dobrých nosnic i s kompletním zázemím. 

Kurník pro deset slepic stojí cca 10 tisíc a víc, levnějši budete co deset let vyrábět znovu. Voliéry jsou v době ptačí chřipky nutnost, to je dalších 10 tosíc a víc. A cena za práci, obnovu hejna, energie a další náklady je jako kde? 

Domácí vejce nejsou levnější než kupované. Ono to krmivo, kde si mnozí myslí, že slepicím stačí pastva a zbytky, stojí cca polovinu té částky. 

assil
assil (1856 příspěvků) 02.07.2024, 14:50:30 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 02.07.2024, 13:40:07

V domech bydlí tolik lidí, že by neměli kam jít a tolik nájemního bydlení tady ani není a žádná vláda není tak blbá aby to nevěděla.

trojAAAcko
trojAAAcko (56 příspěvků) 02.07.2024, 14:54:21 xxx.xxx.4.185
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.07.2024, 13:46:49

Samozřejmě, že tu ledničku jsem bral jako nějaký příklad a ne každý si taky tu ledničku dokáže po domácku vyrobit.

Jen bych dodal ohledně toho kuchaře, že ten ten finanční skok (50%) byl v tu dobu před nějakými 2-3 roky a mezitím už dostal navýšeno díky valorizaci mzdy která byla myslím v jeho případě asi 10%. Takže nevím kde jste vzala, že to navýšení měl až teď. 😉  Tich 10% plácnu z 100 tisíc je víc než 10% z 60 tisíc. Samozřejmě, že má míň, ale jestli dostat 1 tisíc na víc nebo o 2 tisíce už je v takových situací hodně přínosný. Když tu tisícovku kterou vlastně máte najednou navíc tak ji dáte třeba na investiční fond a za rok zhodnocení nebude tak velký, ale kdyby to bylo jen jedno procento tak za rok máte 1,2 tisíce zase navíc. S tím, že to můžete kdykoliv vybrat když už by se něco stalo a když se nic nestane tak si to můžete pořád točit. Za další rok už nemusíte tu částku navyšovat a zhodnocení bude stoupat. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (798 příspěvků) 02.07.2024, 15:06:02 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 02.07.2024, 14:50:30

Já doufám že máte pravdu, nicméně zkušenost mě naučila, že doufat v to, že vláda nepůjde proti lidem je mýlka. 

trojAAAcko
trojAAAcko (56 příspěvků) 02.07.2024, 15:11:42 xxx.xxx.110.193

Ještě bych dodal, že ikdyž by se jednalo jen “1,2 tisíce” tak pořád je lepší něco dělat a “bojovat” proti inflaci jak to jen jde než nedělat nic. Jen odkládat našetřené penízky do zakopané truhličky na zahradě to tím moc neporazíte. Tím “točením peněz” ta inflace na Vás nemá takový dopad a vlastně ikdyž to ne vždy nemusíte inflaci porazit tak přece se nenechám tím zničit a zminimalizuji to riziko a vliv na svoje peníze. Nemusíte za každou cenu to rvát do investičních fondů a tak. Je mnoho způsobů a pořád obyčejnou tisícovku na zemi jen tak nenajdete. Nemusíte ani pak hrotit přesčasy v práci abyste si nějak vydělali něco na víc když už tu možnost máte. Potom máte i víc času na práci doma či svoje melouchy. 

Anonymní (neregistrovaný) 02.07.2024, 15:13:08 xxx.xxx.10.18
»
Odpověď na příspěvek uživatele trojAAAcko z 02.07.2024, 14:54:21

A v tom jsem se probudil….

Doron
Doron (2074 příspěvků) 02.07.2024, 15:19:39 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 02.07.2024, 14:21:26

Tak počítejme, že zázemí (zděný kurník) už člověk má nebo mu ho chlap postaví za nula nula nic .

Obnova nosnic , je počítejme, třicet haléřů na vejce na den ( při ceně nosnice cca240 Kč) kdyby mi slépky vydržely dva roky, ale mívala jsem je dvakrát déle.

Energie, to nevím o čem mluvíte…, že natočím vodu ? Nevytápím, nesvítím..

Svojí práci nepočítám , to je podstata zájmového chovu.

Chov skepic není náročný ani finančně ani časově,  zvlášť když jim člověk poskytne velký prostor, jen nebýt těch lišek..☹️

trojAAAcko
trojAAAcko (56 příspěvků) 02.07.2024, 15:20:40 xxx.xxx.110.193
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 02.07.2024, 15:13:08

Samozřejmě je to každýho věc jak si pracuje se svými penězi, ale osobně nehodlám litovat lidi kteří na to kašlou a pak si stěžují, že nemají peníze nebo lidí co nemají na jídlo, protože šli do něčeho kde ledajaká kravina je může zničit.

Co je podle Vás lepší? Nic nedělat a z rezervy jako stodola nemít ani tu stodolu anebo něco dělat, trošku nad tím přemýšlet a místo rezervy jako stodola mít aspoň tu půlku stodoly? 😉

Anonymní (neregistrovaný) 02.07.2024, 15:58:15 xxx.xxx.10.18
Doron:

Tak počítejme, že zázemí (zděný kurník) už člověk má nebo mu ho chlap postaví za nula nula nic .

Obnova nosnic , je počítejme, třicet haléřů na vejce na den ( při ceně nosnice cca240 Kč) kdyby mi slépky vydržely dva roky, ale mívala jsem je dvakrát déle.

Energie, to nevím o čem mluvíte…, že natočím vodu ? Nevytápím, nesvítím..

Svojí práci nepočítám , to je podstata zájmového chovu.

Chov skepic není náročný ani finančně ani časově,  zvlášť když jim člověk poskytne velký prostor, jen nebýt těch lišek..☹️


Tak počty teda nic moc. Třicet halířů na vejce a den při nesvitim a krmim zbytky k tomu co si najdou ani náhodou. To můžete povídat dětem před spaním nebo někomu kdo slepici nikdy neviděl. Při takovém vedení chovu se náklady na pořízení slepice vrátí asi tak za tři roky. Protože uzitkovost bude jenom v létě a to ještě nesmí být velká vedra. Pokud budete krmit ještě pšenici náklady se vám začnou vracet zhruba v pěti letech stáří slepic. Teda pokud krmení neni čorka z JZD za nula nula nic.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.