Aktuálně: 3 974 inzerátů203 772 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Seznámení dvou rozdílných plemen

Andy (neregistrovaný) 20.06.2024, 06:43:28 xxx.xxx.56.182

Ahoj, máme jorkšírku a kamarádi ke kterým pojedeme na dovolenou labradora. Oba se budou muset seznámit a tak by mě zajímaly rady a tipy jak na to. Na jakém místě jestli na neutrální půdě. Budeme bydlet u nich a plánujeme jezdit na výlety a rádi bychom i s našimi pejsky. Trochu mě znepokojuje ten velikostní rozdíl mezi nimi a nechci našeho miláčka ani stresovat. Děkuji za doporučení, Andy.

eena
eena 20.06.2024, 08:09:22 xxx.xxx.231.241

Ono záleží od povahy jedného aj druhého. Hlavne ale nestresujte vy! Všeobecne sa odporúča zoznamovať na neutrálnej pôde. Ale ak je ich pes pohoďák - nemal by byť problém ani tam - teda u nás je v pohode keď niekto príde a náš medveď pochopí že je to naša návšteva tak je to OK. Samozrejme dohľad musí byť - proste riadená socializácia ☺. A ešte mi napadlo, že mi zoznamujeme vždy vonku - bývame v dome teda najčastejšie na záhrade. Keby sme boli v byte tak prvý kontakt by som riešila tiež vonku - teda s terajším psom - labradorka pred ním to mala tak hlboko v …. - bola ťažký ignorant ju teda psi vôbec nezaujímali. Hlavní ste tam ale vy - musíte poznať povahu a vedieť to ukorigovať - hlavne ale žiaden stres 

hmn
hmn 20.06.2024, 08:57:16 xxx.xxx.16.202

nejdřív spolu běžte na procházku
a uvidíte

jak píše eena, je to o povahách obou
jsou velcí psi, kteří si umí hrát i s malými, nebo je ignorovat, nebo jen očuchat a dobrý…..
a jiní by je převálcovali

a jsou malí, kteří jsou i s velkými v poho
a jsou malí, kteří se bojí a budou preventivně řvát a bránit se…

v každém případě ten velikostní rozdíl je velký a pro jorka by to nemuselo dopadnout dobře

Sardullah
Sardullah 20.06.2024, 11:07:28 xxx.xxx.189.104

Ano záleží na obou psech…bohužel ne každý velký pes, který je “hodný” a ke psům sluníčkový může volně a bez korekce fungovat s malým psem…

Měla jsem afgána, který klíďo mohl fungovat i se štěnítkem čivavy…

Měla jsem křížence berňáka a bernardýna, který ač hodný a pejsky milující (čím menší tím líp), ale bohužel buldozer, který si nedával pozor a hrozilo přišlápnutí nebo jiná tělesná újma pro malého psa…což třeba v případě jorkšírů a spol., když by je radostně podupal pes s váhou 50+ kilíček, opravdu nemusí dopadnout dobře. 

Někdy to může být i nevinné hození aportíku…pesani spolu více méně v pohodě, pak někdo hodí míček a velký pes se pro něj rozběhne ve stylu “pro míček běžím i přes mrtvoly” a pro malého psa to může být doslovné.

Takže jak bylo psáno výše…vyzkoušejte, jak to pesanům půjde někde na prochajdě a uvidíte…

keriton
keriton 20.06.2024, 18:50:22 xxx.xxx.60.43

Seznámit na procházce tím způsobem, že psi přijdou na krátkém vodítku a ani k sobě nebudou čuchat, prostě se rovnou vyrazí společně vedle sebe (klidně s rozestupem) a dělá se, jako že nic. Tím se psi po chvíli vzájemně napozorují, přirozeně vzniknou situace, kdy si jeden k druhému čichnou, a je šance, že to bude úplně v pohodě. Podle toho, jak moc je to v pohodě, se pak dají jeden nebo druhý nebo oba pustit z vodítka. 

Čím lépe svoje psy znáte a víte, jak reagují na jiné psy různých velikostí, tím lépe.

Xerxova
Xerxova 20.06.2024, 20:37:53 xxx:xxx.2b7b:c02c

ale přesto pozor - znám případ zašláplé jorkšírky (skončilo to smrtí - žebra prorazila plíce) kamarádským berňákem - znali se od malička, hráli si pravidelně a stačilo jedno uklouznutí a neštěstí bylo hotové. 

