Aktuálně: 4 429 inzerátů186 150 diskuzních příspěvků17 906 uživatelů

Péče o zuby

Fiona.Praha
Fiona.Praha (98 příspěvků) 28.06.2024, 12:45:23 xxx:xxx.11bb:51d1

Jak pečujete o zuby svého psa?

Mám pesu, která nestojí o klacky, kosti, parůžky, olivové dřevo (koupila jsem drahý 15cm kousíček větve a ani se ho nedotkla). Krmím granulemi, občas zuby vypucnu kartáčkem, cca jednou za rok dcera odrbe zuby zubařským srpečkem (nebo jak se to jmenuje). Přesto má pesa zuby nic moc. I když je nejmladší, zuby má nejhorší. Teď je jí 7 a nechala jsem jí zuby vyčistit u veterináře, ale pochybuji, že jí vydrží nějak dlouho čisté. 

Nechci ji třeba každý 2.rok nechat čistit zuby pod narkózou, utrazvukový zub.kartáček jsem zavrhla, kelpa nepomáhá, nic okusovat nechce ☹️   

   

Tenurri
Tenurri (410 příspěvků) 28.06.2024, 13:08:16 xxx.xxx.213.118

Já po tom, co jsem slyšela přednášku o péči o psí chrup (letošní MET od MVDr. Radošovské), kde byly i ukázky zanedbané péče a jak se tam kdy co tvoří a poslechu podcastu se psím stomatologem, zvykám na manipulaci v tlamě a mám v plánu čistit zuby ideálně denně, nebo obden…takže asi jediná spolehlivá prevence je zuby čistit pravidelně jako u lidí a ideálně enzymatickou pastou. 

Prý už do 24 hodin se vytvoří zubní plak který začne mineralizovat, proto to pravidelné čištění.

Mám problém u kočky, tam ale naštěstí kelpa pomáhá (ale taky už byla 2x na čištění v narkoze, teď to jen udržujeme v jakémsi přijatelném stavu, ale kvůli mojí nedůslednosti a nepravidelnosti nejspíš bude muset za nějaký čas na čištění znovu - teď už to doma nedoženu …).

Aluška
Aluška (70 příspěvků) 28.06.2024, 13:19:11 xxx.xxx.200.75

Snažím se čistit obden kartáčkem a enzymatickou pastou. Kosti jsem dřív také dávala, ale teď co Idorkovi chybí horní stoličky , tak by kosti nepokousal a ostatním by záviděl a chtěl by jim je brát. Zatím byli geronti 1x u vetky na odstranění cca kolem 10tého roku každý, dřív nebylo potřeba.

Vahine
Vahine (605 příspěvků) 28.06.2024, 17:01:56 xxx.xxx.179.11

Teď, co jsem doma, čistím denně a jinak se snažím obden. Když je jóó krize, že nestíhám, tak minimum je 2x týdně. Taky používám enzymatickou pastu, ale střídám to ještě se dvěma jinými druhy gelů a občas na závěr použiju pár kapek zubního oleje pro psy od AromaKH. Kápnu na prsty a projedu běloušovi po zubech a zbytek otřu o jazyk a tím si to rozetře všude…bělouš bude muset letos se zuby po 3 letech pod narkózu, ale ani ne tak kvůli kameni, ale bude potřebovat asi 4 zuby vytrhnout….brouček 🐶

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 28.06.2024, 17:38:52 xxx.xxx.119.6

Taky se snažím čistit denně, pokud zapomenu nebo už je pes v půlnoci, tak aspoň máznu pastou. Zuby má hezký, jsem ráda, že jsem na popud veta a podcastu začala. Jinak používám miminkovskej Curaprox (jde i trochu ohnout) a Orozym. Jsou teda pesí kartáčky, ale myslím, že ta kombinace s pastou a syrovým - aspoň nám, zatím stačí.

