Aktuálně: 4 374 inzerátů187 297 diskuzních příspěvků17 921 uživatelů

Terárium

trojAAAcko
trojAAAcko (56 příspěvků) 22.06.2024, 20:44:28 xxx.xxx.110.193

Zdravím,

hledám někoho kdo má nějakou zkušenost nebo ví něco o hliníkových terárkách (zajímají mě jen možné nevýhody). Viz link.

https://www.terarijni-potreby.cz/hlinikove-terarium-50x50x100-cm-reptieye/

Už jsem měl skoro všechny typy terárek (jako skleněné, lamino, OSB) jenže lamino / OSB terárko pro tropický druhy není úplně nejlepší volba a radši jsem to nepokoušel a už mám všechno ve skle. To jak pouštní tak tropiky. 
Momentálně předělávám místnost (chov mám přestěhovaný v obýváku), dělám hydroizolaci a další potřebné věci, protože jsem tam měl problémy s vlhkostí a se zdí. 

Pak chci předělat celý chov - vyměnit ty klasický regály z Hornbachu za hliníkový profily (je lehký, má slušnou nosnost a netrpí na vyšší vlhkost jako klasický železo) a chtěl jsem tam dát zase sklo. To jsem před pár měsíci přehodnotil a chci tam dát hliníkový terárka. Zatím mi to přijde jako super volba a nevidím žádnou nevýhodu a proto by mě zajímalo kde by mohl být problém, jaký jsou nevýhody popřípadě na co dát pozor (myslím si, že mám “růžové brýle” a něco opomínám).

Jen bych dodal, že si vědom jen jedné “nevýhody” a to je cena. Jenže mám na celou rekonstrukci a komplet nový typ chovu pěkný rozpočet a jednoduše řečeno mě cena nezajímá i včetně možnosti prosazení pozitivního seznamu. Přestože by to byly vlastně “vyhozené peníze”, ale stejně většina druhů co mám tak se dožívá i 20 let takže by to stejně sloužilo ještě klidně 15 let (mám poměrně mladý jedince) a jde mi hlavně o kvalitu a né o finanční návratnosti. 

Díky moc. 😉

J5
J5 (307 příspěvků) 28.06.2024, 16:26:29 xxx:xxx.1475:db11

Mám tři cca roky. Potřeboval jsem pro větší suchá stepní terária. Nenašel jsem podstatnou chybu. Tři terárka, 150 x 50 x 60 cm pro malé pogony, tvoří stojan s uvedenými rozměry o celkové výšce 200cm.  Pro snadnou manipulaci je každý stojan opatřen kolečky pro pojezd a skříňkou na chovatelský binec. Veškerý materiál jsem bral od https://www.aluhobby.cz kde uříznou vše na míru včetně úhlů a můžete si vybrat i sílu a povrchovou úpravu profilů. Jak to vychází cenově jsem neřešil, byly pro mne důležité rozměry a také pocit že mám přesně to co chci. Povedlo se to, jen je potřeba trochu trpělivosti při plánování aby se nestalo třeba to že člověk podlehne “výbornému” a svádivému nápadu a počítá se stropem spodního terka jako s podlahou pro terko nahoře.

trojAAAcko
trojAAAcko (56 příspěvků) 28.06.2024, 19:17:52 xxx.xxx.110.193
»
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 28.06.2024, 16:26:29

Upřímně jak pořád nad tím přemýšlím a když uvažuji z různých úhlu pohledů tak mě taky nenapadá víc méně žádný problém. Proto jsem se chtěl zeptat.

Samozřejmě už mám nějak vymyšlený rozměry + si to chci nakreslit všechno i v AutoCADu ve 3D, protože bych to rád měl všechno přesně a lépe představil jak by to reálně všechno vyšlo.

Veškerý materiál bych právě bral z aluhobby a vím, že to umí přesně nařezat. Ono to dělá více firem jenže nemají třeba přesně typ toho profilu. Tudíž pro terárka budu brát z aluhobby a regál kde budou terárka bude taky hliník, ale klasický profil 30x30 (teď si nepamatuju firmu) a terárka nebudou ležet na sobě. Takže by neměl být problém s větráním. Zatím to mám to vymyšlení na dvě patra pro zemský druhy a nad nima by byly stromový druhy. 

Komplet regál by byl na kolečkách. První patro by začalo cca v 15cm od země. Výšku terárek zemských druhů mám momentálně 35cm, ale spíš bych to zvětšil na 40cm nebo 45cm. Takže bych byl na cca 60cm + 10cm (mezera na odvětrávání a profil 3cm) druhý patro 70cm až 115cm a terárka se stromovými druhy by začaly v cca 125cm od země a výška by byla cca asi 90cm. Vzhledem k tomu, že mám 190cm tak by výška 215cm neměla být problém, ale ještě to nemám finálně vymyšlený. Ještě si musím vzít úvahu, že mám jedovatý hady a od příštího roku vyjdou v platnost tabulky s minimálními rozměry terárek pro DVZP. Tudíž bych to rovnou udělat tak abych splňoval ty tabulky, protože si je budu muset zavolat na kontrolu a aktualizaci seznamu. 

Takže přestože “nemám” cenový limit tak to chci mít hned na poprvé abych nemusel řešit záseky a zbytečně utrácet další peníze. Takže už nějakou chvíli vše vymýšlím. 😃

Jenže ze zvyku, tak všude musí být nějaká nevýhoda nebo háček a zrovna na tyto terárka jsem jakoby nic nenašel / nenapadlo.

Následné vybavení pak bude taky velkolepá akce. 😃

Jinak díky moc a asi teda to bude super volba. Mně si líbí hliníkové terárka i esteticky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.