Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Zdroje informací pro začátečníka

Zrzavci
Zrzavci (3381 příspěvků) 05.07.2024, 01:03:08 xxx.xxx.26.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 05.07.2024, 00:56:24

jo jasně, jak oddělit zrno od plev…..to je pravda

já to beru podle doby, kdy jsen se s ohařema začínala na netu pohybovat já a kdy mi se základy pomáhali ostatní, zdarma mi věnovali nejen svoje zkušenosti,ale tky čas.

Doron
Doron (2341 příspěvků) 05.07.2024, 01:06:23 xxx.xxx.166.19
Ph:

mi hrozně chybí ta soudržnot a ta vůle se podělit s ostatními o to, co jsem já sama zažila, osvědčilo se, pomohlo mi

tohle porad existuje, jen ne na netu


Mno, hledám prostŕedí, kde to ještě ( už ) takhle  funguje , není to snadný. 

Ph (neregistrovaný) 05.07.2024, 01:09:41 xxx:xxx.1d79:607a
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.07.2024, 01:03:08

ano, driv byla situace jina. A je potreba si to uvedomit 😇

Na netu se hodne lze! 

hodne vycvikaru si vyrabi nerealnou auru kolem sebe  -stale sofistikovaneji. Je stale tezsi rozeznat realitu od sveta, co se predklada verejnosti

keriton
keriton (547 příspěvků) 05.07.2024, 06:02:20 xxx.xxx.80.11

Mám jiný názor. Kdybych měla s prvním psem přístup k informacím a trenérům takový, jako dneska, mohli jsme být úplně někde jinde. Nemuseli jsme zkoušet nesmyslné cvičáky, které vůbec nic nevyřešily, a x let experimentálně zjišťovat, kudy cesta nevede… A to byl rok 2009, žádný pravěk. 

Ph (neregistrovaný) 05.07.2024, 10:05:37 xxx:xxx.d352:6fe9
»
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 05.07.2024, 06:02:20

premyslim, jake informace nebyly dostupne? 

keriton
keriton (547 příspěvků) 05.07.2024, 16:15:03 xxx.xxx.80.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 05.07.2024, 10:05:37

Normální běžný základ, pes startuje po psech a začátečník se snaží zjistit, co s tím má dělat. 

assil
assil (2086 příspěvků) 08.07.2024, 08:27:24 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 05.07.2024, 16:15:03

Nebyly ty placený videjka, ale byly diskuze cézetko a mujpes a tam se člověk dozvěděl všechno a zadarmo.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 08.07.2024, 08:52:03 xxx.xxx.124.195

Nebo si koupil knížku… jednoduše vše, co potřebuju k životu, ukazuje V. Stilwell v knihách od 2005 i vediích, na YT byla vždy zdarma. YT máme asi od 2005? Wiki říká, že se to vysílalo ve 125 zemích, tak i bez netu to šlo. 
Šusta až 2014… 
Ale diskuze byly, dyť i RD měl poradnu, kam chodila spousta lidí včetně Štemberové, … IF existovala od… nevim, od hrozně dávno. Slovenské DF je stále aktivní, 15 18 let existuje určitě, lidé tam chodili i někteří z IF, ocaď atp. 

Gertruda (neregistrovaný) 08.07.2024, 08:56:08 xxx.xxx.87.41
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aresa z 30.06.2024, 17:58:03

Jako začátečnici a majitelce prvního psa mi nejvíc pomohlo najít si trenéra, který je mi sympatický, a učit se přímo od něj (případně pokud má nějaká videa, Instagram apod.). A to nejen na individuálních lekcích, ale klidně i skupinových, spousta jich dělá různé procházky a další akce, kde jsem toho ve výsledku naposlouchala a odpozorovala nejvíc i podle toho, jak se pracovalo i s jinými psy, nejen s tím mým. Třeba jak keriton doporučuje Evu Štemberovou a její víkendovky, tak ty jsou na tohle super, ale podobné akce dělá i spousta jiných trenérů.

