Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Zdroje informací pro začátečníka

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 10.07.2024, 07:03:39 xxx:xxx.4ef:10f9
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.07.2024, 06:50:41

….musel nechat odejít, byl nemocný….je to tedy strašn, že to napíšu a doufám, že se mi to bevrati, ale mně se ulevilo, konečně mohu chodit se psem v klidu po ulici, ten pes byl fakt šílený a pořád jsem musela mít oči na šťopkach, kde se vynoří, ale pravda, můj pes ho tak nenáviděl, že ho avizoval ještě dřív, než jsem ho uviděla…s tihle už se seznámili a je v pohodě, moc se mi líbí….

assil
assil (2107 příspěvků) 10.07.2024, 08:00:00 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 09.07.2024, 17:12:16

Nevím co nechápete na tom, že říkám, že když pes v kleci je prasárna, tak je prasárna i morče v kleci nebo rybičky v akváriu a že když pro někoho je pes v kleci prasárna a morče v kleci OK, tak je to pokrytectví a vyvyšování psa nad ostatní zvířata.

Jo a klece jsou různý, známá má zlaťáka, občas ho má v kleci, ale ta klec je přes půl obrovského obýváku, psi v garsonce by mohli závidět.

A mít psa navyklého na klec, kenelku nebo kotec mě prostě přijde dobrý, člověk nikdy neví kdy se to bude hodit.

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 10.07.2024, 08:09:38 xxx:xxx.4ef:10f9
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.07.2024, 06:50:41

….na druhou stranu budiž mu ke ctí, že i když byl Aramis pes nenormální, tak hledal řešení aby s ním mohl alespoň trochu fungovat….jiný už by ho dávno dal pryč….

Tenurri
Tenurri (503 příspěvků) 10.07.2024, 08:11:42 xxx.xxx.213.118

Nečetla jsem to celé, ale k těm trenérům…rozhodně souhlasím, že najít si trenéra jako začátečník je k těm všem teoretickým informacím nutnost, pokud člověk není echt obdařen 😀…

já mám sice teoretický základ, ale pohybové schopnosti skalního trola. V pondělí jsme měli trénink a já prostě nebyla schopná navést psa do sedu rovně, protože dělám asi tak 10 pohybů navíc a máchám rukama půl kilometru od těla…do toho pak přemýšlím teda nad tím, jak se mám kam pohnout, až nakonec odměním psa pozdě a ještě mi spadnou ty pamlsky na zem (plus nějaká nervozita na tréninku, protože na mě někdo kouká) 😀…když s ním chvíli cvičila trenérka, tak pejsek premiant třídy. Cítila jsem se trochu jako dementál. 
Trochu jsme cvičili i doma, a je to lepší…hlavně já cvičila sebe, kde a jak mám mít ruce a jak mám držet pamlsky aby mi to všude nepadalo…ale to jsou takové maličkosti a kraviny, že člověka to třeba vůbec nenapadne a je super že ho na to trenér upozorní. Já bych si možná ani nevšimla, že ten pes sedí křivě a byla bych happy, že sedí 😀.

Ne že bychom to nějak drtily, ale jak říkala, když se to naučím teď a budu chtít dělat nějaký sport, nebudu to muset sebe a psa přeučovat později. 

Ale bude to boj, mně padá i doma pořád něco z rukou, nebo do něčeho narazím a tak 😀…chudák pes má za paničku nemehlo.

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 10.07.2024, 08:16:15 xxx:xxx.4ef:10f9
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 10.07.2024, 08:11:42

….ani nevíte jak já vám rozumím…v duchu jsem se na cvičáku pasovala na dřevo roku….dostat takový naterial jako je Keliš někdo jiný, tak ten pes je už bůhví kde…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 10.07.2024, 08:23:44 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 10.07.2024, 08:11:42

To bude dobrý, nebojte. Jinak já z prvních lekcí na cvičáku byla taky vyprsklá. Jestě že jsem měla tak šikovnýho pejska. Jen škoda, že to tehdá bylo takový, jaký to bylo, dnes už bych koukala po něčem jiným, pro mě sympatičtějším😁.

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 10.07.2024, 09:01:39 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 10.07.2024, 08:11:42

Tenurri - k tomu odměňování- tady by vám pomohl třeba právě klikr, protože jak kliknete, pes už ví, že ta odměna přijde, vy jste neprokoučovala ten správný moment, psu sdělit, že to udělal suprdupr a máte prostor pro to odměnění, protože pesan ví, že to přijde. Tady je dle mého velká pomoc toho klikru.

