Aktuálně: 4 417 inzerátů187 064 diskuzních příspěvků17 916 uživatelů

Basenji x Vipet

Zv. (neregistrovaný) 27.06.2024, 09:39:51 xxx.xxx.82.169

kdo z těchto dvou plemen je jednodušší na výcvik a poslušnost?

Tenurri
Tenurri (416 příspěvků) 27.06.2024, 12:35:21 xxx.xxx.213.168

Já teda nad basenjim přemýšlela po rozhovoru v podcastu s jejich chovatelkou. Nakonec to ale padlo na tom, že dvě kočky už mám, nepotřebuju třetí 😀 (nadsázka). A že bych chtěla nějakého psa, kterého tak nějak vrozeně zajímá i názor svých lidí. Plus tam bylo několik dalších faktorů (třeba to, že mám kočky 😀).

Každopádně je basenji fakt zajímavej pes. Někdo tady na fóru má myslím 2 basenjíky.

Zv. (neregistrovaný) 28.06.2024, 09:43:46 xxx.xxx.82.169

Děkuji Vám všem za odpovědi a názory. Kamarádka si právě vzala kdysi psa besenjiho, vše bylo dobré jen dával dost najeho svoji nadřazenost. Bral ostatní členy domácnosti jako svoji směčku.

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 28.06.2024, 10:21:18 xxx.xxx.200.75

Kamarádka má basenjíka, cca roční. Kupovali ho rodičům jako štěně, rodičům se nelíbil, tak si ho nechali. Kamarádka ho nemá ráda, protože ten jejich pes vůbec neprojevuje žádný emoce. Nevítá, nemazlí se, prostě nepoznají na něm  nic. Je to tak u všech basenji ?  Venčí ho jenom manžel na vodítku. Předtím měla 2 tibetský španěly.

Tenurri
Tenurri (416 příspěvků) 28.06.2024, 11:55:02 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 28.06.2024, 11:42:51

Dokonce se z Afriky tamní pejsci stále sem tam dováží a používají se do chovu 🙂

Ariska
Ariska (52 příspěvků) 29.06.2024, 08:04:53 xxx:xxx.4603:def2
Zv.:

kdo z těchto dvou plemen je jednodušší na výcvik a poslušnost?


Podle mě to jsou úplně rozdílné povahy. Basenji bude potřebovat citlivý přístup a trpělivost.  

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (197 příspěvků) 29.06.2024, 08:12:06 xxx.xxx.153.219
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zv. z 27.06.2024, 09:39:51

Z těchto dvou plemen  určitě  bude o něco  jednodušší  vipet,  ikdyž  je to trochu z deště  pod okap. Povahově  2x kočka  a ne pes. Na druhou stranu výjimky existují 🙈

Doron
Doron (2075 příspěvků) 29.06.2024, 13:42:37 xxx.xxx.166.19

Naše veterinářka má druhého basenjiho, s prvním to ještě tak nějak šlo (z jejího pohledu byl úžasný 🤭), druhý je nejenom necvičitelný, ale i nevychovatelný, ničí,neudrží čistotu ..

Elisak
Elisak (48 příspěvků) 29.06.2024, 14:44:46 xxx.xxx.194.232

To jsem zase něco propásla... No nějak se mi blíži svatba (cca 20 dní a přijde mi, že nestíhám...) 

Basenji mám 2 svoje, ale mamka je chová od 1998. Takže s nima žiju od svých cca 9let. To že jsem moc dlouho nepřemýšlela, co si pořídit za psa asi mluví za všechno. Neumí štěkat, ale nepčítejte tím, že tím je vyřešena samostatnost a nebudou otravovat sousedy, většina umí parádně výt a jódlovat. 

Jo jsou to tak trošku kočky, celkem se rádi se mnou dohadujou i třeba o tom kam půjdem na procházku. 

To že emají emoce je mi divný. Většinou jsou to závisláčci, ale trošku spíš tím kočičím způsobem. Nebudou na páníčkovi viset pohledem co by pro něj mohli udělat, to fakt ne. Ale chtěj být v blízkosti. 

