Aktuálně: 4 416 inzerátů187 056 diskuzních příspěvků17 916 uživatelů

Zdroje informací pro začátečníka

assil
assil (1856 příspěvků) 01.07.2024, 12:38:24 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 01.07.2024, 11:46:02

Asi nejsme úplně ve při, jako jo, kromě těhle vyvolených si ostatní musí tu výchovu a výcvik naučit, jen některým to jde lehce a a rychle a tak nějak samo, ti taky něco mají, části to jde horko těžko a zbytku vůbec. Je to jak se vším, z někoho je Paganini, jinej je rád když se naučí fidlat ovčáky. 😀

Sardullah
Sardullah (1182 příspěvků) 04.07.2024, 00:19:05 xxx.xxx.221.216
assil:

Asi nejsme úplně ve při, jako jo, kromě těhle vyvolených si ostatní musí tu výchovu a výcvik naučit, jen některým to jde lehce a a rychle a tak nějak samo, ti taky něco mají, části to jde horko těžko a zbytku vůbec. Je to jak se vším, z někoho je Paganini, jinej je rád když se naučí fidlat ovčáky. 😀


části to jde horko těžko a zbytku vůbec

🙄…Ginuš, řekni, že to u nás není pravda, viď že ne?… 

Že Ginuška neumí poslouchat?…Dneska jsem z obýváku houkla na Ginu, která byla na dvoře “Ginuš, pojd na koblížek” a hnedkoňs přiklusala…Gina je totiž vychovaná a vycvičená a poslouchá na slovo…jen ty slova hledám horko těžko…🤪

Jinak se k tématu vyjadřovat nechci, neboť nejsem kompetentní něco doporučovat.

Doma mám berňuchu…ten už se cvičenej narodil a pasteveckou potvoru, co se mi na nějaký metódy vyprdne. A i 30 let se psy mě nepřipravilo na tohle stvoření (povšimněte si, nepíšu úmyslně psa, protože Gina není pes, ona spadá do speciální kategorie Kanimůra umíněná….ale tak zaplať pánbůh za ty dary, když byla štěndo, tak jsme jí pracovně říkali Bílá smrt, tak to teda díky bohu, že z ní ta Kanimůra vyrostla…..

…a teď se otočím a ona nespí😲 a kouká upřeně na mě😲…ups…že by mi četla myšlenky🙄….takže to fakty nechápu…chtěla jsem napsat, že z ní vyrostla princezna🤗 a koukám, že ta ošklivá klábosnice naťukala slovo Kanimůra😠…no to jsou mi věci..😴…viď Ginuš…

hmn
hmn (1092 příspěvků) 04.07.2024, 08:53:54 xxx.xxx.43.233
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 04.07.2024, 00:19:05

😀😀😀

Sardulah, tak nějak…..ale kdo by je nemiloval 😍

u nás, já si teď dala cca měsíční lehárko, manžel byl na zvěř sám (přežili 🙏)….když jsem po té děvčici něco chtěla, to byl pohled, jako “CO?…lidi jsou od toho, aby krmili, mazlili, starali se a…poslouchali, ne naopak!” Přesně to totiž dělá můj muž, hezky ho má vycvičeného😎

Sardullah
Sardullah (1182 příspěvků) 04.07.2024, 17:30:11 xxx.xxx.189.104
hmn:

😀😀😀

Sardulah, tak nějak…..ale kdo by je nemiloval 😍

u nás, já si teď dala cca měsíční lehárko, manžel byl na zvěř sám (přežili 🙏)….když jsem po té děvčici něco chtěla, to byl pohled, jako “CO?…lidi jsou od toho, aby krmili, mazlili, starali se a…poslouchali, ne naopak!” Přesně to totiž dělá můj muž, hezky ho má vycvičeného😎


Já si dovolím napsat takovej románek, neboť sice nejsem úplně k tématu, ale třeba to nějakému začátečníkovi pomůže překonat podobná úskalí, co popisuji níže…pro případné neznalé..Gina, o které je řeč, je pastevec a to konkrétně plémě pyrenejský horský pes…takže pokud si pořizujete “normálního psa”, tak snad se dá něčemu i vyhnout…