Tenurri
Tenurri (503 příspěvků) 10.07.2024, 09:11:51 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.07.2024, 09:01:39

Díky, klikr máme, ale já na práci s klikrem potřebuju být v klidu, což na tréninku zatím neumím, takže tam používám slovo 😀 ale nové věci doma s klikrem učíme, to je fajn…ale prostě ve chvíli, když sama nevím ani kde mám ruce a do toho ještě “nahmatávat klikr” když to nemám až tak zažité taky není nic moc…fakt se musím soustředit na to, kdy mám kliknout 😀 . Na tréninku mám pozornost rozdělenou asi tak na 5 různých věcí, to je potom naprd. A to mám ten klikr na prst, se kterým se mnohem lépe manipuluje…ale prostě jsem dřevo 😀.

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 10.07.2024, 09:17:32 xxx:xxx.4ef:10f9
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.07.2024, 09:01:39

….psa mám naklikaného, ale problém je, že obča  mozek kliknout chce a ruka neposlechne…prostě dřevo roku

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 10.07.2024, 09:25:41 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 10.07.2024, 09:11:51

já ten klikr nenahmatávám, mám ho prostě při cvičení v ruce, tím pádem mám jakoby právě ty ruce volné. 

ale jo chápu, každý to máme jinak. 🙂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 10.07.2024, 09:26:12 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 10.07.2024, 09:11:51

Já starý patosák…nebuďte na sebe moc přísná. Ono si to sedne, navíc když máte trenéra a vypadá to, že jste spokojená, chce to jen trochu času na vošahání. Jestli Vy jste dřevo, tak já byla úplná lopata🤣. 

Tenurri
Tenurri (503 příspěvků) 10.07.2024, 10:00:31 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.07.2024, 09:25:41

já ho mám taky v ruce, na prstu, není mi to moc platné v tu chvíli 😀…prostě jsou věci, které si musím nacvičit, nejde to automaticky a hned (chápu, že jiným asi ano 😀)

A  Kilian, klobouk dolů, jestli vy jste dřevo, tak teda nevím…tolik úspěchů a složených zkoušek 🙂...a co, že by jich psík mohl mít víc, však jemu to je fuk. Jste oba skvělí a fakt vám fandím! 

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 10.07.2024, 10:10:39 xxx:xxx.4ef:10f9
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 10.07.2024, 10:00:31

….diky, ale spousta věcí u toho psa je zadarmo a kdyby ho měl někdo schopnější než já, tak plně využije jeho potenciál….

Doron
Doron (2354 příspěvků) 10.07.2024, 11:31:38 xxx.xxx.166.104

Holky, odhoďte zbytečnou skromnost !

Tenurri jsem neviděla,ale Vám Kilian to stejně nikdo nevěří;)))

Stejně umite to nejdůležitější,  navázat se psem vztah a motivovat ho ke cvičení a “vysvetlit” co od něj chcete. Že jsou tam nějaké nepřesnosti,  to už je jiná věc. 

Navíc nechci, abyste mi vyfoukly titul největšího motovidla 🙂))))

Tenurri, asi zkoušíte cvičit taky sama ?

Cvičila jsem s jedním trenérem,  šikovnej schopnej chlap, ve sportovce hodně úspěšnej, hodně mě toho naučil,  ale moc mě péroval , rušilo mě to a nemohla jsem se soustředit. 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 10.07.2024, 12:43:49 xxx.xxx.189.104
Tenurri:

Nečetla jsem to celé, ale k těm trenérům…rozhodně souhlasím, že najít si trenéra jako začátečník je k těm všem teoretickým informacím nutnost, pokud člověk není echt obdařen 😀…

já mám sice teoretický základ, ale pohybové schopnosti skalního trola. V pondělí jsme měli trénink a já prostě nebyla schopná navést psa do sedu rovně, protože dělám asi tak 10 pohybů navíc a máchám rukama půl kilometru od těla…do toho pak přemýšlím teda nad tím, jak se mám kam pohnout, až nakonec odměním psa pozdě a ještě mi spadnou ty pamlsky na zem (plus nějaká nervozita na tréninku, protože na mě někdo kouká) 😀…když s ním chvíli cvičila trenérka, tak pejsek premiant třídy. Cítila jsem se trochu jako dementál. 
Trochu jsme cvičili i doma, a je to lepší…hlavně já cvičila sebe, kde a jak mám mít ruce a jak mám držet pamlsky aby mi to všude nepadalo…ale to jsou takové maličkosti a kraviny, že člověka to třeba vůbec nenapadne a je super že ho na to trenér upozorní. Já bych si možná ani nevšimla, že ten pes sedí křivě a byla bych happy, že sedí 😀.