Člověk nemůže počítat s tím že půjde bezpečně vypustit. Jsou to pořád především lovci a loví jak čichem tak zrakem. A kořist bude nejspíš vždy zajímavější než páníček. A i netahání na vodítku je občas docela oříšek... Jinak se klidně ptejte na konkrétní věci

Obrázek Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (1182 příspěvků) 29.06.2024, 15:36:18 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Elisak z 29.06.2024, 14:44:46

Krásně popsané…ono u těch psích “specialitek” je to prostě…."když je miluješ, tak není co řešit"…jeden člověk může být z basenjikový…chrtí..pastevecký..severský…atd atd, ono spousta plemen má NĚCO…na prášky, ale komu to konkrétní plémě sedne jak poklice na hrnec, tak pak to může být láska na celý život.

Bohužel spousta lidí jede na vzhled “tohle se mi líbí” a i když se třeba poptají, tak v praxi si kolikrát soužití neumí představit…

Elisak
Elisak (48 příspěvků) 29.06.2024, 16:07:46 xxx.xxx.194.232

Jj, ale ty speicialitky maj společnou nezávislou povahu, méně či více. 

Já vzpomínám jak byli s basenjika unešeý jedny lidi, co jsme náhodně potkali. Povídali, že basenjíka měli, všechno super jen to nepoušténí na volno a nezávislejši povaha, je nakonec moc omezovala... No už měli odrostelejší štěndo kolie a já jako basenji člověk jse se nemohla zbavit toho pocitu strachu ze psa navolno a ještě ve městě... A oni si to užívali... No 2 úplně různý světy...

 Si taky říkám proč to mít tak složitý.  A pak mi ten basenji provede se samozřejmostí jeho vlastní, věc sice logickou, ale tak že si člověk řiká, že pes to protsě nemůže vymyslet... A jsem zase doma pro tyhle okamžiky mám basenjiho...

Elisak
Elisak (48 příspěvků) 29.06.2024, 16:08:16 xxx.xxx.194.232
Sardullah:

Krásně popsané…ono u těch psích “specialitek” je to prostě…."když je miluješ, tak není co řešit"…jeden člověk může být z basenjikový…chrtí..pastevecký..severský…atd atd, ono spousta plemen má NĚCO…na prášky, ale komu to konkrétní plémě sedne jak poklice na hrnec, tak pak to může být láska na celý život.

Bohužel spousta lidí jede na vzhled “tohle se mi líbí” a i když se třeba poptají, tak v praxi si kolikrát soužití neumí představit…


Jj, ale ty speicialitky maj společnou nezávislou povahu, méně či více. Já vzpomínám jak byli s basenjika unešeý jedny lidi, co jsme náhodně potkali. Povídali, že basenjíka měli, všechno super jen to nepoušténí na volno a nezávislejši povaha, je nakonec moc omezovala... No už měli odrostelejší štěndo kolie a já jako basenji člověk jse se nemohla zbavit toho pocitu strachu ze psa navolno a ještě ve městě... A oni si to užívali... No 2 úplně různý světy... Si taky říkám proč to mít tak složitý, a pak mi ten basenji provede se samozřejmostí jeho vlastní, věc sice logickou, ale tak že si člověk řiká, že pes to prosě nemůže vymyslet... A jsem zase doma pro tyhle okamžiky mám basenjiho...

impact
impact (509 příspěvků) 29.06.2024, 18:38:45 xxx.xxx.49.153
Vahine:

Co třeba Váš basenji vymyslel? To mě zajímá….☺️


Já si to umím živě představit. Mě stačilo pár let života s thajkou. Nikdy u žádnýho jinýho psa jsem neviděla, že by byl schopnej takto uvažovat v logických souvislostech. 

Viz moje stará historka o tom, jak mi schovávala řetízek od kotce, abych nemohla zavřít spodní část branky a ona ji pak mohla odsunout a vylézt z kotce ven. Když ho schovala poprvé, tak jsem šla na jistotu do boudy a vytřepala ho z deky. Protože život s takovým psem prostě člověka vycvičí. Když ho schovala po druhé, tak jsem se jí vysmála, že je úplně blbá a šla pro něj zase do boudy. Jaký bylo ale překvapení, že tam nebyl... Když jsem vylezla z kotce a podívala se na thajku, tak bych přísahala, že jí cukaly koutky. 😂 

Nakonec ji prozradil maličký kopeček čerstvé hlíny. Předpokládala, že ho půjdu zase hledat do boudy a tak ho raději zahrabala. 😏 

Proto už nemám dalšího thajce. 🤣

Vahine
Vahine (610 příspěvků) 29.06.2024, 19:43:22 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 29.06.2024, 18:38:45

To jako fakt takovýhle vyčůránci to jsou jóo…to jsem se nasmála teďkonc, díky 😄😂👏


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.