Gina má teda taky manžela omotanýho pěkně kolem drápečku…zrovínka včera jí dával po večeři pařátek (ano my naší bílou krasavici odměňujeme za to, že se teda uráčila sníst k večeři půl kila masa, zatímco my lidi jsme měli zapečený tousty ) a protože Gina je opravdu princezna, tak ona po tom nechňapne, ale převezme takovým zvláštním způsobem, který bych přirovnala k tomu, když vám někdo podává ruku ve stylu leklá ryba…jako kolikrát jí třeba dávám kuřecí křídlo a ptám se jí “držíš to?” a tak si myslím, že jo, když jsem jí takhle upozornila a ono prdlajs…já to pustím a jí to z tý tlamajzny…pardon …z pusinky…vypadne…takže jak jí dával ten pařátek, tak jí to samozřejmě spadlo na zem….a teď dámy, tohle už je snad moc i na mě jako rozmazlovací paníčku…slyším manžela jak říká “jé tobě to spadlo, já ti to podám” a fakticky se můj chlap, který o sobě říká, že je starej, tlustej a línej, ohnul a podal jí to a já na to čumim a říkám “no to už si děláš prdel, že jí to podáváš” (za prdel se omlouvám, ale když je to citace, tak to snad nikoho neurazí) a on “ona by to nenašla”…"co by nenašla? ona není chlap, kterýmu když něco upadne na zem, tak to automaticky splyne s terénem"…..a ještě mi z ní moji pánové doma udělali pěknou kňouralínu…madam si kňourne, protože ví, že hned se jí někdo zeptá “copak je Ginuško?…” a eventuelně jí někdo běží pomazlit a kdyby jen to, ještě když kňourá na mě, tak mě buzerujou…třeba ležim na gauči, madam přijde ke mně a “kňour, kňour” (a kňourá takovým vysokým hláskem)a já jí říkám “no zapomeň, tady ležím já, běž si lehnout vedle a nebo na druhej gauč, já tě nepustím” a můj chlap z kuchyně “ježíš, co ti to udělá, tak jí tam pusť”….

Jako chci říct, že tohle určo nesouvisí úplně s tímhle tématem, ale ve své podstatě bych chtěla všechny začátečníky varovat, že někteří psi umějí velmi dobře využít svojí roztomilost, aby si defakto vydupali co chtějí. To se každou chvíli někdo zmiňuje o nějaký dominanci a jakože aby je pes doma neterorizoval, představuje si, že je pes vrčením a výhružkami fyzickým násilím, neřkuli pokousáním, bude stavět do latě…a to teda ne, všichni jsou přesvědčení, že oni si od psa kakat na hlavu nenechají . …jo tak to teda zlatá “dominance”, proti ní se člověk ubrání, ale roztomilá psí holka, co má v hlavě fištrón, to je teda jiná liga …ještě ty paničky, neboť jsou to taky ženský, vidí, jak s jejich chlapem ty potvůrky chlupatý cvičí…ale chlap, ten se jen rozplývá, jak ho ta jeho princeznička miluje a za hezký kukuč by jí snesli modré z nebe. 

A jako jo, i bílá princeznička občas není úplně zlaťoučká, umí ještě i dnes zalumpačit a manželovi to ujede a okřikne jí a co udělá princeznička, hned běží k páníčkovi a dá mu něžňoučkou, slaďoučkou pusinku a nejen, že je vše zapomenuto, ale páníček se jí ještě omluví.

No když jí miluješ, tak fakty není co řešit.

Včera sedíme s manželem večer na dvorku u kafíčka…Mates se prochází po zahradě, Gina leží na dvoře a manžel na ní zavolá “Ginuš pocem”…no úspěch byl, že otočila hlavu, ale tím veškeré její úsilí skončilo…ale zase přiběhl snaživý Maťulka…"někdo volal pocem? , tak jsem tady"…no ti berňáci to mají hozený někam jinam, než pastevecká dámička. A já říkám manželovi.."no podívej, ta tvoje milující holka, ani nezvedne zadel, když jí voláš"…a manžel na to “no asi se jí nechce”. 

To může člověk studovat Šustu od rána do večera a co je mu to platný, když si pořídí manipulativní roztomiloučkou psí holku a ještě s tou pasteveckou palicí, co sežrala Šalomounovo hovno (omlouvám se za ten expresivní výraz, ale nic trefnějšího mě prostě nanapadá) a co je sama o sobě roztomiloučkej bílej andílek a když je potřeba, tak se umí udělat ještě roztomilejší.

Takže začátečníci, dávejte si velkýho bacha, na tohle je i Šusta krátkej. Doporučuju k tomu Šustovi zakoupit  také nějakou psychologickou literaturu na téma, jak odolat manipulaci.

Doron
Doron (2074 příspěvků) 04.07.2024, 20:54:01 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 04.07.2024, 17:30:11

To je miláček, vždyť nic špatného nedělá, jen umožňuje páníčkovi aby mohl být galantní !😂Jemu se to líbí a Vy jste možná příliš soběstačná;).