Ne že bychom to nějak drtily, ale jak říkala, když se to naučím teď a budu chtít dělat nějaký sport, nebudu to muset sebe a psa přeučovat později. 

Ale bude to boj, mně padá i doma pořád něco z rukou, nebo do něčeho narazím a tak 😀…chudák pes má za paničku nemehlo.


a já prostě nebyla schopná navést psa do sedu rovně

Já jen takovou vsuvku…z pohledu člověka necvičákového, co psy necvičí…takže…

“Gino, SEDNI”….Gina si lehne…"a nebo tak.."  

Venku, tam jí rovnou zatlačím na záď rukou, nebudu čekat, jestli si rozmyslí vůbec něco dělat.

Takže se tady tak uculuju, ne ve zlém, ale čeho všeho jsem ušetřena, neb si moc dobře pamatuju před fujky fujky xy lety, když jsem si cvičila ovčandu…a zrovna teda zmíním  SED… sednoutí u nohy vypadalo tak, že madam vyvalila boček a opřela se mi o nohu…a ještě na mě šibalsky koukla “dobrý, ne..”.

Cvičila jsem si sama a zkraje jsem se snažila, aby to vypadalo předpisově…ale nakonec jsme s čubinou usoudili, že je jedno jak si dřepne, hlavně že si dřepne na první dobrou, když to nikde předvádět nebudeme a jde jen o provozní poslušnost a přiznám se, že po té se mi dost ulevilo….předtím jsem měla pocit, že když je to NO, tak by provedení povelu mělo minimálně hodně připomínat psa, co to má ze cvičáku.

Já jak sama nesnáším určitá pravidla…tak se mi příčí vyžadovat to po psu, nevidím důvod…asi proto nikdy cvičák nebyl pro mě…asi proto jsem pořád i po 35ti letech kynologické játro, co si furt říká…a ne a ne…já si to budu dělat po svém, tak aby to vyhovovalo mě i psu….a tak max vyzobává rady, tipy, triky…tady na fóru, které by se mohly hodit.

O to víc všem, co s pejsky něco dělají fandím a nejde jen o nějaké umístění v soutěžích, tituly z výstav, ale i úspěchy v nějakém hobby cvičení nebo i v “blbé” provozní poslušnosti. 

A vy budete určitě taky úžasná…jen to chce trochu praxe..😉

kometa
kometa (5537 příspěvků) 10.07.2024, 13:22:26 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 10.07.2024, 08:11:42

já mám sice teoretický základ, ale pohybové schopnosti skalního trola.

Jako kamarádka - ta nám líčila, jak byla se psem (BSP) poprvé na cvičáku - teď pamlsek, teď né pamlsek… Stejně jako na koni - taky mám pomalé reakce. A žádný smysl pro rytmus a vůbec.

balu
balu (2023 příspěvků) 10.07.2024, 13:31:33 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 10.07.2024, 08:00:00

Klec je přes půl obrovského obýváku…jistě, a teď tu o Karkulce. 

Je úplně zbytečné  plýtvat slovy i časem na diskuzi s vámi, tedy s někým, komu se pes v kleci zdá fajn.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 10.07.2024, 13:48:52 xxx.xxx.32.96
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.07.2024, 13:31:33

Balu, já ale myslím, že Assil se nezdá klec pro psa nějak extra fajn. Ona jen popisovala srovnání s jinými zvířaty - rybičky, morče, kočky. A je pravda, že z mých koček Kukyho je mi líto, že nezná venek. Fido jej zná a domáhá se jej; Else je to dle mě šumák a je spokojená v bytě neb cca 23h a 15min denně prochrní.😀

assil
assil (2107 příspěvků) 10.07.2024, 14:05:32 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.07.2024, 13:31:33

Ano je zbytečné s vámi plýtvat časem, když mi akorát podsouváte věci, které jsem nikdy nenapsala. Jo, ukažte mi kde jsem napsala, že pes v kleci je fajn.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.