Co s týče nějakého obecného povědomí o psech (jsem z rodiny, kde v užším příbuzenstvu nikdo psa neměl), pomohly mi knihy, které zmiňuje Tenurri, případně další knihy od nakladatelství PLOT, podcasty (již zmiňované Pejskárium, ale taky Loype podcast, Neštěkej na svého psa…) a samozřejmě také možnost se na všechno možné vyptat chovatelů, od kterých jsme si pejska vzali.

hmn
hmn (1160 příspěvků) 08.07.2024, 09:44:34 xxx.xxx.43.233

"Ted to myslim tak, ze neni moc zdroju , ktere by od A do Z rikali celou skutecnost. Bud se jen naznacuje - zbytek v zaplacenem kanalu(seminari, nebo se uplne fabuluje atd. je to trend poslednich let. Jeste cca 10let zpet se slo dopatrat relevantnich informaci na netu"

přesně tak!
teď se člověk jenom dozví, že když si koupí cosi, tak bude mít úplně úžasného a bezproblémového psa….koupí
i tam, kde jsem se dříve něčeho dobrala….

přeci, “mami, je jiná doba”….

“Ale diskuze byly, dyť i RD měl poradnu, kam chodila spousta lidí včetně Štemberové, … IF existovala od… nevim, od hrozně dávno. Slovenské DF je stále aktivní, 15 18 let existuje určitě, lidé tam chodili i někteří z IF, ocaď atp.”

nedávno jsem se brouzdala poradnou RD, něco jsem hledala+jsem si chtěla ověřit, jestli si EŠ dobře pamatuji (trošku mě udivuje její dnešní věhlas)…a jo, pamatuji si ji dobře 😎

Fiona.Praha
Fiona.Praha (191 příspěvků) 08.07.2024, 09:54:16 xxx:xxx.e3e3:811e
Doron:

Viz. Psí bible.🙄


Psí bibli jsem si půjčila v knihovně, ani mne nebavilo ji prolistovat, natož se vyloženě začíst. Přečetla jsem pár listů a vše bylo o klikru, ten já nepoužívám a používat nechci. Takže pro mne to nebylo k ničemu. 

A zase…jako začátečník, nepolíbený psem, bych si koupila klikr a začala na psa klikat, asi blbě klikat, takže by to nefungovalo a tak nějak bych si kapáček kur.vila psa. Snažila bych se napasovat situaci z knihy na reálnou situaci. Nebo bych se na to vyprdla a zkusila další metodu a pak další a další, až bych přišla na to, co vyhovuje mně i psovi. Takhle j sem to vlastně měla u své první pesy, literatury po málu, internet nebyl, v rodině ani v okolí nikdo neporadil, na cvičák jsme se nedostali (na volné místo od roku 2002 čekáme dodnes a ještě vloni tam ten cvičák stále byl) a tak jsme vychovávali stylem pokus omyl. Pesa byla úžasná, takže nám všechny chyby odpustila a fungovala super. U její výchovy jsme si ujasnili, co vlastně od psa chceme a co rozhodně nechceme.

Fiona.Praha
Fiona.Praha (191 příspěvků) 08.07.2024, 10:01:29 xxx:xxx.e3e3:811e
Gertruda:

Jako začátečnici a majitelce prvního psa mi nejvíc pomohlo najít si trenéra, který je mi sympatický, a učit se přímo od něj (případně pokud má nějaká videa, Instagram apod.). A to nejen na individuálních lekcích, ale klidně i skupinových, spousta jich dělá různé procházky a další akce, kde jsem toho ve výsledku naposlouchala a odpozorovala nejvíc i podle toho, jak se pracovalo i s jinými psy, nejen s tím mým. Třeba jak keriton doporučuje Evu Štemberovou a její víkendovky, tak ty jsou na tohle super, ale podobné akce dělá i spousta jiných trenérů.