Kam to dotáhl Mates se svojí vstříctností ?🤣

Fram, briard, zase v mé přítomnosti neposlechne nikoho jiného. Dřív to dělal tak, že odvrátil hlavu na opačnou stranu, teď to zdonalil a nepohne se vůbec. Působí to dost arogantně. 

Ale co myslíte? Vsem to připadá roztomilý a předchází si ho." Ale Framíčku,ty se na mě ani nepodivaš? Jak jde pryč… To se pozná osobnost!".

A na ostatní dva poslušný kluky: “ Ale nojo, nech mě už”.

Učit bysme se od nich měly !;)))

keriton
keriton (512 příspěvků) 04.07.2024, 21:31:35 xxx.xxx.80.11

Je to dobrý postřeh, s tou manipulací. Popravdě, kdybych měla v domácnosti lidi, co se nechají až tak moc psem ovládat, raději bych si ani psa nepořídila 😛

Ale ano, u mého předchozího psa jsem si uvědomila, když byl starý, kolik už dělám věcí pro to, abych se těm jeho manipulativním technikám vyhnula 😁 

I proto jsem si přála, aby další pes nebyl takový vyděrač. A mám rovnou experta na roztomilost a oblbování lidí. Zase ale u něj je to tak výrazné, že se to zatím většinou dá snadno prokouknout a dokonce to člověku po čase začne být i protivné 😁

Ph (neregistrovaný) 04.07.2024, 22:12:49 xxx:xxx.1d79:607a

tech dobrych /kvalitnich zdroju informaci - volne pristupnych na netu uz moc neni. 

Ted to myslim tak, ze neni moc zdroju , ktere by od A do Z rikali celou skutecnost. Bud se jen naznacuje - zbytek v zaplacenem kanalu(seminari, nebo se uplne fabuluje atd.

je to trend poslednich let. Jeste cca 10let zpet se slo dopatrat relevantnich informaci na netu ☹️

Fiona.Praha
Fiona.Praha (114 příspěvků) 04.07.2024, 22:54:30 xxx:xxx.fa10:7087
Ph:

tech dobrych /kvalitnich zdroju informaci - volne pristupnych na netu uz moc neni. 

Ted to myslim tak, ze neni moc zdroju , ktere by od A do Z rikali celou skutecnost. Bud se jen naznacuje - zbytek v zaplacenem kanalu(seminari, nebo se uplne fabuluje atd.

je to trend poslednich let. Jeste cca 10let zpet se slo dopatrat relevantnich informaci na netu ☹️


Je to jako se vším, všude je informací dost, ale… jsou věrohodné? navazují? neprotiřečí si? Nikde v žádném oboru nenajdete vše v jedné např. knize od A do Z. To Vás naučí jenom život 🙂. Na internet může napsat kdokoli cokoli naprosto bez odpovědnosti a bohužel i knihu plnou blbostí může někdo vydat. A je jen na čtenáři, aby se zamyslel, jestli jsou to věrohodné informace .

To, že si zaplatíte seminář, jakýkoliv kurs, víkend nebo intenzivku, neznamená, že se dozvíte něco, co Vám zaujme a budete s tím souhlasit. Když vidím video od 20ti leté slečny, která se nazývá výcvikářkou, protože už má 2 letého psa, ideálně BOC, a naučila ho 4 triky, řekne si za to neslušné peníze a pak plácá z mého pohledu blbosti, říkám si: šmárjá za tohle někdo platí a snad se tím i řídí, chudák pes i člověk ☹️.   

Doron
Doron (2074 příspěvků) 04.07.2024, 22:59:12 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 04.07.2024, 21:31:35

Proč nepořídila? Mě to nevadí, mě poslouchá.

Já bych psy z manipulatovnosti nevinila, prostě dělají to, co se jim vyplácí a co se páníčkovi líbí a co je nějakým způsobem odměňované.

U nás je největší “ manipulátor" nejstarší  Gučák,  osvojil si mnoho “ lidských ” způsobů chování jako je úsměv s vyceněnými zoubky, smutný pohled, vzdychání, cinkání packou do prázdné misky , šťouchání čumákem “ pojď mi podat míček,je pod gaučem”, “pojď drbat”  nebo přešlapování nad půlkou kuřete “ naporcuj mi to prosím ” plus vzdychání. ;)))

Chytrý pes ví na koho co platí a podle toho se chová,  rozlišuje jednotlivé lidi i psy i ostatní zvířata. Však to je na nich to úžasný. 

