Aktuálně: 3 974 inzerátů203 772 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Zdroje informací pro začátečníka

hmn
hmn 13.07.2024, 13:29:16 xxx.xxx.43.233

"Na druhou stranu už mě Framík pěkně sejří tím, jak se vedle mě dere ven, když jdeme dolů ze schodů, je to nebezpečný.l

Na toto i další situace je užitečné naučit psa chodit za prdelí člověka (máme “za paty”)

megi-the-pes
megi-the-pes 13.07.2024, 13:56:32 xxx.xxx.124.195

Můj pes musí kolem chodit tak, aby mi nevylil kafe. 
Když mi vylil kafe, tak sme museli začít cvičit… mě to hrozně nebaví a ani nechci psovi rozkazovat, jenže to je tank…

Tak si vyberte nějaký nový povel, dopředu, za paty (to já nemůžu říkat, je to nějaké jméno a nemůžu si ten povel ani zapamatovat, natož naučit psa :- )), pomalu, vedle mě…

Sardullah
Sardullah 13.07.2024, 14:17:49 xxx.xxx.189.104
Doron:

Jenže já bych ocenila, kdyby do mě Fram NIKDY a jednou pro vždy nestrkal(resp. si kolem mě razil cestu)na schodech   a to hlavně zezadu a zejména pak když nesu na ruce vnučku!   .


Já bych v této souvislosti vzpomenula našeho Jacka…ten ze schodů chodil zásadně za mnou ve stylu, která bych nazvala “oslíček”…skloněnou hlavou mě mírně tlačil před sebou…

Když jsem něco nesla (teda ne vnučku), ale třeba jsem přenášela počítač, tak pro mě bylo jednodušší dát mu nahoře na schodech povel ZŮSTAŇ a pak ho zavolat, když jsem byla bezpečně dole. 

balu
balu 13.07.2024, 19:58:15 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 13.07.2024, 13:27:16

Já mám radši psa/psy na schodech před sebou, abych na ně viděla. 

Doron
Doron 13.07.2024, 23:24:27 xxx.xxx.166.104

Tak už to umí! Zítra ještě zopakujeme,  ale asi to nebude potřeba. 

Já k němu byla nespravedlivá, on to chtěl dělat správně !

Máme široký schodiště,na každý straně zábradlí a já se vždycky jednou rukou přidržuju , protože nosím multifokály a v těch je člověk na schodech nejistej. 

Takže se přidržuju pravou rukou a Framík chodí vlevo ve velkém odstupu. Jenže když nosím děti,  mám je na pravém boku( jinak to neumím ) a přidržuju se naopak levou rukou a jdu na opačný straně a to on nebyl zvyklej, je to celý naopak.

Tak jsem mu tam dala koleno jako zábranu a hned to pochopil, že nesmí nikdy mezi mě a zábradlí. Byl za to moc vychválenej. Je to opravdu chytrej a hodnej kluk a mě vůbec nenapadlo, že mě štve něčím,co jsem ho před tím naučila ☹️.  

  

Dafi
Dafi 14.07.2024, 09:35:44 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 13.07.2024, 23:24:27

no,on se člověk taky s těma psama furt učí a hodně věcí si hned neuvědomí,že..

tak jste dobrá,že jste na to došla!

já mám na schody povel-a překvapení😀-povel SCHODY

znamená to něco jako-pudeš nějak tak u mě a nebudeš vepředu/vzadu a tahat…,

chodím v podchodu v Brně,a tatínek bydlí za kolejema takže xxxkrát za den po schodech navrch/dolů

jinak mě po letech napadlo začít učit povel MEZI-někdo tomu říká taky DOMEČEK

  prostě,že si pes má vlézt na povel mezi nohy,hodí se právě,když su někde kde hodně lidí-nádraží v Brně….-vždycky jsem jí řekla sedni/čekej a pak přes ni přehodila nohu a měla jí mezi nohama,aby mi ji neušlapali-je prtavá….

a po letech blik v hlavě a objev povelu MEZI🙂

ve výtahu učím vlézt do rohu a sednout…

Doron
Doron 14.07.2024, 11:22:22 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 14.07.2024, 09:35:44

Tak on je dobře ovladatelnej, když na něj  má člověk soustředěnou pozornost a umi i “zapaty” a “pomalu”i uměl “ mezi” než vyrostl🙂)), teď už to nejde a to jsem docela vysoká.

Ale jsou prostě věci, který musí umět sám bez povelu a tomu patří tohle strkání, braní dětem jídla z ručky, braní si jídla ze stolu,  pak si taky nepřeju aby mě v divokém běhu smetli🙂.., aby se spolu prali..

To jsou prostě pravidla soužití, přes který nejede vlak. Protože člověk má přece na práci i jiný věci než pořád psům říkat,  co mají dělat a koukat po nich.

Sardullah
Sardullah 14.07.2024, 14:09:05 xxx.xxx.189.104
Dafi:

no,on se člověk taky s těma psama furt učí a hodně věcí si hned neuvědomí,že..

tak jste dobrá,že jste na to došla!

já mám na schody povel-a překvapení😀-povel SCHODY

znamená to něco jako-pudeš nějak tak u mě a nebudeš vepředu/vzadu a tahat…,

chodím v podchodu v Brně,a tatínek bydlí za kolejema takže xxxkrát za den po schodech navrch/dolů

jinak mě po letech napadlo začít učit povel MEZI-někdo tomu říká taky DOMEČEK

  prostě,že si pes má vlézt na povel mezi nohy,hodí se právě,když su někde kde hodně lidí-nádraží v Brně….-vždycky jsem jí řekla sedni/čekej a pak přes ni přehodila nohu a měla jí mezi nohama,aby mi ji neušlapali-je prtavá….

a po letech blik v hlavě a objev povelu MEZI🙂

ve výtahu učím vlézt do rohu a sednout…


jinak mě po letech napadlo začít učit povel MEZI-někdo tomu říká taky DOMEČEK prostě,že si pes má vlézt na povel mezi nohy

No tak na Gině bych tímhle stylem klidně mohla odjet do Kopidlna a to není žádná obryně…

A v souvislosti s tím, mě hned napadla Xerxová…jak po povelu MEZI odjíždí na Yodovi do západu slunce😂

Ale beze srandy, pokud má člověk velikostně vhodného psa, tak zrovna tenhle povel vidím já jako velmi praktický.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.