Aktuálně: 4 376 inzerátů187 298 diskuzních příspěvků17 921 uživatelů

Zelva-samec samice?

Siga (neregistrovaný) 18.06.2024, 07:25:36 xxx.xxx.96.70

Uz dvanact let chovam par zelv ctyrprstych, tedy tech dvanact let jsem si to myslela. Loni jsem prikoupila jeste jednu samici. Protoze samec obema samicim "nedal chvili pokoj", tak jsem samice od samce oddělila. A co se nestalo, stara samice se zacala k te nove chovat jako samec -kyvani hlavou ... Co si o tom mam myslet? Stal se ze stare samice snad samec? Samec se ale chce parit s obema samicemi. Nutno jeste dodat, ze stara samice mela problemy s rustem, kdysi prodelala nejaky dlouhodobejsi zanet dychacích cest, tak mozna proto... Ted po oddeleni od samce vyrazneji povyrostla, je mozne, ze dospela az ted? Co myslite samec nebo samice?

Obrázek
J5
J5 (307 příspěvků) 18.06.2024, 22:43:39 xxx:xxx.2391:7fce

Dobrý den, na fotografii je samice T. horsfieldii. Co se týká vzájemného chování jde o vyjádření dominantního postavení starousedlíka k nové spolubydlící v omezeném prostoru. Mnohdy může taková snaha přebírat vzorce chování samce k samici. Na fotce není patrný čerstvý, natož pak výrazný nedávný přírůstek.

Siga (neregistrovaný) 21.06.2024, 10:57:05 xxx.xxx.96.70

diky. Tak jsem rada ze to je opravdu samice a jeste jednou diky za vysvetleni.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.