Ph (neregistrovaný) 04.07.2024, 23:08:26 xxx:xxx.1d79:607a

vloni jsem byla po asi 7-mi? letech na seminari... bych rada jezdila casteji - ale presne - na blbosti nepojedu a tech prinosnych? i kdyz hledam, nenachazim ☹️

obcas se objevi neco zajimaveho on-line.

ale marne premyslim, co bych doporucila jako fajn zdroj….

Sardullah
Sardullah (1182 příspěvků) 04.07.2024, 23:47:29 xxx.xxx.221.216
keriton:

Je to dobrý postřeh, s tou manipulací. Popravdě, kdybych měla v domácnosti lidi, co se nechají až tak moc psem ovládat, raději bych si ani psa nepořídila 😛

Ale ano, u mého předchozího psa jsem si uvědomila, když byl starý, kolik už dělám věcí pro to, abych se těm jeho manipulativním technikám vyhnula 😁 

I proto jsem si přála, aby další pes nebyl takový vyděrač. A mám rovnou experta na roztomilost a oblbování lidí. Zase ale u něj je to tak výrazné, že se to zatím většinou dá snadno prokouknout a dokonce to člověku po čase začne být i protivné 😁


Popravdě, kdybych měla v domácnosti lidi, co se nechají až tak moc psem ovládat, raději bych si ani psa nepořídila 😛

Jaký si to kdo udělá, takový to má…pes není pitomec a tak se ke každému členu chová trochu jinak. Mě to nevadí, ať si kluci Ginušku rozmazlujou a skáčou, jak ona píská…pardon..kňourá. Mě úplně stačí, že se mnou funguje venku více méně na pohodu…spíš více, to méně jsou už dnes opravdu vyjímky. Stačí mi, že jí v pohodě dostanu ze zahrady dom, když mám tedy v ruce ten správný argument (sýreček) a že mi neskáče po hlavě, když mě vítá. A co hlavně, že dnes už konečně můžu říct, že se mnou “mluví” a teď nemyslím kňourání…ale takový to, když napíšu “a já Gině říkám a ona říká”…nevím, jak jinak to vysvětlit…to trvalo strašně dlouho…strašně dlouho mlčela. A jakože psi jsou moji a já já jsem tedy na tu SVOJÍ holku moc hrdá, že to takhle dokáže s chlapama koulet. Ona má prostě jen Smolíčka pacholíčka, že jsem taky ženská a že jsem tudíž nespadla z jahody na znak a přesně vidím, co ta vychcandíra bílá provádí.

Zase ale u něj je to tak výrazné, že se to zatím většinou dá snadno prokouknout a dokonce to člověku po čase začne být i protivné

No prostě chlap…holt neumí být tak rafinovanej, jede víc přímočaře. To vidím…viděla jsem u našich psích kluků…Jacka a teď i Matýska…oba totální zlatíčka a když už něco vyvedou nebo “zlobí” tak fakty neúmyslně, prostě jsou to trdla makový, ale zdaleka jim toho neprojde tolik, jako těm potvorám feňulkovatým…teda u mě jo, neboť moji psi - kluci jsou prostě mamánci a ne že bych je nechala růst jako dříví v lese, ale protože vím, jak je to prostě proto, že chudinky NEVÍ, že není nutné se na ně zlobit a nebo je kárat, ale stačí jim to normálně vysvětlit, proč to či ono je špatně…a vysvětlit hlavně láskyplně, protože vím, jak jsou nešťastný, když se na ně někdo zlobí. Zase na druhou stranu u Giny si s tím nemusí lámat hlavu, protože ta rozhodně nešťastná není, ta tak max řekne “a ty mi taky polib zadel”

No ono je to asi spíš o tom, že ty moje holky jsou defakto stejný jako já a ti moji psí kluci, to jsou prostě taková doživotní mimiňa. A teda na tohle bych asi nikdy nepřišla, pokud bych doma neměla psa a fenu současně…asi bych si myslela, že každý můj pes je frajer a génius…jenže ti moji mají smůlu, protože vedle mých psích holek prostě toho frajera a génia neuhrajou.

Sardullah
Sardullah (1182 příspěvků) 05.07.2024, 00:14:44 xxx.xxx.221.216
Fiona.Praha:

Je to jako se vším, všude je informací dost, ale… jsou věrohodné? navazují? neprotiřečí si? Nikde v žádném oboru nenajdete vše v jedné např. knize od A do Z. To Vás naučí jenom život 🙂. Na internet může napsat kdokoli cokoli naprosto bez odpovědnosti a bohužel i knihu plnou blbostí může někdo vydat. A je jen na čtenáři, aby se zamyslel, jestli jsou to věrohodné informace .

