Aktuálně: 4 372 inzerátů187 294 diskuzních příspěvků17 921 uživatelů

Elaphe gutata-vajicka

Kuba (neregistrovaný) 26.06.2024, 08:01:04 xxx.xxx.8.251

Moje uzovka snesla vajicka, nejak jsem s tim nepocital, tak o tom nic nevim. Prosil bych o radu (y), co mam pro uspesny odchov udelat a ceho se mam vyvarovat. (mam nechat vajicka v terariu, nebo je premistit a starat se o ne nekde zvlast? ....... Predem diky za rady, Kuba.

Leithian
Leithian (693 příspěvků) 26.06.2024, 17:24:41 xxx.xxx.33.125

Pokud máte jen tu jednu užovku neměl ji kdo napářit tudíž vejce budou neoplozená. Ale!!! Pokud ji máte jen pár měsíců a u předchozího majitele byla se samci vejce oplozená být mohou. Holky u hadů jsou někdy rekordmanky v pozdržení oplození. Dejte sem foto vajec. Jde to poznat pohledem dobře většinou. Pokud jsou pěkná bílá, oválná budou oplozená. Pokud nažloutlá nebo všelijakých tvarů a různých velikostí, nejsou.

Pokud náhodou ano pak z polystyrenoveho boxu jde vyrobit jednoduchy inkubator (topne folie a termostatu). Ale musi se jednat hned. Jak zaschnou je pozde. Krabicka s dirkami na vetrani ve viku nebo bocich pripadne oboji, koupit vermikulit, navlhcit ho a do toho dat vejce tak aby cca tretina vejce byla videt. Tuto krabicku pak do inkubatoru a nastavit patricnou teplotu. Ja inkubovala na 27. Teoreticky to muze klapnout i v tera i pri nizsich ale hlavne hlidat vlhkost a pokud to klapne bude to trvat dele. 

Kuba (neregistrovaný) 27.06.2024, 07:39:32 xxx.xxx.8.251

Moc diky! Mam jen jednu ale mam ji 2 mesice a co sem slysel tak sance je mala ale teoreticka ano tak to musim zkusit. Nasel sem chovatele teraristu ktery ma v provozu inkubator s jeho vejci od hadu tak my tam pridal moje a za par dni se pry uvidi. Jeste jednou diky, Kuba.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.