Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Zdroje informací pro začátečníka

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 11.07.2024, 15:50:34 xxx.xxx.162.253
balu:

Já vás tady všechny svým způsobem obdivuji, že investujete svůj čas, moře času, na diskuzi o tom magorovi. Já diskuzi sotva prolétnu, ani všechno nečtu, a to jenom proto, že jsem zde diskutovala s assil. 


Investuju, protože doufám, že tím nějakého tápajícího začátečníka odradím. To je jak sekta a snadno může někdo podlehnout.

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 11.07.2024, 15:52:10 xxx.xxx.162.253
Kilian:

….po jeho Bibli, webinářích a dalších obdobných průplaších mozku, si říkám proč vlastně psa vůbec…..


Evi, a když jeho pes někoho pokousal, jak se k tomu postavil? Když teda tvrdí, že je to psova přirozenost a lámat ho nebude.

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 11.07.2024, 16:11:26 xxx:xxx.4ef:10f9
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 11.07.2024, 15:52:10

….no on to právě vysvětloval, že měli na kontě pokousani jak psů, tak lidi…a na fuj cvičácich mu nepomohli v rámci normálního výcviku až ATA….ale přiznal, že čas od čase pes vystartuje po jiných psech i nyní…,prostě to nebude nikdy 100 procentní….ale to už musel být v ATĚ, kdy se obul do mého motýla a kamarádce ošklivě zranil jakočivavu a zazila jsem ho v busu, kde vrčel na dvě seniorky aniž by si ho všimaly a zrovna tak před nedávnem vrkal i na mně když jsem byla bez psa….

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 11.07.2024, 16:17:31 xxx.xxx.162.253
Kilian:

….no on to právě vysvětloval, že měli na kontě pokousani jak psů, tak lidi…a na fuj cvičácich mu nepomohli v rámci normálního výcviku až ATA….ale přiznal, že čas od čase pes vystartuje po jiných psech i nyní…,prostě to nebude nikdy 100 procentní….ale to už musel být v ATĚ, kdy se obul do mého motýla a kamarádce ošklivě zranil jakočivavu a zazila jsem ho v busu, kde vrčel na dvě seniorky aniž by si ho všimaly a zrovna tak před nedávnem vrkal i na mně když jsem byla bez psa….


Mně to právě zdůvodnil tak, jak jsem uvedla výš. Uhradil kamarádce aspoň ošetření pejska?

Jako OK, pes se nemusí s každým kamarádit, můj se taky nekamarádí. Ale pokud ho on neuhlídá a ten pes někoho napadne a zraní, tak je to špatně.

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 11.07.2024, 16:29:45 xxx.xxx.162.253
Kilian:

….jo to uhradil, byla to docela drahá operace…..


Tak aspoň že tak, ale je to teda strašný, mě by čerti brali. A samozřejmě bych byla psych. úplně v pr.eli.

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 11.07.2024, 16:39:53 xxx:xxx.f3c:4ddf
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 11.07.2024, 16:29:45

….vždyť co ten pes není, konečně zase v klidu po ix letech venčím aniž bych se pořád někde otačela….ale pravdou je, že Keliš ho tak nenáviděl, že ho detekovat na sto honů….

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 11.07.2024, 20:09:53 xxx.xxx.221.216

1. Spánek a odpočinek… za posledních 24 hodin moje 51,5 měsíční pyrenejka prospala a proválela těch 20 hodin určitě, takže máme splněno. 

2. klec… tu nemáme, ale kdyby byla klec přes půlku obýváku, kde jsou gauče a vlezli bychom si do ní i my lidi, tak pohoha džez 

A nakonec … Ginu tady občas trošilililinku pomlouvám ohledně poslušnosti. Tak jako že asi jo, ona se s tou horlivostí nepřetrhne, povely jsou sprostý slovo, ale dneska se z gauče zvedla a že jde ven a syn jí říká, aby se šla nejdřív napít (zdá se mu, že psi přes den nedodržují dostatečný pitný režim) a Ginuš se šla opravdu nejdřív napít… jako jasně náhoda jak sviň, ale vypadalo to docela efektně. Ale ve své podstatě takhle opravdu se psy funguju… povídáním…a neumím si představit, že bych to dělalaa jinak. Ale možná je tím nevědomky týrám.

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 11.07.2024, 21:03:36 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 11.07.2024, 20:09:53

Je pravda, že teď v tom vedru se fungovat nedá. Ale jestli se fakt 20 hodin spí, o tom bych silně pochybovala, páč se furt vymejšlejí lotroviny. Na to bohužel vedro nemá vliv. 😂

Naali
Naali (86 příspěvků) 12.07.2024, 08:58:11 xxx.xxx.148.212

Yuki na mně visí děsně moc, ale kdybych na ni začala zkoušet rady dotyčného pána, tak si vezme oblíbený balonek a dečku do podpaží a odstěhuje se někam do pryč. Jako že by nesměla kamarádit s kočkama, nesměla si hrát doma, nesměla by si na procházce hodinu jen tak čichat, nemluvila bych na ni, protože mi stejně nerozumí a nedejbože bych ji zavřela někam do klece, kde na mě neuvidí. Já jsem si pustila kousek jeho videa, je nesympatický už od pohledu a celou dobu jsem trnula, kdy seřve toho pejska co se za ním, naštěstí volně, pohyboval. A když si představím, že se k němu jde poradit někdo, kdo má psa jako já (já jí říkám pes se speciálnimi potřebami) a že se těmi radami bude snažit mermomocí řídit. To není hezká představa. 