Co s týče nějakého obecného povědomí o psech (jsem z rodiny, kde v užším příbuzenstvu nikdo psa neměl), pomohly mi knihy, které zmiňuje Tenurri, případně další knihy od nakladatelství PLOT, podcasty (již zmiňované Pejskárium, ale taky Loype podcast, Neštěkej na svého psa…) a samozřejmě také možnost se na všechno možné vyptat chovatelů, od kterých jsme si pejska vzali.


Jak naprostý laik s prvním psem pozná sympatického trenéra, když ho hledá? 

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 08.07.2024, 10:08:35 xxx.xxx.28.39
Fiona.Praha:

Jak naprostý laik s prvním psem pozná sympatického trenéra, když ho hledá? 


Jj, často metodou pokus omyl, což pro psa asi není úplně OK. 

Zrzavci
Zrzavci (3381 příspěvků) 08.07.2024, 11:01:05 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 05.07.2024, 01:09:41

Na netu se hodne lze! hodne vycvikaru si vyrabi nerealnou auru kolem sebe -stale sofistikovaneji. Je stale tezsi rozeznat realitu od sveta, co se predklada verejnosti

Jo, bohužel, je to hrozná škoda, nikdy by mě nenapadlo, že se bude kupčit s informacema .

assil
assil (2086 příspěvků) 08.07.2024, 11:12:22 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 08.07.2024, 11:01:05

No ač jsem si žádný to videjko neplatila, slyšela jsem o tom už dost na to, že tipuju, že naprostá většina z nich obsahuje informace, které jsou v pohodě dohledatelné i jinde a žijou prostě z pohodlnosti lidí, kteří radši zaplatí za videjko než by si přečetli knihu a nebo brouzdali po netu a hledali a četli nebo hledali na trupce, to je totiž dneska pro spoustu lidí strašně velká námaha. Videjko na ně vyskočí na FB, ping zaplatí kartou a pak jen sedí a čučí.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 08.07.2024, 11:17:32 xxx.xxx.124.195
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 08.07.2024, 09:44:34

Že? 🙂 
Ale oni se lidé posunují. 

A až někdo zjistí, že klikr je to samé, co říct “šikulka”… Fiono. 🙂

A ne všici, co používají klikr (nebo se jim říká pozitivkáři víc či méně pozitivní), jsou ok,
viz Psí bible. Tam je totiž jeden velký problém - najdete rozhovor onoho “trenéra” (to sorry, já su čínskej bůh srandy, esi toto je trenér psů) a budete se divit, až se Vám panenky protočí. Nebo otočí a už nikdy nevrátí do původní polohy.
Ten pán prolez akademií p. Ščučky, kde se provozuje NePoPo, což je od Bellona,
to jsou jména, co? 
Tak bacha.

Doron
Doron (2341 příspěvků) 08.07.2024, 12:07:12 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 08.07.2024, 11:17:32

Ten chlap mi  přijde vyloženě nebezpečnej, není chytrej ani hodnej, podle mýho vůbec psům nerozumí, přistupuje k nim jako k nějaký věci. 

Doporučuje třeba domácí klecování, nejlepší,  co pro psa prý můžete udělat,  je ho mít zavřenýho v kleci,nejlépe v jiné místnosti, jinak si chudák pes neodpočine. Ani voda není potřeba. Procházky bez programu jsou prý nebezpečné a nemají význam, je potřeba pořádně klikat , mluvit netřeba, je to škodlivé a pro psa matoucí, pejsek například může do zblbnutí  skákal na lavičku,to se panečku vyřádí. Jo a žrádlo je výplata a pes je sobec.

Úplně toho chlapa nenávidím, představa, že bych byla jeho pes mě děsí. Občas si s ním píšu.

A takovej nýmand má tu drzost napsat knihu a ještě ji pojmenovat Psí bible. A hodně lidí mu to žere. Je to úchyl.  

assil
assil (2086 příspěvků) 08.07.2024, 12:12:18 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 08.07.2024, 11:17:32

Klikr není to samé jako slovo, ani když se to tak používá, s klikrem je to rychlejší a kdo umí s klikrem shaping, tak má půl práce hotovo už předem.

A u divokých zvířat by to bez klikru asi nešlo vůbec.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.