Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Vhodné granule pre psa

Martin (neregistrovaný) 27.06.2024, 12:35:28 xxx.xxx.5.210

Dobrý deň, 

Mám doma 9-mesačného kríženca Ridgeback x Labrador, ktorý je kŕmený granulami Carnilove Salmon. V roznych článkoch som sa dočítal že bezobilné granule s vysokým obsahom hrachu možu byť problémové a sposobiť psovi ochorenie srdca. 

Prosím o radu či sú tieto granule v poriadku, alebo by bolo vhodné ich zmeniť. Pozdávajú sa mi N&D Salmon, ktoré obsahujú aj obilniny. Sú tieto granule vhodnejšie, poprípade viete mi odporučiť iné?

Posielam link na carnilove aj N&D.

https://www.vaschovatel.cz/57781-carnilove-dog-salmon-for-adult-12kg.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI4oeVzsr7hgMVLGNBAh0XqAlDEAQYBCABEgLjC_D_BwE

https://www.vaschovatel.cz/115158-farmina-n-d-tropical-dog-adult-medium-maxi-pork-10kg.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIkNvSysr7hgMV5A0GAB3quAmtEAQYASABEgKw2_D_BwE

Vopred ďakujem

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 27.06.2024, 13:16:52 xxx.xxx.124.48

U té nemoci se mluví o potřebě taurinu, dodávat do krmiv. 
Ani jedny granule, co jste poslal, ho nemají. 
N & D se sice snaží víc, přidali chondroblabla a dl-methionin (prostě síra)…

Hlavně řešte, aby krmivo vyhovovalo.
Taurin je v mase. Pokud přidávám maso ke granulím; ke kompletnímu krmivu, dávám kostnaté věci - hřbety kuřecí atp.; maso, kosti, chrupavky, tuk.  

Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 27.06.2024, 13:20:39 xxx.xxx.213.118

Ono v různých článcích se dočtete různé věci. Například v Americe převládá názor, že krmení přirozenou (průmyslově nezpracovanou) stravou je životu nebezpečné, stejně jako krmení grain free granulemi a masově se tam doporučují veterinárně schválené značky jako royal canin, lams, purina, atd. - což se u nás zase považuje za špatné krmivo mimo speciální diety. Jinde se zase dočtete, že všechny granule jsou špatně a naopak máte krmit přirozeně (syrové maso, vnitřnosti, kosti,..). 

Já bych krmila tím, na čem mi pes viditelně prospívá po všech stránkách (ať už barf, granule s přijatelným složením, nebo kombinace) a jednou za čas nechala psa preventivně vyšetřit u veterináře (myslím, že se dělají rozbory, jestli má pes vše v pořádku a nic mu nechybí). Asi bych úplně neměnila stravu, na kterou je pes zvyklý na základě nějakých článků na internetu.

Martin (neregistrovaný) 27.06.2024, 15:38:33 xxx.xxx.120.198
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 27.06.2024, 13:16:52

Ďakujem Vám. Vedeli by ste mi odporučiť granule s ideálnym obsahom taurinu a ostatných zložiek? Priznám sa že sa v tom trocha strácam

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 27.06.2024, 16:04:57 xxx.xxx.162.253
Martin:

Ďakujem Vám. Vedeli by ste mi odporučiť granule s ideálnym obsahom taurinu a ostatných zložiek? Priznám sa že sa v tom trocha strácam


Nejlepší je přírodní zdroj, megí vám to napsala, prostě čas od času dejte psovi syrové maso.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 27.06.2024, 16:24:39 xxx.xxx.124.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele Martin z 27.06.2024, 15:38:33

Taurin se dá dodat v prášku, pro malého psa je denní potřeba cca 500 mg, pro ostatní 1000 mg… na tomhle se ale pořád pracuje, výsledky budeme znát za 20 generací psů, si myslím.
Čím větší pes, tím pomaleji si taurin vyrobí, menší dobu mu vydrží…
Na obale je dávkování napsané. 
Ale připadá mi to hrozné, sypat psovi z lahviček.

Pokud má pes dostatek methioninu, B6, zinku (a eště něco, zapomněla), nebo místo methioninu cystein (vejce např.), tak si taurin vytvoří. Proto možná N & D ten umělý methionin přidali. 
Obecně granule jsou taková chudší strava (nejblbší jsou jehněčí granule s luštěninami), udržovací, pes z toho nemusí dostat tolik, kolik potřebuje. (Kilogramy jeho váhy neznamenají zdraví). 
Takže je to buď dosypávání prášků,
nebo kombinovaná strava (ráno masová; živočišná část, večer granule atp.), aby pes dostal i ty součástky, které buď v granulích nejsou vůbec, nebo málo.
Mohou to být ta vejce, maso, mořské potvory, ryby,… Ale prostě
hlavně upozorňuju, že 
není možné psa dokrmovat pouze čistým masem/vejci - pak je moc fosforu a pes bude mít křivé nohy a horší věci. Nejlépe je přihazovat kompletní kořist. Svalovina, tuk, kost.
 

Někdy kupuji novinky od Alpha spirit - Primal spirit a Pan Masko, mají 1000 mg taurinu. Ale na kilogram krmiva. Tzn. kdyby můj pes (27 kg) jedl pouze granule, dostane za den 300 mg taurinu. Což je málo. 
A taky by mi z takové jednotvárné, uniformní stravy bylo smutno.
Takže papáme všecko. 
Papat všecko = vyvážená strava. 🙂

 

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 27.06.2024, 16:32:50 xxx.xxx.124.48

Jo a existuje na to prý test, z plné krve. Dávkování mělo být malý/střední/velký pes: 500, 1000, 2000 mg /den.
Hledat teda můžete granule, kde aspoň nějaký taurin přidali. Je to tam napsané.

Ale taurin opravdu není jediný problém průmyslově vyráběné stravy.
To budou i vitaminy (některých je nebezpečně moc, jiných málo) a tak. 
Jen ten nárůst DCM případů někoho praštil do očí, proto s tím přišli. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.