Labradoři dokáží být blázniví, hraví… a jsou těžcí. Kontakt klidně, ale bláznivých honiček a divokých hrátek bych se bála. Rozdíl hmotností je velký. Uvidíte - ale pozor dávejte

Andy (neregistrovaný) 21.06.2024, 10:34:16 xxx.xxx.56.182

Děkuji za nápady zahájíme procházkou a uvidíme. Labradorka co kamarádi říkají si s každým psem nesedne, některé bere ale po některých vyjíždí.

balu
balu 21.06.2024, 10:40:37 xxx.xxx.144.137
»
Odpověď na příspěvek uživatele Andy z 21.06.2024, 10:34:16

Dobrý, napřed napíšete, že potřebujete seznámit jorkšírku s labradorem a teď z vás vypadne, že s labradorkou. To je podstatný rozdíl! Dvě feny není totéž jako fena a pes. A ještě labradorka po některých psech vyjíždí. Po psech nebo po fenách, nebo po obojím pohlaví?

hmn
hmn 21.06.2024, 10:58:42 xxx.xxx.16.202

seznámení v cizím prostředí ano, ale pozor, i když budou venku OK neznamená to, že domácí paní bude OK i na vlastním území. Tam může být plno míst/věcí/situací, které si bude bránit, vyvolají napětí…

Xerxova
Xerxova 21.06.2024, 12:12:00 xxx:xxx.e5a7:4c9c

pozor na hračky, jídlo, misku s vodou, povalující se pro vás nezajímavé věci (kus klacku, zakutálený míček)… to vše může vyvolat konflikt. Domácí fena může i žárlit a startovat tehdy, když se návštěva přiblíží na její místo či k jejím lidem… Nenechávala bych dvě fenky tak rozdílných velikostí bez dozoru ani na sekundu. Prostě jednou labradorka vyjede… a můžete být bez psa… nemusí ji chtít zabít, ale rozdíl velikostí je značný a stačí úder tlamou, zašlápnutí…

Kilian
Kilian 23.06.2024, 11:27:14 xxx:xxx.a836:21d6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 21.06.2024, 12:12:00

…..já bych na to nervy tedy neměla…ale přeju zadavatelce aby vše dobře dopadlo….

drvodelkafialova
drvodelkafialova 23.06.2024, 11:49:36 xxx.xxx.171.125

Jestli to jsou dvě feny, tak bych sehnal jorkšířici hlídání.  I kdyby spolu vycházely na procházce, po pár dnech někde v chatě to bude jiné. Navíc osobně bych nevydržela v klidu, furt bych byla ve střehu. A to pak je dovolená na houby. Malého psa někdo snáz pohlídá než medvěda, ustoupila bych.

Doron
Doron 23.06.2024, 15:17:40 xxx.xxx.166.19

Briárdě Framík bude mít okolo padesáti kil, je k malým pejskům opravdu něžný a citlivý,  ale když jsme měli u nás na návštěvě dvě čivavy nespustila jsem z něj oči protože přesně.., stačilo by hravé máchnutí packou a neštěstí by bylo na světě. 

Přitom vím, že by jim nikdy záměrně neublížil,čivaví holky byly dobře vychované, uměly se k velkým psům chovat  , najít si místo kde je bezpečno,napomenout náznak divočení, byly si dobře vědomé svojí křehkosti  a uměly v tom chodit. Fram i ostatní psi jsou zvyklí vyhýbat se kočce, která klidně leží na zádech uprostřed jejich her  a běda tomu, kdo by o ni zavadil.

Ale i tak jsem se bála. 

Byla bych hodně opatrná,společné procházky na vodítku by mohly být v pohodě , doma hrozí větší nebezpečí. Také bych si na takové dovolené moc neodpočinula.

keriton
keriton 23.06.2024, 16:52:59 xxx.xxx.60.96

No koukám, ještě že mě kdysi dávno tyhle otázky vůbec nenapadly. Prostě jsme jeli a nějak se to udělalo. Pokud tedy psi nemusí být stále spolu v jedné místnosti.

Hana (neregistrovaný) 28.06.2024, 12:32:52 xxx.xxx.237.94

Nejlepší by bylo udělat si jednu kratší návštěvu ještě před vaší dovolenou. Další zásady seznámení jsou tyto:

  • Na prvním setkání záleží, nastavují se pravidla, hierarchie a vzniká nový vztah.
  • Vezměte psy na procházku
  • Dovolte psům očichat se, ale mějte je na vodítku
  • Zkuste to bez vodítka

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.