Verun
Verun (832 příspěvků) 28.06.2024, 23:35:06 xxx.xxx.220.12

nebožka měla zuby výstavní až do konce, bulina bude muset na čištění v narkoze až se zhojí po TPLO…dávám Kelpu, čistila jsem enzym . pastou a silikon. kartáčkem na prst, teď stříkám od Topvetu Stomaclean, stále to není ono, tak bude muset na ten ultrazvuk a pak asi ještě Stomorgyl.

marcelaamax
marcelaamax (35 příspěvků) 28.06.2024, 23:52:49 xxx.xxx.189.248

Tam bude hrát roli asi i genetika, ne? 

Pes má skoro v 9 letech zuby hezčí než fena v necelých 6. Okusují oba stejne, krmeni jsou stejne, dostávají stejné doplnky. Plus feně jsem nějakou dobu zuby cistila, ale zlepšení žádné. Stejně tak má pes třeba odjakživa krasne lesklou srst (mel to tak i jeho první roky, kdy byl ještě na granulích, zůstalo mu to i po kastraci). U feny bych se mohla postavit na hlavu a tak lesklou srst mít nikdy nebude. Naopak třeba pes mel snad od roka otlaky, i když lehává výhradně na měkkém, to fena otlaky vůbec nemá. 

Fiona.Praha
Fiona.Praha (98 příspěvků) 29.06.2024, 08:32:21 xxx:xxx.11bb:51d1
marcelaamax:

Tam bude hrát roli asi i genetika, ne? 

Pes má skoro v 9 letech zuby hezčí než fena v necelých 6. Okusují oba stejne, krmeni jsou stejne, dostávají stejné doplnky. Plus feně jsem nějakou dobu zuby cistila, ale zlepšení žádné. Stejně tak má pes třeba odjakživa krasne lesklou srst (mel to tak i jeho první roky, kdy byl ještě na granulích, zůstalo mu to i po kastraci). U feny bych se mohla postavit na hlavu a tak lesklou srst mít nikdy nebude. Naopak třeba pes mel snad od roka otlaky, i když lehává výhradně na měkkém, to fena otlaky vůbec nemá. 


Genetika určitě svou roli hraje. Veterinář mi řekl, že pes bude mít možná čisté a zdravé zuby, když se mu budou pořádně čistit 2x denně, ale že jistota to není. A tak hledám nápady.  

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (195 příspěvků) 29.06.2024, 13:13:23 xxx.xxx.153.219

U nás  to řeší  syrové  hovězí  klouby, dostatečně velké a tvrdé rohlíky a zuby mají  krásný,  ale je pravda, že   i ta genetika  je nám  nakloněna.

Vahine
Vahine (605 příspěvků) 29.06.2024, 16:19:03 xxx.xxx.179.11
Sarah01:

Já taky zatím čistím jen kostma a dávám kelpu. Ale ten utz kartáček je v plánu.


A já myslela, že už ho máte dávno a chtěla jsem se optat, jak jste s ním spokojená 🤷‍♀️ tak příště….

Sarah01
Sarah01 (1874 příspěvků) 29.06.2024, 17:38:14 xxx.xxx.162.253

Zatím pořád nemám, zatím jsou ty zuby všech poměrně v cajku a řešila jsem jiné akutnější věci, navíc teď budou mimina, budou velké výdaje.

Vahine
Vahine (605 příspěvků) 29.06.2024, 17:44:04 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 29.06.2024, 17:38:14

No to určitě budou výdaje a nejen to. Kde na to berete tu energii Sarah 🤦‍♀️ …ale je to i radost ty ňuňátka voňavá…

Sarah01
Sarah01 (1874 příspěvků) 29.06.2024, 18:24:31 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 29.06.2024, 17:44:04

Ani nevím, to nějak přijde tak samo. Asi tak, jak když matka k dítěti vstává v noci a skoro nespí, tak to prostě beru tak, že té fence musím pomoct. Ale to by tady spíš napsaly holky janaa, Ph a Inspektorka, jak to cítí ony, mají větší zkušenosti, než já.

Fiona.Praha (neregistrovaný) 29.06.2024, 19:24:14 xxx.xxx.68.28
Sarah01:

Zatím pořád nemám, zatím jsou ty zuby všech poměrně v cajku a řešila jsem jiné akutnější věci, navíc teď budou mimina, budou velké výdaje.