To, že si zaplatíte seminář, jakýkoliv kurs, víkend nebo intenzivku, neznamená, že se dozvíte něco, co Vám zaujme a budete s tím souhlasit. Když vidím video od 20ti leté slečny, která se nazývá výcvikářkou, protože už má 2 letého psa, ideálně BOC, a naučila ho 4 triky, řekne si za to neslušné peníze a pak plácá z mého pohledu blbosti, říkám si: šmárjá za tohle někdo platí a snad se tím i řídí, chudák pes i člověk ☹️.   


Jo to je přesně ono…slečna s bockou…a na tý BOC, která na ní visí očima a klepe se jak drahej pes a může se přetrhnout, aby mohla NĚCO s paničkou dělat, pak předvádí, jak to či ono psa naučit….hele já nevím, kdybych nebyla tak stará a neměla už několikátého psa, tak z toho snad mám i komplex a chce se mi říct “tak mi to předveď Copperfielde se psem, který je nemotivovatelný a samostatná jednotka…tak jasně, je to dané tím, že jsem měla i tzv. psí speciály a tam už to člověk prostě musí nějak vymyslet na toho konkrétního psa a na každého jinak. Ale na druhou stranu…”normálního" psa si vychovám na velmi dobrou provozní poslušnost sama a nechci se moc chválit, neboť samochvála smrdí, ale troufnu si říct, že s prstem v nose…a zase je to dané tím, že když se člověk dost “namorduje” s chrtem, s pastevcem, s psím radikálem, tak mu pak normální psisko přijde na tu výchovu jednoduché.

Tak nějak z toho mám pocit, že to můžu podle nich dělat pouze v případě, že mám jednoduchého psa ala můj berňák… ale na složitější povahy nebo nedejbože na již probíhající problémové chování prostě potřebuju někoho zkušenějšího, než takovou mladou holčinu…to by musela být holka s mimořádným talentem a citem pro psa a mít prostě takovej ten dar od boha… neříkám, že taková neexistuje, ale ty slečny na videích, se svými borderkami, mi takové nepřijdou.

Ale osobní zkušenost nemám, takže ten můj názor nemusí být objektivní, je to jen můj osobní dojem. Má někdo tady zkušenost s  výcvikářkou tohodle typu a může říct, že jako super, že tyhle holčiny fakty umí? Tedy, že jsou to schopné instruktorky? Třeba i u psů, kteří nejdou klasicky namotivovat na pamlsek, hračku…kteří jsou takový ten typ, že je venku všechno zajímá víc než páníček…? 

Zrzavci
Zrzavci (3188 příspěvků) 05.07.2024, 00:23:59 xxx.xxx.26.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 04.07.2024, 22:12:49

tech dobrych /kvalitnich zdroju informaci - volne pristupnych na netu uz moc neni. Ted to myslim tak, ze neni moc zdroju , ktere by od A do Z rikali celou skutecnost. Bud se jen naznacuje - zbytek v zaplacenem kanalu(seminari, nebo se uplne fabuluje atd. je to trend poslednich let. Jeste cca 10let zpet se slo dopatrat relevantnich informaci na netu

ano. a je to pro mě osobně hodně smutný. Nikdy jsem neměla a nemám problém podělit se o to maličko, co jsem se psy zjistila. ale dneska kdejaká osoba neváhá na tom stejném málu vydírat peníze.

Nepíšu to proto, že bych taky nějaký peníze chtěla 😀 , to ani nemám zapotřebí, ale proto, že mi hrozně chybí ta soudržnot a ta vůle se podělit s ostatními o to, co jsem já sama zažila, osvědčilo se,  pomohlo mi.

Ph (neregistrovaný) 05.07.2024, 00:37:02 xxx:xxx.1d79:607a

mi hrozně chybí ta soudržnot a ta vůle se podělit s ostatními o to, co jsem já sama zažila, osvědčilo se, pomohlo mi

tohle porad existuje, jen ne na netu

Zrzavci
Zrzavci (3188 příspěvků) 05.07.2024, 00:45:23 xxx.xxx.26.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 05.07.2024, 00:37:02

ahá! tak aspoň takhle.

Já prostě pamatuju doby na netu, kdy se někdo na něco  NORMÁLNÍHO!!! třeba problém ve výcviku, ptal a ostatní se sešli a poradili .

 Dneska  bohužel každý “nímand”  pořádá semináře na to, co sám pořádně neumí a načetl někde na netu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.