Sardullah já vás moc ráda čtu. Já se v tom vašem povídání úplně vidím, myslím, že máme podobný přístup. Ale hlavičku do dlaně umíme 🤭 

Jinak jako začátečníkovi mi nejvíc pomohlo pročítání diskuzí, protože tam se člověk, kromě hlavního tématu, dozví hodně věcí navíc a hodně různých pohledů. Naštěstí jsem těsně před zavíračkou stihla dočíst i ifaunu. To byl pro mě takový rozcestník a pak už jsem si dohledávala konkrétní věci i jinde.

A taková perlička…pejsková měla být původně pro dceru a já jsem jí řekla ať si předem něco nastuduje. Pak jsem se jí ptala, co zjistila a první věc byla: pes nesmí vstoupit do dveří první, protože člověk je pán.  

Nakonec to dopadlo jinak. Yuki se rozhodla, že bude moje a já jsem byla v úžasu, že po pár dnech věděla, co to znamená, když řeknu “jdeme domů”. A kdo jde do dveří první mi bylo šumák. 

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 12.07.2024, 22:31:39 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Naali z 12.07.2024, 08:58:11

Se vším souhlasím,jen-to chození do dveří první…

ono to není špatný,když se jde ven ze vrat/dveří/výtahu..kvůli bezpečnosti….

poté,co mě první z vrat vylezly psi,a k vratům se blížil zdrhlý asiat-nebo co to bylo pasteveckýho..a já měla pidichvilku na to stáhnout psy za vrata a švihnout vratama a poslouchat jen řev skoro souseda pár baráku nad náma jak ho nahání…-od té doby lezu z vrat jak indián na válečné stce…psi mají čekej,já vykouknu,rozhlídnu se vlevo,vpravo…

jo po schodech je dobrý naučit psa povel pomalu,nebo schody..-zjistila jsem poté co mě půjčený knírač stáhl v gumákách na zádech po schodech…🙂

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 13.07.2024, 07:52:57 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 12.07.2024, 22:31:39

U mě chodí psi do dveří první… z praktických důvodů… otvírám a zavírám dveře, tak je pro mě jednodušší otevřít, nechat projít psy a pak jdu já a zavřu. Ale když opouštíme pozemek, tak jdu první, protože nemám rozhled, jestli se někdo neblíží kolem baráku, ať už pěšmo, se psem, dítě na kole… tak abychom do někoho nevlítli.

Naali
Naali (86 příspěvků) 13.07.2024, 08:25:09 xxx.xxx.148.212
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 12.07.2024, 22:31:39

Jasně, z praktických důvodů je to v pohodě a může to být užitečné. Stejně jako když nevidím do zatáčky tak ji nenechám jít první. Šlo mi čistě o ten přístup “když necháte psa chodit prvního, tak se mu podřizujete”. 🙂

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 13.07.2024, 11:57:13 xxx.xxx.189.104
Naali:

Jasně, z praktických důvodů je to v pohodě a může to být užitečné. Stejně jako když nevidím do zatáčky tak ji nenechám jít první. Šlo mi čistě o ten přístup “když necháte psa chodit prvního, tak se mu podřizujete”. 🙂


Ale zase spousta lidí si tohle opravdu myslí…resp. myslí si, že musí být alfou a alfa prostě chodí do dveří první …a já to poslouchám a říkám si, kéž by to bylo tákhle jednoduchý, že mě pes bude přirozeně respektovat jen proto, že lozim do dveří první…to teda musím říct, že bych teda do těch dveří první lozila …ale to né, já ještě hudruju, když pes do těch dveří první vlézt nechce..😎

Doron
Doron (2341 příspěvků) 13.07.2024, 12:26:36 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 13.07.2024, 11:57:13

Myslím,  že kdo má   přirozenou autoritu, si ji takhle budovat nemusí, jako aby z toho dělal pravidlo, které nemá jasný účel. 

Na druhou stranu už mě Framík pěkně sejří tím, jak se vedle mě dere ven,  když jdeme dolů ze schodů,  je to nebezpečný. Bojím se, že při nejbližší příležitosti by se mu v cestě mohlo objevit koleno a on by do něj mohl chůdě narazit.☹️. Něco mi říká, že se to stane 🙂))!

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 13.07.2024, 13:07:28 xxx.xxx.189.104
megi-the-pes:

A přitom stačí psovi říct k noze. 


Jo..tak to je pravda…Matýsek se mi motá pod nohama…lítá horem dolem schody kolem mě…a samozřejmě, až teď nedávno mě napadlo, že mám vlastně poslušnýho psa a že opravdu stačí říct “k noze”…jak je člověk zdeformovanej z tý mojí pastevecký potvory, tak mu hned nedojde, že druhej pes povely plní 😎

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.07.2024, 13:13:41 xxx.xxx.32.42
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 13.07.2024, 13:07:28

Jani, dej sem někdy zase nějaký videjka s psékama. Mě ta Tvoje psí vyprávění baví!👍

Doron
Doron (2341 příspěvků) 13.07.2024, 13:27:16 xxx.xxx.166.104
megi-the-pes:

A přitom stačí psovi říct k noze. 


Jenže já bych ocenila, kdyby do mě Fram NIKDY a jednou pro vždy nestrkal(resp. si kolem mě razil cestu)na schodech   a to hlavně zezadu a zejména pak když nesu na ruce vnučku!   .


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.