Bude vrh B? Zase budeme vybírat jména? 👏🌺

Sarah01
Sarah01 (1874 příspěvků) 29.06.2024, 21:14:35 xxx.xxx.162.253
Fiona.Praha:

Bude vrh B? Zase budeme vybírat jména? 👏🌺


Jo, budou Béčka a klidně můžete dávat tipy. Zatím jich teda mám hodně, protože majitelka krycího psa je hodně kreativní, ale všechno moc dlouhý, já potřebuju kvůli názvu CHS tak max dvouslabičná jména. Zatím mám Bea, Bibi, Bonnie, pro kluky Benji, Balu, Buddy, Benny, pro obojí by mohlo být Bailey. Možná to bude stačit, ale pokud bude početnější vrh, minule jich bylo 11, tak to stačit nebude. Jo, a nechceme Bellu, Betty a Báru, protože ty prý má každej. 😄

Fiona.Praha
Fiona.Praha (98 příspěvků) 30.06.2024, 08:39:51 xxx:xxx.9c39:a5f

Bax, Bor, Bob, Baxa, Bora, Bona, Buggy, Bobby, Baby. Znám 2 Baby, z jedné je Bibinka a druhá je asi 50kg Bejbinka :-) 

Blbé na tom je, že se některý chovatel snaží vymyslet jména, která se dají použít nebo zkomolit v běžném životě a majitelé je pak stejně přejmenují po svém.  Známá dávala jména, která byla snad vytvořena náhodným generátorem slov, použít se nedala, ale asi se jí líbila 🙂

My měli jenom vrh A, vymýšleli jsme hezká jména. Jedna zájemkyně stála o štěně konkrétní barvy a bylo jí jedno pohlaví a věděla, že to bude ta/ten Jerry. V té barvě se narodila jen jedna holčička, takže bylo “jasné”, že to bude Jerry. Nad jménem jsme moc nedumali, protože bylo jasno, takže dostala jméno Alfa, protože byla první holka. No a nakonec jí jako jediné zůstalo PP jméno i v životě. Paničce se jméno Alfa moc líbilo a i když na něj fenka neslyšela (netrénovali jsme štěnda na jména), nechala jí ho.  Všem ostatním štěňatům říkají úplně jinak než mají v PP.

Sarah01
Sarah01 (1874 příspěvků) 30.06.2024, 10:27:49 xxx.xxx.162.253

Tak to je hezký příběh, že to jméno v PP jí nakonec zůstalo. Mně už říkala chovatelka mojí Cherry, že to po zkušenostech dělá tak, že nechá majitele, aby si to jméno vybrali sami, případně jim dá tipy. Takže jsem to tak udělala už u Áček. 5 majitelů už mělo vybráno svoje jméno na A (Albus, Ayla, Aura, Andrew a Andreas),  2 si vybrali z mého seznamu (Aimy a Angie), 2 to bylo jedno nebo nevěděli (Artur a Arnold) a zbývající trvali na svých jménech Bella (Anabell) a Hailey (Arwen).  Takže třeba holčičce, které syn říkal Aida, to jméno nezůstalo. Tu bychom si bývali nechali, ale bohužel to nešlo, měla jsem tehdy ještě 4 chlupáče a dalšího bych nezvládla. A i když babča loni odešla za duhový most, tak tím, že teď šlo všechno děsně nahoru, nemůžu si štěně dovolit ani teď.

Jinak díky za tipy. Baraxi od Varaxi sice použít nemůžu, ale šlo by třeba Baxi. 😊

Fiona.Praha
Fiona.Praha (98 příspěvků) 30.06.2024, 11:12:24 xxx:xxx.9c39:a5f
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 30.06.2024, 10:27:49

My jsme měli před výběrem jmen jen jednu zájemkyni na 100% (Jerry/Alfa) a té bylo jedno, jak se bude jmenovat, protože pro ni to bude Jerry. Zkoušeli jsme nějak Jerry zamontovat do jména od A (nechtěli jsme třeba A-Jerry), ale nenapadlo nás nic a proto to je Alfa. Ostatní mají hezká domácí jména, ale s těmi PP to nemá nic společného. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.